Skocz do zawartości

Teczka 2D: SeBeL


sebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Postanowiłem założyć swoją pierwszą teczkę. Co jakiś czas będę tu wrzucał moje prace 2D.

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania :).

 

 

Na początek skany ostatnich szkiców:

 

1.

96395342fl6.jpg

 

2.

40031395vu8.jpg

 

3.

19956676ty0.jpg

 

4.

26283543ax1.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyjemne. Pewna krecha :D Widać, że próbujesz różnych stylów, czasami wychodzi świetnie a czasami przeciętnie, ale IMHO masz duży potencjał i chęci :D

Nie podoba mi się to obrysowywanie, to jest dobre, ale nie zawsze i nie w nadmiarze. W ogóle bym to na Twoim miejscu zgubił lub zastąpił subtelniejszą i cieńszą krechą :D

 

Skany mógłbyś też robić mniej intensywnie, mi dobrze służy skanowanie w 600 dpi w greyscale, po skanie w photoshopie: w adjustments, auto levels, a potem przy pomocy edit - fade ustawiam na ok 30% w zależności od skanu (masz podgląd więc łatwo ocenić ile tych % ma być), traci się mniej tonów ;]

 

dawaj więcej i jak najczęściej! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze uchwytujesz jakis charakter postaci. Wlasciwie w kazdym z tych rysunkow postac jakas jest, ma swoja osobowosc, jakis konkretny stan ducha.

 

Warsztatowo niezle te rysunki, a troche moglbys rozszerzyc tonalnie swiatlo i cien. Swiatla generalnie w tych rysunkach malo, a cien nigdy nie wpada w czern. Tylko ten gruby obrys dajesz czarny, ale to taki trick i akcent, ktorym sobie troche sztucznie uatrakcyjniasz prace. A moze lepiej poszukac tej czerni i tych akcentow w samym swiatlocieniu postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony - w sumie nie wiem czemu zacząłem obrysowywać, kiedyś tak nie robiłem ;D. Postaram się tego oduczyć/ograniczyć :). Co do skanu to teraz zrobiłem tak jak mówiłeś (greyscale, auto levels, fade 38%).

 

leander - Dzięki ;], będę próbował jakoś poprawić światło i cień.

 

 

Kolejne pracki :

 

Dzisiejsze:

 

szkice.

m1ba8.jpg

farbki, diablo 2.

m2fu8.jpg

 

Na kompie, troche starsze:

1.

m3zd6.jpg

2.

m4ia7.jpg

3.

m5vr1.jpg

4.

m6nq3.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj się rysować więcej w różnych ujęciach, nie tylko przód, bok, i 3/4 :D

Ostatnia praca fantastyczna, serio, jestem pod dużym wrażeniem :D

 

ps. tak mnie i brata zastanawia, czy profil kobiecinki z pierwszego psotu to Ania z mojego rysunku, czy to tylko przypadkowe podobieństwo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosikowski, Shaggi - Dzięki :)! miło słyszeć że się podoba!

 

prrrszalony - masz racje chłopie! We wszystkim ;). Dopiero teraz przeglądając wszystkie rysunki po kolei doszedłem do tego samego wniosku = z przodu, z boku, 3/4 i to najczęściej w tą samą stronę... No cóż będzie trzeba się poprawić ;>. A co do profilu kobiecinki to też masz racje :]. Wzorowałem się ale nie próbowałem totalnie przerysować (kiedyś tak robiłem ale już mnie to trochę znudziło), mam nadzieje że nie masz mi tego za złe :).

 

 

Wrzucam kilka starszych prac, sprzed około roku.("totalnie przerysowane"):

 

5.

s26627530sa4.jpg

6.

g272714100rp1.jpg

7.

dmzjb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JeezBumpkin - dzięki za komentarz, ciesze się ze sie podoba :). Co do flip horizontal to całkowicie zapomniałem przy rysowaniu o tej opcji :(. Teraz postaram sie już nie zapominać :).

 

noiprox - podpis może jak pieczątka ale wydaje mi się bardziej schludny ;).

 

 

Po dłuższej przerwie wrzucam ostatni rysunek ołówkiem. Coś bardziej w stylu "przerost formy nad treścią". Rysunek ma trochę błędów, niestety zauważyłem je dopiero po skończeniu ;\. Mam nadzieje że sie spodoba ;).

 

strsc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makak_ - dzięki, miło słyszeć, że się podoba ;)!

 

Ostatnio wygrzebałem gdzieś z szafy jakiś szkicownik A3... głupio by było aby się zmarnował ;).

Wrzucam zdjęcia moich ostatnich wypocin w tym właśnie szkicowniku.

 

różności:

dsc04592.jpg

 

dsc04593c.jpg

 

dsc04594l.jpg

 

dsc04595l.jpg

 

dsc04596.jpg

 

z natury/lustra:

dsc04597e.jpg

 

dsc04598z.jpg

 

dsc04599.jpg

 

dsc04600.jpg

 

dsc04601.jpg

 

samochody (ze zdjęć znalezionych w googlach):

dsc04602i.jpg

 

 

dsc04603a.jpg

 

dsc04604z.jpg

 

dsc04605s.jpg

 

dsc04606y.jpg

 

dsc04607k.jpg

 

dsc04608.jpg

 

dsc04609d.jpg

 

dsc04610.jpg

 

dsc04611.jpg

 

 

 

Z góry przepraszam za słabą jakość zdjęć, mam nadzieję, że nie będzie ona zbytnio przeszkadzać w oglądaniu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że nawet fajnie, fotorealistyczna brunetka, gość z dziurą w klacie, oczęta i te szkice twarzy chyba najlpiej... pracuj pracuj pracuj, praca czyni wolnym...ale ta dewiza sprawdza się dopiero wtedy gdy robisz to co kochasz...

 

Pozdrawiam i będe tu zaglądał

Edytowane przez rubinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie, rubinos, dzięki za komentarze ;). Ciesze się że moje bazgroły się podobają ;).

 

Wrzucam dzisiejszą pracę. Chyba najdłużej robiona prace w digitalu ostatnimi czasy...

 

robo296lep.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote - jakoś głupio się przyzwyczaiłem do podpisywania moich prac ;\... pewnie robię to jeszcze zbyt nie umiejętnie czasami może nawet niszcząc lekko prace. Dzięki za zwrócenie uwagi. Już wcześniej IN Flaamess pisał co nieco o podpisie, ale jak widać trochę mało to skutków przyniosło ;P.

Co do głowy robota to są gusta i guściki ;). W początkowych szkicach było coś innego. Ale ostatecznie wyszła taka główka.

 

nietoper - do płomieni zrobiłem specjalnego brusha, znalazłem jakieś zdjęcie płomieni, w photoshopie pobawiłem się opcjami brushów (Shape Dynamics, Scattering, Other Dynamics) no i jakieś odpowiednie kolorki dobrałem i wyszło :).

 

leszek_lenia - dzięki ;)! ćwiczyć napewno jeszcze będę, więc podejrzewam, że niedługo znajdziesz tu coś dla siebie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam dzisiejsze malowanie.

Pierwszy raz malowałem farbami olejnymi (kupiłem jakieś farbki, wziąłem kartkę a4 i coś nabazgrałem...), więc wszelkie komentarze i podpowiedzi mile widziane :)!

 

dzieciok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubasa - dzięki ;)

 

Urbanboogie - miło słyszeć ze moje bazgroły w jakiś sposób Cie motywują :}!

Florian P - Jeżeli chodzi o karton, to zabrałem się za niego bo chciałem wypróbować farbki, więc cały malunek bardziej traktuje jako coś w rodzaju szkicu do zapoznania z farbami, niż "pełnoprawny malunek". Z tych samych powodów powstała ta niezapełniona przestrzeń...

 

Coyote - dzięki ;). Oczy też mnie się podobają, nawet udało mi się zrobić je takie "mokre".

 

 

Mam jeszcze prośbę do kogoś kto zna się na olejach... mianowicie co się z tym dalej robi? Jak się zabezpiecza oleje? gdzieś coś czytałem(niestety niezbyt uważnie ;( ) o jakimś werniksie... Ogółem wdzięczny bym był gdyby ktoś przedstawił w skrócie(np. w punktach/krok po kroku) jak maluje olejami.

 

 

Wrzucam teraz "trochę" dłużej robiony rysunek. Ostatnio mam taki "czas pierwszych razów" jeżeli chodzi o rysowanie itp.

No i tutaj znowu się powtarzam :).

Tym razem pierwszy rysunek na formacie B2. Rysowany ze zdjęcia aby zapoznać się z formatem.

 

45167710.jpg

 

jakość zdjęcia jest jaka jest... starałem się jak mogłem ale i tak aparat nie uchwyci tego co jest w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werniks to takie coś w sprayu czym się sprayuje po skończonej pracy żeby praca nie niszczała a w przypadku akryli farba połyskiwała, nie wiem jak jest w olejach, ale na pewno farby po wyschnięciu też maja świeże i połyskliwe kolorki bez werniksu. Dużo Ci nie mogę o tym powiedzieć bo sam nigdy olejami nie malowałem. Wiem tylko, że rozcieńcza się terpentyną, która strasznie śmierdzi no i oleje maluje się bardzo powoli bo długo schnął i trzeba czekać z nałożeniem kolejnych warstw. Mam nadzieję, że coś tam wyjaśniłem, może znajdzie się ktoś obeznany w olejkach kto zechce napisać coś więcej, też chętnie poczytam. :)

 

Rysunek bardzo ładny, nie ma się do czego przyczepić, chociaż nie rusza mnie taki detal (mimo dobrze zachowanych proporcji i tonacji)

bo osobiście zdecydowanie preferuję więcej surowizny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werniks to takie coś w sprayu czym się sprayuje po skończonej pracy żeby praca nie niszczała a w przypadku akryli farba połyskiwała, nie wiem jak jest w olejach, ale na pewno farby po wyschnięciu też maja świeże i połyskliwe kolorki bez werniksu. Dużo Ci nie mogę o tym powiedzieć bo sam nigdy olejami nie malowałem. Wiem tylko, że rozcieńcza się terpentyną, która strasznie śmierdzi no i oleje maluje się bardzo powoli bo długo schnął i trzeba czekać z nałożeniem kolejnych warstw. Mam nadzieję, że coś tam wyjaśniłem, może znajdzie się ktoś obeznany w olejkach kto zechce napisać coś więcej, też chętnie poczytam. :)

Przy olejach stosuje się werniks nie tylko po to, żeby zabezpieczyć powierzchnię, ale również dlatego, aby ożywić kolory - które potrafią "siąść" po wyschnięciu (połyskliwość wcale nie zostaje). Zależnie od potrzeb stosuje się albo werniks matowy, albo błyszczący.

 

Do rozcieńczania raczej wykorzystuje się olej lniany - ale wtedy farby dość długo schną, natomiast terpentyna rozrzedza farby (działa jak rozpuszczalnik). Przy malowaniu terpentyną farby schną szybciej, czasami maluje się mieszanką oleju z terpentyną. Można też używać oleju + medium przyspieszającego schnięcie farb. Żeby nie było za nudno - można wykorzystać medium zwiększające objętość farby, opóźniające schnięcie, dodające specyficzne wykończenie itd. No i jeszcze dochodzą farby olejne rozcieńczane wodą - mieszają się i z wodą/wodnymi farbami, i z olejnymi. Fajne, ale droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Florian P, aspenboy - dzięki za zainteresowanie i podpowiedzi związane z olejami. Niedługo postaram się je wprowadzić w życie (mam nadzieje, że z dobrym skutkiem :} ).

 

Dzisiejszy "brudny" autoportret, ok. 1h.

 

87031367.jpg

 

próba environment'u

 

env.jpg

 

kolejna próba environment'u..

 

14env14.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czacha kapitalna, pierwsze enviro ma fajny klimacik

martwe natury wole bardziej rozbudowane gdzie przedmioty traca swoja doslownosc a zaczynaja budowac abstrakcyjne swiaty czy tam przestrzenie

a tutaj to taki zwykly olowek w szklance jest, calkiem poprawny procz tej jednej krzywej elipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyote - Dzięki ;). To wcale nie takie trudne, pewnie też byś dał redę :).

 

Łukasz Jaskólski - Fajnie, że się podoba czacha i enviro ;).

Ogółem wielkie dzięki za podpowiedź z martwą naturą, w sumie to pierwsza taka poważniejsza praca w tym stylu(z natury i ten format), więc będę próbował dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szklanki z ołówkiem - promienie światła się tak w wodzie nie załamują. Wniosek ... malowałeś SZKLANKĘ WÓDKI! Haa.. przejrzeliśmy Cię=]. A na serio (sorry serio) to gratuluję formatu i cierpliwości. Sam siebie muszę zagonić do czegoś większego. Envirki jak na próbę moim zdaniem - to ładnie poszukujesz. Do czaszek to mam słabość więc wiesz. =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni rysunek, swietny.

 

. A na serio (sorry serio) to gratuluję formatu i cierpliwości. Sam siebie muszę zagonić do czegoś większego.

 

50 na 70 to w sumie taki standardowy ;P nawet juz mi sie mały wydaje :P

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności