Skocz do zawartości

Teczka Lo-poly: Ex3


Ex3

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj będę wrzucał moje wypociny. Będzie to raczej szybko rosło bo ostatnio w pracy robię tego mnóstwo.

Terminy są krótkie więc nie bardzo mam czas na dopieszczanie każdego detalu.

Polycount każdego modelu nie przekracza 4k poly.

Oceniajcie i nie bądźcie za bardzo surowi :)

 

Siatki będą później.

 

Na początek instrumenty ( będzie więcej ):

www.mateuszg.com/pliki/drums1.jpg

www.mateuszg.com/pliki/drums2.jpg

www.mateuszg.com/pliki/drums3.jpg

www.mateuszg.com/pliki/g_i_w.jpg

Edytowane przez Ex3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie za bardzo wiem co tutaj jest do oceniania.

Pokazales model, bez siatki, bez textur jeszcze wyrenderowany w vray'u.

Nie powiedziales mniej wiecej w jaki typ gry bedziesz kierowal obiekty ( ok moze do portfolio ale zawsze sie robi a to bym widzial w c&c a to w cod4).

Dla mnie:

Duzo za duzo poli jak na propsy do gierki jak cod4, bardzo duzo za duzo jak do c&c a jak do guitar hero to za malo.

Modelingu nie ocenie bo nie pokazales siatki. A robienie czegos do portfolio bez robienia textur mija sie z celem.

Jak jestem za surowy to tego nie czytaj. ale ja tutaj nie widze niczego do oceniania.

Sry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie projektu to jest content do aplikacji animacyjnej ale jako że w zasadzie tryb powstawania tego jest taki sam jak gameArtu więc wrzuciłem tu.

Robię troszkę gęstszą siatkę bo mogę :P i przy oświetleniu per Vartex będzie to ładniej wyglądało, w ten sam sposób był zbudowany mój sąd

Dzisiaj dorzucam keyboardzik ( prawie 2k poly):

http://www.mateuszg.com/pliki/keyboard.jpg

 

Na razie terminy tak gonią że w domu kompletnie nie mam czasu na nic, jak się troszkę uspokoi to wrzucę siateczki i texturki ( wypiekane pod Vrayem ).

 

Dzięki za comentsy, szczególnie Por@szkowi :) Nie sry`j tylko komentuj ;) w ten sposób wszyscy będziem zadowoleni, Ty bo sobie pojedziesz po moich prackach i ja bo będę wiedział co poprawić :)

 

Pozdro 4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.mateuszg.com/pliki/siatki/Amplifier.jpg

www.mateuszg.com/pliki/siatki/Perkusja.jpg

www.mateuszg.com/pliki/siatki/Keyboard_mesh.jpg

www.mateuszg.com/pliki/siatki/Hi-hats.jpg

www.mateuszg.com/pliki/siatki/Snare_seat.jpg

www.mateuszg.com/pliki/siatki/Drums.jpg

www.mateuszg.com/pliki/siatki/Trumpet.jpg

 

To wszystkie siateczki jak na razie, wiem ze robię je troszkę gęstsze niż powinny ale trzeba wziąć pod uwagę fakt że w sofcie to jest oświetlane per Vertex i dobrze jest mieć gęstszą siatkę :)

 

Oceniajcie, poprawiajcie :) a następne będą lepsze.

 

 

Do postu poniżej:

Trąbka jest tam kanciasta bo mi poly brakło jest 3992 a limit mam na 4k :(

Co do teksturki to mi się podoba :P ( musiałbym studio bardzo zmieniać żeby była ładniejsza a mi się nie chce :) )

Wszystkie texy wypiekam w Vrayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnei ze wszystkiego mozna by zesjc troche poly, z bebnow, z keyboardu i z takichtam, zastanawia mnie jednak , skoro mozesz sobie poszalec to czemu trąbka taka kanciata? ma ladne łynne przejscia a na koncu kanciata jak by miala 200 tri! , modele dosyc proste !ladny detal! teraz tex trzba troche poprawic, bo wlasnie trabka lezy!:) na bebnach czym robiles odicia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę posiedziałem i oto co wyskrobałem, siateczki później

http://www.mateuszg.com/pliki/siatki/mic.jpgmic.jpg

http://www.mateuszg.com/pliki/siatki/zestaw.jpg

 

Będą jeszcze:

fender stratocaster, jakaś basówka, pianino, kontrabas i jak zdążę skrzypce, fortepian i scena koncertowa :)

 

:Edit

 

Mic jeszcze poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze mase zbednych poli nadal.

To ze masz wysoki limit to nie znaczy ze mozesz sobie pozwolic na szastanie na lewo i prawo. To ze masz wysoki limit znaczy natomiast ze mozesz wiecej detalu zrobic w 3d albo bardziej zaokraglic, ale nie potrzeba uzywac poli do zageszczania plaskiej powierzchni.

Modele na moje sa przygotowane pod mesh smootha albo inne hajowanie. A to nie game art. Game art to jak najlepsze zagospodarowanie tego co ma sie w limicie nawet jezeli jest on wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panocki za comenty aż się chce robić dalej :)

 

 

Dzisiaj kolejna główka, tym razem taki lekko uśmiechnięty Afro Amerykańczyk ;)

Zeszło mi trochę krócej jakieś 3-4h ale ucho i kawałek szyi wziąłem z poprzedniej.

 

Update: Poprawiłem renderek bo tamten był robiony późno w nocy ;)

Update 2: I jeszcze jedna do kolekcji, zrobiona na tej samej siatce co afro, będzie z niego angielski sędzia w tej śmiesznej peruce z loczkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sedzia to mlodziak, moglbys go troche postarzyc. Pewnie z tex bedzie lepiej wygladac. Cos ma nie tak z oczami, chyba za duze, za bardzo wystaja i te wory pod oczami troche dziwne.

Afroamerykanin wydaje mi sie troche malo afro a bardziej amerykanski :) Chyba juz wiem dla czego. Rzuchwa za malo wystaje, tzn wszystko od nosa do brody. Usta chyba za male.

 

Te glowy to tez cwiczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak główki robię tak dla wprawy i przy okazji szukam jakiejś sensownej siatki pod basemesha z którego później będę mógł robić szybko modele.

Moja żonka jest kosmetyczką i zawsze się z nią konsultuję w kwestiach anatomii i takich pierdół ;) Stwierdziła że wory są oka.

 

Update:

Gomez, nigdzie nie pisałem że sędzia starym być ma :)

Sędzia wygląda tak:

Update 2:

Teksturka specjalnie dla Ledyra :) ( wersja mocno wczesna ) i tu mam pytanko do was. Męczę usta już dość długo i ni bardzo mogę osiągnąć efekt ściśniętych, wkurzonych ust ( te mi się ciągle wydaja być mocno rozluźnione ). Może jakieś propozycje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zona ma zawsze racje ;]Trzeba bylo tak od razu mowic :D

Z tym sedzia chodzilo mi o to ze taki mlody to musi miec ojca w rzadzie. Przed 30tka i sedzia ? Takie rzeczy to tylko w polsce a tu anglik :)

Panna slodka, z przodu idealna ale w 3/4 widze ze polik zbyt zapadniety - powinna tam byc niemal prosta linia. Poprawilbym 1 szczegol w oku ale moze nikt nie zauwazy :)

 

Probowales zrobic taki grymas przed lustrem? Zwroc tez uwage na miesnie dookola ust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

główki bardzo fajne, szczegolnie z tych ostanich podoba mi sie ta pierwsza tego młodego kolesia, niestety texturki leżą i kwiczą , powalcz mocniej bo warto dla tych pecynek ktore autetycznie są bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wrzucam tutaj te łebki żeby tacy panowie jak Ty donMario ;) mogli przekazywać bezcenne wskazówki na co mam zwrocić szczególną uwagę i co poprawić :)

Część tych głów robię w pracy i nie bardzo mogę nad nimi się dłużej pastwić ale tego niebieskookiego z wredną miną planuję dopieścić tak żeby się wszystkim ( a chociaż prawie ) podobało bo on leci do nowego portfolio.

 

LICZĘ NA POMOC!!!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

aha, no to primo zbyt intensywny jest kolor na tej głowce młodziana, jesli to ma być bez normali to przydaloby sie wrzucic troche cieni i rozjasnien, podkreslic powieki, jakas fakture uzyskac najlepjej z porządnych zdjec hiresowych, popracowac nad oczami, białka nie moga być tak białe i to w połączeniu z tak ciemną texturą, zrenice czy jak to sie zwie, tez przyciemnic daj jakiś blik co by oczka ożyły, narazie wiecej mi nie przychodzi do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zaśmiecać innych wątków wrzucam tutaj.

(odpowiedź z działu nad czym właśnie pracujecie do ofcy:) )

Połowa tex jest biała dlatego że nie jest biała ;) a ma bardzo subtelne gradienty wypalone z GI i na to będę dodawał jeszcze zmarszczki, loga, malowania i trochę detali.

 

A tutaj druga łódka, taka mała motorówka w zasadzie nie istniejąca bo wzorowałem się na kilku różnych.

2a31bcd8c26fcbdb.gif

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Napisu nie dam bo tex mam mirrorowany ale linię wodną faktycznie przydało by się dodać.

 

A tutaj daję dzisiejsze butki :) Tak dla odstresowania.

1024 tex

634 trisy

Tex jeszcze nie skończony ale dzisiaj już mi się jej nie chce kończyć.

 

f69a81bb6d941fef.jpg

a555333641e59a37.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik butków by się na pewno w grze sprawdził, miejscami siatka jest trochę dziwnie ułożona może ? szczególnie przy kostce .

Textury wip więc na razie co można powiedzieć (dopasowane nice !) :] aż się prosi o auto levels w ps XD bo bledziuchne. Zobaczymy co dalej zrobisz.

Pozdro, fajna teczka ci rośnie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jeden bucik 634 trisów :) Musi być kozacki. Z teksturą możesz chyba ostatecznie zjechać do 256 przy takim limicie. Sam but fajny, tekstura dobrze wygląda, aczkolwiek trzewiki błyszczą się jak psu moszna, więc w grze mogłyby wyglądać trochę dziwnie.

Żaglówka super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nextgenowe te buty, dla porównania w UT3,ok 900 tri mają oba "buty" ale takie do kolan i troche mniejszą teksture.

Jak pisal Lewus wywal te sznurówki, bardziej zaokrągl okolice pięty, a tak ogónie to fajne trampy:)

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

troche kanciaste te laćki jak na 600 pare trisów, no i textura taka deko blurzasta jak na swój rozmiar, no i same foty bez obróbki troche raza swoja fotkowscią, a poza tym gut : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dalej z tym butem, mało czasu więc mały postęp.

Tekstura faktycznie jedzie fotkami, może poprawię.

Zjechałem dość mocno z poly i zostało 192poly/ 340tris.

Myślę że niżej już się zjechać nie da :)

Ostatecznie tex będzie miał 256 ale póki mogę to jest 1024 :)

89d0aaf5deb9fbb8.jpg

de420f415371174b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poly count jak na bucik jest optymalny ;] jednak nadal te sznurówki wydają się być zbędne jako model. Nie dziwnie się miejscami siatka układa? przy animacji zginania palców mogło by być dziwnie;/ a pokaż może jeszcze jak podeszwa wygląda;] i co do textury jak z obecnej 1024 zjedziesz na 256 to duuużo stacisz detalu i tak bedzie musiał ją podmalować żeby nie była rozmyta i itak straci swoją obecną wiarygodność, lepiej od razu ustalić rozmiar :]

czekam aż skończysz postać XD

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no na pewno się nad tym konkretnie napracowałeś, to box modelin :]

chociaż sam materiał wygląda bardzo wiarygodnie to nie wiem czy czasem nie jest zbyt dużo dziwnych miejsc na siatce , bym się obawiał o animacje tego, z ciekawości.. sprawdzałeś jak wygląda z MS ? co do realistycznych ubranek dla gier next gen to

większość skupia się na real time cloth :] przynajmniej tych sportowych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buciki mi sie nie podobaja, oszczedzasz tri nie tam ggdzie trzeba, zamiast zaokraglic bardziej nosek buta to ty go zrobiles takiego ociosanego, zato to czego widac nei bedize, tj obramowanie dziury robisz krawedz po srodku i wyciagasz, chociaz ze nie widac tego bo jest pod spodniami! ....wogole strasznie płaskie sie wydaja....a gatki fajne, tylko po co?!:P 3/4 zastapilaby go normalmapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności