Skocz do zawartości

Wybór sprzętu Foto. HELP


batonx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 249
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dostałem na maila zdjęcia gdzie głównie było widać, że obudowa w stanie nietkniętym. Szkła raczej też ok, ale nie było żadnych zbliżeń. Powiedziano mi, że nie ma paprochów i rys oraz b/f focusu. Niestety nie jest to z allegro tylko znalezione na innym forum w dziale "sprzedam".

Trochę się boję kupować w ten sposób. Na allegro można w razie czego dać negatywa jeśli będzie jakiś przekręt i ludzie się z tym liczą, w tym przypadku może być inaczej. Najlepiej byłoby chyba pojechać i podotykać, ale to dodatkowy wydatek (tym bardziej czasowy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś kolesia o wystawienie aukcji kup teraz i powiedz że zapłacisz opłatę allegro.

Jeżeli koleś jest solidny to nie będzie robił problemów, jeżeli to jakiś przekręt to raczej nie pójdzie na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem fotografy:)

Może zacznę od tego, że nie jestem wielkim pasjonatem fotografii, zdjęcia robię zasadniczo dość rzadko, ALE wkurza mnie niemiłosiernie w kompaktach/superzoomach z mojego otoczenia:

-szum przy wyższych iso (+ softwareowy noise reduction, którego często-gęsto nie da się wyłączyć)

-wolny AF

Dlatego coraz częściej chodzi mi po głowie zakup lustrzanki. Tylko że chcę się zabawić budżetowo - aparat używka, niekoniecznie najwyższej klasy. I najprawdopodobniej bez perspektyw rozbudowywania zestawu - jeśli zakocham się w robieniu zdjęć, bez żalu sprzedam stare truchło i przesiądę się na coś z wyższej półki.

Pytanie - warto, czy przy entry-level nie będzie szoku jakościowego (względem powiedzmy lumixa fz18 czy starego > powershota a530).

Tak wstępnie po przęglądaniu allegro rzuciły mi się w oczy olympusy - zestaw o jaki mi chodzi (przynajmniej na papierze) mógłbym wyrwać nawet za 1000zł.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać tysiąc złotych i nie mieć szumów na wysokich iso to.... sam wiesz ;)

Do tego w tej cenie nie wyjdziesz nawet poza obiektyw kitowy ( jasna 50mm bez autofokusa w każdym systemie to minimum 150zł ).

Sprawdź przede wszystkim czy do tych olków są przejściówki m42 z nieskończonością.

Będziesz mógł sobie wtedy podpiąć np. Heliosa z Zenitha którego na targu staroci w każdym mieście wyłapiesz za dwa piwa i kanapkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja działam z obiektywem Carl zeiss pancolar za 180 zł (super szkło) właśnie na m42 i canonem 400d. Jest nieźle wyłączając właśnie wysokie ISO. Może powinieneś porozglądać się za podobną używaną lustrzanką i takim obiektywem.

 

BTW Ex3 widzę że orientujesz się w temacie. Czy Szkła na M42 sprawdzają się z lustrzankami kręcącymi filmy? Pytam bo mam trochę dobrych szkieł w tym systemie a filmowanie kusi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego m42 miałby by się nie sprawdzać w filmowaniu ? Szkło jak każde inne :)

 

A to ostrzenie to w kwestii czego ? Zdjęć, czy wideo ? Do zdjęć jeśli masz statyw live view jest genialne, bo możesz powiększyć obraz x5 i x10 i masz super precyzję, z ręki jest gorzej, bo źle się trzyma przed sobą aparat, bez oparcia o głowę, ręka się trzęsie, więc na powiększeniu obraz ocieka etc. ale ogólnie też daje radę i na pewno jest lepiej niż w małym wizjerze :) Do video natomiast nie masz powiększeń (w trakcie nagrywania), ale też nie musisz być tak dokładny, bez akcesoriów daje radę, dokupienie viewfindera trochę ułatwia sprawę (ja mam podróbke lcdvf produkcji meike za 230zł)

 

BTW. pamiętacie jak narzekałem, że obrazu z dslr'a nie można cyfrowo stabilizować ?

No więc odwołuję to: http://lookycreative.com/lang/pl/dslr-footage-stabilization-adobe-after-effects/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam szukam, czytam czytam, a nie wiele się znam. Postanowiłem się więc zwrócić do was - speców (lub też pseudospeców :P) ale jednak. Chciałbym, żebyście dokończyli zdanie. Mam 800zł i wydaję to na aparat: .... . Chcę lustro, oczywiście używane, z jednym obiektywem. Po krótkich poszukiwaniach, napotkałem sony alfe a200 i nikona d70. Chcę pstrykać co się da. Bo szczerze mówiąc ciężko się ciągle czyta teorie, gdzie nie można jej w żaden sposób spraktykować, bo jedyne co mam to lichego sonedo dsc w30 - typowego automata...

Liczę na pomoc, pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w czym da się ustawiać przysłonę czas i iso oraz zamienić obiektyw się nada. chociaż za 800zł... no jakiś trzycyfrowy canon używany i plastikowy zoom. wiele więcej za tę kasę nie wyciśniesz. Przekonywałbym cię do analoga, ale nauka foto na cyfrze jest o wiele szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ex3 - za 800zł, ale jeszcze obiektyw trzeba kupić ;)

 

Ja siedzę w canonie, więc tylko tutaj się jako tako orientuję - za tą kwotę to 350d (600-700zł) i albo kit 18-55 3.5-5.6 (nowy 200zł, na allegro za połowę powinny chodzić), albo lepsza wersja tego z IS (nowy chyba 300zł, na allegro po jakieś 200zł) albo 50/1.8 (370zł nowy, na allegro powinny być za jakieś 200-250zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co streaker napisał polecam bardziej 50 1,8, co prawda mniej uniwersalny niż kitowy, ale zarówno jakość zdjęć jak i sama zabawa w fotografowanie dużo lepsza. Mam oba i kita prawie wcale nie używam, bo daje efekty nie dużo lepsze od kompaktu którego wcześniej miałem. Jedyny problem to że przy tanszych lustrzankach autofokus nie działa zbyt celnie przy jasnych obiektywach, w dodatku używki mają już luzy co dodatkowo pogarsza sytuacje więc polecam nówkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, zna ktoś heliosa którego można polecić ze względu na to że dość ostro rysuje? Bo przykładowo mam Heliosa 44M, który mi chyba mydli, zachwalali 44M-4 , a czy ktoś z Was ma już z nim albo innym Heliosem znajomość, że jest dosyć dobry odnośnie ostrości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednak zdecydowany wybrać Heliosa, mam słaby budżet. Wiadomo że Heliosy róźnią się od siebie, tylko który jest w miarę moźliwości lepszy od np. mojego 44M ? Pamiętam przy tym, żeby ogniskowa była 58mm czy tak jakoś blisko tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz na giełdę albo do sklepu i sprawdzasz na miejscu ostrość.

Z tymi ruskimi szkłami to jest tak że mają dobrą formułę ale w fabrykach nie ma kontroli jakości więc w obrębie jednego modelu trafiają się żylety i mydła.

Ja mam 44m-2 i można nim stal kroić już od f2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nataku04

Witam

Jako że to chyba odpowiedni dział chciałem zadać pytanko.

Chciałem sobie zakupić sprzęt tak do 2500zl , chodzi głównie o naukę fotografii oraz o poznanie jak to jest popstrykać sobie na manualnych ustawieniach. Zdjęcia glównie przy naturalnym oświetleniu , plenerowe. W przyszłości jeżeli mi się spodoba moge się przerzucić na coś lepszego. :)

 

Czekam na sugestie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też tanio wyczaić np. na allegro używanego Canona 500/550D z obiektywem w zestawie. Tylko trzeba uważać na przebieg takiego aparatu żeby się później nie zdziwić. Ja kilka dni temu kupiłem używanego canona 500D + 18-55mm z przebiegiem 4000 zdjęć za 1800zł. Tylko teraz w sumie sam zdecyduj czy potrzebujesz lepszego aparatu z jednym obiektywem czy może kupić tak jak stormwind napisał canona 400D i nakupować do niego akcesoriów - dodatkowy obiektyw(makro?), statyw, dobra i szybka karta pamięci itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest bardzo dobry. Sporo można nim zdziałać. Nie orientuję się w cenach ale 2300 za 400d nawet z lampą to dużo. Co do przebiegu to zależy kto używał. Ogólnie trabant jest pancerny i wiele się nie psuje (wiem bo mam od dawna.) Jedyne co przeszkadza to oczywiście mały wizjer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - potrzebuję jakiegoś budżetowego obiektywu o uniwersalnej ogniskowej czyli troszkę szeroki kąt tzn 18-28 i ten węższy z przedziału 50-70 a przesłona STAŁA - 2.8. Znacie jakiś obiektyw któremu się nie zarzuci wyraźnych wad, a jednocześnie w możliwie najniższej cenie dostępnej do zobaczenia na ceneo? Ja myślałem o Sigma 18-50mm f/2.8 EX DC MACRO ale chyba to do pupy? Straszą mnie testy obiektywów...

 

A głównym celem byłoby użycie takowego szkła do sesji plenerowych i wewnątrz czterech ścian, mowa o fotografii ślubnej. Para młoda nie powinna aż tak narzekać. Kurcze, wolę obiektyw kupić, niż wypożyczyć za kaucją w sigma procentrum w Szczecinie.

 

To podrzućcie proszę serdecznie, propozycje bądź relacje ze swoich własnych szkieł "stałego światła".

 

Salut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Tamrona 17-50 2.8. Kupiłem używanego za jakieś rozsądne pieniądze ;) Optycznie - na 2.8 ostry, od 3.5 żyleta. Nieporównywalnie lepszy od obiektywu KIT. Drobnym mankamentem jest dość głośny silnik AF. Może w nowszych rewizjach to poprawili?

 

Jeśli chodzi o zdjęcia we wnętrzach - każdy milimetr z dołu się liczy ;) 18 to raczej maximum, przy 24mm możesz mieć już duże problemy z kadrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć czołem, może ktoś by mi mógł doradzić który aparat byłby lepszy cena do 1150 maks maksów jestem laikiem, ale fajnie byłoby trochę się rozwinąć

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison.aspx?categoryId=3013&productId=13341236&productId=8434711

Panasonic DMC-GF1

lub

Olympus PEN E-PL1

z podstawową optyką możliwe ze później się uda dozbierać na coś ciekawszego,

z góry dzięki i proszę o dość szybka interwencję

Pozdrawiam

Jarek

 

juz nie aktualne kupiłem olympusa w tej cenie nic lepszego nie znajdę

dzięki Jarek

Edytowane przez yarosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję lustrzankę z nacikiem na video za ok. 3000zł. Musi być w zestawie z obiektywem (jedna faktura). Pomóżcie wybrać:

Nikon D5100

Canon 600D

Alpha A55

Każda ma swoje wady i zalety, może ktoś korzysta i podpowie co korzystniej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z każdej powinieneś być zadowolony - na canona masz magic lantern i ogólnie w rozbudowie trochę tańszy system od nikona (firmowe obiektywy), poza tym wcześniejsze nikony mocno cierpiały od rolling shuttera (d90) - nie wiem jak jest w tej chwili, bo nie mam za bardzo czasu śledzić na bieżąco co tam się dzieje na rynku. No i w canonie masz jeszcze tryb 50/60fps przy 720p

 

Jeśli chodzi o sony, to z racji półprzepuszczalnego lustra miał być af na żywo - ale nie miałem niestety okazji przetestować, więc tutaj też nie powiem nic 'na pewno'. Aczkolwiek słyszałem też o problemach z przegrzewaniem się matryc, jak w okolicy jest ciepło (lato i filmowanie outdoor np.). No i jak na szybko zajrzałem do specyfikacji, to full hd 1920x1080 jest tylko w interpolowanym trybie (50i), progresywny przy hdv 1440x1080 (który przedstawiciele sony upierają się, że też jest full hd, bo mierzymy tylko ilość lini poziomych) - co kto lubi - ja jestem zwolennikiem progresywnego obrazu.

 

Ja siedzę w canonie i dlatego moja wypowiedź może być niesubiektywna, bo ogólnie rzecz biorąc jestem z ich sprzętu zadowolony, ale jeśli nie kręci Cię, nie potrzebujesz tego af z alfy, to canon wydaje mi się chyba najbezpieczniejszą i najsolidniejszą inwestycją.

 

cheers

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot mądrego to i warto posłuchać.

No właśnie firmware w 600D mnie przekonuje, z drugiej strony a55 ma bardzo precyzyjnego AF w trakcie filmowania ale brak prawdziwego 1080p go dyskwalifikuje.

Więc chyba dołączę tym entry-levelem do grona canoniarzy

Edytowane przez voyager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o filmowanie Ci chodzi, to nie bierz absolutnie Sony SLT-A55. Tak jak było już powiedziane, przegrzewa się matryca z racji stabilizacji przetwornika właśnie i w trybie nagrywania ciągłego pokręcisz jakieś 7-10minut!. Jeżeli chodzi o zdjęcia, szybkość AF, to jak najbardziej bierz Sony.

W Canonie niestety straszna lipa jest z głośnymi kitowymi obiektywami. Mowa o pracy silnika AF. Chyba, że będziesz filmował przy manualnym ustawianiu ostrości. Nie wiem, czy mnie pamięć nie myli, ale Canon EOS 600D, to nadal dźwięk mono przy filmach?

Na pewno tak jest w Nikonie D5100. Stąd Nikon oferuje do niego zewnętrzny mikrofon montowany na gorącą stopkę.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym po wgraniu zhackowanego firmware masz zebrę i focus assist. Tego nie ma u konkurencji;)

 

Nie wiem dlaczego wszyscy się upierają przy AF w trybie video. Kto go używa? W żadnej profesjonalnej kamerze go nie ma, a filmując z lupą ostrzenie ręczne to przecież bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt lupy do canona 5D mkII to jakieś 400 zł. Taką samą lupę można pewnie podpiąć pod inne body.

Przejściówka m42 na canon eos do jakieś 100zł.

Manualne obiektywy mocowane na m42 to koszt od 50zł za 50mm f2 do 1000 zł, za 85mm f1.8. W większości to rewelacyjne manualne szkła idealnie nadające się do filmowania.

Do tego można zainwestować w całkiem niezłe samyangi z mocowaniem canon EOS. Szkła od 800 zł do 1800 zł w zależności od ogniskowej.

 

Głośny Af przy kręceniu filmów? A kto używa AF przy kręceniu filmów? No bez przesady, cała poezja w tym to manualne ostrzenie. Ręczna zmiana focusa, zabawa GO... no o to w tym chodzi :)

 

A wbudowany w aparat mikrofon? Nie wiem jak canon 600D ale 5d MK II ma możliwość podpięcia mikrofonu pod jack'a do samego body. Eliminuje ci to szumy i trzaski od body. Bez tego nie zaczynaj nawet zabawy w filmowanie. Co ci po pięknym obrazku jak dźwięk jest gorszy niż z komórki, a każde uderzenie palcami w body wywołuje serię trzasków na ścieżce dźwiękowej.

 

A jak potrzebujesz z jednym obiektywem na fakturce, to bierz canon 50mm f 1.4. Dobre szkiełko, ale pewnie nie zmieścisz się w tych 3k jakie masz założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, potrzebuję zaczerpnąć rady. Zbieram się od jakiegoś czasu do zakupu lustrzany. Aparat ma być dla mojej dziewuchy, która dopiero zaczyna przygodę z foto. W ogóle nie siedzę w tym temacie, dlatego pomyślałem, że zamiast zadawać pytania na innych forach, popytam kolegów z działu foto. Na początku myślałem o Nikonie D3100 z obiektywem Nikkor 18-55 VR (1.888pln gazetka fotojoker'a),a dzisiaj przeglądałem znowu gazetkę, w której wystawili Nikona D90 z ob. Nikkor 18-105 VR (2.899pln). Postanowiłem wybrać się do tego sklepu, aby przyjrzeć się D90 z bliska, tudzież zaczerpnąć fachowej rady u pana w sklepie :> Pan niestety nic mi nie pomógł. Już w momencie kiedy wymówiłem słowo Nikon, sprzedawca na mnie krzywo spojrzał. A jak powiedziałem czy mogę zobaczyć D90, to już wiedziałem, że nic nie kupie :> Generalnie pan sprzedawca bardzo napalił się żebym kupił jakiegoś Soniaka, nie chciał w ogóle rozmawiać o aparatach firmy Nikkon. Próbowałem jakoś pociągnąć rozmowę dlaczego, te nikony są aż takie straszne i czemu je tak promują w swojej gazetce, to tylko usłyszałem ze robią gorsze zdjęcia i tyle o_O. Tego soniaka w końcu też mi nie pokazał, nawet już nie pamiętam o jaki model chodziło. Także tyle się dowiedziałem :) Wiem, że ten D90 jest już trochę na rynku i chyba już go nie produkują, ale czy jest to aż tak staroświecki sprzęt że nie warto ładować w niego siano? Tak jak pisałem wcześniej na początku, szukam sprzętu dla dziewuchy, która się powoli wkręca w klimaty foto, ja od czasu do czasu potrzebowałbym sobie jakieś fotki do textur potrzaskać i to tyle. Nasz budżet to 3.000 pln. Na nic się nie napaliliśmy, chcielibyśmy tylko zaczerpnąć rady u fachowców :p

zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem posiadaczem Canona 60D to moge z czystym sumieniem polecić Nikona D90. Za te pieniądze to świetny sprzęt. Mimo że aparat ma juz swoje lata to ciężko znaleźć w nim jakieś słabe strony, nawet w stosunku do dużo nowszych konstrukcji (może jedynie kiepskie filowanie o ile ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie). Zaletami z pewnoscią są:

- bardzo dobra jakość zdjęć,

- dobry AF,

- dobra ergonomia - dwa kółka sterujące, w miare wygodny uchwyt,

- duży wizjer,

- dwa wyświetlacze, w tym ten do podglądu zdjęć jest świetnej jakości,

- bezprzewodowe sterowanie lampami blyskowymi (CLS).

- dobra jakość wykonania.

Ważną rzeczą jest też to że aktualnie Nikon posiada chyba najciekawszą (w sensie cena/jakość) oferte na obiektywy dla zaawansowanego amatora. Odświeżona linia jasnych stałek (35, 50, 85, makro 85), bardzo dobry kit 18-105, dobry 16-85, fajny zoom 70-300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marograf dzięki bardzo za odp., potrzebowałem przeczytać normalną i świeżą opinię. Szkoda, że niektórzy sprzedawcy nie umieją się tak wypowiedzieć :> Jeżeli chodzi o filmowanie to raczej będziemy robić zdjęcia :). Myślę, że pójdzie to raczej w portrety, bardziej spokojne statyczne klimaty, bez biegania po górach i za sportowcami i tak jak pisałem wcześniej, trochę do textur. Patrzyłem też na Nikona D5100 link, ale chyba zostaniemy przy D90. Mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie, jaką kartę warto zakupić do takiego sprzętu?

zdrówko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności