Skocz do zawartości

DW IV - 3d- Firebat


F/X

Rekomendowane odpowiedzi

detalu to moze nie dodawaj, ale raczej go usuń trochę...

Co do dziur to parę opcji mii przychodzi na mysl:

-W subtoolach masz splitowanie polygrup teoretycznie można zdefiniować grupy-dziury i podzielić(bo rozumiem ze o szaty chodzi?)

- można by zamaskować sobie dziury, stworzyć z tego alpha mape(create alpha w panelu masking) i potem tą alphe przerobić na teksture- w viuporcie zbrusha powinno to wyświetlić.)

- Tak jak wyżej tzn zamaskować a potem ustawiając odpowiednie opcje(czyt. eksperymentując) extractować nowego mesha z dziurami.

 

Może jest jakiś inny myk, ale o nim nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do dziur to jest jeszcze taki patent że ukrywasz to miejsca gdzie mają być dziury i naciskasz 'del hidden' w zakładce geometry

co do modelu, strasznie ciężko strawny w odbiorze, za duży przepych i chaos panuje.

jeśli chodzi o głowę pokombinuj głównie z proprocjami, oczy masz chyba za wysoko, mniej wiecej w połowie głowy powinny być, popracowałbym też nad szczęką/brodą.

 

ps. włącz sobie perspektywe w zb bo płasko to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dziurami to dziwna sprawa. Probowalem tych kilku metod nie wychodzily.

 

Ach...ostatnio coraz wolniej mi idzie. Musze szybko konczyc ten model i zabierac sie za textury.

 

UP:

- glowa nowa :)

- buty

- detal dodany w kilku miejscach i zabrany w innych (np na klacie)

 

zbrushdocument20.th.jpg

 

zbrushdocument21.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos nieładny, linie warg nieładne, popracuj nad tym.

Podpatrz też jak wyglądają powieki u Brada, ma aż takie klapki wiszące:)

Muskulatura brwi bardzo płasko niestety, powinien mieć bardziej wypukły fałd, tu gdzie one się zbiegają.

 

Detal na ciele bardzo niekonsekwentnie, wręcz losowo zbudowany, mam wrażenie, że kładłeś wszystko jak Ci do kłowy wpadało.

 

Budowa bryły jako całości też raczej nie kładzie na kolana.

Wzajemne proporcje poszczególnych elementów mogłyby bardziej grać, powinieneś najpierw spuścić się właśnie na ten etap, znaleźć ich masę i bryłę a później rzeźbić hardkorowy detal.

 

No ale powodzenia z texturkami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady panowie. Mordki nie poprawie teraz, bo już nie mogę patrzeć na ten model. Sił i czasu coraz mniej więc musze jak najszybciej skończyć ten modelik

 

Co do proporcji i spójności to masz całkowitą racje Levus. Teraz widzę, że w modeliku „coś” nie gra albo nie pasuje. To nauczka na przyszłość żeby bardziej skupić się na koncepcie i bryle.

 

Modelowanie tego młota też mi coś nie idzie. Na majówce będzie więcej czasu to postaram się cos ugnieść, a póki co zostawiam trochę miejsca na uv’ałce na tą broń

 

Ostatnio zniknąłem na trochę. To z całkowitego braku czasu.

 

 

Ale wrzucam nowy update. Retopologia siatki i wypalone normale+ AO 8379 tri jak narazie:

 

normaltest2y.jpg

normaltest3.jpg

 

 

I skończony sculpt:

 

zbrushdocument23test.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no lowpoly bardzo fajnie wyszło, też się muszę swoim zajać... tylko te recę są tak wykręcone ze boje się ze przy jakiejkolwiek próbie pozowania rozjedzie ci sie tam tekstura- no i przy lokciu takie udziwnienie siaty tez chyba nie jest anjlepszym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte: Ta siata przy lokciu moze byc problematyczna. Wtedy najwyzej dodam kilka loopow i bedzie dobrze.

 

Bro: Co tu duzo mowic....ta postac jest nieproporcionalna. Ale skoro zaczalem to wpyadaloby dociagnac ja do konca.

 

 

Zaczalem cos tam mazac. Na razie nie wiele, ale pokazuje(mam nadzieje ze skoncze, bo czasu juz malo):

kolortest2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

oj przeoczyłem jakoś.. takie mało nasycone te barwy, ale ogólnie mi się podoba i mocno ci kibicuję cobyś skończył... poruta straszna będzie jak nikt z nas nie skończy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast isc do przodu to ja ciagle biegam w kolko. No nic...trzeba wkoncu dobrac jakies sensowne barwy itp. Taka szybka nadmalowka na texture (inny testowy shemat barw):

 

kolor6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie.

 

Pora tak troche odetchnac od samego modelu (tam gdzie sa plaskie textury to znaczy, ze jeszcze nie gotowe), wiec wzialem sie za piedestal:

 

kolortest7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chociaż myślę że taka odmiana by się ci przydała bo wydajesz się zmęczony już tym modelem i nie wiesz co z nim zrobić.Jak zaczniesz dopicowywać prezentację to zaraz ci zacznie coś nie pasować.Takie przynajmniej sprawia to wrażenie.

 

A poza tym imo najlepszy nr 2 w poście nr 64.

 

PS: Skąd kojarzę tego elfa co masz w avatarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

Ej ale to świecące przy oku wywal, wcześniejszy był lepszy, bardziej mroczny. A piedestał bardzo w porządku nie przesadzony , nie odciąga wzroku od postaci, a przy tym zachowuje jej klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte, zgadzam się z tobą. To świecące niebieskie przy oku w ogóle nie pasuje do atmosfery, jak również, do tej postaci. Efekt został zniszczony. A spodnie mógłbyś zrobić w kolorze takim : połączenie fioletu z niebieskim. To tylko taka moja mała koncepcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z poprzednikami^^ Te runki na oku i klacie sa zbedne. Jeslic choodzi o cialo to dalbym kolor bardziej ludzki (mageta z zoltym). bedzie wtedy bardziej kontrastowac z ciszkami. Mozna tez sprobowac z "necromackim" kolorem ciala.

 

Gratuluje ukonczenia postaci:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzieki panowie, ale do konca mam jeszcze kilka dni wiec staram jeszcze troche rzeczy mam zamiar w tym modeliku zmienic.

 

Ten znak na klacie musi byc, poniewaz laczy sie z fabula postaci. Pytanie jakby go zrobic zeby nie wygladal hmm "sztucznie" i nie wprowadzal zamieszania w modelu.

 

A na razie zero weny co do textury wiec zabralem sie za prezentacje i rig. Jak skoncze i ladnie wyrenderuje postac to po prostu podmienie ja z ta na obrazku:

 

testy2.jpg

 

 

lucek91:Postac na avatarku znaleziona w necie zupelnie przypadkiem. Nie wiem co to za postac ale kojarzy mi sie z Linkiem z Legend of Zelda

 

Btw. Soda jak tam twoj modelik idzie?

Edytowane przez F/X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

no gratki ze skończyłeś, szkoda ze mnie brakuje takiej wytrwałości... te fx to postprodukcjia czy jakieś czary z alphą na plane'ach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jego lewa reka nienaturalnie wygieta, pozycja moze zbyt prosta, przesun moze troszke srodek ciezkosci, przekrec biodra, cos ala david michala anioła tylko bardzie wladcze a mniej gejowskie ;) dymki na dole fajowskie, tlyko zmniejszylbym troszke opacity, w rece troche gorzej, widac ze to znany wszystkiem zestaw photoshopowych brushy ;) kulko na klacie musialobybyc na ciemnym tle zeby nie sialo zamentu przyciemnij moze w tym rejonie kolor skory, taki jakby efekt czarnej dziury, czy zepsucia, i mozesz przyciemnic kolor paska skurzanego

 

ogolnie niesamowity poziom, swietnie sie nadaje do jakiejs gry z pomyslem, czy nawet diablo3, dofiniszuj tylko dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sculpty nie przypadly mi do gustu ale musze przyznac ze redesign wyszedł mu na dobre. Fajna prezentacja, tylko widać małe braki w anatomii, zwłaszcza rąk bo nogi i twarz trudno zobaczyc :) Good job.

Btw, co to za 2 pojemniki na plecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaptur i dymek nad dłonią jak z reklamy XSI :D

 

Gratuluję ukończenia, rękawice i ułożenie dłoni trochę mi nie pasuje no i specular wyszedł nieciekawie. Fajne kolory.

Dlaczego na drugim obrazku jest odbicie lustrzane, brakuje tego naramiennika a chyba fajnie wygląda.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Morte: Thx za wsparcie. Te niebieskie symbole są na alphie, a płomienie to post

 

Ttaaddeekk: Próbowałem przyciemnić skórę ale wszystkie próby wyglądały jakoś dziwnie :/

Wstyd się przyznać ale zrobiłem riga tylko górnej połowy, wiec ruszanie bioder itp. Byłoby trochę trudne XD

 

PAINbringer: Thnx. Poprawiłem mu trochę te dłonie (zgrubiłem je trochę) ale niewiele bo tex się trochę rozjeżdżał.

 

Przybysz: Anatomia to mój najsłabszy punkt. Właśnie dlatego wziąłem sobie taki modelik jako temat DW i ostro trenuje ten element. A te dwa pojemniki na plecach to tubusy na zwoje.

 

Trybal: Dzięki

 

Tomala: Thnx. W drugim kadrze jest po prostu przesunięta kamera bliżej boku postaci. Testowałem tez z drugiej strony ale tak wygląda lepiej imo.

 

No i Finish Jeszcze tylko przetłumacze tekst i wkońcu sie wyśpie.:

 

beuty.jpg

finalj.jpg

construction1t.jpg

texture.jpg

concept.jpg

textf.jpg

Edytowane przez F/X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Morte

No i super, bardzo solidny kawałek, anatomia, jak sam zauważyłeś jest największa bolączką, ale technicznie jest naprawdę świetnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności