Skocz do zawartości

[Blender 2.45] Wycinanie fragmentów danego obiektu za pomocą drugiego


BARMAN2005

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie modeluje sobie guzik, zacząłem od Circle i zostały mi już tylko do zrobienia cztery dziurki na nitkę tak jak na zdjęciu: http://www.delatour.art.pl/images/guzik%20kopia.jpg

Próbowałem wyciąć Faces a następnie połączyć krawędzie ścianą dzięki F no i wyszło mi coś takiego:

b8747d386f157542m.jpgeb4687a2cc8d0c50m.jpg

Nie wygląda to zbyt dobrze więc pomyślałem sobie, że można by "wsadzić" w guzik Cylinder i kliknąć Edycja->Wytnij :] Szukałem w manualu(na forum też) i znalazłem coś o tym ale dla wersji 2.3, a w aktualnej opisana tam metoda nie działa... Jak wyciąć te dziurki, może w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki, zawsze jakaś podpowiedź. Może ktoś inny wie coś więcej na ten temat? (na razie poszukam informacji o "Modyfikatorze Boolean", jak coś znajdę to editnę posta)

 

edit

http://www.delta3d.org/filemgmt_data/files/7_Intro%20Blender%20Mesh%20Modeling-Simple%20Booleans.pdf

 

Chyba rozumiem, mam dwa obiekty "nałożone na siebie", przechodzę do Object Mode zaznaczam je Shiftem klikam Spację wybieram Object -> Bolean Operation i tworzy mi sie z tych dwóch figur nowa(np. gdy wybierzemy Difference zostanie "obcięta pozostałość"). Dzięki deha21!

 

O kurcze, coś niezbyt ładnie te dziurki wyglądają znowu, jakby po "wybuchu" bomby... czy coś. A z granistosłupami było cacy. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barman2005 a mógłbyś powiedzieć o co chodzi z tym zaznaczeniem z Shftem? Usiłuję zrobić to wycinanie tak jak napisałeś ale gdy próbuję wykonać Object -> Bolean Operation -> Difference to wyskakuje error że muszą być zaznaczone dwa meshe. Jestem początkujący w blenderze więc byłbym wdzięczny szczegółowe wyjaśnienie (najlepiej ze screenami :D ).

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikator boolean ma to do siebie, że robi z siatki miazgę. Siatka guzika nie wygląda mi na niezbyt dobrą. Jest utrzymana na quadach, które w przeciwieństwie do trójkątów nie psują subsurfa, nie ma niepotrzebnych loopów (no, może jeden loop za dużo), IMO jest dobra ;).

 

Pedros: zaznaczasz jeden obiekt PPM, następnie przytrzymując shift zaznaczasz drugi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Gallanonim musisz zaznaczyć dwa obiekty, program musi po prostu wiedzieć na jakim obiekcie chcesz wykonać daną czynność, akcję.

 

Za pomocą Shifta i prawego klawisza myszy możesz zaznaczać obiekty, punkty i linie (w zależności od włączonego trybu widoku) - tak samo jak Ctrl i LPM w Windowsie, tylko że w Win operujesz na folderach i plikach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności