Skocz do zawartości

Prace od ktorych szczeki odpadaja...


Gotham

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Marcoos ma rację. Poza tym obrazki tego typu rodz± podejrzenie, że s± zrobione przez malowanie po zdjędciu (co nie zawsze musi być prawd±), co jest banalnie proste, daje podobne efekty i jest trochę nieuczciwe. Naszczę¶cie możemy się pociaszać tym że żeby powstała sztuka potrzebne jest co¶ więcej. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obraz powstał chyba w 1895 (tak mozna przynajmniej s±dzić po sygnaturce), więc autor raczej nie malował po zdjęciu na kompie :)

 

troche sobie poszperałem w necie z ciekawo¶ci, kim jest autor i znalazłem stronke co poniżej, nawet ciekawe prace, ale w dobie fotografi już nikogo chyba nie ruszaj± takie obrazy, może to szkoda, bo co¶ w sobie maj±:

 

www.artrenewal.org/museum/b/Bouguereau_William/bio.html

]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by nostro

Marcoos ma rację. Poza tym obrazki tego typu rodz± podejrzenie, że s± zrobione przez malowanie po zdjędciu (co nie zawsze musi być prawd±), co jest banalnie proste, daje podobne efekty i jest trochę nieuczciwe. Naszczę¶cie możemy się pociaszać tym że żeby powstała sztuka potrzebne jest co¶ więcej. pozdr

 

W sumie to... NieĽle paln±łe¶... Ale spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trzeci z kolei wpis jednej osoby , nie przeplatany wypowiedziami innych jest zjawiskiem Ľle ¶wiadcz±cym autorze (np.: może sugerować że powiedzał co¶ głupiego i teraz się tłumaczy - co w moim przypadku częsciowo jest prawd±).

 

Po prostu che powiedzieć, że paln±łem je¶li chodzi o ten konkretny obraz bo nie zauważyłem daty ale nie znaczy to też że każdy obraz który ma więcej niż sto lat fajny klimat i kolorki musi budzić [mój] podziw. Pewne rzeczy s± charakterystyczne dla pewnych epok a w obecnych czasach sztuka i piękno to co¶ więcej niż odtworznie rzeczywisto¶ci. Ten obraz jest przeszło¶ci±, budzi mój szacunek za wyczucie i warsztat i na tym się kończy mój kontakt z tym obrazem. Podobnie jest np. z bitw± pod Grunwaldem Matejki - gdyby dzisiaj kto¶ co¶ takiego namalował s±dzę że nie zaszedł by daleko. Bitwa pod Grunwaldem jest fajna dlatego że ma co¶ koło 200 lat i możemy j± sobie zobaczyć na wycieczce w muzeum.

Nie mówie tego dlatego że jestem fanatykiem sztuki współczesnej tylko dlatego że człowiek rozwija się przez lata poznaje nowe ¶rodki, materiały itd. i powinien i¶ć z duchem czasu (jak to zreszt± robił kiedy¶ Matejko) i wykorzystywać dostępne dobrodziejstwa XXIw.

 

na tym kończę ; mam nadzieję że nikt nie usn±ł; pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajniutkie prace, hmmm BROM. Facet zna się na rzeczy...

 

A co do ciebie, to paln±łe¶ z tym przerysowaniem ze zdjęcia :), tylko oto mi chodziło. A ten obraz podoba mi się najpro¶ciej w ¶wiecie :D, a że powstał dawno temu nie ma na to wpływu (ani pozytywnie, ani negatywnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem że na sieci jest trochę \"artystów\" którzy bior± zdjęcie (zwykle fotki modelek albo aktorek) przepuszczj± przez filtry, potem trochę podmaluj± i publikuj± po różnych galeriach ...

 

Ps. Czy ktos już się zgłosił, że ma taki talent :) IMHO niewielu magistrów sztuki po ASP może poszczycić się takim warsztatem jak ten pan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

Fajniutkie prace, hmmm BROM. Facet zna się na rzeczy...

 

A ten obraz podoba mi się najpro¶ciej w ¶wiecie :D, a że powstał dawno temu nie ma na to wpływu (ani pozytywnie, ani negatywnie).

 

 

Mi ten obraz też się podoba. Ale to że mi się on \"podoba\" nie znaczy że \"mi szczęki opadaj±\" gdy na niego patrzę. Te dwa wyrażenia nie oznaczaj± tego samego (jak s±dzę). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by nostro

 

Mi ten obraz też się podoba. Ale to że mi się on \"podoba\" nie znaczy że \"mi szczęki opadaj±\" gdy na niego patrzę. Te dwa wyrażenia nie oznaczaj± tego samego (jak s±dzę). ;)

 

Nie sadz, moderator ma zawsze racje (zart) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest 15 osób. 10 od 3D i 5 od 2D.

 

Napisało się że zostaną \"odkryci\" przy pierwszym podsumowaniu to teraz trzeba dotrzymać słowa... Spoko te 3 dni to chyba nie problem. Reszty nie uploaduje bo podpisują swoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by Gotham

Tak w ogóle to czemu nie uczestniczysz w bitwie?

 

Temat?

 

 

Temat \"ogień bitwy\"/sf był moim skromnym zdaniem bardzo fajny. Dlaczego nie uczystniczyłem ? Proza życia : brak czasu ( a żeby zrobić coś sensownego w 3d trzeba go poświęcić dużo) , studia, próba zarobienia chociaż paru groszy itd. Moja bitwa zaczęła się i skończyła na etapie zrobienia szybkiego szkicu koncepcyjnego pojazdu sf (poniżej) :(

 

 

 

[Edited on 10-2-2003 by marcoos]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ!!! Super projekt. Natychmiast do Bitwy.

 

A myślisz że ja jak realizuję swoją bitewkę??? Hę? Dziubie wieczorami, bo inaczej się nie da. Takie są realia. Dlatego swój własny projekt można realizować dosyć długo, ale trzeba go realizować.

 

Przecież co to szkodzi jak skończysz za dwa podsumowania????

 

Bez gadania jutro widzę twój teamcik w Bitwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności