Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 703 z 706 PierwszyPierwszy ... 203603653693698699700701702703704705706 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7021 do 7030 z 7055

Wątek: Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Cytat Zamieszczone przez tr3buh Zobacz posta
    oglądam "Twin Peaks" David Lynch nadal w formie, chociaż nie wiadomo o co chodzi to świetnie się to ogląda, prawdziwy powiew świeżości
    To jest przecudowne, a im więcej oglądasz tym bardziej się wkręcasz i nie możesz przestać, Lynch jest nie do podrobienia!

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

A ja już kilka razy próbowałem podchodzić do tego starego Twin Peaks i nie mogłem zmęczyć. Kompletnie nie widziałem w tym sensu.
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

Całą zabawa z Twin Peaks polega na tym że tam nie ma żadnego sensu Jeżeli go szukasz to się zawiedziesz jeżeli wyłączysz to myślenie że musi być jakiś sens, to może zaczniesz się dobrze bawić.

Member
    Awatar tr3buh
    Podziękowania

Domyślnie

ogladales juz 8 odcinek 3 sezonu?
    jedno wielkie WTF
    wydaje mi sie ze jest w tym sens, tylko ze jest to jedna wielka i zawiła łamigłówka
    są filmy i seriale w których można przewidziec zakończenie po pierwszych 10min w wypadku Lyncha chyba nawet najtęższe umysły świata nie są w stanie przewidzieć co będzie za kilka minut hehe

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Jak ze sztuka nowoczesna - zrob cokolwiek a juz widzowie sie zajma doszukiwaniem sensu
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Awatar walmord
    Podziękowania

Domyślnie

Z tym sensem w Twin Peaks to jest tak, że oczywiście on tam jest, jednak on wcale nie jest jakoś specjalnie zawiły, podobnie jak w innych filmach Lyncha bazą jest zazwyczaj jakaś prosta fabuła, która zostaje obudowana tymi jego niesamowitościami. Gdyby sobie streścić akcję z pierwszych 7 odcinków, to w tradycyjnie realizowanym serialu kryminalnym starczyło by tego może na 2. A tutaj docieramy do odcinka 8 który jest prawdziwą perełką i czytam że zyskał status punktu zwrotnego - ci wątpiący utwierdzają się w przekonaniu że to syf i porzucają oglądanie tego sezonu, a ci wierni przekonują że wszyto zmierza we właściwa stronę

Poszukiwanie sensu w Twin Peaks zmienia się tez chyba z wiekiem. Kiedy oglądałem to po raz pierwszy, na przełomie podstawówki i liceum, to odbierałem to strasznie na serio, jako coś pełnego tajemnic i jakiejś mistyki że aż mózg się w głowie gotował. Kiedy zrobiłem sobie przypomnienie tego materiału kilka tygodni temu, to odebrałem to już zupełnie inaczej, jako rodzaj fantastycznej intertekstualnej gry z widzem, w której Lynch bawi motywami a to z psycho-horroru, a to z tandetnej komedii a to z romansidła, a to z kryminału i skleja to wszystko swoimi fantasmagoriami, co w efekcie daje znakomitą zabawę. Jak już myślisz że złapałeś wątek kryminalny, to on się urywa i zaczyna sci-fi, jak już się wczujesz w sci-fi to nagle to się przeradza w komedię, ale jak ci się zrobi za wesoło z komedią to zaraz dostajesz horror. I tak w kółko, byle się kręciło, nie musisz do końca wiedzieć o co chodzi, ważne żeby się oglądało dla samego chyba oglądania. Ot taka kpina z telewizji jako takiej i jej produktowi zwanemu serial.

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Chyba z Lynchem jest jak - co Nezumi slusznie zauwazyl - ze sztuka nowoczesna. Otwarte na interpretacje tak naprawde wiecej nam mowi o nas samych. O ile ktos podda sie introspekcji po interpretacji.
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Czyli nie ma sensu szukać sensu tam gdzie go nie ma
    Człowiek kręci swoje bezsensowne wizje, a każdy dopatruje się w nich tego, co chce zobaczyć
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

Czyli nie ma sensu szukać sensu tam gdzie go nie ma
    Człowiek kręci swoje bezsensowne wizje, a każdy dopatruje się w nich tego, co chce zobaczyć
    no i zbaczamy na polityke ;D

anyway tego typu dziela sa przydatne przy produkcji indywidualnej jednostki. Tak jak epickie dziela sa przydatne przy produkcji spojnej ideologocznie spolecznosci.
    Ostatnio edytowane przez olaf ; 03-07-17 o 10:26
    nosiłem kalesony zanim było cool

Member

Podziękowania

Domyślnie

Twin Peaks super, ostatnio oglądałem także Zdarzenie 2016 - super film akcji

Uprawnienia umieszczania postów