Skocz do zawartości

Modelowanie twarzy 3D


DOKTORB

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, posiadam zdjęcia twarzy mojej kumpeli, jednak niesą one zbyt dobrej jakości. Chciałem wymodelować jej twarz w programie 3D i dodać do jakiejś animki. Początkowo chciałem wymodelować jej twarz w Poserze 5 jednak czy niejest to zbyt ambitny pomysł i czy zmarnuje dużo czasu na darmo. Przypominam, że zdjęcia są bardzo słabej jakości więc odpada pomysł z NURMs itp.

PS. Jeżeli znacie jakieś programy które w łatwiejszy sposób pomogą wymodelować twarz to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o to, że modelowane w Poserze jest zbyt ambitne tylko czy pomysł nieprzerasta możliwości. Czy niebęde tracił czasu na darmo, patrząc na zdjęcie i próbując tak edytować siatkę żeby przypominała twarz mojej kumpeli.

Salute !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo...ale ten post to musze skomentowac:) Co prawda wiele brakuje mi do opanowania 3ds maxa...i chyba nie powinienem uczyc innych bo za malo wiem o tym programie...ale

Za bardzo nie wiem o co Ci chodzi...piszesz o tym czy to nie jest zbyt ambitne ? przeciez z tego co wiem to poser praktycznie sam modeluje postaci. Jesli chodzi o strate czasu i przerost mozliwosci to wydaje mi sie ze nikt nie jest w stanie odpowiedziec Ci na to pytanie...bo tylko Ty wiesz jak dobrze znasz maxa i jak dlugo bedziesz bawil sie w odpowiednie tworzenie poligonow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jedyne wyjscie jakie przychodzi mi w tej chwili do glowy w przypadku zdjecia o slabej jakosci to zaladowanie go do jakiegos programu 2d (chocby wektorowego) i zaznaczenia na nim najwazniejszych linii twarzy, potem zapisanie w wyzeszej rozdzielczosci, zaimportowanie do programu 3d jakiego uzywasz i wymodelowanie glowki ( jest masa tutoriali na ten temat na sieci ). Zaden program nie zrobi tego za Ciebie, trzeba sie troche pomeczyc :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no więc tak to ja źle zadałem pytanie powinienem zastanowić się bardziej zanim napisałem. Chodziło o to czy ktoś tak już modelował twarz ze zdjęcia patrząc na nie i z myśli przenosić na siatkę 3D. Czy ktoś tak już robił i niestracił tylko czasu na darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm od twojego pierwszego pytania minely juz 2 dni. w tym czasie mogles zrobic kilka `glowek`. jesli dysponujesz poserem to w nim mozesz deafultowa postac z biblioteki latwo i szybko dostosowac do swoich referencji. trudno nazwac to modelowaniem regulacje wartosci parametrow anatomicznych modelu za pomoca kilku suwakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności