Skocz do zawartości

Teczka 2D: selfu - szkice, szkice...


Dann.G

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 294
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niezły portrecik. Podoba mi się jak potraktowałeś włosy. Wyglądają sugestywnie. Wydaje mi się że okolice nosa i ust mają trochę zbyt przybrudzone kolory. Maźnij może w cieniu po wierchu bardziej nasyconym kolorem.

 

Jeśli malujesz w Photoshopie to spróbuj minialnie zwiększyć Spacing dla brusha albo drastycznie zmniejszyć Flow. Im mniej tego drugiego tym wychodzą bardziej subtelne ślady i bardziej rozmywają się granice przy przejściach tonalnych. Coś jakbyś malował lekką pianką :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uou dziekuje za wizyte i za mile slowo Omen ! ;)

 

no tak naprawde to chcialbym teraz polozyc nacisk glownie na takie szkice postaci, raczej monochromatyczne czy tez achromatyczne... i w mniejszosci kolorystyczne prace tez robic ( jesli mowa o cyfrowych pracach, bo analogowo napewno cos przez wakacje bede malowal )

Edytowane przez Dann.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że długość ręki i wielkość dłoni jest ok. Sugeruję, aby trochę cofnąć w lewo klatkę piersiową i kołnierz. Zrobi się fajny ruch i wygięcie, co przysłuży się długości ręki i zniweluje przesadne proporcje. Gdybyś wypieścił twarz i dłoń byłoby genialnie, ale i tak pracka wyśmienita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odzew panowie, w miare mozliwosci postaram sie poprawic pania w czerwieni, ale nie wiem kiedy, bo teraz mam taka prace, ze nic mi sie po niej nie chce - tylko jesc i spac ;)

Lacedemon - dzieki za wizyte i za pomysl na kontynuacje obrazka- szacuneczek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ogólnie podoba mi się Twoja malarskość w szkicach i wcale nie uważam, że jest to Twoja słaba strona. W ostatniej twarzyczce zwróciłem uwagę na ułożenie oczu. Są jakby pochylone ku nosie. Nie wiem czy to uroda tej modelki czy coś tu jednak nie tak. Poza tym słabo zdefiniowany jest cień na przegrodzie nosowej między oczami oraz pod nosem.Usta oraz oczy zdają się być zbyt suche. Podbródek chyba za mało światła łapie tak jakby go nie było.Szyja chyba zbyt gładziutka, może więcej uwagi w tym rejonie. Ok to tyle z moich obserwacji które również są nauką dla mnie;). Fajnie, że dzielisz się swoimi odkryciami pomocy naukowych np posemaniacs -fajna rzecz do treningów.Do gustu przypadła mi też pani w czerwonym. To było częściowo z refki a częściowo z pamięci? Ok to by było tyle. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serio - dzieki za wizyte, krytyke i dobre slowo. Pani na portrecie chyba nie bede dlubal, poprostu pojde dalej i cos od nowa pocisne.. Pani w czerwieni z refki.

 

Łukasz Misztela - uoo fajnie, ze ci sie cos spodobalo ;) no teskni mi sie troche za uczelnia ale pan janek to nie jest heh;] pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, stary, spoko jeste ten ostatni portrecik....jako ze nie znam modelki (i powiedzmy ze tak nie wygląda) to pozwolę sobie bąknąć:

te skośne oczy miały być takie sexy chyba, ale moim zdaniem nadają jej taki lekko nieprzyjemny wygląd (w sensie charakteru)

 

dajesz, dajesz nie przestajesz ;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesciej zmieniaj grubosc pedzla, widac to doskonale na kopi malczewskiego-np. te jasne swiatlo od prawej strony-powinno byc pociagniete cienka krecha, tak samo okolice ust,nosa-tam tez brakuje cieniutkich kresek swiatla. i nie chodzi tylko o to ze w oryginale tak jest,ale te cienkie kreski naprawde czasem ratuja obrazek, u ciebie za duzo jest pociagniec pedzlem tej samej grubosci;/

a tak wogole to fajnie wyszli kickboxerzy(albo muaitai czy jak to tam;;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim - napewno jest tak, ze jeszcze nie mam pewnych przyzwyczajen, jezeli o chodzi o malowanie na kompie- nieczesto odwracam obraz horyzontalnie, rzadko zmieniam grubosc pedzla, co wywodzi sie z mojego normalnego trybu malowania- w fazie szkicu i pozniej tez czesto bywa tak, ze niechetnie siegam po mniejsze pedzle..detale na koncu ;) dzieki za pochwale ;]

 

rosikowski - ciesze sie, ze Wam sie podoba ;]

 

przed snem szkice oczu w artrage'u:

 

szkiceoczu_artrage.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka chłopie! oczka i szkic super! co do oczek: Kształt masz dawno opanowany pokombinuj nieco (naprawde niewiele) na samymi źrenicami, coby im nieco dodać życia...ja wiem ze to najtrudniejsza czesc ale "dobrym okiem" masz sukces w kieszeni...zreszta sam wisz jak jest ;) Pozdro 600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek - dzieki za wizyte i dobre slowo ;)

 

siema łukasz ;] ta- to ona;]

 

1,5 godzinny szkic z refki (characterdesigns)

 

(artrage/PS)

 

artrage_ps_poza1copycopy-1.jpg

 

i dorzucam jeszcze jeden 1,5h., sam artrage:

 

poza_characterdes2.jpg

Edytowane przez Dann.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bugaj - klatka jest zla.. ale w jakim sensie? jakas argumentacja? ;) to tylko szkicyk, do ktorego raczej nie wroce takze nie wczuwam sie dalej

 

nowy semestr sie zaczal, pierwsze zajecia na rysunku w nowej pracowni..malo rzeczy robilem na kartonie przez te wakacje wiec dzis dopiero mialem okazje sie troche "rozrysowac"..na festiwalu komiksu zakupilem fajne kopiki firmy Touch

dzis troche sie nimi pobawilem...oto wyniki:

janekszkic3.jpg

 

janekszkic1.jpg

 

tutaj takie jakies próby odgrzebanego pisaka pędzelkowego:

janekszkic2.jpg

 

... a ze mialem ze soba komputerowy sprzet przenosny to walnalem jeszcze jeden szkic w artrage'u:

 

janek-1.jpg

 

mam nadzieje, ze jutro zaczne duzy format.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności