× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 147

Wątek: Teczka 2D: SeBeL

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Dzięki za komentarz ;).

Dzisiejsze mazanie:

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Na początek jako, że jest to mój pierwszy post w tym roku... chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego wszystkim użytkownikom forum! Dużo weny, wielu świeżych pomysłów i ogromnych postępów!

Update:

przerysowana scenka z filmu:

Głównie z głowy, lekko wspierane lustrem albo zdjęciem aby się nie pogubić ;).

Mały powrót do korzeni.. Paint:

Szkice tuszem na A3:

detal:

szkice rąk z natury:

Ostatnio edytowane przez sebel ; 05-01-10 o 13:40

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar ICE
    Podziękowania

Domyślnie

Potencjal masz wielki, im szybciej zaaplikujesz konstrkcje w do swoich rysunkow tym szybciej sie rozwiniesz, pozdrawiam ICE

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki Ice! W sumie też to ostatnio zauważyłem, że pojedyncze elementy nawet dobrze mi wychodzą, ale jeżeli chodzi o zbudowanie jakiejś sceny w 2d, ciekawej ilustracji to: a) brak pomysłów b) mam problemy ze zbudowaniem c) kompozycja mi się gubi, że jest jakoś tak nijako...
    Chyba będę musiał potrenować jakąś martwą i bryły w przestrzeni. A może coś polecisz :)?

Pozdro ;).

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar ICE
    Podziękowania

Domyślnie

Nic nowego ci nie polece, po prostu konstruuj przedmioty, musisz przeniesc glownie glebie przedmiotu na kartke, ktora jest plaska.
    Wiem, ze to brzmi trywialnie, ale jets to podstawa, sam jeszce niebardzo to opanowalem , ale sie staram. Generalnie wiem jakw yglada twoj rblem bo przechodze przez to samo. Jak rysujesz to zauwazasz sylwetke, kontur, a gdy cos rysujesz to rysujesz tylkot o, co jest widoczne, a sek w tym, zeby narysowac ta butelke ktorej czesc stoi za kartonem i te jablko ktore lezy za bananem, itd.

Jak czlowiekowi wejdzie to do krwi, to zaczyna zupelnie inaczej patrzec na temat, zobacz jak fajnie narysowal wielkiego paskudnego goryla z kolem Rotcore w swojej teczce, tam widac, ze czuje bryle.

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi Ice! Ostatnio staram się bardziej zwracać uwagę właśnie na budowanie niż rysowanie... z różnym skutkiem... ale mam nadzieje, że powoli będę szedł do przodu i w końcu stworze coś dobrego :).

Stwierdziłem też ostatnio, że za mało się udzielam na forum :\. Trochę za pasywnie się z nim obchodzę.. wrzucam raz na jakiś czas dużo rzeczy do teczki (zamiast systematycznie po trochu), rzadko się odzywam w innych wątkach..

Smaku na zmianę/systematyczność/czy aktywny udział na forum narobił mi jeszcze Icecold i jego teczka, która rozrasta się w tempie większym niż kwadratowy :P! Postęp oczywiście też jest niezły ;)!

Również od nowego roku staram się codziennie rysować więc nie powinno być problemu z brakiem rysunków do wrzucenia ;].

Dziś niestety znowu zaleję teczkę moimi wypocinami... postaram się ostatni raz robić coś takiego (zalewanie teczki mnóstwem prac na raz).
    Mam nadzieję że nie przesadziłem z wielkością plików i że nie będzie problemu z ich oglądaniem ;\.

no to zaczynamy..

zabawa na papierze pakowym:

Stary szkic-book A5 się skończył to postanowiłem założyć nowy...

Trochę szkiców postaci na A4. Na początku rysowałem bardziej w stylu: widzę kreskę ? Kopiuję kreskę! potem zacząłem budować postacie z takich "ludzików" jak są w szkicowniku na str. 8,9,10. Zdecydowanie łatwiej się połapać w przestrzeni :).

i ostatnie 2 prace na kompie:

Mam jeszcze pytanie na temat: gdzie można znaleźć zdjęcia modeli?
    Osobiście to rysowałem z:
    http://deviantart.com/ - ze stocków...
    http://characterdesigns.com/

Jeśli ktoś zna jakieś ciekawe/dobre strony właśnie z modelami to byłbym wdzięczny za podesłanie linków ;).

pozdrawiam :}!

Member
    Awatar samborek
    Podziękowania

Domyślnie

no no , świetny pokaz ćwiczonek, muszę pozazdrościć , ale przyznaje że dajesz mi kilka nowych pomysłów jak by tu rozwinąć własne ćwiczonka :P
    czerwonawa maska z pierwszego posta niezła, fajna forma :]

dobra stronka z modelkami :
    http://www.kindgirls.com/
    http://www.gracefulnudes.com/

fajny ten skeczbuk, wygodniejszy jest od zwykłego szkicownika w formie bloku :P ?

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki, staram się codziennie coś tam nabazgrać ;].
    Czerwona maska powstała bardzo prosto. Namazałem coś niestandardowym brushem i zacząłem się zastanawiać co ta plama mi przypomina. Gdzieś zauważyłem maskę troszkę podmalowałem i wyszło ;).
    Dzięki za stronki, na pewno się przydadzą!

Jeżeli chodzi o zeszycik A5, to nie wiem czy jest wygodniejszy. Trochę się już przyzwyczaiłem do poprzedniego i postanowiłem zrobić drugi podobny. Na pewno za bardzo w nim się nie poszaleje jeżeli chodzi o trenowanie spraw technicznych, bo mały format strasznie ogranicza ruchy ręką... ale idealny jest do szybkiego "notowania" pomysłów, czy po prostu bazgrania :).
    Pewnie też jest tańszy od zwykłego bloku ;D. Ta sztuka powstała akurat za ok. 1 zł. Kupiłem 2 zeszyty 60 kartkowe w realu za jakieś 50 gr skleiłem w jeden 120 i założyłem twardą okładkę z jakiegoś starego zeszytu ze szkoły i już ;P. Gruby, tani i w twardej okładce - czego chcieć więcej ;)?

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar ICE
    Podziękowania

Domyślnie

Sebel masz ten sam problem co i ja, odrazu widac w ktorych rysunkach skupienie gdzies pryslo, a do ktorych przylozyles sie z calych sil.
    No ale nie zawsze mozna byc na haju, takie juz jest to zycie, hej! :)

Member
    Awatar sebel
    Podziękowania

Domyślnie

Cholera... aż tak to widać ;D?
    A tak na serio to troszkę masz racji, ale ja u siebie zauważyłem przeciwieństwo tego coś napisał. Czasami praca wyskakuje wprost ze mnie, od razu wiem gdzie postawić kreskę/cień, praktycznie praca wylewa się na papier przez rękę. O dziwo przy takich pracach nie gubią mi się za bardzo proporcje, światło, cień, czy kolor. Jak już tak zacząłem pracę, przy dobrym ogóle to w detal wchodzę bez problemów. Najgorzej jest właśnie z pracami gdzie chcę aby coś było dobrze, skupiam się na idealnych proporcjach, odmierzam ilość głów, wycieram, od nowa... potem znowu wycieram... praca strasznie jest wymuszona. Za szybko też wchodzę w niepotrzebny detal... Albo jak wymyślę pracę, którą nie wiem jak zbudować wtedy męczę się nad podstawami, buduję i gucio... ;\.

Podsumowując... większość dobrych prac wyszło samo z siebie, a te złe były wymuszone ;\ (oczywiście chęci było dobre ... tylko, że nie wyszło)

A może wszytko jest tym spowodowane że nie mam wyćwiczonych podstaw na takim poziomie by luźno robić rysunek? w sumie nie wiem ;\.

ĆWICZYĆ TRZEBA HEJ !

Uprawnienia umieszczania postów