Skocz do zawartości

test IESów maxwellowych


zdeno

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziwnie wyszły, tak nienaturalnie te brzegi... hmm, ale ja mam inne pytanie

też odnośnie IESów i MAXWELLA.

 

Na pocztku mojego projektu testowałem światło zwykłe FreeLight i ustawilem na 50W halogen - w renderze było ok natomiast teraz jak biore (a światła mam włączone) to nie renderuje mi tego światła ;/ no i jak wczytam jakiś profil IES'a ktory działał zawsze - teraz nie ma światła. Nic nie zmieniałem a światła mi nie renderuje. Może złe ustawienia maxwella ? ma ktoś gotowy preset maxwella do średniej wizki ? średniej tzn takiej testowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi raz przeczytał.. i na tym się skończyło. nie próbowałem na nowych projektach, bo może mam w tym coś popieprzone już... hmm nie wiem czy na początek lepiej V-raya czy maxwella od razu... bo tak na dobrą sprawę uczę się renderingu od niedawna.

 

Myślicie, że zrobić goły projekt i nałożyć materiały v-raya itd. a potem jak się zdecyduje na maxwella to otworzyc go i nałożyć materiały maxwella ?

Wiele gotowych materiałów jak nakładam to wyskakuja błedy przy renderze maxwella, że nie ma bitmap ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to "nielegalne" i rozumiem, że nie powinno się na forum takich rzeczy pisać i polecać, ale czy ktoś wie, czy w sieci znajdę Maxwella scrackowanego, aby pozbyć się znaku wodnego, albo chociaż gdzieś w dół go przesunąć ?

 

Ps. Nie wiem jak zrobiłes te IESy maxwellowe ;/ ja nie widzę w maxwellu 2 takich świateł. hmm w ogóle nie ma świateł maxwellowych w wersji 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko stary, źle mnie zrozumiałeś... nie pytaj tu o cracki tylko działaj, bo jakieś dziecko poleci do admina i będziesz miał bana... spójrz na moją reputacje, dzieci mnie uwielbiają.

 

a co do maxwella to jak najbardziej się nim zajmij, ewentualnie fryrenderem na początek, bo jest dużo szybszy, chociaż materiały ma słabsze.

Jak chce Ci się klikać, to zobacz na moim blogu "Hobbit Room", liczyłem go na maxwellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te IESy były robione na wersji 1.7.1 gdzie nie było jeszcze wsparcia dla IESów i zostały po prostu wymodelowane.

 

Światła maxowe nigdy nie działały w maxwellu i nigdy nie będą działać. Jedynie Sun&Sky można ustawić do exteriorów.

 

zacznij od scanlina aby się nauczyć podstaw , a potem siadaj na bardziej zaawansowane silniki . To tak jak najpierw lepiej usiąść na rower a potem na motorynkę a potem na ścigacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności