Skocz do zawartości

Digital Tutors [3DS MAX]


Hooch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc tak.

- Nie chwale się tylko się pytam. Zresztą czym się chwalić, to samo można znaleźć w internecie (chyba)

- Angielski znam perfekcyjnie i ze zrozumieniem tego nie mam problemu.

- Wiem żeby najpierw przerobić intrudoction a potem resztę.

i wykombinowałem tyle że chyba najpierw trzeba zrobić intrudoction to modeling a dopiero potem intrudoction to lightning (Głupio robić oświetlenie jak nie zna się zasad modelowania)

Ale problem polega w tym że nie wiem co z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Digital Tutors to jedne z najlepszych tutków. Bardzo polecam. Są one dostępne w necie. Widziałem 3 z tych co zamieściłeś animacja, oświetlenie i mental. Podstawy które tam opisują można wykorzystać w w zaawansowanych projektach tylko trzeba wiedzieć w jaki sposób ich używać.

 

Jeżeli chodzi o oglądanie w kolejności:

1 - Introduction to Modeling in 3dsMax - nauczą cię podstaw w obsłudze narzędzi do modelowania

2 - complete guide to modeling - realizacja projektów przy użyciu narzędzi z pkt.1

3 - cartoon charakter modeling

jeżeli będziesz czuł niedosyt i chciał nadal wnikać w modelowanie pkt.4 i 5 to modelowanie auta i motocykla

6 - lightning - jak nauczysz się dobrze oświetlenia to przejdż do pkt 7

7 - mental ray - zaje****y przewodnik do mentala. Jeżeli chodzi o mnie to ucz się go ile tylko się. Czemu? Masz go wbudowanego presetowo w 3dsmaxa i w zasadzie jak dobrze go opanujesz uzyskasz identyczne efekty jak w Vrayu, który jest dodatkowo płatny lub oddzielnie do ściągnięcia z netu.

8 - introduction to animation - dobre wprowadzenie do animacji poznasz praktycznie cały workflow potrzebny przy animowaniu

9 - complete guide to rigging - nauczysz się rigować postać i przy pomocy narzędzi z pkt 8 animować ją.

 

Powodzenia w nauce.

 

PS.Nie wiem czemu nikt nie potrafi odpowiedzieć na takie proste pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale tylko qaz01 odpowiedział na pytanie bez zbędnego wymądrzania się. Rozumiem że to już zwyczaj bluzgania ludzi za mniej konkretne i mniej "pro" prośby tak? Może i pytanie jest trochę.. dziwne z naszej perspektywy, ale przecież nie ma głupich pytań, tylko głupie odpowiedzi. Po co sobie strzępicie klawiatury? No ok, też pierwszy raz spotykam się z pytaniem w jakiej kolejności robić tutoriale, ja jakoś zawsze wiedziałem czego się chciałem nauczyć, ale to nie powód żeby wyciągać tak daleko idące wnioski że typ na pewno nie umie angielskiego, chce się polansować etc. Widać potrzebował pomocy, a na 10 postów znalazł się aż jeden który zawiera to czego potrzebował. Dzięki Bogu, jak są konkretniejsze problemy to potraficie konkretnie odpowiadać.. Peace

@RA: twoja odpowiedź byłaby wystarczająca, ale Hooch napisał "Ale problem polega w tym że nie wiem co z resztą." ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo reszta w jakiejkolwiek kolejności, taka prawda jest.

Tam są na tyle różne tematy, że wypadałoby włożyć odrobinę siły by sprawdzić co każdy tytuł oznacza i według własnego uznania kontynuować naukę. Przecież bez sensu jest narzucanie komuś własnych preferencji w tych kwestiach, a bez wkładu własnego niczego nauczyć się nie da. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - metodologia jest bardzo ważna. Nie uczysz dziecka funkcji tryg. jeśli wcześniej nie nauczyło się dodawania, mnożenia... - Zapewne o to chodzi autorowi - jak wydajnie się uczyć. BTW - Kto pyta, nie błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale nie przesadzajmy, nikt nie wymaga od pięciolatka rozwiązania jakiejś całki. Sam mam z tym problemy... ;)

Wyręczanie to nie pomoc. Wystarczy logiczne myślenie i podstawowa znajomość angielskiego lub translate.google.com.

Autor wątku praktycznie sam rozłożył na części tę "metodologię", ale nie zastosował jej analogicznie do reszty samouczków.

Ale przynajmniej składnie się wysławia i kulturalnie się zapytał, a to ostatnio duży plus.

A jakie są te metodologie widać np. po poście Piotrka. Świadomie doradził coś zupełnie apedagogicznego dla niekórych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pochwalić moge tutoriala do mustanga bo naprawde fajny. Dlatego ściągnąłem do mai do ferrari i motoru i ale czasu brak żeby to przerobić bo na takich projektach człowiek się najwięcej nauczy te wszystkie intro trza przejechać po to żeby sie depresji nie nabawić jak sie od razu na coś dużego wystartuje i jeszcze sie ma skłonności do robienia błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności