Podziękowania Podziękowania:  0
× tak × tak:  0
× nie × nie:  0
Strona 1 z 13 12345611 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 123

Wątek: Fotografia: Altus

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
    Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie Fotografia: Altus

Dawno na forum nic nie wrzucalem, wiec moze troche troche fotek zapodam. Na pierwszy ogien chyba moje ulubione.

Zdjecia robione Nikonem D60 lub D90, z zapietym N18-55mmVR lub N50mm f/1.8.

1. Na pierwszych trzech ja jestem modelem :P

2.

3.

4. Z krecenia naszego krotkiego filmu na zaliczenie.

5. Zamek w Edyburgu

6. Kropelki

7. Nitka.

8. Pomnik. Millport, Szkocja.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Altus ; 22-01-15 o 15:13

Member
    Awatar THE MANYSH TRAFO
    Podziękowania

Domyślnie

bardzo fajne te zdjecia pomysł z woda na głowie szczególnie. cos tam nie tak z niebem na zdjeciu zamku, ale rozumiem bo anglia to dziwny kraj

Pozdrawiam

Member
    Awatar colgatte
    Podziękowania

Domyślnie

Łooooo paaaniee Kropelki mnie zaczarowały. Jakżeś to zrobił? Jak mogę wyczarować takie dla siebie?
    blog - z podróży teraz, z ogólnych zmagań z fotografią wcześniej.
    cola na digarcie.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez colgatte Zobacz posta
    Łooooo paaaniee Kropelki mnie zaczarowały. Jakżeś to zrobił? Jak mogę wyczarować takie dla siebie?
    Ja to zrobilem tak: polozylem sluchawke prysznica na dno wanny tak, zeby woda lala sie pionowo w gore, a jako tlo ulozylem czarny recznik na brzegu wanny. Zdjecie robilem szkielkiem 50mm f/1.8 @f/1.8, dalem wysokie iso, wlaczylem lampe (zwykla wbudowana, ustawione na druga lamelke - REAR w ustawieniach), czas naswietlania 1/4 sekundy i jeszcze wylaczylem swiatlo w lazience, tak by jedynym zrodlem swiatla byla lampa. Cala tajemnica tkwi w tym, zeby robic zdjecie jako RAW (w moim przypadku nikonowski NEF), bo zdjecie ktore uzyskujesz jest calkowicie przepalone i praktycznie nic na nim nie widac - dopiero po wrzuceniu do Photoshopa zmiejszasz znacznie ekspozycje. Aha ja jeszcze zmienilem balans bieli dla uzyskania tego lekko zielonkawego efektu tutaj masz zdjecie, jak wygladaja te kropelki PRZED zmienieniem ekspozycji (i kadrowaniu) w PS:

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem i jesli Ci sie uda zrobic cos podobnego to fajnie by bylo jakbys sie pochwalil Sorry za brak ogonkow.

Ok, ciag dalszy fotek, ostatnio bylem poproszony o zrobienie zdjec dla jednego zespolu w ktorym spiewa kolezanka:

9.

10.

11. Jak wyciagnalem tego Rickenbacker'a z futeralu, to prawie sie poplakalem z radosci

12.

13.

14.

15.

Ogolnie bylo tam ciemno, a ze nie dorobilem sie jeszcze do lampy zewntrzenej, to uzywalem lampy wbudowanej na ktorej manualnie ustawilem duza moc blysku, przed nia dawalem kawalek bialem kartki, ktora kierowala swiatlo na sufit, a ten na moich modeli - nawet dosyc to dziala, sprobujcie sobie.
    Ostatnio edytowane przez Altus ; 14-06-11 o 22:40

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jak dla mnie to w 10 i 12 trochę nudne ujęcia. 15ste było by super, gdyby inaczej ich ustawić troch inne miny.. natomiast 9,13,14 są świetne, pozdr

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie

Hmm jak tak ogladnalem te swoje zdjecia, to musze sie z Toba zgodzic Designer - 9,13,14 napewno bardziej odstaja od resztu. Ogolnie zrobilem wtedy 400zdjec, a 300 dalem zespolowi, wiec napewno znajda te, ktore beda im odpowiadac

Kolejna seria, tym razem ko(sz)marna:

17

18

19

Member
    Awatar Ex3
    Podziękowania

Domyślnie

Pierwszy komar świetny (chociaż wolałbym go w poziomie). Możesz powiedzieć coś więcej o nim, jak oświetlałeś, jakie sety itp.

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ex3 Zobacz posta
    Pierwszy komar świetny (chociaż wolałbym go w poziomie). Możesz powiedzieć coś więcej o nim, jak oświetlałeś, jakie sety itp.
    Szczerze, to myslalem o tym, zeby obrocic zdjecie do poziomu, ale jakos dla mnie to dziwnie wygladalo.

A wiec to zdjecie (17) zrobilem Tamronem 50-200mm, z przymocowanym na koncu odwroconym Heliosem 58mm (taki stary od Zenith'a). W obu obiektywach ustawilem ostrosc na nieskonczonosc - potem ostrosc na komara ustawialem przez zblizanie i oddalanie od niego aparatu (przydal sie LV, aparat byl tak blisko sciany, ze oka nie moglem przytknac - a macie! wy wszyscy, ktorzy mowiliscie ze LV nie jest przydatne w DSLR! ). Przyslone Tamrona trzeba bylo dosyc mocno przymknac, do okolo wartosci f/30, zeby uzyskac wieksza glebie ostrosci.
    Caly trick polegal na tym, ze trzeba bylo uzyc lampy (zwyklej, wbudowanej), ze specjalna papierowa oslona domowej roboty, ktora nie pozwala, zeby swiatlo z lampy bezsposrednio padalo na obiekt, ani nie oswiatlalo sciany na ktorej byl komar, ale za to pozwalala na odbicie sie swiatla od prostopadlej sciany za obiektem i oswietlilo go od tylu, ladnie eksponujac wszystkie wloski i dajac SSS material na cienkie czesci ciala insekta

Zrobilem zdjecie, zeby pokazac, jak mniej wiecej to wygladalo (sorry za jakosc, musialem kamerka internetowa zrobic):

(komar byl jakies 3-4cm od konca drugiego obiektywu)

Wlasciwie jedyna roznica miedzy zdjeciem 17, a 18 jest uzycie tej papierowej przyslonki. Aha no i oba zdjecia musialem troche wykadrowac, zeby uniknac okraglej winiety jak na zdjeciu 19.
    Mam nadzieje, ze pomoglem

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar Altus
    Podziękowania

Domyślnie

Zdjecia z dzisiejszej wycieczki do Edinburgh'a. Kiedys mieszkalem tutaj, wprawdzie przez krotki okres czasu, ale mam sentyment do tego miejsca. Wszystkie zdjecia robione Nikonem D90 z Tamronem 17-50mm f/2.8 na bagnecie.

20. W. Scott Monument (na czesc pisarza, ktory napisal Rob Roy'a)

21. Edinburgh Castle

22. Ross Fountain

23. W prawym dolnym rogu stadion Hibernian'u.

24. Baki

25.

27. Taki spontan, nawet nie mialem czasu spojrzec na ustawienia aparatu.

28. St. Giles Catedral HDR. 3 RAW'y z reki, potem dopasowane w PS, na koncu Photomatix.

Member
    Awatar kamilsien
    Podziękowania

Domyślnie

21 i 22 - wzorcowe. cukierek w polewie czekoladowej, ale pozytywnie

Strona 1 z 13 12345611 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów