× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 147

Wątek: Teczka 2D: SeBeL

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Designer79 - Ja na szczęście nie miałem większych problemów z tym "samozaparciem" :). Fajnie że Ci się podobają inne moje prace ;).

emmilius - Człowieku! szkoda wódki na takie eksperymenty ;D!
    Co do formatu to o dziwo nie było aż tak trudno się przerzucić z A4 na B2.
    Z environment'ami będę musiał jeszcze popróbować, bo to fajna sprawa, a strasznie żałuję, że nie potrafię ich rysować.
    Do czaszek też mam słabość ;P.

Dmk - Dzięki ;). Zgadzam się z tematem formatu. Im więcej się na nim rysuje tym człowiek bardziej się przyzwyczaja (normalna kolej rzeczy :D).

telthona - Dzięki! Fajnie, że zauważyłaś. Ołóweczek był strugany nożykiem, własnoręcznie. Co do trzymania ołówków w wodzie to sie w 100% zgadzam! (Lakier odpadł ;P)

Wrzucam bazgroły z zeszytu tak aby nie było że sie obijam ;).

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar telthona
    Podziękowania

Domyślnie

no ćwicz, ćwicz portrety, bo wychodzą ci nieco gorzej w stosunku do np. całej postaci <ten szkic z facetem który sie podnosi z ziemi jest naprawde świetny!!!). chciałabym Ci tutaj dać kilka rad, ale sama mam problemy z rysowaniem realistycznych twarzy więc może tylko tak Ci zaakcentuję ten problem :)
    { blog| |dA| |tumblr| |artstation| |FB }

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

telthona - Ćwiczyć trzeba ;)! Samo się nic nie zrobi. Dzięki za komentarz :].

50x70. Taki "szybszy" portret. Rysowane ze zdjęcia.

coś mi się znowu lekko pokrzywiło ;\. I to ucho jakies takie małe ;P.

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Dziś miałem lekkie problemy z malowaniem. Na szczęście z pomocą przyszedł komp i podmalówka! Oczywiście nie uratowało to całego malunku ale wiele pomogło ;).

Format 50x70. Farby olejne. Kolory nieco zakłamane przez słabej jakości zdjęcie za co przepraszam.
    Pierwszy od lewej to etap w którym stanąłem, drugi to podmalówka w digitalu, a trzeci to produkt końcowy.
    Niestety wszystko mi się lekko pomieszało (usta, nos jakby nie z tej bajki, kolory jakieś dziwne wyszły).
    Cóż poradzić? Człowiek cały czas się uczy!
    Zauważyłem, że często za bardzo skupiałem się nad jednym elementem przez co malunek nie był robiony równomiernie i wyszedł jak wyszedł ;\. To chyba był główny problem podczas robienia tej pracy. Mam nadzieję, że się tego oduczę :).

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ;).
    Ostatnio edytowane przez sebel ; 10-08-11 o 17:51

Member
    2x Challenge Corner
    Awatar Rotcore
    Podziękowania

Domyślnie

Powiem tylko, że najlepszy środkowy...

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Rotcore - przyznam, że środkowy też mi się bardziej podoba niż ostatni ;).

Dzisiejszy overpainting nieudanej(nieskończonej) pracy.

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar ICE
    Podziękowania

Domyślnie

Ałałałiła! wybaczcie ze wypowiem sie dosc nie cenzuralnie:

- Zajebiste!

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

icecold - dzięki ;)!

Kolejna porcja szkiców ....

Lekka podmalówka do profilu z 4 postu.

taki trochę starszy, wrzucam bo mi się podoba :)

Member
    2x Challenge Corner
    Awatar Rotcore
    Podziękowania

Domyślnie

Dog is The Best! świetnie rysowany, szkoda, że z foty no ale ciężko by było skupić się na rysowaniu gdyby taki na mnie łypał i ślinił i w ogóle zły był na mnie... z natury dużo wal, wiem, że dla większości to nudne ale naprawdę przynosi efekty... pozdro :P

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar telthona
    Podziękowania

Domyślnie

BARDZO mi sie podoba Twój szkicownik. jest naprawde super :) widać że ćwiczysz, notujesz i wymyślasz na bieżąco, a to wszyscy chyba cenimy :)

nie podoba mi sie za to technika robienia zdjęć pracom malarskim i poprawianiu ich na kompie :/ rozwalasz sobie w ten sposób dwa warsztaty: komputerowy i tradycyjny. tradycyjny dlatego, że nie będziesz miał cierpliwości do tego by prace wykańczać, a komputerowy dlatego, że skupiać sie bedziesz tylko na detalach i szczegółach, i w ten sposób nie będziesz potrafił zrobić niczego dobrze od początku do końca w jednej technice.

Zwykle się mówi, że mistrzem jest ten, co ma opanowanych kilka narzędzi do perfekcji, a potem nimi eksperymentuje. To czego nauczysz się w digitalu, możesz przekładać na malarstwo tradycyjne i na odwrót, jednak moim zdaniem obie techniki tracą na klarowności, jakości i szlachetności po takim misz maszu :P

ale rób jak chcesz; sumum sumarum można to uznać jako tworzenie własnego stylu :)

co do portretu z postu #54; chciałam powiedzieć żebyś ćwiczył rysowanie oczy i załagodził metodę rysowania szyi, ale w sumie nie mogę się czepiać bo ze szkicownika widać że ćwiczysz :)

no to tyle ze mnie :D

PS: babka na żółtym tle jest fajna; ale ta wystająca ze zdjęcia noga po prostu mnie powaliła :P
    { blog| |dA| |tumblr| |artstation| |FB }

Uprawnienia umieszczania postów