Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Wątek: [NIPW3D] "Leonardo's tank"

Member
    Awatar kubeczek77
    Podziękowania

Domyślnie [NIPW3D] "Leonardo's tank"

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    "Leonardo's tank"

PL: Około roku 1494 Leonardo da Vinci przebywał na dworze Ludwika Sforzy, który finansował budowę jednej z jego machin wojennych, czołgu. Pojazd ze względu na ogromne koszty oraz zamieszanie panujące w tamtym okresie na Półwyspie Apenińskim będące wynikiem tzw. Wojen Włoskich nigdy jednak nie został ukończony. W 1499 roku Ludwik Sforza został zmuszony do ucieczki z kraju, a marzenie Leonarda o stworzeniu nowego rodzaju niepokonanej armii przepadło. Kto wie jak potoczyłaby się historia gdyby na wyposażeniu wojsk mediolańskich były maszyny zaprojektowane przez Leonarda.

ENG: In 1494 Leonardo Da Vinci was at Ludovico Sforza’s court. Sforza was financing construction of his war machine, tank. Because of huge building costs and chaos on the Apennine Peninsula caused by Italian Wars, the proposal fell through. In 1499 Ludovico Sforza was forced to escape from Milan and the Leonardo’s dream about creating new kind of invincible army has gone. Probably this invention could change the history, but it didn't.

Użyte programy: Blender + Gimp
    Używałem tekstur z cgtextures.com. Wszystkie teksty, rysunki robione ręcznie w GIMPie. Praca inspirowana szkicem Leonarda: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...nardo_tank.JPG
    Polecam odnalezienie jedynego tekstu, który jest czytelny. Resztę można odczytać dzięki tej właśnie zagadce

Wersja highres: http://images8.fotosik.pl/59/b7eb45ed703b0ff1.jpg
    Wielkie dzięki za wszystkie komentarze i pomoc
    Pozdro!
    Ostatnio edytowane przez kubeczek77 ; 12-07-09 o 23:15
    Mój blog----> http://ja.gram.pl/kubeczek77 <----BLENDERblog

Member
    Awatar Drukarz
    Podziękowania

Domyślnie

Druga praca z Leonardem. Nie zazdroszczę Ci konkurencji, ale życzę powodzenia, bo zapowiada się ciekawa walka

"Tylko słaby uczeń nie przerasta swojego mistrza."

Leonardo da Vinci

Member

Podziękowania

Domyślnie

Ciekawie będzie. Dasz sobie rade. Powodzenia

Member
    Awatar Pawelkos
    Podziękowania

Domyślnie

Tylko ze ten wynalazek zostal zrealizowany i nawet dziala, widzialem w telewizji ;] a tak na serio jestem ciekaw efektu koncowego, powodzenia

Otto Kr3tzchmer
    Awatar Kr3tz
    Podziękowania

Domyślnie

Czolg Da Vinciego ze szkicu ktory pokazal kubeczek NIE jezdzi, jedyne co moze zrobic, to z duzym wysilkiem obrocic sie w miejscu.

Co do sceny, moze zrob ich kilka, w roznych wersjach? Jakis Recon Group?
    Giugiaro Fan
    "Powierzchnia NURBS jest wolna, każda pociągnięta krzywa, inna ciągłość... to już kolejna odmiana."
    IRC #max3d.pl

Member
    Awatar image.nation
    Podziękowania

Domyślnie

@kubeczek
    Mam zdjecia gdzies takiego czolgu ktore zostaly zilustrowane w encyklopedii dla dzieciakow. kolorowe z duza iloscia detalu. musze znalezc tylko ta ksiazke u bratowej. jak jestes zainteresowany pisz na [email protected]

Cyberpunk
    Awatar Levus
    Podziękowania

Domyślnie

No i fajnie, na pewno będę zaglądał
    Powodzenia!

Member
    Awatar kubeczek77
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki wszystkim. Szczególnie image.nation za obrazek
    ---
    Tak, tak powracam xD Obawiam się, że trochę za późno, ale możliwość rozpoczęcia pracy pojawiła się dopiero dzisiaj. (szkoła itd.)
    Zostało mi niewiele czasu ale postaram się jak najwięcej zrobić.
    --Moje pytanie to jak to jest z tymi eliminacjami ? Do 30 czerwca już musi być gotowe all i najwyżej potem można jeszcze coś malutko dodać? Czy może jest szansa, żeby zrobić sporo i jak się spodoba to np. dadzą szanse jeszcze przez te 12 dni dokańczać? Np. all tekstury itd.

Pomysł na sceną troszkę uległ zmianie, jest ich kilka, ale stary wypadł z hukiem:
    -w jakimś warsztacie by to było, wtedy jeszcze jakieś proste żurawie itd. może jakaś część byłaby mocowana dopiero
    -na wzgórzu, dużo trawy xD i w tle jakieś niebo czy coś, to byłby widok tak z dołu bardziej
    -- z braku czasu prawdopodobnie jednak zrobię model i jego fajną przentacje. Czyli tak jak na szkicu całość + zdjęta góra. Do tego może jakieś zbliżenia mechanizmów, jeśli zdąże się do nich na tyle przyłożyć, żeby było co pokazywać.
    ========
    Jak na razie zrobiłem "opakowanie"- wszystko drewno, oprócz "wieżyczki na górze"-metal
    Wnętrze przynajmniej częściowo mam zamiar zrobić.
    Zmieniłem też napęd. Teraz może jeździć do przodu.
    Mój czołg będzie też bardziej uzbrojony :P Przede wszystkim duża armata z przodu.
    --
    daje też screena z moim "blueprintem". Zastanawiam się jak to wszystko ma się utrzymywać. Podłoga jest pod osią kół.

Mile widziane wasze fantazje na temat uzbrojenia jakie można mu władować.

Ostatnio edytowane przez kubeczek77 ; 15-06-09 o 23:36

Member
    Awatar kubeczek77
    Podziękowania

Domyślnie

Update:
    koła + napęd.

Ostatnio edytowane przez kubeczek77 ; 17-06-09 o 19:45

Member
    Awatar Kolin101
    Podziękowania

Domyślnie

Hmm tak myślę, że żeby było prawdziwiej to tą tylną ośkę poprowadź też na tył koła, żeby przez jego koniec przechodziła i ze środka kół poprowadź jakieś zaczepy na oś, żeby ta ośka się w powietrzu nie trzymała.
    Mój sprzęcik:
    AMD Athlon x2 6400+ 3.12 GHz, 2GB RAM 800MHz (2x 1GB), Radeon EAH3650 SilentMagic 512MB, HD Samsung 1x 320GB i 1x 250GB (0,57 TB), Samsung SyncMaster 940BW 19"

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów