Skocz do zawartości

speed animation 17 "cichociemny"


marcool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem jeszcze pewny czy wezmę udział bo nie jestem pewny swych umiejętności... Ale gdyby jednak to czy są jakieś ograniczenia odnośnie wielkości czasu formatu animacji? ;>

To byłby mój pierwszy speed wiec pytam bo nie wiem :P Proszę się nie denerwować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo ma racje, jakies ogolne zasady powinny byc ustalone:

 

- takie jak skupienie nad poprawnoscia ruchu, przypominam, ze w animacji nie glosuje sie na "kolorki", "render" itd. tylko na a-n-i-m-a-c-j-e i dlugo po niej na pomysl.

- kamerka w tym wypadku perspektywa to najlepsza opcja i najbardziej wymagajaca

- dlugosc animacji, zeby np. zamknela sie w 200 czy 300 klatkach

 

Wszystko powinno byc ustalone przez osobe ktora narzuca temat.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji ze wygralem i skorzystam z tego przywileju, zadnych zasad nie wprowadzam, wygra najciekawsza animka, oczywiste jest jednak ze nie wygra render , tylko animacja, bo to konkurs na animacje, a jak go kto podrasuje, z jakiej strony go pokaze, jaka historyjke sobie wymysli, to juz pozostaje w inwencji tworcy, w przeciwnym wypadku te nasze male bitewki nie beda sprawiac frajdy, bynajmniej mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem pelna swoboda to najlepsza opcja, kazdy z nas moze oderwac sie od projektow narzuconych od gornie, z mnostwem zakazow i nakazow:) pozatym marcool wygral i to zwyciesca decyduje.

 

floo wygraj, a beda Twoje zasady:)

 

temat jak najbardziej spoko, wiec nie gadac tyle, tylko animowac;)

 

 

pozdro:)

Edytowane przez 3dwisdom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobi87

floo chodzi o coś w rodzaju testu animacyjnego wszyscy robią to samo na takich samych zasadach i ocenie podlega jakoś animacji jej dynamika realistka ruchu itp. bo na rożnych animacjach nawet tego samego pomysłu czasem trudno ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, dużo osób ocenia animacje pod względem renderu, jak i możliwe że kilka osób chce osiągnąć świetne rezultaty poprzez owy render.

 

A speed przynajmniej ja uważam za ocenę i wykazanie się pod względem samej animacji czy to postaci czy to kulki.

 

Jest to również świetna nauka dla animatora, co prawda floo nic nie robi :D, ale dobrze prawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobi87

eheh racja:) w końcu cel tego speed animacyjny aby się uczyć;) animacji:) i to powinno podlegać ocenie:) może wezmę udział:) jak zdarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajnie :)

ja też coś męcze, może skończe, co ciekawe mam baaaardzo podobne rekwizyty na scenie, nawet riga chciałem podobnego użyć ale nie dał rady :D ale w mojej wersji nie będzie telekinezy i innych paranolmalnych zjawisk :D

 

Te czerwone kropki to jakieś celowniki laserowe z systemu obronnego? :) może po tym jak wyskoczy przdałaby się seria pocisków bo tak to nie do końca wiadomo jaki jest ich cel i można je przegapić :)

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Destroyer- dzięki;) co do laserów, to dokładnie jakiś system obronny ,strzałów nie ma ,bo zanim wystrzeliły zostały zniszczone przez wściekłą pokrywę :D

 

Animator- dzięki ;)

 

Ania- dzięki

 

SEB- dzięki

Edytowane przez adrian2608
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak IK. Strzałów? Znaczy, że się tak prostują? Niektóre były zamierzone (wyciąga rękę żeby dalej sięgnąć), choć przyznaję nie wszystkie. IK pozwalało na "przyklejenie" rąk do ściany.

Edytowane przez Loopik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcool - dzięki za tipsa.

 

Twoja animka spoko, klimat jak z poprzedniego speeda. Podoba mi się cartoonowy charakter. Nie podobają mi się długie "przestoje" gdy nic się nie porusza, trochę jak jakiś robot. Wystawienie głowy na końcu jest fajowskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcool, wszystko by bylo fajnie, jakby pozy i ruch byly czytelne. on bardziej wyglada na dewianta ocierajacego sie o sciany, tancerza, niz na cichociemnego.

 

Imho powinien caly czas probowac zachowywac sie cicho, pozostawac w ukryciu, a on najpierw staje w oknie, pozniej przytula sie do sciany, zeby na koncu w dziwny, akrobatyczny sposob przejsc przez okno.

 

Nieczytelny ruch, nieczytelne pozy, nieczytelne mysli, emocje i motywy.

 

W calkiem ladnie stylizowanej animacji ukrywa sie... zle wykonane zadanie ;) Kawalek cegly posypany brokatem;)

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgodze sie z Reanimatorem :] ... jak dla mnie to ni to cichociemny ni to cartoon.

 

Loopik spoko - czytelne pozy i sytuacja, sa tam wspomniane przeprosty ... ale to tylko kwestia poprawki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no ja nie uwazam zeby to nie bylo zgodne z tematem, mam poprostu swoja wizje tego, calkiem inna od pozostalych , macie prawo tak uwazac i tez nie krytykuje waszej krytyki bo wydaje sie byc uzasadniona, mimo wszystko swojej wizji bede bronil, bo gdybym to ja sie skradal, zrobilbym to w dokladnie ten sam spodob ;p Pozdrawiam i czekamy na reszte animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hah tak to jest wlasnie, dlatego oceniam poprawnosc animacji, Marcool pewnie nie zarobilbys mojego glosu (chyba ze postawisz piwo hehe:D), za duzo bugow, ale jest smiesznie, rusza sie jak plastelinowy ludzik.

 

Jest komicznie, bo takie ma ruchy/pozy pokraczne, ale tez czasowo tak rozegrane, tu sie ruszy, gdzie indziej troche z pauzuje ;) (to na +) i tak wychodzi komicznie i w sumie pozytywnie. A powiedz Ty tak na oko dajesz klucz dla dowolnie wybranych helperow/kontrolerow i jedziesz do przodu czy moze pozujesz sobie ? Chodzi o to, ze do konca chyba nie panujesz nad tym co sie z nim dzieje, gdybys panowal byloby git, tak czuje :).

 

Pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb, nie musisz sie przedrzezniac ;) Traktujmy ta zabawe pol zartem, pol serio. Pozy i animacja sa planowane, oczywiscie nie tak przemyslane jak byc powinny, ale nie znalazlem wiecej czasu na ta animacje, a zrbilem ja w sumie w jakies 2, 3 godzinki, jak na czas jaki na to poswiecilem mam prawo byc zadowolony. Nie zadam glosow , dla tego nie wiem skad te rozkminiania sie nade mna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcool - ja sie nie przedrzezniam w zaden sposob ... jak na 3 godziny to rewelacja ;)

 

Powaznie zadna szydera przeze mnie nie przemawia, moze czasem mam takie zwichrowane poczucie humoru, wiec sie nie przejmuj :).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności