Skocz do zawartości

Challenge Corner Edycja 13 [5/2009]. Regulamin i Temat


miriam

Co bym widział, usprawnił, poprawił w ChC: /??  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co bym widział, usprawnił, poprawił w ChC: /??

    • Więcej KonceptArtu
      11
    • Więcej Ilustracji
      8
    • Inne
      6


Rekomendowane odpowiedzi

cctype5fyk2.jpg

 

Na początek, taki mój mały dygres, w postaci pseudo mini sondy, która ma Was zachęcić do pisania w tym wątku, swoich opinii na temat dalszego, rozwoju ChC. Będę wdzięczny za wszelkie Wasze sugestie zarówno te krytyczne, jak również te które pomogą wnieść coś nowego ;).

 

TYP: Koncept Postaci.

TEMAT: "Tropiciel" by Ortheza

 

Specjalne: Brak ilustracyjnego tła. Musi być jednolite białe lub inne.

 

 

Tropiciel to tajemnicza postać. Jej unikalne zdolności sprawiają, że nie ma problemu z robota.:) Podejmuje tylko najtrudniejsze wyzwania.

Uniwersum dowolne tak samo jak epoka. czyli SF, Fantasy, dowolna epoka historyczna. Postać może być obcym, lub człowiekiem, tu też pełna dowolność. Stwórzcie oryginalną wizję tropiciela super specjalisty. Jego zdolności mogą być wspierane przez jakieś narzędzia / wszczepy itp/. Moze to byc nawet tropciiel temporalny na hulajnodze miedzyczasowej ;-) ruszcie szarymi komórami i nie zapomnijcie o krotkim opisie dlaczego ten wasz jest taki super.

Tak więc ważne też będzie pokazanie jego ekwipunku.

UWAGA z "ostatniej" chwili. Wydawalo mi sie ze slowo "tropiciel" jest jednoznaczne. Inaczej uzywlbym slowa "lowca" albo cos takiego.

chodzi o postac ktroa specjalizuje sie w znajdywaniu celu. egzekuzcja juz sie zajmuja inni.

Jednym slowem tropiciel :-)

Jak każdy koncept wymagane przynajmniej jedno dodatkowe ujecie oraz pokazanie jakiegoś detalu stroju, ekwipunku bądź samej postaci.

Inspiracje: no tu jest pewien problem niebardzo da sie cos znalezc. jestescie skazani na wlasny mózg :D

 

 

 

 

TERMINARZ:

START: 07.05.2009 r

KONIEC: 31.05.2009 r

Głosowanie: 01.06.2009 - 5.06.2009

 

 

INFO:

 

Zwycięzca wybiera temat oraz sposób jego prezentacji

• conceptart • ilustracja • mattepainting • komiks • plakat • ??? •

Czas trwania wyzwania: 3 tygodnie.

 

!! Serdecznie Zapraszamy !!

 

REGULAMIN :

 

* Udział w ChallengeCorner może brać każdy.

* Aby wziąć udział w ChallengeCorner wystarczy być tylko posiadaczem konta na www.max3d.pl

* Założenie własnego wątku w dziale ChallengeCorner deklaruje tym samym chęć w nim udziału.

* Wątek należy założyć nie później niż tydzień przed zakończeniem tej edycji ChallengeCorner.

* Nazwa wątku powinna brzmieć:

ChC.13: WYBRANY TEMAT by XXX

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich

może poddać głosowaniu.

* Zachęcamy do jak najczęstszego postowania kolejnych postępów ze swojej pracy. Więcej informacji to większa popularność.

* Obrazy mogą być stworzone w programach graficznych do obróbki grafiki2D (np: Photoshop lub Painter), jak również w technikach tradycyjnych(olej, akryl, ołówek etc.). Wątki zawierające grafikę 3D będą usuwane.

 

* Wersje finalne obrazków wraz z krótkim opisem (max 3-4 zdania) oraz znaczkiem w załączniku, (typu: finish, koniec, fine etc. ,) Proszę umieszczać w pierwszym poście swojego wątku.

* Wersje finalne obrazków powinny mieć szerokość/wysokość nie większą niż 800px/900px., /dodatkowo można wstawić link do pełnej wersji/

* ostatniego dnia, lub pierwszego po zakończeniu pobieramy obrazki tylko z pierwszego postu i zapisujemy je w nowym wątku gdzie użytkownicy będą mogli obejrzeć prace i oddać na nie swoje głosy. Prace z innych postów niż pierwszy nie będą brane pod uwagę.

* Postowanie prac zaczętych wcześniej lub będących przedmiotem innych konkursów jest niemile widziane i nie dozwolone.

* Zwycięzcą może zostać nawet 1 osoba, która ukończy swoją pracę zgodnie z założeniami danego tematu oraz będzie spełniać jego wymogi, w takim przypadku Sonda NIE Będzie ogłaszana.

 

//ILUSTRACJA

 

* brak dodatkowych wymagań

 

//CONCEPT

 

* obowiązkowo minimum jeden dodatkowy rzut na obiekt.

* obowiązkowo przynajmniej jeden powiększony detal/fragment z obiektu

* Pod pracą wskazany jest opis uzupełniający obrazek. (np. na czym się bardziej skupiliście, co z opisu najbardziej wpłynęło na taką, a nie inną interpretację tematu)

 

//KOMIKS

* zachowanie jednolitego stylu plastycznego i wyglądu postaci,

* ścisłe trzymanie sie opisu,

* układ i rozmiary kadrów dowolne, należy jednak zachować kolejność

z szablonu (czyli chronologię mówiąc krótko)

* użycie wszelkich referencji jest bardzo wskazane

* zalecany format A4 300dpi, na forum pokazujecie A4 72 dpi (595x842 px) , ewentualnie link do full size

* prace najlepiej zacząć od szkicowego rozplanowania kadrówi zamieszczenia takiej formy na forum

* w pracach można wykorzystać wszelkie wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz inne elementy składające się na ten rodzaj.

//PLAKAT

 

Na plakacie oprocz wlasicwej grafiki powinny się znajdować:

- tytul filmu

- obsada, przynajmiej glownych aktorow (oczywiscie moga byc wymysleni)

- reżyser, itd ...

- data premiery filmu czyli: xxx data zakończenia ChC xxx

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Edytowane przez ortheza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super, akurat planowałem poćwiczyć koncepty różnych stworów.

 

Co do sondy... plakat rzadko ćwiczymy.

 

p.s. który z poniższych to tropiciel?

1_df2885291750.jpg

Edytowane przez dzudzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys już był temat z plakatem filmowym :) Można by powtórzyć bo było fajnie choć dość malo osób się zgłosiło. Ale np. zwycięskie entry Marduka było najwyższych lotów.

A jeśli idzie o fromułę ChC to mi pasuje taka jak jest, że są i concepty i ilustracje i komiks sie pojawi raz na ruski rok. Nie jest źle.

 

No i last but not least :) Temat na koncepcję tropiciela b. fajny. Duże pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproszenie do ChC na froncie plus głosowanie, co widać dało największa ilość głosów w historii Kącika, wiem, że to może zabrzmi dziwnie, bo sam nie wyrabiam się z czasem, ale to chyba wina, że mówię sobie, że to aż MIESIĄC. Możemy tak zobaczyć jak będzie z 2 tygodniami, może zaciśniemy poślady i szybciej pójdzie zabawa...

 

Temat na 5teczkę. Już w głowie mam co najmniej 10 pomysłów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genearlnie to czy jest na froncie czy nie na ilosc zgloszonych prac niebardzo wplywa. moze ewentualnie na ilosc glosujacych ale nie ot to w sumie chodzi. Jak jest duzo prac to jest wiecej zabawy.

Tyle ze ten aspekt rzadzi sie dziwnymi prawami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

p.s. który z poniższych to tropiciel?

1_df2885291750.jpg

 

ten z lewej ;). Choć ten z prawej wygląda jakby czegoś szukał :D.

 

Przy okazji przyszła mi do głowy myśl takowa jedna, może zrobić cykliczny ruch ChC w którym po kolei szły by Concept/Ilustracja/Inne ? Co Wy na to Szanowni Obywatele i Obywatelki Grodu Max3D zwanym ;). Myślałem również nad skróceniem czasu trwania każdego ChC do 2 tygodni wtedy to również rotacja była by nieco większa, aczkolwiek minusem tego rozwiązania jest krótszy czas na ukończenie prac oraz więcej robotki dla mnie ;). Nie chciał bym też rezygnować z "Tworzenia" tematu przez Zwycięzcę.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkej, a ja mam takie techniczne pytanie - co prawda mojej pracy jeszcze daleko do tego etapu - ale zapytam - czy można się podpierać prostymi teksturami z darmowych fot typu metal, kurz, korozja, farba itd ? Chodzi o oteksturowanie, nie klejenie fot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortheza - odpowiem tutaj, nie ma sensu dyskutować w moim temacie. Rzeczywiście tropiciel od razu przywodzi na myśl postać jakiegoś plemiennego przewodnika, albo trapera przemierzającego bezkresne pustkowia w poszukiwaniu tropów czy inaczej śladów.

Prawdę mówiąc oczami wyobraźni ujżałem człowieka w czapce z szopa, z flintą w dłoni przemierzającego pustkowia Alaski... :)

Jest to jednak równie stereotypowy obraz jak obecnie "warriorzy", o których wspomniałeś, tyle że sięgano do niego w latach popularności spaghettti westernów i książek Karola Maya. Rozumiem jednak że chodzi o próbę sięgnięcia do czegoś nowego, nie kopiowania zastanych wzorców - stąd sugestia że możemy nie znaleźć inspiracji (tu się nie zgodzę, pełno tego, ale trzeba sięgnąć trochę głębiej, poszperać w starszych materiałach)

Czytając temat jeszcze raz natknąłem się na wyraźną wzmiankę - POSTAĆ. Skoro tak to postać indianina, tubylca, a nawet tropiciela w SF czy kosmity - ale jednak postać. Czyli jeśli dobrze rozumiem odpadają wszelkiego rodzaju formy mechanicznie, sondy, roboty - ma być człowiek, albo chociaż humanoid ?

I chyba nie musi być zupełnie bezbronny ? W sytuacji gdy wystawia się na zagrożenie tropiąc niebezpieczne zwierzęta / osoby byłoby to trochę absurdalne. Niemniej jednak ma się koncentrować na tropieniu a nie eliminowaniu przeciwnika...

Dobrze to rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie. wlasnie chodzilo mi o to zeby koles nie paradowal z wielka spluwa . tudziez toporem dwurecznym... i ciezka zbroja plytowa.

pozatym formy biomechaniczne to tez moga byc postacie :-] akurat tego jest mnoostwo i w filamch i w grach. wiec dzialaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!UWAGA!!

 

Przypominam, iż dzisiaj kończymy ;), macie jeszcze czas do północy. Jutro ruszamy z sondą. Pamiętajcie również o umieszczeniu stosownej informacji w postaci końcowego załącznika ;).

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności