× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5101112131415
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147

Wątek: Teczka 2D: SeBeL

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Update 2015 - część 2

"Three values":

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

Speedy słoni z referencji:

Czaszeczka - digital w trochę bardziej tradycyjny sposób :)

Praca, która powstała z wykończenia starego szkicu:

wspomniany wcześniej szkic:

Speed na Virtual Plein Air Group:

+ Timelapse

Studium figurki z natury:

Timelapse

Szkice żółwi:

Timelapse

To by było na tyle. Wszelkie komentarze/krytyka mile widziane :}.
    Pozdrawiam,
    Sebel.
    Ostatnio edytowane przez sebel ; 21-05-15 o 00:10

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Drzewko z wczoraj:

+ Youtube Timelapse

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Update ostatnich prac:

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Od maja wyskrobałem kilka rzeczy, wiec myślę że przydałby się mały update teczki :)

John Singer Sargent - troche studiów + próba imitacji oleju/akrylu w PS.

troche zabawy w Paintstorm Studio:

YouTube Timelapse

YouTube Timelapse

YouTube Timelapse

Poprawiona pracka z postu nr #129

szybki wieczorny szkic:

inne:

studium z natury:

i taki słodziak na sam koniec :

I to wszystko. Komentarze/krytyka jak zwykle mile widziane :}.
    Pozdrawiam,
    Sebel.

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie Teczka 2.0

Hej wszystkim!
    dawno mnie tu nie było, z czasu zaglądałem coś komuś skomentowałem, ale tak to kiepski ze mnie użytkownik forum :[ .
    Dlatego chciałem to naprawić i rozważałem nawet założenie nowej teczki, głównie ze względu na to, że obrazy z początkowych postów były wrzucane na "imageshack" - serwis który zmienił swoją politykę tak, że wypie*doliło mi wszystkie rysunki i nawet nie mogę ogarnąć, które gdzie były :C.
    Ale przeczytałem post EthicallyChallenged w teczce Kalberos'a, że lubi on "pełne teczki" bo można ładnie zobaczyć cały progres i postanowiłem zostawić tego trupa :).

Podsumowując całość - chciałbym rozpocząć wszystko od nowa. Trochę rzeczy w moim życiu się zmieniło. Mam duże parcie aby w końcu porządnie się rozwinąć i dlatego chciałbym prosić was o pomoc - konstruktywna krytyka, opierdol itp. Oraz z mojej strony postaram się też dać jak najwięcej tylko mogę. Strasznie mi głupio, że konto na tym forum mam prawie 10 lat, a postów zostawiłem tylko 150 ;\. Najwyższy czas się ogarnąć :)!

W ramach wstępu - czym się zajmuję?
    Zawodowo: na początku robiłem UI do appek na mobilki, potem wskoczyłem do firmy robiącej gry casualowe (time managment, hidden object i inne takie...), po drodze jakieś małe zlecenia, aktualnie pracuje w małej firmie w Warszawie i puki co robimy gry na mobilki i konsole. Tutaj głównie koncepty, promoarty, loga, UI, z czasu jakiś base 3d się klepnie, czy jakiś trailer zmontuje - ogółem wszystko w czym tylko mogę pomóc.
    W domu: z tego co zauważyłem najbardziej ciągnie mnie do konceptowania lokacji, oraz rysowania postaci. Te dwie rzeczy ciągle powracają i nie mogę się od nich odczepić. Niestety robię to strasznie nieumiejętnie i bez planu, najczęściej w ramach odpoczynku od tego co robiłem w pracy, dlatego bardzo często kończy się tym, że rysuje randomowe rzeczy ;-\.

Jeżeli chodzi o to parcie, o którym wspominałem wcześniej, to od początku roku staram się regularnie coś dziergać i wynikiem tego założyłem sobie szkicownik na tumblrze:
    https://sbelicki-art.tumblr.com
    Jeśli ktoś byłby zainteresowany to staram się tam wrzucać większość rzeczy, ot tak jak to napisał wcześniej EC, aby przynajmniej mieć wgląd jak się człowiek rozwijał, oraz staram się przełamać z poczuciem "nie wrzucę tego bo kiepskie".

To by było tyle w ramach wstępu. Jak ktoś przez to przebrnął to wielkie dzięki ;).
    Poniżej kilka ostatnich prac, i w najbliższym czasie postaram się wrzucić jakiegoś WIP'a aby teczka miała ciąg ;).

Na początek ostatnia praca którą zrobiłem, chciałem potestować czy mogę w jakiś sposób wykorzystać blendera do robienia konceptów:

Testowanie/tworzenie brushy imitujących tradycyjne media:

Praca którą planuję w najbliższym czasie wykończyć ale jakos nie za bardzo wiem jak się zabrać ;\ :

Zabawa z 3d + photobash:

Zabawa z photobashem:

Poniżej kilka setów thumbów, starałem się ogarnąć jakieś ciekawe kompozycje, potencjalnie widzę tam kilka ciekawych, które chciałbym rozwinąć w jakąś skończoną pracę:

i ostatni bardziej "misz-masz" ale strasznie podoba mi się blendowanie kolorów i też myślę że można było by coś z tego wyciągnąć :

Na koniec trochę postaci.

Ostatni szkic zrobiony w Paintstorm Studio. Ściągnąłem jakiś set brushy z ich oficjalnej strony i chciałem wytestować jak działają:

i kilka podmalowanych stron ze szkicownika:

+ jakieś randomy ;0

To by było na tyle
    pozdrawiam i do zobaczenia :)!

Member
    Awatar ZiN
    Podziękowania

Domyślnie

O kurcze, przeczytałem to co napisałeś i czuję dokładnie to samo w stosunku do siebie. Z tą różnicą, że ja nawet zawodowo nie miałem po drodze z tym całym digitalem, a chciałbym robić kiedyś w gamedevie, lub czymś co obok tego stoi. No ale cóż, trzeba zapierdzielać. Mój plan jest taki, że siadam do jednej pracy i dłubię ją tak długo, aż będzie na przyzwoitym poziomie (porównuję swoje dzieła z tymi artystami, których podziwiam i pracuję nad tym aby zmniejszyć ten dystans między mną a nimi), choćby zajęło to wiele tygodni (na jedną pracę) organizuję sobie taki challange, że chcę lvlować z obrazka na obrazek. To wymaga cholernie dużo poświęcenia, cierpliwości, czasu i planowania, ale jest to jak najbardziej do osiągnięcia. Potrzebujesz tylko potężnego motywatora.

Co mogę doradzić na tym etapie? Zbuduj sobie solidną bibliotekę zdjęć referencyjnych (foty/prace innych artystów danego stylu), maluj analizując je bardzo szczegółowo. Wyznacz sobie na razie jeden cel, jeden temat. Pracuj wolniej, ale dokładniej. Gdy opanujesz jakieś ćwiczenie do perfekcji będziesz automatycznie wykonywać je szybciej. Następnie przechodzisz do następnego tematu/zagadnienia, itd. Małe sukcesy dają mobilizację do robienia większych rzeczy.

No i najważniejsze, stawiaj sobie co jakiś czas wyzwania. Stań przed problemem, przed którym uważasz, że sobie nie poradzisz. Wychodź z comfort zone i spróbuj zrobić coś inaczej niż do tej pory, ale wkładając w to wszystkie umiejętności i obserwacje, które nabyłeś studiując referencje.

To chyba tyle. Sukcesów Tobie jak i sobie życzę. Pozdrawiam.
    artstation deviantart behance facebook blog
    Podziękowania sebel podziękował

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Hej, dzięki za podpowiedzi ;)!
    Z praca z pracą w gamedevie to powoli małymi kroczkami jakoś do przodu ciągnę :) i życzę aby też Ci się udało ;).

Referencje i planowanie dobra sprawa. Poooowoli sam to zacząłem zauważać, że brakuje mi przemyślanych działań, jakiegoś konkretnego podejścia do swoich prac, czy opracowanego workflowu.

Co do ćwiczeń to nie jestem przekonany. Robienie studiów itp może prowadzić do takiego błędnego koła, że człowiek przestaje wymyślać swoje rzeczy tylko ciągle chce się opierać na studiach i łatwo można się zapętlić i siedzieć i tylko to ciśnąć. Tworzy sobie wtedy takie specyficzne comfort zone ;\. I ostatecznie wychodzi, że siedzisz... studiujesz... w końcu coś robisz, więc nie masz wyrzutów sumienia, ale efektów nie widać, bo nie ma skończonej pracy ;\. Więc we wszystkim trzeba zachować umiar ;).

- wyzwania
    - wychodzenie z comfort zone
    - skonczone projekty wykorzystujące wcześniejsze studia.

Spoks ;)! Dzięki! Do zapamiętania i do zrealizowania!

Pozdrawiam!

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5101112131415

Uprawnienia umieszczania postów