Skocz do zawartości

Map Baking


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zakładam ten temat ponieważ w bardzo szybkim tempie musze się dowiedziec i nauczyć jak najwięcej o tzw. MAP BAKING'u, zakładając ze dobrze to napisałem :) jest to tworzenie LIGHTMAP, oświetlenia statycznego do gier. Pracuje w 3DsMax, w nim tez chciałbym poszerzyć swoją wiedzę o ten temat.

 

Proszę Was o tutoriale czy jakąkolwiek inną pomoc w tej sprawie!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niżej wymienione linki już przerobiłem, dziękuję, czasem tam zaglądam :] W tutorialu z evermotion uzywają czegoś co sie nazywa BAKE 3D ja tego nie posiadam i chce poradzić sobie bez pluginow. W drgim linku, video jest uciete i nie idzie do konca i wiele w nim nie ma :) Znalazłem inne tutki na necie. Proste obiekty umiem juz bake'owac, ale nie wiem jak bake'owac np obiekty z odbiciami? No i czy pod VRayem bake'uje sie tak samo? nie ma zadnych konfliktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dosyć stary, jednak problem wciąż istnieje, więc pozwolę dołączyć swoje kilka pytań zamiast niepotrzebnie tworzyć nowe wątki.

Podstawy modelowania znam, jednak im bardziej się w to zagłębiam, tym więcej detali się pojawia których nie do końca pojmuję.

Stworzyłem w blenderze scenę - projekt łazienki na którym zresztą chcę się opierać przy przyszłym remoncie. Problem mam jednak z materiałami. Chciałbym scenkę zoptymalizować i przenieść na ue4/unity aby była dostępna jako interaktywny poziom do poruszania się po nim i podziwiania. Cały czas szukam o co dokładnie chodzi w tym bakingu, a raczej czego on dotyczy. Wiem, że nie da rady z prysznicem który jest taflą szkła, ale co ze ścianami i podłogą pełną płytek? Co z armaturą ceramiczną oraz chromem? Czy baking odnosi się także do takich materiałów? Jak dobrze to wykonać, by finalnie wyglądało to realistycznie?

Próbnie robiłem jeden właśnie na ścianach i podłodze(jako jeden mesh z teksturą) i wyszło w miarę. pomijając, że robiłem w relatywnie małej rozdzielczości i zbyt małej ilości sampli. Jednak takie rozwiązanie jest dobre do statycznych ujęć, a co gdy kamera ma się przemieszczać po całej scenie?

 

Na pewno niektórzy mogą się zirytować na widok tych pytań, jednak przeszukując czeluści internetu nie miałem szczęścia trafić na przydatne komentarze/opisy. Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś mi to porządnie wytłumaczy, albo wskaże faktycznie dobry poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności