Skocz do zawartości

Teczka 2D: SeBeL


sebel

Rekomendowane odpowiedzi

Designer79 - Ja na szczęście nie miałem większych problemów z tym "samozaparciem" :). Fajnie że Ci się podobają inne moje prace ;).

 

 

emmilius - Człowieku! szkoda wódki na takie eksperymenty ;D!

Co do formatu to o dziwo nie było aż tak trudno się przerzucić z A4 na B2.

Z environment'ami będę musiał jeszcze popróbować, bo to fajna sprawa, a strasznie żałuję, że nie potrafię ich rysować.

Do czaszek też mam słabość ;P.

 

Dmk - Dzięki ;). Zgadzam się z tematem formatu. Im więcej się na nim rysuje tym człowiek bardziej się przyzwyczaja (normalna kolej rzeczy :D).

 

telthona - Dzięki! Fajnie, że zauważyłaś. Ołóweczek był strugany nożykiem, własnoręcznie. Co do trzymania ołówków w wodzie to sie w 100% zgadzam! (Lakier odpadł ;P)

 

 

Wrzucam bazgroły z zeszytu tak aby nie było że sie obijam ;).

 

78148725.jpg

 

89481932.jpg

 

11499797.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

telthona - Ćwiczyć trzeba ;)! Samo się nic nie zrobi. Dzięki za komentarz :].

 

 

 

50x70. Taki "szybszy" portret. Rysowane ze zdjęcia.

 

smokerr.jpg

 

coś mi się znowu lekko pokrzywiło ;\. I to ucho jakies takie małe ;P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem lekkie problemy z malowaniem. Na szczęście z pomocą przyszedł komp i podmalówka! Oczywiście nie uratowało to całego malunku ale wiele pomogło ;).

 

 

Format 50x70. Farby olejne. Kolory nieco zakłamane przez słabej jakości zdjęcie za co przepraszam.

Pierwszy od lewej to etap w którym stanąłem, drugi to podmalówka w digitalu, a trzeci to produkt końcowy.

Niestety wszystko mi się lekko pomieszało (usta, nos jakby nie z tej bajki, kolory jakieś dziwne wyszły).

Cóż poradzić? Człowiek cały czas się uczy!

Zauważyłem, że często za bardzo skupiałem się nad jednym elementem przez co malunek nie był robiony równomiernie i wyszedł jak wyszedł ;\. To chyba był główny problem podczas robienia tej pracy. Mam nadzieję, że się tego oduczę :).

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ;).

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dog is The Best! świetnie rysowany, szkoda, że z foty no ale ciężko by było skupić się na rysowaniu gdyby taki na mnie łypał i ślinił i w ogóle zły był na mnie... z natury dużo wal, wiem, że dla większości to nudne ale naprawdę przynosi efekty... pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO mi sie podoba Twój szkicownik. jest naprawde super :) widać że ćwiczysz, notujesz i wymyślasz na bieżąco, a to wszyscy chyba cenimy :)

 

nie podoba mi sie za to technika robienia zdjęć pracom malarskim i poprawianiu ich na kompie :/ rozwalasz sobie w ten sposób dwa warsztaty: komputerowy i tradycyjny. tradycyjny dlatego, że nie będziesz miał cierpliwości do tego by prace wykańczać, a komputerowy dlatego, że skupiać sie bedziesz tylko na detalach i szczegółach, i w ten sposób nie będziesz potrafił zrobić niczego dobrze od początku do końca w jednej technice.

 

Zwykle się mówi, że mistrzem jest ten, co ma opanowanych kilka narzędzi do perfekcji, a potem nimi eksperymentuje. To czego nauczysz się w digitalu, możesz przekładać na malarstwo tradycyjne i na odwrót, jednak moim zdaniem obie techniki tracą na klarowności, jakości i szlachetności po takim misz maszu :P

 

ale rób jak chcesz; sumum sumarum można to uznać jako tworzenie własnego stylu :)

 

co do portretu z postu #54; chciałam powiedzieć żebyś ćwiczył rysowanie oczy i załagodził metodę rysowania szyi, ale w sumie nie mogę się czepiać bo ze szkicownika widać że ćwiczysz :)

 

no to tyle ze mnie :D

 

PS: babka na żółtym tle jest fajna; ale ta wystająca ze zdjęcia noga po prostu mnie powaliła :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore - psina mnie też się podoba ;).

Co do rysowania z natury to się ze wszystkim zgodzę:

1. przydałoby mi się porysować z natury,

2. troszkę do dla mnie nudne (szczególnie jakieś garnki, bo jeszcze portret z lustra to jakoś fajnie mi się dzierga ;} )

3. Skill'a podnosi :P.

 

telthona - Ja za to BARDZO się cieszę, że podoba Ci się mój "szkicbook" ;)!

Jeżeli chodzi o podmalowywanie na kompie prac to staram się tego nie robić. Wolę zrobić coś od początku do końca w jednej technice. Te dwie ostatnie podmalowane prace to był taki wybryk/próba czegoś nowego ;).

Dzięki za podpowiedzi związane z postem #54. Oczka rysuję dosyć regularnie (często same z nudów się narysują) ale jak widać za mało jeszcze ćwiczę.

 

Co do babki na żółtym tle to się nie dziwię ;P. To był właśnie wcześniej wspomniany "wybryk" :).

 

 

 

Rzucam kolejne zamazane kartki ze "szkicbooka"

 

 

Szybkie szkice rysowane z natury cienkopisem:

 

49639918.jpg

 

Rózne szkice... (strona z oczkami specjalnie dodana dla telthony :P):

 

34316698.jpg

 

Ostatnio nabazgrane (wczoraj/dzis):

 

41344711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...fajne te szkice - obiekty dziergane cienkopisem to swietne cwiczenie- swego czasu dojezdzajac do pracy autobusem proobowalem rysowac elementy wylapywane za oknami- fajna zabawa bo pojawia sie limit czasu na wychwycenie istotnych cech obiektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

 

Podoba mi się szczególnie ten ostatni, pozwoliłem sobie na małe zmiany wg mnie istotne w takich ujęciach są oczy, wyraz /mimika twarzy, jakiś pseudo lok, z małymi poprawkami układu oczu oraz kompozycji całości.

korv.th.jpg

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam - miło słyszeć, że się podoba :}.

Co do pracy to chciałem aby była właśnie taka jasnawa, dosyć delikatna. Przy okazji chciałem się pobawić brushami :p.

Jeżeli chodzi zaś o twoją podmalówkę to oczywiście nie mam za złe ;}! Też jest dobra, ciekawa. Dałeś większe kontrasty i zmieniłeś te "szklane oczy" przez co praca nabrała takiego mroczniejszego klimatu.

Jak widać ile ludzi tyle pomysłów :D!

 

Dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JakóbM - jeśli chodzi o jakiekolwiek kopiowanie, to jestem temu przeciwny.

Wolę samemu się pomęczyć z kształtami, kolorami itp, zawsze to jest jakieś ćwiczenie.

Tutaj, w tej ostatniej pracy zapewniam, że nie była używana opcja kopiowania po symetrii. Jedyne co, to było używane dosyć często "flip horlizonal". Najprawdopodobniej przez to cała praca wyszła zbyt symetrycznie i zezowato.

Ogółem miło, że praca się podoba :). Dzięki wielkie!

 

Pozdrawiam,

SeBeL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uaktualnienia teczki wrzucam kilka digitali ;}

 

 

Trochę z głowy. Dwa speedowe potworki i robocik:

 

morda.jpg

 

sayhello.jpg

 

robgd.jpg

 

Wrzucone wcześniej do domowego przedszkola próby rysowania z natury:

 

glosnik.jpg

 

mycha2a.jpg

 

koma1.jpg

 

 

I dzisiejsze zmagania z lusterkiem...

 

Początkowo miał być jakiś speed z lustra aby poćwiczyć kolory itp.

Niestety (albo i stety) wyszło co innego zamiast dobrego speeda wyszła taka praca...

 

autorl1m.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko ale Ty brzydki jesteś, hehe=]. A na poważnie ta połówka po lewo ma lekko azjatyckie rysy, w wersji po prawej stronie widać tą jakby "podwujną" powiekę i już nie ma tego wrażenia. Wcześniejsze digitale z naturki też przyjemne. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem miss world ze mnie nie będzie ;D.

Jeżeli chodzi o wspomniane "azjatyckie rysy" też to zauważyłem ale dopiero dziś rano jak porównywałem mazidło z twarzą przy świetle dzienny. Tak bardzo zaczęło mi się to rzucać w oczy(jeszcze do tego doszedł twój post ;) ), że postanowiłem przemalować lekko tą część ;).

 

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedź ;)

Pozdrawiam!

 

 

Ps.W poście wyżej zaktualizowałem pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl w zalozeniu ciekawy, ale zastap ten czarny innym kolorem, i dodaj jeszce cos na planie procz tych dziur zeby wzbogacic kompozycje.

Nie wiem moze gigantyczne krety wyskakujace z tych dziur i jakiegos kolosa ganiajacego za nimi z maczuga? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo droge do miasta ze zdezelowana stacja benzynowa w stylu tych hamerykanskich? majaczaca gdzies w polowie. miasto przerobic na takie rozpsute ? a dziury na kratery o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komentarze do ostatniej pracy! (Sorry ze tak ogólnie ;P)

Rzeczywiście troszkę tam za pusto, to pewnie dla tego, że za mało tych enviromentów w życiu wyrysowałem... Puki co zostawiam tą pracę na takim etapie na jakim jest. W przyszłości pewnie do niej wrócę bo i tak nie wyszło dokładnie to co chciałem ;P.

 

icecold - pomysł z kretami/kolosami naprawdę ciekawy :D! Przy następnych pracach postaram się aby więcej się działo i więcej opowiadało.

 

afej - dzięki za zainteresowanie, w sumie znowu ile ludzi tyle pomysłów ;). Twój pomysł tez ciekawy, taki bardziej postnuklearny ;).

 

meariss - Dzięki! Na forum jest tyle wyjadaczy, że fajnie jest czasami przeczytać takie komentarze do swoich prac ;D.

 

jameli - dzieki :) też mnie kusiło aby podmalować to miasto puki co nie starczyło zawziętości i umiejętności ;\...

 

 

 

Podrzucam ostatnie dwa.

 

Pomysł, który się pojawił przed pójściem spać szybko przelany na monitor aby zapamiętać wizję ;).

project2sunset5.jpg

 

Pierwszy mattepainting..

image513wia1dcrop1.jpg

 

Wszelkie komentarze na temat tego ostatniego mile widziane :).

Pierwszy raz coś takiego robiłem, więc bardziej to było robione na czuja, niż wg. jakiś zasad.

fotka po której malowałem: http://img526.imageshack.us/img526/145/image513foto.jpg

Pozdrawiam :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyszło zwłaszcza fajnie zrobiłeś konstrukcję rdzawo/ołowianą, ciężką, starą... oszukujesz otoczenie, bo sugerujesz, że wszędzie jasno, pogodnie, słońce nawala flashem, a pod mostem tego nie widać jakby należal do innego obrazka, niby są tam kolumny i między nimi dostaje się światło... takie jest moje odczucie mogę się mylić... ale podoba mi się jak na mattepainting czy jak to się zwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abbaart369 - dzięki za pomysł. Zobaczymy może w przyszłości zrobię coś s-f :).

 

Rotcore - W sumie to była taka pierwsza praca na próbę, dlatego są jakieś błędy. No cóż człowiek uczy się właśnie na tych błędach ;). Fajnie, że Ci się spodobało.

 

 

Ostatnie maziania:

Jakiś taki szybki landscape z głowy..

uoaiasbr2.jpg

 

Pracka na TSP:

13521aaa.jpg

 

speed: zabawa texturką i brushem

burn.jpg

 

Mały speed z natury ;)

zegarekm.jpg

 

I praca nad którą poświęciłem ostatnio troszkę więcej czasu. Nie jestem do końca z niej zadowolony, ale mimo wszystko postanowiłem ją zostawić na takim etapie na jakim jest.

hts5.jpg

 

Pozdrawiam :}!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sympatyczna ta Twoja kosmita :) Troszkę może ma zbyt płaski nos, ale w końcu to kosmita ;P Podoba mi się też speed zegarka.

 

Alienowy embrion wg mnie wyszedł całkiem korzystnie. Może rzeczywiście dobrze, ze na jakiś czas/na zawsze go odstawiasz. Myślę, że efekt jest zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek jako, że jest to mój pierwszy post w tym roku... chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego wszystkim użytkownikom forum! Dużo weny, wielu świeżych pomysłów i ogromnych postępów!

 

Update:

 

przerysowana scenka z filmu:

scene1zfilma5002.jpg%20target=_blank%3Escene1zfilma5002.jpg

 

Głównie z głowy, lekko wspierane lustrem albo zdjęciem aby się nie pogubić ;).

generalprosie.jpg

kobit2.jpg

diabolo.jpg

tw25a.jpg

mask1b.jpg

quickenv.jpg

quickenv2.jpg

quickenv3b.jpg

 

Mały powrót do korzeni.. Paint:

x6sbl.jpg

xas62sbl.jpg

x63sbl.jpg

 

 

Szkice tuszem na A3:

dsc00723v.jpdsc00722wi.jpg

dsc00720ij.jpg

detal:

 

dsc00721t.jpg

dsc00723v.jpg

 

szkice rąk z natury:

dsc00719d.jpg

dsc00718b.jpg

dsc00717o.jpg

dsc00716e.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ice! W sumie też to ostatnio zauważyłem, że pojedyncze elementy nawet dobrze mi wychodzą, ale jeżeli chodzi o zbudowanie jakiejś sceny w 2d, ciekawej ilustracji to: a) brak pomysłów b) mam problemy ze zbudowaniem c) kompozycja mi się gubi, że jest jakoś tak nijako...

Chyba będę musiał potrenować jakąś martwą i bryły w przestrzeni. A może coś polecisz :)?

 

Pozdro ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego ci nie polece, po prostu konstruuj przedmioty, musisz przeniesc glownie glebie przedmiotu na kartke, ktora jest plaska.

Wiem, ze to brzmi trywialnie, ale jets to podstawa, sam jeszce niebardzo to opanowalem , ale sie staram. Generalnie wiem jakw yglada twoj rblem bo przechodze przez to samo. Jak rysujesz to zauwazasz sylwetke, kontur, a gdy cos rysujesz to rysujesz tylkot o, co jest widoczne, a sek w tym, zeby narysowac ta butelke ktorej czesc stoi za kartonem i te jablko ktore lezy za bananem, itd.

 

Jak czlowiekowi wejdzie to do krwi, to zaczyna zupelnie inaczej patrzec na temat, zobacz jak fajnie narysowal wielkiego paskudnego goryla z kolem Rotcore w swojej teczce, tam widac, ze czuje bryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie podpowiedzi Ice! Ostatnio staram się bardziej zwracać uwagę właśnie na budowanie niż rysowanie... z różnym skutkiem... ale mam nadzieje, że powoli będę szedł do przodu i w końcu stworze coś dobrego :).

 

 

 

Stwierdziłem też ostatnio, że za mało się udzielam na forum :\. Trochę za pasywnie się z nim obchodzę.. wrzucam raz na jakiś czas dużo rzeczy do teczki (zamiast systematycznie po trochu), rzadko się odzywam w innych wątkach..

 

Smaku na zmianę/systematyczność/czy aktywny udział na forum narobił mi jeszcze Icecold i jego teczka, która rozrasta się w tempie większym niż kwadratowy :P! Postęp oczywiście też jest niezły ;)!

 

Również od nowego roku staram się codziennie rysować więc nie powinno być problemu z brakiem rysunków do wrzucenia ;].

 

Dziś niestety znowu zaleję teczkę moimi wypocinami... postaram się ostatni raz robić coś takiego (zalewanie teczki mnóstwem prac na raz).

Mam nadzieję że nie przesadziłem z wielkością plików i że nie będzie problemu z ich oglądaniem ;\.

 

no to zaczynamy..

 

zabawa na papierze pakowym:

dsc007781.jpg

dsc007801.jpg

skull2.jpg

 

Stary szkic-book A5 się skończył to postanowiłem założyć nowy...

sykicownik.jpg

 

Trochę szkiców postaci na A4. Na początku rysowałem bardziej w stylu: widzę kreskę ? Kopiuję kreskę! potem zacząłem budować postacie z takich "ludzików" jak są w szkicowniku na str. 8,9,10. Zdecydowanie łatwiej się połapać w przestrzeni :).

33szkice12.jpg

33szkice22.jpg

 

i ostatnie 2 prace na kompie:

skok.jpg

maziam2.jpg

 

Mam jeszcze pytanie na temat: gdzie można znaleźć zdjęcia modeli?

Osobiście to rysowałem z:

http://deviantart.com/ - ze stocków...

http://characterdesigns.com/

 

Jeśli ktoś zna jakieś ciekawe/dobre strony właśnie z modelami to byłbym wdzięczny za podesłanie linków ;).

 

pozdrawiam :}!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no , świetny pokaz ćwiczonek, muszę pozazdrościć , ale przyznaje że dajesz mi kilka nowych pomysłów jak by tu rozwinąć własne ćwiczonka :P

czerwonawa maska z pierwszego posta niezła, fajna forma :]

 

dobra stronka z modelkami :

http://www.kindgirls.com/

http://www.gracefulnudes.com/

 

fajny ten skeczbuk, wygodniejszy jest od zwykłego szkicownika w formie bloku :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, staram się codziennie coś tam nabazgrać ;].

Czerwona maska powstała bardzo prosto. Namazałem coś niestandardowym brushem i zacząłem się zastanawiać co ta plama mi przypomina. Gdzieś zauważyłem maskę troszkę podmalowałem i wyszło ;).

Dzięki za stronki, na pewno się przydadzą!

 

Jeżeli chodzi o zeszycik A5, to nie wiem czy jest wygodniejszy. Trochę się już przyzwyczaiłem do poprzedniego i postanowiłem zrobić drugi podobny. Na pewno za bardzo w nim się nie poszaleje jeżeli chodzi o trenowanie spraw technicznych, bo mały format strasznie ogranicza ruchy ręką... ale idealny jest do szybkiego "notowania" pomysłów, czy po prostu bazgrania :).

Pewnie też jest tańszy od zwykłego bloku ;D. Ta sztuka powstała akurat za ok. 1 zł. Kupiłem 2 zeszyty 60 kartkowe w realu za jakieś 50 gr skleiłem w jeden 120 i założyłem twardą okładkę z jakiegoś starego zeszytu ze szkoły i już ;P. Gruby, tani i w twardej okładce - czego chcieć więcej ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... aż tak to widać ;D?

A tak na serio to troszkę masz racji, ale ja u siebie zauważyłem przeciwieństwo tego coś napisał. Czasami praca wyskakuje wprost ze mnie, od razu wiem gdzie postawić kreskę/cień, praktycznie praca wylewa się na papier przez rękę. O dziwo przy takich pracach nie gubią mi się za bardzo proporcje, światło, cień, czy kolor. Jak już tak zacząłem pracę, przy dobrym ogóle to w detal wchodzę bez problemów. Najgorzej jest właśnie z pracami gdzie chcę aby coś było dobrze, skupiam się na idealnych proporcjach, odmierzam ilość głów, wycieram, od nowa... potem znowu wycieram... praca strasznie jest wymuszona. Za szybko też wchodzę w niepotrzebny detal... Albo jak wymyślę pracę, którą nie wiem jak zbudować wtedy męczę się nad podstawami, buduję i gucio... ;\.

 

Podsumowując... większość dobrych prac wyszło samo z siebie, a te złe były wymuszone ;\ (oczywiście chęci było dobre ... tylko, że nie wyszło)

 

A może wszytko jest tym spowodowane że nie mam wyćwiczonych podstaw na takim poziomie by luźno robić rysunek? w sumie nie wiem ;\.

 

ĆWICZYĆ TRZEBA HEJ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ilość, fajnie że tyle bazgrasz. Zastanawiam się tylko czy w przypadku samouków malowanie z fot a nie z natury nie tylko opóźnia zrozumienie bryły/anatomii co może wprowadzić jakąś sztuczność lub hmmm sam nie wiem co. Wiadomo że jest lustro ale to nie rozwiązuje wszystkiego. Fajnie się rysuje, wybiera się pozę itd. itp ale czy to nie "kaleczy" rysownika?. Nie piszę tego jako krytyka że niby powinieneś z natury, po prostu zacząłem się z czasem zastanawiaćjakie będą tego skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Cie doskonale ;\. Rysowanie z fot jako nauka bryły czy anatomii nie jest dobrym rozwiązaniem szczególnie, że aparat lubi upierdalać naprawdę duuuużo kolorów/cieni, do tego jeszcze dochodzi to, że aparat ma tylko jeden obiektyw a człowiek dwoje oczu ... dlatego fotka nigdy nie zastąpi modela.

Niestety nie zawsze znajdzie się model któremu będzie się chciało siedzieć przed tobą i pozować ;\.

Jeżeli chodzi o rysowanie postaci to staram się nauczyć ogólnego budowania człowieka, uchwycić proporcję, czy pozę. Na początku rysowania budję ludzika(szkielet), potem zaznaczam ogólny zarys/kształt i następnie cieniuję. W cieniowaniu też staram się nie kopiować w 100% cieni, próbuję też dodać trochę rzeczy od siebie, których nauczyłem się rysują z natury. Nieraz jak się patrzy na fotkę to dosłownie aż chcę się powiedzieć " Ja wiem, że tu musi być ten cień ! ale na tej focie ni kija go nie widać !". Bardzo możliwe, że trochę za mocno skupiam się na cieniowaniu i może powinienem bardziej zgeneralizować rysunek? Czasami jeden, mocny cień w odpowiednim miejscu jest lepszy niż lekkie dziubdzianie całej pracy..

Taki dobry cień fajnie widać w pracach gutkafiutka ;}

http://wypierpapier.blogspot.com/ trochę ma tych prac na swoim blogu ;].

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich randomowych fotach z sieci kuleją dwie rzeczy najczęściej. Po pierwsze światło - często wiele źrodeł, w przypadkowych miejscach - i jak tu poczuć bryłę... Jeśli fota ma być refką to powinna mieć jakieś logiczne światło - takie samo jak reszta obrazka.

Po drugie - ludzie focą zwykle za blisko, przez co strasznie się deformuje obraz. Optymalnie zrobić fotę w dużej odległości na full-res, modela dać w środek kadru i potem zdjęcie zoomować i przyciąć.

Myślę że jeśli obraz ma być w realistyczny w rozumieniu współczesnej widowni (czyli fotorealistyczny) to jest to wykonalne na fotach, nawet na bazie ich obróbki.

Myślę że gubienie kolorów, tonów itd to w dużej mierze też kwestia standardowej kompresji w aparacie - z rawa nie powinno chyba pójść tak źle jak np. z jpega :)

Ale to chyba już nie o to nawet chodzi.

Chodzi o coś innego - praca malarza to praca twórcza nie odtwórcza. Korekcja kompozycji, redukcja kolorów - np. gama ciepła, zimna itd., eksponowanie bryły, stylizacja. Ilustracja idzie, a może raczej - powinna iść dalej niż fota.

Jedynie kopiując plamy z foty tego się nie osiągnie.

Myślę że jeśli ktoś to rozumie to może w fotografii znaleźć sprzymierzeńca. Fajnie ilustruje to cykl ilustracji Normana Rockwella, na których widnieje fotografia postaci i stylizacja Z GRUBSZA opierająca się na niej. Coś jak z nawigacją samochodową opartą na GPS, której nie można do końca wierzyć...

Ale ostateczny obraz powstaje w głowie, nie w aparacie. Jeśli trzymać się tego założenia, a fotę rozumieć jedynie jako jakiś zafałszowany punkt odniesienia, to chyba nie powinno być aż tak źle. Tyle że trzeba dysponować wielką wiedzą żeby się to udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było...

 

SBT77 - dzięki za wypowiedź, ostatnio staram się właśnie wykorzystywać fotki jako wsparcie do pracy, element do obserwacji i przetwarzania na swój sposób. Strasznie mnie to denerwuje, że kiedyś dosłownie kopiowałem fotki, i praktycznie wogóle ich nie studiowałem... Teraz raczej staram się zaczynać od pomysłu, szkicu i potem dopiero wspierać się jakąś fotką aby wszystko trzymało się względnie kupy. Oczywiście wychodzi to z różnym skutkiem, ale mam nadzieje, że z czasem będzie coraz lepiej ;}.

 

 

Trochę prac się uzbierało od ostatniego postu, więc zarzucam update:

 

czasz4.jpg

 

reka3az.jpg

 

kob2r.jpg

 

sikor1a.jpg

 

4a216.jpg

 

rbt__by_SeBeL.jpg

 

robot1ashrp.jpg

 

factory1ai.jpg

 

env10b.jpg

 

podmalówka starszego speedu:

mask_v2_by_SeBeL.jpg

 

a tu "starszy braciszek" :

mask_by_SeBeL.jpg

 

factory2b.jpg

 

factory2.jpg

 

wiatrakia2.jpg

 

martwe1flaten.jpg

 

yzwe3a.jpg

 

step2fz.jpg

 

gory1b.jpg

 

lawa.jpg

 

lodowiec1.jpg

 

dzien.jpg

 

nocw.jpg

 

skullsm.jpg

 

skull2p.jpg

 

jaskin1.jpg

 

i znowu trochę zaśmieciłem ...

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Echh te Twoje speedy-enviry. Ja też tak chcę=]. Najbardziej mi się podobają zadymione miasto i to z gwieździstym niebiem. Czasem mógłbyś zwiększyć p. atmosferyczną na niektórych obiektach, np. w tym z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :). Z envirkami to ciągle kombinuje, zmieniam brushe, nakładam jakieś tekstury... dużo z tego wszystkiego wychodzi przez przypadek, po omacku.

 

emmilius - kombinuj! podglądaj innych, obserwuj fotki. Cierpliwości! Na pewno zacznie wychodzić lepiej :). Miasto które Ci się podoba powstało właśnie z takiego kombinowania. Dzięki za podpowiedź z perspektywą atmosferyczną. Wiatraki na blisko horyzontu rzeczywiście zdają się być zbyt wyraźne...

żółty - Dużo też zależy od samego rysunku. Czasami ni w ząb mi nie wychodzi podkolorowanie B&W... nawet bywa tak, bardziej opłaca się zacząć cały rysunek od początku w kolorze niż kombinować z kolorowaniem. A jeżeli już się zdarzy tak, ze koloruje się ładnie to robiłem tak że dodawałem nową warstwę na overlay, tam zaznaczałem główne kolory i następnie dodawałem kolejną warstwę na Normalu i tutaj dalej bawiłem się w kolorowanie poszczególnych elementów. Pokombinuj też z innymi trybami mieszania :).

 

leszek_lenia - dzięki :P... Wiesz ... trudno aby wszystko się podobało ;D. Są przecież gusta i guściki :}.

 

pozdrawiam :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grubo sie dzieje w tych envirkach twoich! super drugie i trzecie w dól od masek, pozniej czaszka bardzo zacnie!! zachod slonca, jezioro, noc, osniezone szczyty gor.. bardzo dobry poziom wedlug mnie ;)) oby tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Areien :)

 

Kolejny rzut !

Speedowe twarze:

twarz2.jpg

 

twarz3.jpg

 

i znowu trochę widoczków:

1stos4.jpg

 

szkicowo puki co.. zastanawiam się co by tu jeszcze zmienić aby było lepiej :\

dragon2c.jpg

 

jaskinia :}

blast1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności