Skocz do zawartości

[NIPW3D] German Secret Weapons


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to moja druga bitwa. Pierwsza to byl niewypal no ale cóż. moje umiejętności troche wzrosly spróbuje swoich sił lecz może bedzie brakowalo umiejętności .

Duzo myslalem nad tematem. Ciezko bylo cos wymyslic ale kolega dal mi swietny pomysl:

 

 

No i koniec średnio jestem zadowolony ale sprzęt i max sprawial mi trudnisci podczas calej bitwy a najgorzej przy renderze oto wersja mała i regulaminowa:

http://img12.imageshack.us/img12/6127/germane.jpg

 

german2.jpg

 

 

 

[Pl] W niemieckim hangarze podczas 2 wojny światowej powstawało wiele projektów uzbrojenia, które zostały opracowane były w tajemnicy. Niezostały jednak wykorzystane podczas wojny .

 

[Eng] In the German hangar during World War 2 created a number of weapons projects, which were developed were to be kept secret. Was freed but used during the war.

 

 

Powodzenia wszystkim Pozdrawiam

nazi_ufo1.jpg

 

Na tej stronie jest pare tajnych projektow niemcow z czasow wojny

http://www.strange-mecha.com/german/luftvaffe/LuftWaffe.htm

Edytowane przez Vehr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

V7 to świetny pomysł jeśli chodzi o Luftwaffe - chyba najbardziej niezrealizowany (albo po prostu tajny) z nich wszystkich:) Właśnie o V7 przez chwilę myślałem ale widzę, że dobrze, że się nie śpieszyłem z wyborem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ołł bingo

widzę ze trzeba jednak zarezerwować szybko temacik bo myślę o czymś w tym samym klimacie... z tym ze mam juz nieco bardziej sprecyzowany pomysł.

Zapowiada się bardzo ciekawie >> powodzenia >> będę tutaj na pewno zaglądał >> a teraz lece zakladac watek do 2d:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony ale akurat do tych szkopskich wynalazków są szkice :) zresztą widać że tomek korzysta :) pomysł 1 klasa jak narazie jest spoko ale to przecież nic trudnego :) czekam na postępy

 

edit:

blomd jakbyś chciał poznać zasadę jak to ma latać to poczytaj to http://www.greendevils.pl/rozne/hyperborea/nowa_szwabia/1_nowa_szwabia.html :) ciekawy artykuł

Edytowane przez Notre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł po prostu rewelacyjny. Temat owiany tajemnica... Pokryty wojennym kurzem... Te relacje alianckich pilotów bojowych natykających się na dziwne zachowujące się obiekty latające... Zbyt wiele jest tych relacji, pytań bez odpowiedzi by przejść obok tego tematu nie zadając sobie pytania: A co jeśli tego dokonali?

 

Jeśli będziesz w przerwie w modelowaniu szukał natchnienia to zaglądnij też i tu:

 

http://www.greendevils.pl/rozne/hyperborea/nowa_szwabia/1_nowa_szwabia.html

 

http://www.niewyjasnione.pl/TAJNA_BRO%C5%83_HITLERA_-t2117.html

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł rzeczywiście doskonały :P Tak naprawde to UFO nie powstało tylko u faszystów ale takze u amerykanow tylko ze oni boja sie o tym mowic, wiec nie ma za duzo danych na ten temat :P

Edytowane przez Sibu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, widzę że wymodelójesz moją brykę :)

 

Ażeby było ciekawiej możnaby ustawić obok siebie dwóch oficerów - niemca i... amerykanina coby było zadość teorii spiskowej - tajna współpraca za plecami rządów obu krajów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz może zamiar chociaż w zarysie naszkicować koncepcję całej pracy? Pytam, bo może być Ci ciężko potem to poskładać do kupy z gotowych "klocków". Sam się zazwyczaj rozkładam potem na tym etapie i teraz bez szkicu sceny ani rusz :D

Często się w głowie wydaje, że wszystko jest cacy, a potem jak już zaczynasz przelewać to w faktyczne wykonanie okazuje się, że "soczewka umysłu" była momentami nieostra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznę tak:

Pawelkos - zrobie koła tak jak w tym pojezdzie na któtym sie wzorowalem:Anazi3D.jpg

ArTooRo - po pierwsze nie potrafie rysowac. Szczerze powiedziawszy nie wiem jak to dokładnie bedzie wyglądac zastanawialem sie nad tym ze kilka projeków niemckich tajnych maszyn bedzie stało w hangarze niektóre przykryte lubb przed hangarem nie wiem jeszcze może wy macie jakies propozycje umiejscowienia sceny?

Zainspirowalo mnie to zdjecie może zrobie cos w tym sttylu jak to musze to jeszcze przemyslec

spacec1.jpg

 

KoMic - Ja nieprojektowalem Haneub 2 staralem sie robic na podsawie projektów mialem malo zdjęć jeszcze musze duzo poprawic

Edytowane przez Vehr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z hangarem mnie się podoba jeśli dasz różne niemieckie prototypy w hangarze może być naprawdę ciekawie. Nie chce się czepiać ale nie tylko mi rzucił się w oczy błąd z nitami i zauważyłem małe wgniecenie ale może mnie się tylko wydaje (1). Jeszcze co zauważyłem to te nity (2) są chyba w powietrzu nie na poszyciu statku. Ogólnie model mnie się podoba.

obrazekg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak zlepek przypadkowych bryl bez zadnego sensu technicznego, ani ogolnej wizji designowej.

 

to raczej nie jest wina modelujacego tylko niemcow :P mysle ze jak sie da jakies ciekawe materialy zrobine w vrayu to bedzie wtedy duzo bardziej urozmaicone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie modelowany, to co mi trochę przeszkadza (z góry mówię że się nie znam) to to że części- każda z osobna świetna- są zestawione tak że całość sprawia wrażenie zabawki. Może to nieproporcjonalnie duże koła ? Nie wiem... takie wrażenie mam na pierwszy rzut oka. Może ktoś znający się na technikaliach lepiej podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pokusił jeszcze zmniejszyć te kółka, za to dać ich więcej , np 2-3 rzędy na jednym goleniu.

 

Jeszcze takie złośliwe pytanie - jak to jeździ?;) Bo skoro tory kół są do siebie prostopadłe to chyba nie pojedzie w ogóle, no chyba, że przewidziałeś jakieś obracanie się tych kółek ale sądząc po budowie goleni to chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie koła wydają się zbyt duże a pomysł by wstawić ich więcej w rzędzie wydaje się słuszny - doda takiego efektu masy pojazdu.

 

Co do niemożliwości przemieszczania się na kołach to nie stanowi to większego problemu bo pojazd ten miał być z założenia Jednostką Latającą Pionowego Startu. Główne przeznaczenie kół to lądowanie - dlatego zrobiłbym jakieś masywne amortyzatory które przy lądowaniu takiej jednostki pochłonęłyby całą energie związaną z uderzeniem o podłoże.

 

A możliwość obracania kół też byłaby niegłupia... trzeba jeszcze Nasze Wunderwaffe wypchnąć z hangaru ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła skieruj w jedną stronę, bo teraz robią za dekorację. Ja na twoim miejscu zastanowiłbym się nad innym rozwiązaniem. Coś w stylu nogi istniejących statków kosmicznych. Jak w misji Apollo 11. Dodać parę bajerów dla szpanu i imo sprawdzi się lepiej niż koła. Ale to tylko moje zdanie. :)

RK, ma racje, te okna wyglądają jak z zabawki. Już zmniejszenie ich da ciekawszy efekt. No i warto znowu pooglądać fotki różnych Sojuzów itp. i sprawdzić jak tego typu rzeczy wyglądają na prawdę.

I na koniec działka (czy jak to się fachowo zwie...). Pomijam już fakt tych na dole, które mają zeza. ;)

W samolotach były tego typu działka, więc konkretne rozwiązania i to bardzo bliskie ewentualnej prawdzie masz na wyciągniecie ręki.

Tak ględzę, ale zależy mi żeby wyszła z tego fajna, poważna w odbiorze praca. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80% modelowania skończyłem przy kolejnym niemieckim samolocie jest nim Horten 9 pozosal mi do zrobienia pare szczegółow takich jak silnik i szczelini pomiedzy blachami. Nie wiem czy on mił śmigła posłużylem sie tymi zdjeciami byly one najlepsze ze wszystkich i oto moj efekt 3h pracy

ho9v2_13.jpg

83214717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miał śmigieł - napęd odrzutowy. Przyznam, że zanim założyłeś swój temat właśnie ten samolot chciałem wymodelować:)

 

Tu trochę prawdziwych zdjęć chyba jedynego ocalałego prototypu, może się przydadzą.

http://www.nurflugel.com/Nurflugel/NASM/05_Ho_229_and_me.jpg

http://www.nurflugel.com/Nurflugel/NASM/Img0043.jpg

http://www.nurflugel.com/Nurflugel/Img0044.jpg

http://www.warbirdsresourcegroup.org/LRG/images/lrg0168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z KoMic'kiem.

Mam nadzieję że to wstępny zarys...bo pani od plastyki mówiła: "Od ogółu do szczegółu". Pomysł samego "UFO" bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy nie lepiej skupić by się było na jednym wybranym projekcie. Z własnego doświadczeni wiem, że jak chcę zrobić dużo, to wychodzi dużo G...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności