Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Strona 8 z 13 PierwszyPierwszy ... 345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 123

Wątek: Fotografia: Altus

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Wczoraj mialem szczescie i byla ladna pogoda w Szkocji (w sumie to rzadkosc), wiec sie wybralem zdobyc gore Goat Fell na wyspie Isle of Arran. Generalnie jechalem rekreacyjnie, a fotki przy okazji - bralem jak najmniej sprzetu, zeby mi sie kanapki do plecaka zmiescily

84. Sklejone z ok 5 pionowych zdjec, zrobione Tamronem 17-50mm @17mm. Pstrykane z reki.

85. Podobnie jak poprzednie. Tak dla kontrastu: widzicie strumyk w lewym dolnym rogu? tam bylo zrobione zdjecie nr 29 i 32.

86.

(moze jeszcze dzisiaj wrzuce wiecej zdjec)

Member
    Awatar Kusanagi
    Podziękowania

Domyślnie

swietne krajobrazy i podoba mi sie ze nie przegiales z obrobka i kolorami przez co wszystko wyglada naturalnie i ladnie

Banned

Podziękowania

Domyślnie

...piękna ta Szkocja jest... chociaż nie przy takiej pogodzie.
    Jak dla mnie pogubiły się plany, wyszło za płasko, gubię się przy oglądaniu,
    nawet niezmaczna różnica koloru tego nie zmienia...).
    Natomiast wycieczki zazdroszczę....!!!!

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie

Maly sneak peek z dzisiejszesz sesji z Lauren - robie zdjecia do portfolio dla kolezanki makeup artist'ki. Jutro dodam wiecej, plus opisze ustawienia.

87.

88.

Member
    Awatar Ebor
    Podziękowania

Domyślnie

na maxmodels to :P
    To co budujesz latami może runąć jednej nocy, buduj mimo wszystko...

www.ebor3d.com

Member
    Awatar Kusanagi
    Podziękowania

Domyślnie

hmm nie podobaja mi sie te ostatnie 2 zdjecia.
    pierwsze wyszlo plasko i jakos dziwnie
    2 tez troche bez pomyslu
    rozumiem ze to portfolio do makeup ale....

Member
    Awatar Ex3
    Podziękowania

Domyślnie

Bez obrazy ale pani makeup artystka musi popracować jeszcze nad brwiami bo wyszły jak u drwala i cienie też jakieś mało konkretnie.
    Na pierwszym przeszkadza mi trochę ta wieża z tyłu koło głowy.
    Na drugim fajny kadr. Poka więcej

Member
    Awatar MOTHMAN
    Podziękowania

Domyślnie

Kilka slow odemnie:

87. Ciasny kadr i chyba lepiej taki strzal by wypadl w studiu - szczegolnie ze calkowicie dominowales lampami przy oswietlaniu.
    Lauren moglaby uniesc troche podbrodek - dzieki czemu oczy nie bylyby takie ciemne.
    Reflektor ponizej kadru wydaje mi sie ze byl za blisko.

Wlosy... hmmm moim zdaniem zmarnowaly zdjecie, a pani od make up'u jak napisal Ex3 - musi jeszcze popracowac - rzeczywiscie brwi pomalowala najslabiej. Chodzi mi o to ze pomalowala skore (!) a nie brwi i to nierowno... z miniatury nie moge dokladnie powiedziec - ale wyglada na to ze przydalaby sie depilacja ;-)
    Usta wyszly plaskie i suche - ale to tez wina makijazystki ... niestety

88.
    Przykro mi ale to zdjecie polozyliscie na etapie przygotowan :-) ktos zapomnial wyprasowac sukienke...
    Modelka zgarbiona, mina jak w 87... no i ta fryzura :-)

Widac ze zimno jej bylo ;-)

Ale swiatlo wyszlo przyjemnie - ladnie zmiksowane!

Mam wrazenie ze lubisz robic zdjecia z przekreconym kadrem - moim zdaniem poprzednie bylo bardziej dynamiczne tutaj rozprasza ta dodatkowa linia pod oknami w prawym dolnym rogu - pewnie jakies schody przed budynkiem ale wyglada jak zlamana perspektywa
    Ostatnio edytowane przez MOTHMAN ; 14-04-10 o 16:31
    <<< It's a Kind Of Magic >>>

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie

Kusanagi - mam nadzieje, ze te ponizej bardziej Ci sie spodobaja.

Zgodze sie ze make up slaby, ale co ja biedny mialem zrobic? - zreszta nawet bylem w pokoju jak Rachel (pani od make up'u, a takze od wlosow) nakladala to wszystko na twarz Lauren. Gdy skonczyla, zapytala sie mnie czy mi sie podoba, odpowiedzialem szczerze: "troche dziwne te brwi..." w pokoju byla jeszcze jej mama i siostra, i myslalem ze wszystkie mnie zniszcza wzrokiem. Grzes od tego momentu musial siedziec cicho :P
    Szczerze mowiac usta tez byly jakies krzywe, ale je potraktowalem Liquify w PS.

Jesli chodzi o wlasy/ubranie, to pewnie wiecie lub nie, ale w UK panuje powszechne bezguscie...

Akurat zdjecie 87 zrobilem takze w wersji "studyjnej" i w sumie sam sie zastanawiam dlaczego go wrzucilem zamiast tamtego.

89. 110 parasolka z przodu troche pod kontem, z dolu srebrna blenda, z tylu za glowa gola lampa do rozswietlenia konturow wlosow. Teraz widze, ze powinnienem uzyc bialem strony blendy.

90. Parasolka po lewej, po prawej z tylu gola lampa. Nie uzylem blendy. Troche sie zgarbila, nie zwrocilem niestety na to uwagi.

91. W sumie ustawienia podobne jak w poprzednim, tylko oczywiscie odleglosci swiatel od modelki byly wieksze.

92. Jak poprzednie.

92. A tu jeszcze make up artist Rachel.

To byla moja druga sesja tego typu. Zdecydowanie jestem z niej bardziej zadowolony niz z poprzedniej. Przede moglem uzyc obu lamp, pogoda byla duzo lepsza i wiatr nie przeszkadzal.

Napisze troche moich uwag, czego sie nauczylem, na co musze zwracac uwage itp. moze komus sie przyda:
    - nie uzylem iso100 - natywna wartosc mojego d90 to iso200, ale mozna zejsc do 100, ktore jest ingerowane softwarowo. Zaluje ze tego nie zrobilem, bo zamiast przyslony ~f/9 moglbym zejsc do f/6.3 zmniejszajac tym samym glebie ostrosci.
    - zauwazylem ze niezbedny bedzie filtr ND, zwlaszca ze sync speed z moimi triggerami wynosi 1/160sek. Juz go zamowilem razem z dwoma przejsciowkami na mniejsze gwinty.
    - przy robieniu zdjec Nikkorem 80-200mm f/2.8 mialem kilka poruszonych zdjec przez spomniany czas naswietlania 1/160sek. Musze brac ze soba monopoda, ktorego mam a wlasciwie nie uzywam.
    - w studyjnych zdjeciach moglem uzyc kolorowych filtrow gelowych na lampie za modelka.
    - modelki z ktorymi pracuje to kolezanki, ktore nie maja pojecia o modelowniu, wiec powinnienem troche pocwiczyc w dawaniu im instrukcji.
    - musze przeanalizowac troche kolorowych pisemek, dla znalazienia wiekszej ilosci poz.
    - zwracac wieksza uwage na to czy modelka sie nie garbi/nie przymyka oczy z powodu slonca.
    - zagadywac do modelki w wiekszym stopniu, zeby czula sie bardziej komfortowo

Aha jesli chodzi o moje nowe triggery to swietnie sobie poradzily, 100% strzalow obu lamp - nawet gdy oddalilem sie na jakies hmm 30m (przy 200mm z cala modelka w kadrze). Jedyna rzecz ktora mnie irytuje to ze transmitter nie ma lock'a i 2 razy mi zjechal z sanek w aparacie.

Nastepna sesja juz w niedziele z koleznkami z Chile

Ex moderator
    Awatar tweety
    Podziękowania

Domyślnie

Przy tych ostatnich zdjęciach z zamkiem w tle, zdecydowanie bije po oczach za dużą GO. zakup masę szarych ND, zjedź do 2.8
    przy tej przysłonie szukałbym pleneru znacznie mniej ingerującego w kadr. Chaos panie :]

Modelki faktycznie dość sztywno ustawione, każda patrzy w obiektyw lub kilka centymterów obok niego. To nie zawsze się sprawdza. Staraj siętrzymać aparat w pogotowiu i czasami pstrykać foty w chwilach rozluźnienia, podczas krótkiej przerwy czy sugerując że robisz tylko test lamp czy aparatu. Bardzo wiele takich przypadkowych fot okazuje się być lepiej zgranych od ustawianych i pozowanych.

Kolejna rzecz: zabrałeś lampy w plener, zabrałeś modelki, poświęciłeś masę czasu... i wrzucasz materiał wyglądający praktycznie jak prosto z karty CF. Lightroom, Photoshop, cokolwiek samo też oświetlenie lampami jakoś jest dość słabo widoczne. Może zapoluj na złotą godzinę?

http://img638.imageshack.us/img638/8735/laureni.jpg

To zdjęcie jest całkiem fajne. białę tło zamiast zamku sugerowało by studio. Problemem jest nos który u ciebie wyszedł dość wielki. Spróbuj rozświetlić bardziej centrum twarzy i zniwelować cienie u nasady nosa. Nawet w PS. Przy tego typu twarzy portrety na wprost nie wypadająkorzystnie. Sugerowałbym pochylić głowę do tyłu, lekko złamać symetrię przekręcając ją jakoś na bok czy coś innego.

Ubranie... to samo:
    http://img191.imageshack.us/img191/7244/lauren4.jpg

Pogrubiająca poza (zaciśnięte ramiona), prosta koszulka, krzywizna kadru też nie działa tutaj in plus.

Sorki za taką rozpiskę, ale to są największe babole jakie zauważyłem. Ogólnie pozytywne testy, czekam na dalsze
    "Aby być wielkim, trzeba być kiedyś małym"
    "Jesteśmy murarzami na forum murarskim i rozmawiamy o krzywym murze." (Vorek)

Uprawnienia umieszczania postów