Skocz do zawartości

[NIPW3D] Poruszające się miasta


Rekomendowane odpowiedzi

Ogromne pojazdy spełniające funkcje miast - samowystarczalne. W wielkich szklarniach miały być hodowane są transgeniczne rośliny oraz miał być pozyskiwany z nich biogaz do napędu tych maszyn. Ludzie mieli mieszkać w tych miastach pracować zwiedzając przy okazji Stany Zjednoczone. Pomysł jednak nie został do końca zrealizowany. Miasta niszczeją teraz gdzieś w środkowej Nevadzie.

[ENG] This Huge city vehicles will be self sufficient and can exist by it self.Big greenhouses will be growing transgenetic plants, the greenhouse also will provide the biogas needed to run the machineries. People will live, work in those cities and travel across USA. The idea was not realized until the end. Cities are cankering now somewhere in central Nevada.

poruszajcemiasta.th.jpg

Edytowane przez cucsoniuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

będą się poruszać po lądzie na ogromnych gąsienicach. Bede się wzorował trochę na sand-crawlerach z Gwiezdnych Wojen i trochę na koparkach z kopalni odkrywkowych np. brunatnego w Koninie. Jakiś widok na poruszające się na ogromnej przestrzeni "miasta" trochę zniszczone przez czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy zobaczyłem ten temat od razu przywiały mi myśli pewne dość znane dzieło:

rysunek1h.jpg

 

...ale jak gąsienice to gąsienice (żeby tylko nie zdechły przed ukończeniem projektu) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle to wygląda ja bym dodał jeszcze kilka takich pojazdów, gdzieś na pustyni, coś w rodzaju migracji, ostatni ludzie przemierzają Ziemię w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca żeby osiedlić się albo ewentualnie zostać na dłużej, szklarnie wypełniłbym roślinnością, dodał jeszcze kilka ludków, ślady po gąsienicach, opary z kominów, wszystko przy zachodzie słońca, pochmurne niebo, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz cały czas nad tym pracuje, ale mam identyczną wizję kilka takich pojazdów porusza się po pustyni obok, żeby pokazać ich wielkość jakaś pustynna droga z kilkoma samochodami i obserwujących te "miasta" ludźmi. Myślę teraz nad samym miastem...ma ono być wysokie wiec przychodzą wizje jakiś drapaczy chmur, ale mi nie pasują takie nowoczesne budowle, chciałbym żeby to było trochę podniszczone, miało rozbudowaną ale prostą architekturę, takie bez ładu i składu i było takie...trochę Toskańskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieszę się że mnie posłuchałeś i dodałeś ludzików ;)

Widać skale

 

Moje wyobrażenie o poruszających się miastach było by jednak trochę inne, zrobił bym tą podstawkę z 24 razy dłuższą i 6 razy szerszą. TO ma być w końcu miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze się zapowiada. Miasto w stylu Toskańskim będzie ciekawie wyglądać i pasować do tego. Ja ze swojej strony powiem tyle że widzę to miasto z jakimś rynkiem, dziedzińcem na środku gdzie rozwiązywano by problemy miasta albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ja to bym jeszcze po bokach jakieś niewielkie ale wrzucające się w oczy platformy zrobił po których chodzili by ludzie i ogrodzone by było to jakimś płotkiem. Bo teraz to tu trochę za ciasno. Taka cała platforma i centymetr po centymetrze zajęte przez budynki. A po za tym nie wiem czy te budynki nie są za wielkie bo wcześniej jak pokazywałeś to ludzie są dużo mniejsi od gonsienic w tych platformach a tu w tych budynkach piętra, patrząc bo oknach, co wyższe niż gonsienice, więc przydało by się te budynki trochę przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzoruje się trochę na tym zdjęciu też tam jest tak ciasno i o to mi chodziło. Co do budynków to mają być takie duże chodzić może o skale ale przy robieniu każdego budynku "przykładam" bipeda i mniej więcej według niego buduje. Na wyższych piętrach będą tarasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bitwat.jpg

By cucsoniuss

 

ok jak na razie tyle zrobiłem. Poruszające się miasto - niezrealizowana idea niszczeje na środku pustyni (dojdą jeszcze kępy traw) obok niezbyt uczeszczana droga. Przy niej duża ale zniszczona reklama zachęcającego do kupna mieszkania. Grupa ludzi obserwująca tą niezrealizowaną idee robiącą zdjecią itd - turyści. Ze szklarni wyrastają gałęzie zmutowanych drzew które nie były pielęgnowane i uschły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie fajne, ale w wielu miejscach masz zaburzone proporcje, przez co psuje sie caly efekt, np barierki, wielkie i grube. Reflektory, te wyglada jak zabawki stawiane na biurko. Duzo lepsze byly by silne reflektory filmowe lub takie jak sa na okretach. Tak mozna by dalej pociagnac. Elementy maja zle ksztalty do swoich proporcji/wielkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim największym zarzutem jest to że generalnie masz powazny problem z zachowaniem skali i proporcji poszczególnych elementów. Patrząc na wielkość reflektorów, okien, ilośc kodygnacji...

Z liczby okien wynika, że cała zabawa ma może 25 pięter czyli dwa razy tyle co typowy PRlowski blok (w tym podwozie). Nie słyszałem żeby te bloki ktoś porównywał do miast.

Jestem architektem (przynajmniej tak wynika z papierów) więc może dlategho mnie to tak razi

Bez urazy ale to chyba kwestia ogólnego konceptu czy może jego braku raczej. Nie zaplanowałeś i nie przemyslałeś tego od strony technicznej. A szkoda bo temat wdzięczny a ty wpakowałes w to troche roboty. Wpakoweałbyś jej tyle samo a z lepszym skutkiem gdybys popracował nad konceptem na początku

 

Do tego dochodzi jeszcze ustawienie kamery. jesli chcesz stworzyć wrażenie czegos wielkiego może spróbuj ustawic kamere na wysokości oczu stojącego człowieka (albo nawet lepiej odrobine niżej). To pozwoli Ci podkreślić fakt że obserwowany obiekt jest naprawde wielgachny, przytłaczający rozmiarem. Na pewno pomogłoby poświęcenie czasu na popracowanie z atmosferą, perspektywą powietrzną, "zachmurzenie" najwyższych kondygnacji.

 

Pomysł z drzewami wyrastającymi ze szklarni jak dla mnie ok ale wydaje mi się że może przypadkowo jeszcze pogorszyc sprawe oceny skali.

 

Inne rzeczy takie jak materiały, ogolna jakoś renderingu, kompozycja zostawiam na inną okazję. Może tylko to że decyzje co do "pory dnia" tez raczej bym przemyślał jeszcze. Sporo detali znika w cieniu (u mnie duże rejony platformy są kompletnie czarne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolejny update. Pozmieniałem trochę skalę i poprawność kondygnacji. To że niektóre okienka są mniejsze od drugich to celowe posunięcie nie lubię zbytnio jak jest za równo. Z tych drzew wyrastających ze szklarni rezygnuje bo by musiały 100 lat rosnąć żeby jakoś fajnie wyglądały. Dam lekkie krzaczki pod tymi miastami. Trawka miejscami lewituje ale dostrzegłem to dopiero po wyrenderowaniu wiec później poprawie. Co do otoczenia dodam jeszcze grupkę ludzi oglądających te miasta i zaparkowany samochód. Dodam jeszcze zniszczoną reklamę zachęcającą do kupna mieszkania w tym mieście. Pozdrawiam i czekam na krytykę

83240828.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut za ciemno, ale to może być wina mojego monitora (najlepiej sam obejrzyj pracę na innym monitorze, albo na jakimś skalibrowanym). Rozjaśniłabym głównie przednią ścianę.

 

Może zrobisz jakieś sępy unoszące się nad budynkami?

 

Gąsienice są jakby za płaskie, wyglądają trochę jakby to był tylko pasek z teksturą.

 

Oprócz tego fajna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności