Skocz do zawartości

Teczka 2D: SeBeL


sebel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Coyote - Oto mi właśnie chodzi tylko nie wiem do końca jak się za to zabrać ... Cóż będzie trzeba coś pokombinować ;].

 

emmilius - Dzięki. Z jaskinią to ogółem jest śmieszna historia... bo siadłem sobie do komputera ... nie wiedziałem co zrobić i walnąłem kilka plam:

 

blast1a.jpg

 

I po chwili mnie olśniło "o?! a może jakąś jaskinię z tego zrobić ?". Tak właśnie powstał cały rysuneczek.

Puki co niestety zostawiam, ale rozumiem Cie doskonale i też mnie korci aby trochę nad tym popracować :).

 

icecold - fajnie zagrzewasz do walki coś ala: "dobre, dobre, ale jakbyś się postarał to mogłoby być lepiej!" :).

Niestety kompozycja u mnie leży i kwiczy ;\. Przyznam się bez bicia, że mam straszne problemy z ustawieniem jakiejś ciekawej scenki... Polecasz może jakieś konkretne ćwiczenia/książkę aby coś z tym zrobić?

maury - Dzięki :}!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kompozycji to ja polecę zapoznanie się z tymi podstawowymi - ogólnodostępnymi, czyli złoty podział, kompozycja na zasadzie spirali, zapoznanie się z rodzajami kompozycji otwartej, zamkniętej rytmicznej itd. No i potem baczna obserwacja dzieł sztuki klasycznych mistrzów, podglądanie ich rozwiązań, szczególnie od Renesansu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś mam do złotego podziału etc referencje jak chcecie mogę zeskanować z książki

jak coś pisać na priva,

no gratuluje potencjału i rozmachu, zazdrościć i masz takie pier***lnięcie w tym co robisz, nic może sam zamiast tyle prac oglądać wezmę się za siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebel, ja niczego takiego nie czytalem ( jeszcze ) czesto takie rzeczy po prosu sie czuje, podswiadomie wiesz, ze cos nie lezy itd.

 

Jak znajde jakas dobra lekture, dam znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to: http://img443.imageshack.us/img443/7657/skullsm.jpg zdecydowanie najlepsze :> strasznie duży update :D

 

a; Sebel; co do kompozycji, to po prostu trzeba oglądać jak najwięcej obrazków innych twórców, fotografów i UWAGA: oglądać FILMY i patrzeć jak są kadrowane ujęcia ;)

bardzo przyjemna nauka; świadome oglądanie filmów to rozrywka plus poszerzanie wiedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sebel, jak drukarka jesteś Panie:)neich moc będzie z Tobą za ilość prac i za ich jakość:) fajny progres widać przeglądając Twoją teczkę:) czacha plakatówkami zacna:) W Wawie(bez reklamy) jest jeden tatuator, który podobnie wielbi czaszki, bazgra je po wszystkim i wszystkich hehe i widać nie tylko jemu to zacnie idzie:)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc! Długo się nie odzywałem a to wszytko przez to, że strasznie mnie się dupsko rozleniwiło przez ostatni czas... Nie tyle w rysowaniu co w wymyślaniu... Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mam straszną pustkę w głowie kiedy siadam przed kartką i nie mogę nic konkretnego wymyślić... ;\. Mimo wszystko próbuję z tym walczyć i jak na razie takie są tego efekty:

 

 

koma2.jpg

 

dsc01910abcde.jpg

 

Akryl na kartce 100x70

dsc01969abz.jpg

 

13102010.jpg

 

270920103.jpg

 

270920104.jpg

 

06122010c.jpg

 

czekaa.jpg

 

03092010.jpg

 

070920102b.jpg

 

07092010b.jpg

 

01122010b1.jpg

 

07122010.jpg

 

07122010c1.jpg

 

08122010f1.jpg

 

08122010f.jpg

 

widoczek1a.jpg

 

env12_by_SeBeL.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

07122010b.jpg

 

030920103.jpg

 

02092010p.jpg

 

12092010ba.jpg

 

18112010wprawkab.jpg

 

14122010.jpg

 

15122010.jpg

 

15122010a1.jpg

 

05122010.jpg

 

01122010.jpg

 

01122010c.jpg

 

dsc02049a1cr.jpg

 

29102010a1b.jpg

 

05122010b1.jpg

 

01122010d3.jpg

 

15102010l.jpg

 

15102010d.jpg

 

15102010e3.jpg

 

soldier1p.jpg

 

soldier2n.jpg

 

 

Puki co tyle.

Jak zwykle obiecuję poprawę i postaram się wrzucać coś częściej. Mam nadzieję, że tym razem na obietnicach się nie skończy :)!

 

Pozdrawiam,

Sebel

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serio :}! Prace wyglądają na energiczne bo tak też są robione. Kiedyś miałem tendencję do skupiania się na niepotrzebnym detalu teraz raczej staram się aby rysunek działał już w początkowym stadium tworzenia. Nie wiem czy to dobra droga ale wydaje mnie się dzięki temu szybciej zacząłem rozkminiać kolory.

 

Zarzucam ostatnie dwie wprawki + time lapse, niestety nie z głowy ;\

 

bl0063519122010.jpg

 

mountainstudy18122010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sympatyczne te wprawki :) osobiście bardziej wolę tą górską, mimo tego że to speedowe działanie to czuje się bryłowatość fajną. Coyote ma rację co do flipowania prac, sam jak zapomnę to później trzeba poprawiać i naprawiać :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to >> http://fc09.deviantart.net/fs70/f/2010/152/e/9/env12_by_SeBeL.jpg jest fajne :D

 

generalnie dużo ciekawych rzeczy, ćwiczenia, enviro, ilustracje, jakieś portrety :D

 

mnie ciekawi jak zrobiłeś te niektóre enviro które wyglądają jak vektory?

 

te ostatnie góry całkiem zacne :D a co do portretów sf, wydaje mi się że podchodzisz do tego bez pomysłu, na czuja, i masz jakieś takie klapki w postaci grafik sf które już widziałeś, bo bardzo powielasz te schematy. wygląda to jak głowa z katalogu mody z dodatkami sf :D popracuj nad calym designem, zastanów się co to za rasa, z czego jest zrobiona ich skóra i jaki ma odcień; czy to silikon czy plastik, czy co jeszcze innego :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvans - dzięki :)

 

 

Coyote - z flipowaniem skapnąłem się dopiero po ostatnich dwóch time lapsach jak je obejrzałem ;D! Ogółem mam na klawiaturze przypisany przycisk do "flip horizontal" ale jak widać muszę sobie wyrobić nałóg do jego używania.

Jeżeli zaś chodzi o podręczny color picker. To opcja ta jest dostępna w najnowszym CS5 załączam link do strony, z której powinieneś wszystko ogarnąć ;)

http://pixlart.blogspot.com/2010/04/photoshop-cs5-color-selection-options.html

 

Aryk - dzięki ;)! Ta... do flipowania to sobie trzeba wykształcić jakiś odruch bezwarunkowy, albo strzelić sobie jakiś eksperyment Pawłowa z tym związany :D!

 

 

telthona - też mi się "to" podoba ;}. Bardzo spontanicznie wyszło.

Dzięki, dużo rzeczy bo staram się raczej nie ograniczać.

Co do enviro, które wyglądają jak wektory to zrobiłem je lasso toolem.

na klawiaturze bardzo ładnie można ustawić sobie palce do robienia takich rysuneczków(G-gradient, I-próbkowanie, L- lasso) wtedy szybko i łatwo leci. BA! nawet tabletu czasami nie potrzeba ;).

I znowu się posłużę time lapsem :

rysunek:

http://img72.imageshack.us/img72/9456/08122010f.jpg

Nie jest szczyt tej techniki bo dopiero zacząłem się tak bawić. Ale na pewno mogę to polecić jako ćwiczenie na wyobraźnię ;}

Oj tak! w schematy to wchodzę za często... Tylko najgorsze jest to, że jak już zaczynam się nad wszystkim zastanawiać to cholernie się spinam i już tak gładko nie idzie ;\. Cóż więcej praktyki trzeba! "Więcej nowych schematów trzeba wypracować" ;D. Postaram się zwrócić większą uwagę na to co tworzę by miało to jakiś większy sens.

Dzięki za porady :}!

 

 

Swiezy - jeśli ja jestem złym człowiekiem to już się boję kim są wymiatacze z tego forum :D !!!!

Co do gór to zamieściłem link do time lapsa. Może nie jest w postaci Tutoriala ale myślę że wystarczająco widać co i jak robiłem :).

Początkowo wszystko wypełniłem kolorem nieba i zacząłem zaznaczać ogólny zarys gór. Potem zacząłem powoli wchodzić w detal i dalej to już samo wyszło :D. Nie wiem jak to inaczej opisać jeżeli chciałbyś coś konkretniej się spytać to wal. Postaram się pomóc :)

 

 

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za zainteresowanie,

Sebel :}

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu z ponad pół roku mnie tu nie było ;\.

Za dużo się nie narobiłem, ale lekki update mogę zaserwować :).

 

noiprox - apropo próbkowania.. to dziwnie się przyzwyczaiłem do "I"... jakoś nie chcę mi się cały czas trzymać tego Alta. Kwestia przyzwyczajenia :}.

 

 

No to update:

Przez te pół roku miałem lekki odpoczynek od tabletu więc większość będzie tradycyjnych szkiców.

Na pierwszy rzut szkice cienkopisem, tuszem, ołówkami, markerami itp.

 

tons_of_sketches_v2_2_by_sebel-d4632t4.jpg

 

Cienkopis + akwarela

 

tons_of_sketches_v2_1_by_sebel-d4632e0.jpg

 

Kolorowe cienkopisy - wszystko z natury:

 

tons_of_sketches_v2_3_by_sebel-d4632zt.jpg

 

 

Do tego robiłem jeszcze trochę rzeczy do szkoły:

 

Proste plakaty do trylogii Kieślowskiego:

 

kiesl.jpg

 

Plakaty operowe :

 

madame_butterfly_by_sebel-d41lkb2.jpg

 

carmen_by_sebel-d41lkdb.jpg

 

aida_by_sebel-d41lkfw.jpg

 

+ ciekawostki ale to już z innego działu:

 

Pierwszy budynek w 3d:

http://img192.imageshack.us/img192/6994/112306.jpg

http://img21.imageshack.us/img21/4004/12143i.jpg

http://img829.imageshack.us/img829/4549/12102.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/2699/12016v.jpg

 

Animacja na Liternictwo:

http://www.youtube.com/watch?v=DHmqV3WXTZo

 

 

Na sam koniec kilka luźnych Digitali, które ostatnio skrobnąłem :

 

167da4d1d074569222b17ccbc1961b6e.jpg

 

megustac.jpg

 

lwf0019b2.jpg

 

lwf0019b1.jpg

 

lwf00052.jpg

 

 

I to by było na tyle. Z góry przepraszam za duży rozmiar szkiców (łatwiej wrzucić 3 duże obrazki niż masę małych)

 

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania i krytykowania ;}!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leszku ;},

plakaty wymuszone bo miało być prawo serii, wykładowca strasznie się tego trzymał. Jak już zaakceptował projekt to wolałem nic nie zmieniać :P.

O typo niestety za wiele nie wiem więc wyszło jak wyszło ;\. Starałem się jak mogłem, następnym razem będzie lepiej :}.

 

PS. zajebisty artblog - muszę tam częściej zaglądać ;}.

 

 

 

Ostatnio wyskrobałem tylko tyle z ciekawszych:

 

spd__20_by_sebel-d48p92e.jpg

 

spd__21_by_sebel-d49uko7.jpg

 

spd__22_by_sebel-d49uktk.jpg

 

spd__22_by_sebel-d49ukzf.jpg

 

spd__23_by_sebel-d49ulfc.jpg

 

Pozdrawiam,

Sebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ale masz burdel na biurku ;P ale nie przejmuj sie bo ja mam identycznie :]

fajne rysunki, podoba mi ie zwlaszcza jak lapiesz forme i perspektywe przedmiotow nie kreslac lini pomocniczych (chyba ze kreslisz?), moglbys byc niezlym komiksiarzem, ale podejrzewam ze z tego raczej nie da sie wyzyc ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tr3buh - Burdel na biurku jakoś zawsze sam się tworzy... w sumie nie wiem jak ... ;P.

Jeżeli chodzi o perspektywę to kiedyś próbowałem się nauczyć na własną rękę(tutoriale itp.). Wykreślałem linie i kombinowałem, niestety zawsze krzywo mi to wychodziło. Później zacząłem rysować przedmioty, ot tak jak widziałem, potem otoczenie itd. aż w końcu zaczęły mi wychodzić takie szkice biurka jak powyżej. Perspektywa nadal się rozjeżdża, ale przynajmniej mam dużą frajdę z rysowania. Kiedyś pewnie będę musiał powtórzyć próbę nauki wykreślania perspektywy ;P.

 

 

Przyszedł czas aby odświeżyć teczkę!

 

Od ostatniego wpisu (tj. września 2011) nie miałem zbyt czasu by coś skrobnąć, znalazłem pracę w firmie zajmującej się aplikacjami na platformy mobilne i można powiedzieć, że przez rok uczułem się interfaców.

 

Niestety to dobro się skończyło i aktualnie korzystam z każdej wolnej chwili by ćwiczyć łapę.

 

 

Z natury z września 2011

spd__24_by_sebel-d4a0q1t.jpg

 

spd__25_by_sebel-d4abg77.jpg

 

spd__26_by_sebel-d4afeop.jpg

 

 

2012:

 

ćwiczenia z fotografii:

f3_by_sebel-d5u1ib2.jpg

 

f1_by_sebel-d5u1ial.jpg

 

f5_by_sebel-d5u1ibo.jpg

 

f2_by_sebel-d5u1iat.jpg

 

f4_by_sebel-d5u1ibc.jpg

 

Postaci wspierane refkami:

1)

a2_by_sebel-d5u1ia9.jpg

2)

a1_by_sebel-d5u1ia0.jpg

 

 

2013:

 

Cienkopis:

scan_2_by_sebel-d5ttt31.jpg

 

scan_1_by_sebel-d5ttt2w.jpg

 

scan_3_by_sebel-d5tyhfy.jpg

 

ołówek:

zdjcie1496_by_sebel-d5u1nvb.jpg

 

zdjcie1500_by_sebel_d5r58mo_by_sebel-d5u1nuz.jpg

 

blogger-image--354518544.jpg

 

blogger-image-621811861.jpg

 

blogger-image-1373984177.jpg

 

ołówek+over w PS

asi_by_sebel-d5rkf5z.jpg

 

"Thumbnail sketches" z refek:

 

quick_color_sketch_11_01_by_sebel-d5r2xr0.jpg

 

quick_color_sketch_11_01_by_sebel-d5r2xr0.jpg

 

Z głowy (oprócz 2):

 

a_1_by_sebel-d5ttt2c.jpg

 

a_2_by_sebel-d5ttt2k.jpg

 

a_3_by_sebel-d5ttt2r.jpg

 

+ stepsy jednego, którego chce bardziej dopracować:

 

steps_1_by_sebel-d5ttt38.jpg

 

 

Jako bonus animacja poklatkowa na zaliczenie z Animacji.

 

Pozdrawiam,

Sebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne rzeczy, najbardziej to mnie chyba te rysunkowe kręcą :) Co do drogi to może trochę ta regularność zygzaka wygląda nienaturalnie, w postaci można by było odrobinę dopracować proporcje, mam wrażenie że ma za małe nogi, ale ogólnie bardzo fajna praca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Bombadil - Dzięki, jeżeli chodzi o powielanie schematów to masz racje, też to zauważyłem niestety za późno. Jeżeli zobaczysz w poście #129 stepsy ostatniej pracy to koncepcja się zmieniała. Najpierw miała być sama jaskinia potem stwierdziłem, że będzie zbyt nudna i dodałem jakiś element do którego mógłby ten ludek dążyć. Początkowo miały to być schody, ale miałem problem z przestrzenią. Ze schodami wszystko wydawało się strasznie ciasne. Kobinowałem, kombinowałem... i w końcu doszedłem do w miarę zadowalającego efektu. Niestety później dopiero zauważyłem, że coś takiego już było ... Cóż nauczka na przyszłość!

 

Urbanboogie - fajnie, że się rysunki podobają, postaram się coś z tego wrzucić w najbliższym czasie :). Zygzak jak wspomniałem wcześniej - więcej to ma z przypadku niż z planowania. Jeżeli chodzi o nogi postaci to śmieszna sprawa, bo w ostatniej chwili jeszcze je "wyciągałem" widocznie za mało :P...

 

Varmer - Dzięki !

 

 

Ostatnio postanowiłem dokończyć szkic ze szkicownika. Wyszło coś takiego :

cosmonaut_by_sebel-d5vj5pe.jpg

 

Dla zainteresowanych stepsy:

sketch2_by_sebel-d5vjcll.gif

 

Pozdrawiam,

Sebel

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwacz fajny - kolorystyka i klimat bardzo przyjemne. Dzięki za pokazanie etapów - oglądam i podglądam ;)

 

Crit: (możliwe że wynikający ze skrzywienia zawodowego - architektura) kamienna ścieżka - nie widać żadnego uzasadnienia takiego jej przebiegu, a bez tego wszystkie te zakręty są trochę bez sensu. Po co to się tak wije? Jakby było na wprost to byłoby jaśniej i prawdziwiej, a całość by nie straciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaliditusZaliditey - Dzięki, chyba wszystko można by wyszlifować ;P. Puki co zostawiam :)!

 

Igi - To akurat przypadek, kiedyś w szkicowniku z nudów zacząłem rysować jakąś postać potem zaczęło mi to przypominać skafander, nie chciało się robić głowy, wcisnąłem czaszkę itp itd ;D. Dopiero później jak szukałem jakiś refek do skafandra zobaczyłem, że jest tego masa w necie :P.

 

asdaq - Fajnie, że się podoba :>. A propos ścieżki, to już pisałem wcześniej Bombadilowi, że więcej w tym było przypadku niż przemyślenia. Postaram się w przyszłości zwracać większą uwagę na takie rzeczy.

Plusik za krytykę, dzięki temu coraz mocniej się zastanawiam nad tym aby poduczyć się perspektywy itp ;_ !

 

Swiezy - Dzięki! A czy będą jakieś dalsze historie? Puki co raczej nie. Mam sporo thumbnailów, które chciałbym wykończyć + w między czasie staram się poduczyć z tworzenia modeli low poly. Jeżeli zaś chodzi o postać "szkieletora-astronauty" to w szkicowniku mam z nim kilka durnych szkiców (np. wyprowadzający kota na smyczy, czy siedzący w pociągu komunikacji miejskiej), ale puki co muszą poczekać.

 

 

Zainspirowany teczką Kyrie Eleison , oraz serią filmików z youtube

postanowilem trochę rozbudować swoją bibliotekę wizualną.

Puki co tyle:

 

mantis_1_by_sebel-d5whqjm.jpg

 

frog_1_by_sebel-d5whqjw.jpg

 

cameleon_1_by_sebel-d5whqk4.jpg

 

Pozdrawiam,

Sebel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Update 2015 - cześć 1

 

 

Update! Dawno niczego nie wrzucałem, byłem strasznie zawalony i nie mogłem sobie zorganizować czasu :\, powoli jakoś się ogarniam i staram się regularnie cisnąć.

 

Torin!

torin2_by_sebel-d5rls89.jpg

 

 

IMG_20130404_171459.jpg

 

Z natury

life_study2_by_sebel-d8cmpq8.jpg

 

 

life_study1_by_sebel-d8cmpjm.jpg

 

 

 

Z referencji:

 

snow_storm_by_sebel-d8cmp6e.jpg

 

 

between_mountains_by_sebel-d8cmoxk.jpg

 

 

journey_by_sebel-d8cmoj2.jpg

 

 

Robocik z głowy:

mech_quick_concept_1_by_sebel-d7gsodj.jpg

 

Próba czegoś bardziej cartoonowego:

 

1.

comic_style_01_by_sebel-d8cclme.jpg

 

2.

cartoon__by_sebel-d8u422n.jpg

 

Studia kolorów:

1.

c_study_1_by_sebel-d8u423z.jpg

 

2.

c_study_2_by_sebel-d8u423o.jpg

 

3.

c_study_3_by_sebel-d8u423d.jpg

 

4.

c_study_4_by_sebel-d8u4232.jpg

 

Szkice itp:

sketch_0004_by_sebel-d8u41yu.jpg

 

sketch_0002_by_sebel-d8u41z9.jpg

 

sketch_0001_by_sebel-d8u41zg.jpg

 

note_sketches_004_by_sebel-d8u4203.jpg

 

note_sketches_5_by_sebel-d8u41zn.jpg

 

"Two values":

 

1.

2v_001_by_sebel-d8u41yn.jpg

 

2.

2v_002_by_sebel-d8u41yj.jpg

 

3.

2v_003_by_sebel-d8u41ya.jpg

 

4.

2v_004_by_sebel-d8u41y2.jpg

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Update 2015 - część 2

 

"Three values":

 

1.

3v_001_by_sebel-d8u41xw.jpg

 

2.

3v_002_by_sebel-d8u41xl.jpg

 

3.

3v_003_by_sebel-d8u425r.jpg

 

4.

3v_004_by_sebel-d8u425n.jpg

 

5.

3v_005_by_sebel-d8u4258.jpg

 

6.

3v_006_by_sebel-d8u4253.jpg

 

7.

3v_007_by_sebel-d8u424q.jpg

 

Speedy słoni z referencji:

elephant_speed_001_by_sebel-d8ck0em.png

 

elephant_speed_002_by_sebel-d8ck0ol.png

 

elephant_speed_003_by_sebel-d8ck0tl.png

 

Czaszeczka - digital w trochę bardziej tradycyjny sposób :)

inked_skull_sketch_by_sebel-d8n471j.jpg

 

 

Praca, która powstała z wykończenia starego szkicu:

son_of_the_violet_sun_by_sebel-d8sab4k.png

 

wspomniany wcześniej szkic:

czekaa.jpg

 

Speed na Virtual Plein Air Group:

vpa_001_by_sebel-d8t9k6p.jpg

 

+

 

 

Studium figurki z natury:

head_life_ps_by_sebel-d8tt30o.jpg

 

 

Szkice żółwi:

tortoises_001b_by_sebel-d8twflo.jpg

 

 

 

To by było na tyle. Wszelkie komentarze/krytyka mile widziane :}.

Pozdrawiam,

Sebel.

Edytowane przez sebel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja wyskrobałem kilka rzeczy, wiec myślę że przydałby się mały update teczki :)

 

John Singer Sargent - troche studiów + próba imitacji oleju/akrylu w PS.

MasterStudy_001.jpg

MasterStudy_002.jpg

 

troche zabawy w Paintstorm Studio:

sebastian-belicki-green-eyes.jpg?1440376996

 

sebastian-belicki-study-001.jpg?1440630448

 

sebastian-belicki-roboty-001.jpg?1440719595

 

Poprawiona pracka z postu nr #129

sebastian-belicki-mine-suit-concept.jpg?1442057090

 

szybki wieczorny szkic:

sebastian-belicki-minigun.jpg?1441236063

 

inne:

sebastian-belicki-model-xsft3-2.jpg?1442057407

sebastian-belicki-moskito.jpg?1442057781

sebastian-belicki-model-2c0d4.jpg?1442069490

studium z natury:

sebastian-belicki-zegarek-study-3.jpg?1442341063

 

i taki słodziak na sam koniec :

sebastian-belicki-boboko.jpg?1442070058

 

I to wszystko. Komentarze/krytyka jak zwykle mile widziane :}.

Pozdrawiam,

Sebel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!

dawno mnie tu nie było, z czasu zaglądałem coś komuś skomentowałem, ale tak to kiepski ze mnie użytkownik forum :[ .

Dlatego chciałem to naprawić i rozważałem nawet założenie nowej teczki, głównie ze względu na to, że obrazy z początkowych postów były wrzucane na "imageshack" - serwis który zmienił swoją politykę tak, że wypie*doliło mi wszystkie rysunki i nawet nie mogę ogarnąć, które gdzie były :C.

Ale przeczytałem post EthicallyChallenged w teczce Kalberos'a, że lubi on "pełne teczki" bo można ładnie zobaczyć cały progres i postanowiłem zostawić tego trupa :).

 

Podsumowując całość - chciałbym rozpocząć wszystko od nowa. Trochę rzeczy w moim życiu się zmieniło. Mam duże parcie aby w końcu porządnie się rozwinąć i dlatego chciałbym prosić was o pomoc - konstruktywna krytyka, opierdol itp. Oraz z mojej strony postaram się też dać jak najwięcej tylko mogę. Strasznie mi głupio, że konto na tym forum mam prawie 10 lat, a postów zostawiłem tylko 150 ;\. Najwyższy czas się ogarnąć :)!

 

W ramach wstępu - czym się zajmuję?

Zawodowo: na początku robiłem UI do appek na mobilki, potem wskoczyłem do firmy robiącej gry casualowe (time managment, hidden object i inne takie...), po drodze jakieś małe zlecenia, aktualnie pracuje w małej firmie w Warszawie i puki co robimy gry na mobilki i konsole. Tutaj głównie koncepty, promoarty, loga, UI, z czasu jakiś base 3d się klepnie, czy jakiś trailer zmontuje - ogółem wszystko w czym tylko mogę pomóc.

W domu: z tego co zauważyłem najbardziej ciągnie mnie do konceptowania lokacji, oraz rysowania postaci. Te dwie rzeczy ciągle powracają i nie mogę się od nich odczepić. Niestety robię to strasznie nieumiejętnie i bez planu, najczęściej w ramach odpoczynku od tego co robiłem w pracy, dlatego bardzo często kończy się tym, że rysuje randomowe rzeczy ;-\.

 

Jeżeli chodzi o to parcie, o którym wspominałem wcześniej, to od początku roku staram się regularnie coś dziergać i wynikiem tego założyłem sobie szkicownik na tumblrze:

https://sbelicki-art.tumblr.com

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to staram się tam wrzucać większość rzeczy, ot tak jak to napisał wcześniej EC, aby przynajmniej mieć wgląd jak się człowiek rozwijał, oraz staram się przełamać z poczuciem "nie wrzucę tego bo kiepskie".

 

To by było tyle w ramach wstępu. Jak ktoś przez to przebrnął to wielkie dzięki ;).

Poniżej kilka ostatnich prac, i w najbliższym czasie postaram się wrzucić jakiegoś WIP'a aby teczka miała ciąg ;).

 

Na początek ostatnia praca którą zrobiłem, chciałem potestować czy mogę w jakiś sposób wykorzystać blendera do robienia konceptów:

 

tumblr_ou1nilTjue1w5axg2o1_1280.jpg

 

tumblr_ou1nilTjue1w5axg2o2_1280.gif

 

 

Testowanie/tworzenie brushy imitujących tradycyjne media:

 

tumblr_oufeh5Qpso1w5axg2o1_1280.jpg

 

Praca którą planuję w najbliższym czasie wykończyć ale jakos nie za bardzo wiem jak się zabrać ;\ :

 

tumblr_onaend0jkT1w5axg2o1_1280.jpg

 

Zabawa z 3d + photobash:

tumblr_om6mkg4P6x1w5axg2o3_r1_1280.png

 

Zabawa z photobashem:

tumblr_ol21ta0ahT1w5axg2o1_1280.jpg

 

Poniżej kilka setów thumbów, starałem się ogarnąć jakieś ciekawe kompozycje, potencjalnie widzę tam kilka ciekawych, które chciałbym rozwinąć w jakąś skończoną pracę:

 

tumblr_om444vdx1C1w5axg2o1_1280.jpg

 

tumblr_om5u4oh87N1w5axg2o1_1280.jpg

 

tumblr_om08p8fVLh1w5axg2o1_1280.jpg

 

tumblr_olv0jmBzA91w5axg2o1_r1_1280.jpg

 

i ostatni bardziej "misz-masz" ale strasznie podoba mi się blendowanie kolorów i też myślę że można było by coś z tego wyciągnąć :

 

tumblr_otmahvDbuS1w5axg2o1_1280.jpg

 

Na koniec trochę postaci.

 

Ostatni szkic zrobiony w Paintstorm Studio. Ściągnąłem jakiś set brushy z ich oficjalnej strony i chciałem wytestować jak działają:

 

tumblr_otz2g1JszS1w5axg2o4_1280.jpg

 

i kilka podmalowanych stron ze szkicownika:

 

tumblr_otd3emFt6E1w5axg2o1_1280.jpg

 

tumblr_otb7xioK7A1w5axg2o1_1280.jpg

 

tumblr_otb7xioK7A1w5axg2o2_1280.jpg

 

+ jakieś randomy ;0

 

tumblr_onae0qikS61w5axg2o2_1280.jpg

 

To by było na tyle

pozdrawiam i do zobaczenia :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, przeczytałem to co napisałeś i czuję dokładnie to samo w stosunku do siebie. Z tą różnicą, że ja nawet zawodowo nie miałem po drodze z tym całym digitalem, a chciałbym robić kiedyś w gamedevie, lub czymś co obok tego stoi. No ale cóż, trzeba zapierdzielać. Mój plan jest taki, że siadam do jednej pracy i dłubię ją tak długo, aż będzie na przyzwoitym poziomie (porównuję swoje dzieła z tymi artystami, których podziwiam i pracuję nad tym aby zmniejszyć ten dystans między mną a nimi), choćby zajęło to wiele tygodni (na jedną pracę) organizuję sobie taki challange, że chcę lvlować z obrazka na obrazek. To wymaga cholernie dużo poświęcenia, cierpliwości, czasu i planowania, ale jest to jak najbardziej do osiągnięcia. Potrzebujesz tylko potężnego motywatora.

 

Co mogę doradzić na tym etapie? Zbuduj sobie solidną bibliotekę zdjęć referencyjnych (foty/prace innych artystów danego stylu), maluj analizując je bardzo szczegółowo. Wyznacz sobie na razie jeden cel, jeden temat. Pracuj wolniej, ale dokładniej. Gdy opanujesz jakieś ćwiczenie do perfekcji będziesz automatycznie wykonywać je szybciej. Następnie przechodzisz do następnego tematu/zagadnienia, itd. Małe sukcesy dają mobilizację do robienia większych rzeczy.

 

No i najważniejsze, stawiaj sobie co jakiś czas wyzwania. Stań przed problemem, przed którym uważasz, że sobie nie poradzisz. Wychodź z comfort zone i spróbuj zrobić coś inaczej niż do tej pory, ale wkładając w to wszystkie umiejętności i obserwacje, które nabyłeś studiując referencje.

 

To chyba tyle. Sukcesów Tobie jak i sobie życzę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za podpowiedzi ;)!

Z praca z pracą w gamedevie to powoli małymi kroczkami jakoś do przodu ciągnę :) i życzę aby też Ci się udało ;).

 

Referencje i planowanie dobra sprawa. Poooowoli sam to zacząłem zauważać, że brakuje mi przemyślanych działań, jakiegoś konkretnego podejścia do swoich prac, czy opracowanego workflowu.

 

Co do ćwiczeń to nie jestem przekonany. Robienie studiów itp może prowadzić do takiego błędnego koła, że człowiek przestaje wymyślać swoje rzeczy tylko ciągle chce się opierać na studiach i łatwo można się zapętlić i siedzieć i tylko to ciśnąć. Tworzy sobie wtedy takie specyficzne comfort zone ;\. I ostatecznie wychodzi, że siedzisz... studiujesz... w końcu coś robisz, więc nie masz wyrzutów sumienia, ale efektów nie widać, bo nie ma skończonej pracy ;\. Więc we wszystkim trzeba zachować umiar ;).

 

- wyzwania

- wychodzenie z comfort zone

- skonczone projekty wykorzystujące wcześniejsze studia.

 

Spoks ;)! Dzięki! Do zapamiętania i do zrealizowania!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności