Skocz do zawartości

Silver Award: Nike Zoom T7 football shoes


Rekomendowane odpowiedzi

2_2009-09-02-000032_g.jpg

 

 

Witam,

 

Kolejny projekt nad którym ostatnio pracowałem, główny obiekt sam w sobie statyczny i animacja raczej przy okazji wiec topic tym razem w galerii 3D.

 

Nike Zoom T7, to bucik od Nike który ostatnio skończyliśmy robić w RealtimeUK, do zrobienia były dwie wersji (indoor & outdoor), modelowane w 3ds max 2009, renderowane z użyciem displacement w Vrayu.

 

Animacje można oglądać od paru dni na stronie: Nikefootball

Należy wybrać którąś z dwóch wersji ('Hard Court' & 'Artificial Turf') żeby odtworzyć animacje.

 

Jesli o mnie chodzi, bylem odpowiedzialny za wszystko procz podeszwy - modeling/texturing/lighting (tutaj gosc od postwork wprowadzil male poprawki ale raczej zostalo tak jak ja ustawilem setup).

 

Screenshoty ze strony NIKE:

 

RTUK_NikeT7_indoor_01_large.jpg

RTUK_NikeT7_indoor_02_large.jpg

RTUK_NikeT7_indoor_03_large.jpg

RTUK_NikeT7_outdoor_01_large.jpg

RTUK_NikeT7_outdoor_02_large.jpg

 

HiRes:

 

RTUK_NikeT7_indoor_f006_large.jpg

RTUK_NikeT7_indoor_f114_large.jpg

RTUK_NikeT7_indoor_f150_large.jpg

RTUK_NikeT7_outdoor_f230_large.jpg

 

 

Mam nadzieje ze sie podoba ;)

 

pozdr,

Pionier.

Edytowane przez KLICEK
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej

 

Świetnie wyszło. Będzie siateczka i teksturki? Chciałem zobaczyć te szwy(niteczki biegnące ściegami) bo raz wyglądają na 3d a raz płasko jak namalowane na teksturze.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezly kozak :) bardzo fajnie Ci to wyszlo i animka na stronie tez jest git , podoba mi sie w niej ten delikatny dof przy zoomach na przod i tyl buta

swietna robote wykonales z tym modelem i materialami, gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

dzięki za posty !:)

 

w sprawie textur, głównym źródłem były fotki zrobione canonem 40d, także fotki których użyłem jako podkład pod model, niestety w tym przypadku za dużo mi nie pomogły bo użyliśmy złego obiektywu (w efekcie czego model rozbiegal się ze zdjęciami co niesamowicie podbijało mi ciśnienie w pracy - znajomy problem?:) ), cześć materiałów została zeskanowana jako ze dostaliśmy buty do rąk własnych i mieliśmy pełne prawo to jego rozprucia na cześci pierwsze... no może drugie bo but jest nieziemsko dobrze zrobiony ;P. Tak czy owak, było sporo zabawy w Photoshopie zanim uzyskałem odpowiedni efekt.

 

jeśli chodzi o czas to nie pamiętam dokładnie, pod koniec prac nad modelem T-7 dowiedzieliśmy się ze będziemy robić także model T-5 (można go zobaczyć na tej samej stronie Nikefootball) wiec wszystko się nieco przesunęło, niemniej jednak ...okolo 2/2.5 tygodni.

 

co do oświetlenia, wyszedłem od 3punktowego modelu, później dodałem światła z tylu (ich pozycja była taka sama jak pozycja świateł z 'tla') plus 1/2 światła dodatkowe z przodu żeby doświetlić poszczególne części buta.

 

na koniec, wzmianka o modelowaniu:

 

RTUK_NikeT7_indoor_wire01_large.jpg

RTUK_NikeT7_indoor_wire02_large.jpg

RTUK_NikeT7_outdoor_wire01_large.jpg

RTUK_NikeT7_outdoor_wire02_large.jpg

 

Pozdrawiam i dzieki jeszcze raz za posty!

 

pionier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci to Pionier mówiłem dużo dużo wcześniej!! Ale powiem raz jeszcze. Prawdziwe mistrzostwo. Pokazałeś ile jesteś w stanie wycisnąć technicznie z takiego modelu. Naprawdę szok w jakim tempie się rozwinąłeś. Nic tylko podziwiać!! No i gratulacje oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionier wypasnie widac ze idziesz do przodu modele z pod twojej reki zawsze wychodza bajecznei ale to co wycisneles z mat i teksturek i light :] to juz Disneyland :D bajka i tyle

no i widac ze daja ci W tym Uk co raz wieksza swobode przy pracy super tak dalej.

 

ile osob bralo udzial przy projekcie ?

 

ps,

hhe widze ze masz jakiesz nowe plugi do plugina just do it :D

joke :]

pozdrowienia dla Pioniera

hehe rymuje sie

Edytowane przez demigod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzajace sa watki, w ktorych ludzie nadmiernie podniecaja sie byle czym.

a ich komentarze sa niewspolmierne do efektu pracy jakiegos beztalencia. a juz te wszystkie "gratki", "super", "szacuneczek" sa po prostu zalosne.

a wkurzajace to jest dlatego, ze takie slowa trzeba zachowac wlasnie dla takich prac jakie pokazal Pionier. a wiec: chapeau bas!

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności