× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy 12345678914 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 147

Wątek: Teczka 2D: SeBeL

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Wrzucam dzisiejsze malowanie.
    Pierwszy raz malowałem farbami olejnymi (kupiłem jakieś farbki, wziąłem kartkę a4 i coś nabazgrałem...), więc wszelkie komentarze i podpowiedzi mile widziane :)!

Member
    Awatar Kubasa
    Podziękowania

Domyślnie

dla mnie wypas na maxa ! :)

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

Ja tez sie zbieram po tym :)) Super
    Pozdrawiam,
    Urbanboogie

Member
    Awatar Paweł Kaczmarczyk
    Podziękowania

Domyślnie

Z tego co wiem to chyba nie warto marnować olejów do kartonu, są zbyt drogie a karton nie trwały itd. Razi mnie też ta niezapełniona do końca powierzchnia na kartonie.
    No ale bryła ładnie wydobyta to trzeba przyznać. :)

Smuggler of good links
    Awatar Coyote
    Podziękowania

Domyślnie

bardzo ładnie szczególnie oczy :)

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Kubasa - dzięki ;)

Urbanboogie - miło słyszeć ze moje bazgroły w jakiś sposób Cie motywują :}!

Florian P
    - Jeżeli chodzi o karton, to zabrałem się za niego bo chciałem wypróbować farbki, więc cały malunek bardziej traktuje jako coś w rodzaju szkicu do zapoznania z farbami, niż "pełnoprawny malunek". Z tych samych powodów powstała ta niezapełniona przestrzeń...

Coyote - dzięki ;). Oczy też mnie się podobają, nawet udało mi się zrobić je takie "mokre".

Mam jeszcze prośbę do kogoś kto zna się na olejach... mianowicie co się z tym dalej robi? Jak się zabezpiecza oleje? gdzieś coś czytałem(niestety niezbyt uważnie ;( ) o jakimś werniksie... Ogółem wdzięczny bym był gdyby ktoś przedstawił w skrócie(np. w punktach/krok po kroku) jak maluje olejami.

Wrzucam teraz "trochę" dłużej robiony rysunek. Ostatnio mam taki "czas pierwszych razów" jeżeli chodzi o rysowanie itp.
    No i tutaj znowu się powtarzam :).
    Tym razem pierwszy rysunek na formacie B2. Rysowany ze zdjęcia aby zapoznać się z formatem.

jakość zdjęcia jest jaka jest... starałem się jak mogłem ale i tak aparat nie uchwyci tego co jest w realu.

Member
    Awatar Paweł Kaczmarczyk
    Podziękowania

Domyślnie

Werniks to takie coś w sprayu czym się sprayuje po skończonej pracy żeby praca nie niszczała a w przypadku akryli farba połyskiwała, nie wiem jak jest w olejach, ale na pewno farby po wyschnięciu też maja świeże i połyskliwe kolorki bez werniksu. Dużo Ci nie mogę o tym powiedzieć bo sam nigdy olejami nie malowałem. Wiem tylko, że rozcieńcza się terpentyną, która strasznie śmierdzi no i oleje maluje się bardzo powoli bo długo schnął i trzeba czekać z nałożeniem kolejnych warstw. Mam nadzieję, że coś tam wyjaśniłem, może znajdzie się ktoś obeznany w olejkach kto zechce napisać coś więcej, też chętnie poczytam. :)

Rysunek bardzo ładny, nie ma się do czego przyczepić, chociaż nie rusza mnie taki detal (mimo dobrze zachowanych proporcji i tonacji)
    bo osobiście zdecydowanie preferuję więcej surowizny. :)

Member
    Awatar aspenboy
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Florian P Zobacz posta
    Werniks to takie coś w sprayu czym się sprayuje po skończonej pracy żeby praca nie niszczała a w przypadku akryli farba połyskiwała, nie wiem jak jest w olejach, ale na pewno farby po wyschnięciu też maja świeże i połyskliwe kolorki bez werniksu. Dużo Ci nie mogę o tym powiedzieć bo sam nigdy olejami nie malowałem. Wiem tylko, że rozcieńcza się terpentyną, która strasznie śmierdzi no i oleje maluje się bardzo powoli bo długo schnął i trzeba czekać z nałożeniem kolejnych warstw. Mam nadzieję, że coś tam wyjaśniłem, może znajdzie się ktoś obeznany w olejkach kto zechce napisać coś więcej, też chętnie poczytam. :)
    Przy olejach stosuje się werniks nie tylko po to, żeby zabezpieczyć powierzchnię, ale również dlatego, aby ożywić kolory - które potrafią "siąść" po wyschnięciu (połyskliwość wcale nie zostaje). Zależnie od potrzeb stosuje się albo werniks matowy, albo błyszczący.

Do rozcieńczania raczej wykorzystuje się olej lniany - ale wtedy farby dość długo schną, natomiast terpentyna rozrzedza farby (działa jak rozpuszczalnik). Przy malowaniu terpentyną farby schną szybciej, czasami maluje się mieszanką oleju z terpentyną. Można też używać oleju + medium przyspieszającego schnięcie farb. Żeby nie było za nudno - można wykorzystać medium zwiększające objętość farby, opóźniające schnięcie, dodające specyficzne wykończenie itd. No i jeszcze dochodzą farby olejne rozcieńczane wodą - mieszają się i z wodą/wodnymi farbami, i z olejnymi. Fajne, ale droższe.

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Florian P, aspenboy - dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi związane z olejami. Niedługo postaram się je wprowadzić w życie (mam nadzieje, że z dobrym skutkiem :} ).

Dzisiejszy "brudny" autoportret, ok. 1h.

próba environment'u

kolejna próba environment'u..

Ostatnio edytowane przez sebel ; 19-05-09 o 21:02

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Farby plakatowe.

Uprawnienia umieszczania postów