Skocz do zawartości

Fotografia: Altus


Altus

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno na forum nic nie wrzucalem, wiec moze troche troche fotek zapodam. Na pierwszy ogien chyba moje ulubione.

 

Zdjecia robione Nikonem D60 lub D90, z zapietym N18-55mmVR lub N50mm f/1.8.

 

1. Na pierwszych trzech ja jestem modelem :P

peacef.jpg

 

2.

reliew.jpg

 

3.

sorrowt.jpg

 

4. Z krecenia naszego krotkiego filmu na zaliczenie.

film1l.jpg

 

5. Zamek w Edyburgu

edinburghcastle.jpg

 

6. Kropelki

drops33.jpg

 

7. Nitka.

thread2.jpg

 

8. Pomnik. Millport, Szkocja.

monument.jpg

Edytowane przez Altus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)
Łooooo paaaniee Kropelki mnie zaczarowały. Jakżeś to zrobił? Jak mogę wyczarować takie dla siebie?

 

Ja to zrobilem tak: polozylem sluchawke prysznica na dno wanny tak, zeby woda lala sie pionowo w gore, a jako tlo ulozylem czarny recznik na brzegu wanny. Zdjecie robilem szkielkiem 50mm f/1.8 @f/1.8, dalem wysokie iso, wlaczylem lampe (zwykla wbudowana, ustawione na druga lamelke - REAR w ustawieniach), czas naswietlania 1/4 sekundy i jeszcze wylaczylem swiatlo w lazience, tak by jedynym zrodlem swiatla byla lampa. Cala tajemnica tkwi w tym, zeby robic zdjecie jako RAW (w moim przypadku nikonowski NEF), bo zdjecie ktore uzyskujesz jest calkowicie przepalone i praktycznie nic na nim nie widac - dopiero po wrzuceniu do Photoshopa zmiejszasz znacznie ekspozycje. Aha ja jeszcze zmienilem balans bieli dla uzyskania tego lekko zielonkawego efektu :) tutaj masz zdjecie, jak wygladaja te kropelki PRZED zmienieniem ekspozycji (i kadrowaniu) w PS:

kropeli.jpg

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem i jesli Ci sie uda zrobic cos podobnego to fajnie by bylo jakbys sie pochwalil ;) Sorry za brak ogonkow.

 

 

Ok, ciag dalszy fotek, ostatnio bylem poproszony o zrobienie zdjec dla jednego zespolu w ktorym spiewa kolezanka:

 

9.

picturethis3.jpg

 

10.

picturethis9.jpg

 

11. Jak wyciagnalem tego Rickenbacker'a z futeralu, to prawie sie poplakalem z radosci :D

picturethis12.jpg

 

12.

picturethis14.jpg

 

13.

picturethis20.jpg

 

14.

picturethis18.jpg

 

15.

picturethis17.jpg

 

Ogolnie bylo tam ciemno, a ze nie dorobilem sie jeszcze do lampy zewntrzenej, to uzywalem lampy wbudowanej na ktorej manualnie ustawilem duza moc blysku, przed nia dawalem kawalek bialem kartki, ktora kierowala swiatlo na sufit, a ten na moich modeli :) - nawet dosyc to dziala, sprobujcie sobie.

Edytowane przez Altus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak tak ogladnalem te swoje zdjecia, to musze sie z Toba zgodzic Designer - 9,13,14 napewno bardziej odstaja od resztu. Ogolnie zrobilem wtedy 400zdjec, a 300 dalem zespolowi, wiec napewno znajda te, ktore beda im odpowiadac ;)

 

Kolejna seria, tym razem ko(sz)marna:

 

17

komar.jpg

 

18

komar2.jpg

 

19

komar3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy komar świetny (chociaż wolałbym go w poziomie). Możesz powiedzieć coś więcej o nim, jak oświetlałeś, jakie sety itp.

 

Szczerze, to myslalem o tym, zeby obrocic zdjecie do poziomu, ale jakos dla mnie to dziwnie wygladalo.

 

A wiec to zdjecie (17) zrobilem Tamronem 50-200mm, z przymocowanym na koncu odwroconym Heliosem 58mm (taki stary od Zenith'a). W obu obiektywach ustawilem ostrosc na nieskonczonosc - potem ostrosc na komara ustawialem przez zblizanie i oddalanie od niego aparatu (przydal sie LV, aparat byl tak blisko sciany, ze oka nie moglem przytknac - a macie! wy wszyscy, ktorzy mowiliscie ze LV nie jest przydatne w DSLR! ;)). Przyslone Tamrona trzeba bylo dosyc mocno przymknac, do okolo wartosci f/30, zeby uzyskac wieksza glebie ostrosci.

Caly trick polegal na tym, ze trzeba bylo uzyc lampy (zwyklej, wbudowanej), ze specjalna papierowa oslona domowej roboty, ktora nie pozwala, zeby swiatlo z lampy bezsposrednio padalo na obiekt, ani nie oswiatlalo sciany na ktorej byl komar, ale za to pozwalala na odbicie sie swiatla od prostopadlej sciany za obiektem i oswietlilo go od tylu, ladnie eksponujac wszystkie wloski i dajac SSS material na cienkie czesci ciala insekta ;)

 

Zrobilem zdjecie, zeby pokazac, jak mniej wiecej to wygladalo (sorry za jakosc, musialem kamerka internetowa zrobic):

picture25.jpg

(komar byl jakies 3-4cm od konca drugiego obiektywu)

 

Wlasciwie jedyna roznica miedzy zdjeciem 17, a 18 jest uzycie tej papierowej przyslonki. Aha no i oba zdjecia musialem troche wykadrowac, zeby uniknac okraglej winiety jak na zdjeciu 19.

Mam nadzieje, ze pomoglem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia z dzisiejszej wycieczki do Edinburgh'a. Kiedys mieszkalem tutaj, wprawdzie przez krotki okres czasu, ale mam sentyment do tego miejsca. Wszystkie zdjecia robione Nikonem D90 z Tamronem 17-50mm f/2.8 na bagnecie.

 

20. W. Scott Monument (na czesc pisarza, ktory napisal Rob Roy'a)

edinburgh2p.jpg

 

21. Edinburgh Castle

edinburgh3.jpg

 

22. Ross Fountain

edinburgh4.jpg

 

23. W prawym dolnym rogu stadion Hibernian'u.

edinburgh5.jpg

 

24. Baki :)

edinburgh9.jpg

 

25.

edinburgh10.jpg

 

27. Taki spontan, nawet nie mialem czasu spojrzec na ustawienia aparatu.

edinburgh13.jpg

 

28. St. Giles Catedral HDR. 3 RAW'y z reki, potem dopasowane w PS, na koncu Photomatix.

kosciol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne zdjecia. Pierwsze kilka, zrobione podczas mojej ostatniej wycieczki na Isle of Arran (Szkocja). Ostatnie trzy to bardziej testy i nauka oswietlania zewnetrzna lampka - wlasnie kupilem SB-900 :*

 

29. HDR. Zlozony z 3RAW'ow

mountain1.jpg

 

30.

arran.jpg

 

31.

boatw.jpg

 

32. Zima vs lato. Lewe ze stycznia, prawe z czerwca.

arran3.jpg

 

33. Mewa

seagullj.jpg

 

34. Oswietlenie wylacznie z zewnetrzenej lampy, bezposrednio wycelowanej w kwiatka.

flowerx.jpg

 

35. Tutaj, wbrew pozorom, lampa byla pod gitara. Moglem ja przetrzec z kurzu :P

guitarhead.jpg

 

36. Lampa zewnetrzna po prawej stronie, plus wlaczony pop-up flash, ale z kartka przed nim, zeby swiatle moglo sie odbic od sciany po lewej stronie

eyek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne... Wszystkie robione Nikonem D90, Tamronem 17-50mm f/2.8 i lampka Nikon SB-900.

 

37. Dymek

smokefrw.jpg

 

38. Swieca i dymek

smoke2w.jpg

 

39. Kranik i kropelka

kranp.jpg

 

40. Luca. Moj 2,5 letni bratanek. Pol Polak, pol Slowak, urodzony w Szkocji, mieszkajacy w Anglii :P patriota ;)

luca2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sly za mile slowa :)

 

44. Glasgow. Pomnik pana, ktory byl pierwszym premierem Szkocji.

gla4.jpg

 

45. Zrobione na Central Station w Glasgow. Glebia ostrosci z photoshop'a (teraz troche tego zaluje).

gla5.jpg

 

 

46. Lampa skierowana na sciane za gitara, plus pop-up flash jako fill light.

stach6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjne zdjęcia! Niesamowite kolory! Jak Ty to robisz?

 

Tak jak ze wszystkim - trzeba duzo cwiczyc ;) Chetnie odpowiem na troche bardziej konkretnie pytania, jesli takie masz.

 

47. Od dawna chcialem zrobic to zdjecie. Jest to remake zdjecia #1, z taka roznica, ze tamten byl robiony Nikonem D60 z popup flashem i 50mm obiektywem, a ten D90 zewnetrznym SB-900 (lampa ustawiona tak, ze swiatlo odbijalo sie od sciany z boku) i 35mm stalka (daje troche inna perspektywe niz 50mm).

 

face3c.jpg

 

Aha zdjecie jest robione na konkurs: http://greyscalegorilla.com/blog/2009/08/03/five-second-project-upside-down/#comments

Do konkursu musialem odwroc zdjecie troche w inna strone, jako ze temat brzmi "Upside Down".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej:

 

48. Fringe Festival Edinburgh. Uzylem lampy z korekcja na TTL -1EV.

fest4.jpg

 

49. Tak samo co poprzednie.

fest5.jpg

 

50. Dziura w niebie. Robione z pociagu.

holed.jpg

 

51. Tecza nad Isle of Arran. Robione manualnym Zeisem 180mm f/2.8 mojej siostry.

rainbowr.jpg

 

52. Lis z jajami :) tego spotkalem po drodze do domu z pracy. Juz bylo dosyc ciemno.

lis2y.jpg

 

53. Londynski ratusz. Dosyc stare zdjecie, ale dopiero niedawno obrobione.

lon5.jpg

 

54. Kreatywna fotografia, po spozyciu alkoholu :P Moj flatmate na zdjeciu.

stach7.jpg

 

55. Brat, brandy i patelnia :P studiuje, a utrzymuje sie z pracy jako kucharz i razem z bratem jestesmy jedynymi kucharzami w jednej malej wloskiej restauracji. Wzialem wczoraj dla zabawy aparat do pracy. Zdjecie nie jest idealne, mialem przy sobie tylko stalke 35mm i byl jeszcze problem z balansem bieli, jako ze oswietlenie bylo swietlowkowe, a jeszcze przy tym uzylem lampy zewnetrznej, ktora oswietlala twarz brata.

wicus2.jpg

 

56. Mewa. Zdjecie z robione z gornego pokladu promu.

arran1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi niebami nie ma wiekszej filozofii :) poprostu przy wywolywaniu raw'ow w lightroomie zciemniam barwe niebieska i lekko zmiejszam jej nasycenie. Czasem trzeba tez troche pobawic sie maskami w PS. No i jeszcze uzywam filtru polaryzacyjnego kiedy moge (i kiedy jest sens), ktory ladnie tworzy kontrast miedzy chmurkami, a niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno juz nic nie wrzucalem, troche czasu nie ma na robienie zdjec :(

Fajnie, ze cos ostatnio powrzucaliscie troche fotek ostatnim czasy na forum :) od razu razniej.

 

Ode mnie portreciki:

58.Szwagier. Szczerze mowiac, zdjecie nie planowane - pokazywalem szwagrowi jak dziala zdalne odpalanie lampy w Nikonach :P

michalh.jpg

 

59. Brat. Obaj pracujemy jako kucharze w jednej malej wloskiej restauracyjce (trzeba z czegos oplacic czynsz) - co on robi na zdjeciu... nie wiem, tak sie ustawil wiec tak zrobilem ;) Dosyc ciemno, bez lampy (tylko swiatlo zastane), wysokie iso.

wicus4.jpg

 

60. Ania. Byla. Zdjecie zrobione pod swiatlo, doswietlone lampa (nie pamietam ustawienia lampy). Zdjecie mocno obrobione :P tutaj taki maly gif, ktory pokazuje przed i po - przy czym ten przed to jest juz wywolany RAW w lightroom'ie: http://img193.imageshack.us/img193/662/ania3.gif

ania2w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Była, ładna, tylko czemu tak pod skos ?

 

Tak jakos dynamicznie mi sie wydawalo :P zdjecie oryginalnie bylo zrobione prosto, dopiero w post producji przekrecilem troche - jak bylo prasto to zbyt "zwyczajnie".

 

Ogolnie dzieki za wszystkie komentarze :)

 

Wrzucam dalej. Tym razej zachod slonca nad wyspa Isle of Arran, a zrobione z miejscowosci Saltcoats (Szkocja). Bylo tak zimno, ze myslalem, ze rece mi odpadna :P

 

61.

saltcoats.jpg

 

62.

saltcoats2.jpg

 

63.

saltcoats3.jpg

 

64. Hmm tu chyba z saturacja przesadzilem.

saltcoats4.jpg

 

Ogolnie robiac te zdjecia, bardzo brakowalo mi ultra szerokatnego obiektywu... taka Sigma 10-20mm by sie zdala...

 

----------------edit----------------

 

65. Dorzucam jeszcze jedno. Autoportret - generalnie to miala byc proba pokolorowania czarno-bialego zdjecia, zepsulem troche efekt przez to, ze z lenistwa edytowalem juz przeskalowana wersja :P. DOF jest photoshopowy. Swiatlo zastane, bez zadnych lamp.

saltcoatsja.jpg

Edytowane przez Altus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek, mojej szwagierki, ktora zajmuje sie robieniem trwalego makijazu - mam jej zrobic strone internetowa, ulotki itp.

 

Mialem ograniczona ilosc sprzetu, przez fakt, ze musialem na miejsce doleciec samolotem. Do tego moj Nikon D90 jest ciagle w serwisie (za 4 dni minie juz miesiac odkad go tam zanioslem...), wiec musialem wziac ze soba pozyczonego D60, ktory nie obsluguje CLS (system sterowania bezprzewodowego lamp). Duzo bylo kombinowania ze wszystkim, ale szwagierka zadowolona ze zdjec :)

 

*zdjecia sa dosyc mocno przerobione.

 

66. Gola lampa SB-900 za Lucia, z przodu troche po prawej srebrna 80cm blenda.

lucia2.jpg

 

67. Z prawej lampa przez 80cm parasolke, z lewej srebrna blenda.

lucia5.jpg

 

68. Tak samo jak wyzej.

luciay.jpg

 

To moje pierwsze zdjecia tego typu. Dopiero co kupilem sobie parasolke i dyfuzor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 32 poprostu pamietalem jak wyglada wczesniejsze zdjecie oraz to, ze bylo robione stojac przed lawka :)

37 to normalne zdjecie dymu z kadzidelka - cala tajemnica w tym, zeby oswietlic dym z boku, ale tak, zeby swiatlo nie padalo na tlo. W photoshopie tylko troche curves'ami ustawilem kontrast i chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Currara, dzieki :)

 

Dzisiaj oficjalnie rozpoczynam Project 35 - przez nastepne 35 dni bede wrzucal codziennie 1 zdjecie zrobione moim ulubionym, staloogniskowym obiektywem 35mm :) Kazde zamieszczone zdjecie bedzie zrobione w dzien publikacji - glownym celem ma byc zmotywowanie mnie, zeby pstrykac codziennie. Aha i zeby nie bylo, ktos juz kiedys robil taki projekt tylko z obiektywem 50mm, takze nie jestem zbyt oryginalny :P

 

69.

Dzien1: Eddie.

Juz od dawna nie ma rzeczy w Szkocji, ktora moglaby mnie zaskoczyc... Eddie, ojciec mojego szefa, ma 60 lat i nowa fryzure :)

Nikon D90, Nikkor 35mm f/1.8. Lampa na statywie z tylu, z przodu 80cm srebrna blenda. Generalnie mialem malo czasu, zeby wszystko ustawic, bo modelowi sie spieszylo. Teraz inaczej bym ustawil swiatlo.

day1stary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusanagi, mam oba Nikkor'a 35mm f/1.8 i 50mm f/1.8 - jesli jestes w systemie Nikona to bierz 35mm, w pelni otwarty jest duzo ostrzejszy niz 50mm, jest lepiej zbydowany, ma ladniejszy bokeh, no i sam kont jaki daje jest duzo universalniejszy (w aparacie z matryca ASPC). Ja bym sie nie zastanawial :)

 

70.

Dzien2: Pasta

Zaspalem na wyklad, na polu huragan, wiec jedyne miejsce do ktorego moglem wziac aparat byla praca :)

Lampa na stopce, palnik skierowany na sufit. Troche przekadrowane w PS.

day2pasta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woooo bomba. profeska pełną gębą.

najbardziej pod wrażeniem jestem zdjęć krajobrazowych i tych zoomowanych mocno.

 

wszystkie foty robisz w nefa'ch i potem przerabiasz w photoshopie? i czy te zdjecia 61,62 itd. z wyspy to hdr'ki? i jeszcze jedno, takie czarne tło przy kwiatku 34 to jak uzyskałeś?

Edytowane przez SunRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności