Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Gitara


Gość szysia565

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szysia565

Witam. Zabrałem się za modelowanie gitary z alternatywnym kształtem główki. Napadła mnie ostatnio taka schiza odnośnie tego aby struny nachodziły na kołki od dołu ;p Tak sobie to wyobraziłem i chce to zobaczyć.

 

46044538.jpg

 

80157553.jpg

 

57400837.jpg

 

11643656.jpg

 

Narazie marnie, ale od tego jest WIP prawda? ;p

Struny dodałem prowizorycznie aby był ogląd na wszystko...

Edytowane przez szysia565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość szysia565

Właśnie nie istnieje :) Dlatego chcę ją stworzyć by oczyma zobaczyć to co powstało w mojej głowie. Moja inwencja twórcza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zapytam tak przy okazji ...

Jak zrobić ,aby np. okręcając śrubkę dane zębatki się obracały itp. ,a modele się nie wgniatały/nachodził na siebie :)

 

Btw.

Te śrubki mają gwint czy tylko takie wypustki i je się młotkiem montuję tak jak tą w tą w tym "tutku" ?:P http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=54433&highlight=making+of

Śrubka na młotek xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Struny to ani nylon ani metal... To cylindry ;p A co do główki to chcę tam jakiś ozdobnych cosiów dodać. Zobaczę jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ta główka, taka jakaś za szeroka... Jeśli widziałeś kiedyś główkę od Stratocastera to weź spróbuj ją odwzorować, a następnie ją przerób, wydaje mi się, że efekt byłby zadowalający. Ale to tylko jeśli chcesz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Strunki nylonowe będą. Ostatecznie zamierzam tą gitarkę przedstawić jako scenę 3D. Bowiem będzie stała sobie w kącie jakiegoś pomieszczenia na stojaku gitarowym. Naturalnie wszystko wytexturuję i dodam jakieś światełka. (V-ray)

 

PS. A główkę zwężę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nie trybi w miejscu gdzie gryf zweza sie aby utworzyc glowke. Jest za szeroko. Przez progi sa nabite na jakas deske przyklejona do gryfu. Poza tym glowka ma jakies dziwne cosie na gorze ;p takie wystajace...cosie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta struna na kluczu coś nie teges wygląda. Nie powinna być zawinięta tak "szeroko", poza tym końcówka musi przechodzić przez otwór żeby sie nie ślizgała i żeby dało się ją stroić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Z tymi otworkami to już nie chce mi się bawić... No i up:

 

up1m.jpg

 

up2r.jpg

 

up3u.jpg

 

zaba711, dzięki za tutek ;p Mój błąd wynika tylko i wyłącznie z lenistwa. Poprawię to. Piszcie jakie błędy modelu jeszcze widzicie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ta główka nie powinna się rozszerzać w miejscu gdzie jest jeszcze podstrunica, siodełko powinno być osadzone w wyfrezowanym rowku a nie przyklejone tak o, no i powinno być szerokości podstrunicy właśnie. To samo progi - za krótkie i nie widać tej części która jest wbita.

I ten gryf taki kwadratowy się wydaje, powinien bardziej przypominać literę D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie szczerze mówiąc przypomina ona stare "pudła" Defila z przed 20 lat, takie które ongiś były nieodzownym elementem ognisk i popijaw. Może spróbuj chociaż zrobic korpus z wcięciem, bo raczej od 12 progu taka gitara była by mało praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Mały upek, bo muszę się zabierać za historię... ;/

up4szp.jpg

 

Teraz to błędy nawet ja widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Nie. Gdzie tam! Żadnych refek! Nie podoba mi się ta technika. Mam gitarę i co po niektóre rzeczy porównuję, ale z tego co widzę to ta główka rzeczywiście najlepsza nie jest. Chciałem zrobić coś nowego, ale to nawet ekonomiczne nie jest. (Pomijając kwestie estetyczne...) Im częściej na to patrze tym mniej mi się to podoba ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Dobra. Zmiana koncepcji. Jak znajdę chwilę, to modeluję od nowa główkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Zgodzę się że główka była błędem. Zatem przedstawiam model bez tego błędu:

up5s.jpg

 

Dobra. To był taki żarcik, a teraz na poważnie. Zmiana założenia:

up6k.jpg

 

Z tego co widzę to będę miał niezły problem z połączeniem tej główki z dolną częścią gryfu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

No wiadomo... Rzuciłem tylko koncepcję. Jedyne co jest to odpowiednia linia, zamknięta i potraktowana Extrudem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

No jasne że wiem :) Gram na gitarze już ho ho i co nieco wiem... Zostawiłem na razie tak, bo na poziomym mi się będzie wygodniej pracowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie do wioślarzy dopisać ;p (teraz masa osób gra na gitarce...). A co do główki to ew. mógłbyś ustawić gizmo na local i wtedy pod kątem nie byłoby źle ale z tego co pamiętam też modelowałem w poziomie a potem łączyłem. A i dobrym pomysłem by było jakbyś dawał siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też gram troche, od jakichś 6 lat :P Może moją gitarke spróbuje w 3ds zrobić... hmm...

Co do tematu: nie prościej będzie Ci wymodelować ten gryf jeszcze raz? I tak jest zbyt kwadratowy, zostaw tylko podstrunicę a reszte popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Gitarka to jedno o kto gra na klawiszach? (Ja! :)) A jakieś dęte? (Też ja :D) A teraz trochę tematu... Główka była na odwał bo tylko zarys chciałem pokazać... Mały up:

 

up7w.jpg

 

Ps. Oj nie... Siateczki nie są dobrym pomysłem... Ta główka to boolean. A boolean jak wygląda, każdy wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Te, kłapouchy... Dawaj. Jakbyś to zrobił? (Obiekt jest zamkniętą linią z modyfikatorem extrude).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Nie ;p Nie za bardzo jest czego... Wszystko co tam jest ma tyle polygonów, że jak byś patrzył z tego ujęcia co jest na ostatnim renderku, to byś widział jednolite kolory... Jestem mistrzem beznadziejnych siatek! ;( Coś z tym muszę zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Po prostu nie lubię refek...

a) nie umiem z nich korzystać (o dziwo nie mam ochoty się w to zagłębiać)

b) nie do wszystkiego znajdziesz refki

c) eliminuje to w znacznym stopniu element twórczy

 

(Co nie znaczy że inni nie mogą z tego korzystać. A i ja nie wiem czy mi się to nie pozmienia... ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat + gitara i masz refki. I jeśli robisz coś co już istnieje to w żadnym wypadku nie zabijasz elementu twórczego....nigdy go tam nie było ;p. Chyba że chcesz stworzyć jakąś nowatorską gitarę. To szalej !!! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Hej. Modeluję, modeluję i mam troszkę dosyć tego projektu.... Chyba wziąłem sobie zbyt ambitny model... Kończę to i zabieram się za jakąś wizkę. No dobra... Upujemy.

Cały czas tylko model ale powoli rozglądam się za teksturkami:

 

up8t.jpg

 

I te gwinty wreszcie zrobiłem... Może nie są idealne, ale z daleka i tak nie będzie widać ;p

 

up9.jpg

 

PS.Co to jest "ms"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności