Skocz do zawartości

czy sie powinno ?


wesoły

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko: czy warto brac sie za maxa mimo ze za dobrze sie nie rysuje ? prosze o opinie aa i sorkam za to jezeli ten post nie powinien byc w tym dziale z groy thx ps. co do srysunkow to czy da sie w jakis sposob mimo 15 lat wyszlifowac jeszcze swoje zdolnosci plastyczne . z groy thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

stary tylko w ten sposób :) poczytaj literaturę tam każdy każdego kopiował: Gaugin-Maneta, Manet-Velasqueza ...itd lista jest długa; ty kopiuj cokolwiek...wszystko co ci się podoba i chciałby¶ przenie¶ć na papier bo tylko tak wyrobisz sobie rękę; kopiuj też rysunki innych, nauczysz się w ten sposób kilku fajnych sztuczek; największ± jednak bomb± (jak± znalazłem zreszt± na tym forum) to s± ksi±żki ukryte pod tym linkiem

http://www.fineart.sk - gdybym miał takie kilka lat temu było by mi łatwiej zaczynać (ale i tak się cieszę, że je ¶ci±gn±łem bo prawdę mówi±c też jeszcze cienki jestem); tak więc ćwicz stary może sam się zdziwisz :)

p.s. ja zaczynałem rysować jak miałem 19 lat i jest wesoło (teraz mam 22 i zaczynam max\'a się uczyć - będzie fajnie)

see yea!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szkice głowy to tak jak podali niżej http://www.fineart.sk. Znajdziesz tam ksi±żki nieocenionego Loomisa. Jeżeli znasz angielski to wła¶nie tego szukasz. Tam znajdziesz wszystko o rysunku, o¶wietleniu, kresce i cieniach. Poza tym opisuje on szczegółowo proces rysowania głowy, ciała, kompozycji obrazu. Cudo. Po prostu podręcznik obowi±zkowy dla każdego rysownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu...stary coz za expresja :D:D...a tak na serio to mi to (bez obrazy) wyglada na rysunek mojego mlodszego brata (12 lat) ale spox. Wez zobacz sobie na te tutki co Nezz podeslal duzo ucza moim zdaniem. Przedewszystkim jak krok po kroku rysowac postac. Rozmiescic oczy no i ladnie ich narysowac jak i usta i wogule wszystko ja je przynajmniej polecam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba, kurde szkoda, że nie opanowałem tego stylu ale chyba cie bedę naśladował, jesteś mistrzem w te klocki, popracuj trochę nad cieniami ale ogólnie wszystko jest git, kompozycja, proporcje, no super prawie nie mam zastrzeżeń, a ta siekiera to jest extra no ni ma co !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? rysuj rysuj, i to bez przerwy, w szkole na kartce, w zeszycie, podczas lekcji, na przerwach, podczas rozmowy przez tel, gdy oglądasz mecz w tv, w kiblu, poprostu ciągle, i zasiagnij do jakiejś literatury na temat rysunku, kompozycji i takich tam... ćwicz ile wlezie, i nie koniecznie musi być to wielki format, poprostu namaluj kwiatek w zeszycie!!! ale rób to ciągle, dojdziesz do perfekcji... i ćwicz też szkicem, wykonuj bezładne machnięcia ołówkiem i patrz co wychodzi, próbuj z tych machnięć coś wydobyć, jakiś ogulny sens, kształt, ćwicz nad kształtem... no... i zapraszam na moją bitwe :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niom mysle ze scorpi ma racje z tymi cwiczeniami bo cwiczenie czyni mistrza ale oprocz zawzietosci potrzebne jest jeszcze to cos . Ale spoko jak bylem maly to ze mnie dzieci polewaly ze rysuje najgorzej z klasy a teraz jakos idzie (patrz dzial rysunki) jak sie nauczysz juz ladnie to bedziesz mogl powiedziec \"my power is in my own hand\" :]

P.S. Literatura (mi przynajmniej) nic nie dała ucz sie samemu zauwazajac swiat dookoła

 

pozdrówka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności