Skocz do zawartości

Wyłącza się podczas renderingu [3ds max]


Vega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Kupiłem laptopa ponad 0,5 roku temu. Cały czas było wszystko dobrze. Renderowałem 3-5h i wszystko działało. Od ok. tygodnia podczas renderingu laptop się wyłącza (tak jak bym go sam wyłączył przytrzymując przycisk Power).

 

Ostatnie moje notowanie temperatury procesora, karty graficznej i dysku twardego ok. 3sek przed wyłączeniem wyglądają tak:

 

GPU: 82*C

HD0: 41*C

CORE0: 80*C

CORE1: 83*C

CORE: 100% używany.

 

Myślę, że się grzeje i automatycznie się wyłącza żeby się nie spalił.

 

Znacie jakieś sposoby na chłodzenie. Jest on jeszcze na gwarancji.

 

Podczas gry w GTA IV po 20minutach się przycinał i był gorący od spodu.

 

W spoczynku temperatura:

 

GPU: 70*C

HD0: 41*C

CORE0: 56*C

CORE1: 56*C

 

Posiadam:

* GeForce 8600M GT 512

* Intel Core 2 Duo T5750

 

Do tego wiatrak chodzi bardzo cicho, że go wcale nie słyszę dopiero jak przybliżę głowę bliżej niego.

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hej. Wydaje mi sie że masz dośc gorąco w laptopie - choć moge sie mylić. Możesz spróbować go odkurzyć - dosłownie - przykładasz rure odkurzacza na chwile do wszystkich otworów went ( dla bezpieczeństwa postaraj sie,żeby wentylatory sie nie obracały blokując je np. szpilką) ja tak robie srednio raz na 2 tyg i nie ma problemów. Nie polecam sprężonego powietrza - czyt. że często jest w nim jakiś olej. Postaraj się też żeby lap. nie stal np przy grzejniku:) czy ścianie. można też podczas renderowania zwiększyc odleglosć między spodem lap. a blatem podkładajac np. książke czy skalówke:D

 

pozdrawiam i życzę powodzenia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Na pewno jest to wina, że się grzeje ponieważ renderowałem i znowu się wyłączył :) Podniosłem tył laptopa o jakieś ok. 3-5cm i wyrenderował mi to co chciałem :D

 

Ok spróbuję go odkurzyć tak jak pisałeś i podłożę następnym razem jakąś książkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ja mialem to samo z laptokiem... prawdopodobnie zapychaja sie "wiatraki", albo cos podobnego. Odkrecilem go dzisiaj, niestety nie dostalem sie do chlodzenia, ale po skreceniu juz sie nie grzeje :-)

Zobacz sobie na youtube jak odkrecac laptoka, bo to latwa sprawa nie jest... ja sie poddalem w polowie, no i oczywiscie troche go powyginalem tu i tam ;)

Patrz uwaznie gdzie jaka srubka idzie, bo podczas skladania, mozesz dac zla srubke i ci sie powygina :-)

 

aha i mowia tez, ze ponoc pasta sie wykrusza pod prockiem... trzeba posmarowac na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE TRZEBA ROZKRECAĆ laptopa by sie nie grzał lub by go odkurzyć!!! Częśto po tym jest problem ze złożeniem lub zostają jakieś "zbędne " części ;)

Są w wiekszośc laptopów pod spodem specjalne klapy umozliwiajace dostanie sie do danych partii sprzetu.. TU chodzi o to by dostac sie do tej gdzie znajduje sie pamiec RAMi Procesor (najczesciej wspólna klapa) lub samo chłodzenie.. po rozkreceniu przyłożyć rurę odkurzacza z ustawioną dosyć dużą mocą ssania do wentyla blisk.. tak by zaczał sie krecić(tak ma sie zaczac krecic i to baaardzo szybko) az zobaczycie ile kurzu leci.. Oraz jak jest możliwosć przedmuchać/odkurzyć zeberka radiatora zaraz przy wentylatorze.. Zajmuje sie m.in. konserwacją sprzetu i tak wieele razy robiłem i klienci zadowoleni.. bo i laptop ciszej chodzi i obudowa laptopa juz nie parzy a i system stabilnie chodzi... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla C2D to chyba dość normalna temperatura (u mnie bywało powyżej 100), problemem najwyraźniej jest grafika - 8600 może nie była tak wadliwa jak 8400 (która mi się w końcu spaliła) ale tu chyba też były pewne problemy z chłodzeniem. Jak nie pomoże to, co polecali przedmówcy, to zastanów się nad kupnem płyty chłodzącej (po pierwsze dystansuje, po drugie jest lepsze odprowadzanie ciepła jeśli płyta jest z aluminium).

 

Nie polecam sprężonego powietrza - czyt. że często jest w nim jakiś olej.

 

Ta substancja raczej nie jest szkodliwa, olej to raczej nie jest a wysycha momentalnie więc nie ma ryzyka, że coś uszkodzisz, z drugiej strony to co zaproponowałeś z odkurzaczem chyba faktycznie lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności