Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 707 z 707 PierwszyPierwszy ... 207607657697702703704705706707
Pokaż wyniki od 7061 do 7069 z 7069

Wątek: Ostatnio obejrzane filmy, polecane filmy

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    "Lucky number Slevin" (Po polsku "Zabójczy numer"). Film jest stary. Z 2006 roku. Początkowo lekka komedia sensacyjna. Z czasem zmienia się w rasowy film gangsterski. Choć próżno tu szukać pościgów i strzelanin. Wszystko się dzieje po cichu. Aż dziw, że nie stał się wielkim przebojem. Nie dość, że gra w nim cała plejada wielkich gwiazd (Morgan Freeman, Bruce Willis, Lucy Liu, Ben Kingsley i wiele innych znanych twarzy), to w dodatku film jest po prostu REWELACYJNY. A zakończenie wręcz genialne. Film z gatunku tych, które trzeba oglądać bardzo uważnie, bo każdy szczegół ma znaczenie, fabuła jest zakręcona jak świński ogon, a zakończenie po prostu powala, tak jest zaskakujące. Gorąco polecam wszystkim.
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member
    Awatar Frankot
    Podziękowania

Domyślnie

Blade Runner 2049 - bardzo podoba mi się część "pierwsza", dlatego do kina poszedłem z dość dużym strachem. Cały czas pamiętam rozczarowanie, którego doświadczyłem w trakcie i po seansie Ghost in the shell. Blade Runner, to jeden z moich ulubionych filmów s-f i jeden z niewielu, do których co jakiś czas wracam. W dodatku wydaje mi się, że film ten zestarzał się bardzo dobrze. Ale do sedna.

Blade Runner 2049 jest w dzisiejszych czasach rzadko spotykaną perełką, filmem s-f z dużym budżetem, którego efekty specjalne nie służą tylko i wyłącznie pokazaniu rozwałki oraz destrukcji miasta. Podobały mi się kadry, podobała mi się scenografia i to jak oba te elementy połączono w całość przez świetną pracę operatorską. Estetyka filmu jest klasą samą w sobie. Ciekawym zabiegiem było zastosowanie dość dużego nasycenia kolorów, przez co film jest niezwykle barwny, nawet gdy dominują brudne i rdzawe barwy. Ostatnio taki zabieg widziałem w Mad Max Fury Road.

Jeżeli chodzi o grę aktorską, nie ma się co dużo rozpisywać. Wszyscy dają radę i są przekonywujący.

Fabuła została skonstruowana w taki sposób, aby była niezależna od części pierwszej. Jednak widz, który widział pierwszego Blade Runnera, będzie miał większą wiedzę na temat pewnych zdarzeń i wątków. W żaden sposób się tego nie czepiam, ponieważ zdaję sobie sprawę, że niemożliwym jest wymagać od widza, aby przed pójściem do kina obejrzał 35-letni film.

Jedyną rzeczą, która w mojej opinii mogła by być lepsza, jest muzyka. Autor ścieżki dźwiękowej nie starał się naśladować Vangelisa, skomponował coś odrębnego, innego. W moim odczuciu jest to dużo gorsze od tego, co stworzył Vangelis. Chociaż trudno mówić o czymś gorszym, skoro w mojej opinii Vangelis stworzył prawdziwe arcydzieło. Muzykę pasującą idealnie do tego co dzieje się na ekranie, która w pewien sposób potęguje efekt scen i wpływa na emocje. Muzykę, która stanowi integralną część tego filmu, jakże rozpoznawalną i zapadającą w pamięć. Sam nie wiem ile razy słuchałem tej ścieżki dźwiękowej. Natomiast muzyka nowego Blade Runnera zapada w pamięć, ale nie posiada już takiego efektu. Ciężko powiązać konkretne sceny z danym utworem, brakuje tego efektu podbijania emocji w konkretnych momentach.

Podsumowując jest to film, do którego na pewno wrócę. Jeśli miałbym postawić ocenę, to było by to 9/10. Smuci trochę fakt, że film ten jest już uznany za finansową klapę. Nie pomogły dobre recenzje krytyków oraz ludzi na YouTube. Z tego powodu studia filmowe będą niechętnie finansowały taki sposób realizacji filmów.

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Pedro Almodovar "Skóra w której żyję". Kilka lat podchodziłem do tego filmu jak pies do jeża. Wiele się o nim mówiło. Almodovar jest uważany za mistrza kina. I to własnie mnie powstrzymywało. Z reguły filmy "mistrzów kina" są nudne jak flaki z olejem i ciężkie do strawienia. Wreszcie zmusiłem się do obejrzenia. I teraz żałuję. A konkretnie żałuję, że tyle zwlekałem. Film jest po prostu ŚWIETNY. Chociaż fakt - bardzo nietypowy. Ciężko określić gatunek. Na początku dziwna tajemnica, a później - w miarę, jak tajemnica jest odkrywana, robi się jeszcze dziwniej. Obraz w filmie zdecydowanie artystyczny. Kompozycja, kolory niemal kiczowate, ale ładne.. Fabuła - tego nie da się opisać bez zdradzania sekretów. Skomplikowana i zagmatwana. Film moim zdaniem zdecydowanie wart obejrzenia. Ale raczej dla dorosłych. Golizna i seksualne podteksty aż wypływają z ekranu.
    Polecam.
    Ostatnio edytowane przez Ajgor ; 25-10-17 o 15:18
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

o to obejrzalem. Na pewno nie nudny ciekawa propozycja:

Member
    Awatar tr3buh
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Sebazx6r Zobacz posta
    o to obejrzalem. Na pewno nie nudny ciekawa propozycja:
    Trailer trzeba przyznac zachęcający muszę ten film oblukać

member of
    Awatar olaf
    Podziękowania

Domyślnie

na YT zlapalem ten holenderski film z ang napisami. Naprawde niezle historyczne kino. Jezeli ktos lubi malarstwo holenderskie znajdzie tam naprawde spora ilosc kadrów niemal lub dosłowanie wyciągnięte z obrazów.
    Admirał: http://www.imdb.com/title/tt2544766/
    nosiłem kalesony zanim było cool

Prela1997
    Guest

Domyślnie

W wolnej chwili polecam zobaczyć "X-Men: Apocalypse"!

Member

Podziękowania
    Przedsiębiorcza żona, wie, jakie pomysły na prezent dla męża będzie mogła zrealizować.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Bodyguard:Zawodowiec , polecam zajebista komedia
    Zapraszam wszystkich fanów gier na stronę http://www.kluczefarm2018.pl/ w celu zapoznania się z działem do pobrania.

Uprawnienia umieszczania postów