Skocz do zawartości

[NIPW3D] grasshopper 8505


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: "grasshopper"

 

 

"Muzyka prawdziwych instrumentów, nawet jeśli używają ich maszyny."

(Plakat z lewej jest autorstwa Michała Matoszko)

 

 

"The music of real instruments even if they are used by machines."

(The poster on the left is by Michał Matoszko)

 

 

 

 

wersja dla Jurorów:

gh850502950res.jpg

 

oraz wersja HI-res:

http://img518.imageshack.us/img518/5796/gh850502hires2.jpg

 

 

Pragne jeszcze podziekowac tym wszystkim, ktorzy doradzali mi przy pracy nad tym obrazkiem. Bez was na bank nie bylbym tak zadowolony z ostatecznego efektu. Jak widzicie bardzo do serca sobie wzialem Wasze uwagi :))

 

DZIEKI!!!

 

 

 

 

>pierwszy post ponizej :)

 

Hej.

 

W ostatniej chwili zdecydowalem sie wziac udzial w tym konkursie (do odwaznych swiat nalezy) :]

 

Wynalazek to mechaniczny pasikonik ktory przygrywa na skrzypcach podrozujacym metrem. Mysle ze pomysl jeszcze dopracuje. Narazie tyle :P

Moze powstanie z tego animacja.

 

zarys pracy:

(plakaty tymczasowe)

 

konkurs1copy.jpg

 

No i prosze Was o pomoc, rady, komentarze :)

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej.

Stwierdzilem ze moze lepiej dac pionowy kadr i moze w kolorach.

takze daje upa i czekam na komentarze.

 

Z gory dzieki za uwagi! :)

 

do zrobienia jego aparat gebowy :P troche elementow jeszcze i moze na koniec jakas podmalowka.

 

konkurs1copy.jpg

 

edid: probowalem Dof'a ale jakos nie przepadam za dofem w tego typu pracach, alebo nie umiem go dobrze zastosowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest fajny :)

Taka sugestia mi się nasunęła - Peron metra - dość szaro i obskurnie - władze postanowiły uprzyjemnić życie podróżującym i trochę zarobić ;) postawiono mechanicznego konika polnego ze skrzypkami. Każdy kto wrzuci zolkę lub dwie sprawi że konik zagra coś miłego. Wszystko było ok lecz idea nie wypaliła - dlaczego ? Bo konika - a raczej kasetkę na $ ktoś potraktował bejsbolem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Kurcze dziekuje za nominacje.

Szczerze mowiac nominacja byla dla mnie naprawde duzym zaskoczeniem. Mialem juz jakis czas tamu napisac, ze nie pociagne tego dalej, ale nominacja zobowiazuje, takze daje UP'a.

Sadze, ze niewiele juz sie zmieni, chyba ze bardzo sie nie spodoba :)

 

Niezrealizowana idea jest idea prawdziwej muzyki :) takiej z prawdziwego instrumentu, nawet jesli uzywa go maszyna. :)

 

v4small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Dzieki.

Co do ulozenia konika to sporo sie z tym meczylem.. chcialem mu dac skrzypce w prawa reke a smyczek w lewa, ale jakos nie bardzo to wygladalo.. Moze sie skusze na zmiane calej pozy, ale nie wiem jeszcze. Narazie zaczynam konczenie od konca :) I doradzcie prosze czy nowe kolory was przekonuja.

 

violetyl.jpg

violetyl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe :)

 

Co do paskow - pieciolini to jeszcze mozliwe ze zmienie, ale wole zostac przy malej ilosci kolorow.

 

Planuje zmienic plakat (ten z prawej) i moze male poprawki powprowadzac np swiecace struny i smyczek.

 

Zapomnialem napisac o plakacie (po lewej) ktory zrobi Michał Matoszko :)

Dzieki Michał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff na dzis koniec.. poprawilem pasy od pieciolini, kolory i zaswiecilem struny i smyczek.

Z kolorkow jestem zadowolony.

 

v5finalpostmalecopy.jpg

 

ewentualnie tak:

v5finalpostmalecopy.jpg

 

edit: wg mnie z zoltym mniej banalnie, ale konik sie nie wyroznia jakos dobrze :/

Edytowane przez ptaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

 

Dobra po waszych uwagach postanowilem zmienic mu poze + powiekszyc nogi, zmienic srodek ciezkosci.. i faktycznie o wiele lepiej.. w sumie pracke koncze.. jesszcze dodatki typu naklejki, poprawka odbicia w posadzce, bo jest stara i prawie finito :)) dzieki wszystkim i prosze o wiecej uwag :))

 

aa i daje troszke wiekszy rozmiar.

 

v6donecopy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

 

pabulo - To jest ukryta niezrealizowana idea, tylko dla wtajemniczonych :P dzieki

 

n-pigeon - nie obrazam sie za krytyke :), tylko napisz prosze co przez to rozumiesz. Chodzi o to, ze malo sie dzieje czy moze chodzi o kompozycje? tez dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompozycja ładna ogólnie cały obrazek przykuwa uwagę i jest świetnie zrobiony, ale bardziej pasuje jako jakiś plakat, no wiesz ktoś zobaczy coś kątem oka i zaciekawiony odwraca wzrok, a tam reklama skrzypiec, skoro już zwrócił uwagę to przeczyta reklamę zerknie na plakacik jeszcze raz, odwróci się i zapomni co widział.

 

Mówiąc krócej, nie będąc powodowanym przedawkowaniem kofeiny i leku na kaszel, nic przykuwającego uwagę na więcej niż 2 sec nie prezentuje.

 

Mechaniczny świerszcz (ewentualnie szarańcza :P ) ze skrzypcami w stacji metra? Pomysł do którego można by wymyślić genialnie wyglądające pląsy i zapadające w pamięć świecące wstęgi muzyki towarzyszące tej radosnej ekspresji, ale jako statyk... nie.

 

Poczytałem wypowiedzi i dowiedziałem się myślałeś o animacji, szkoda że czas nie pozwolił na bardziej rozbudowany projekt.

 

Tak po za tym powinien być konkurs animacji freestyle na max3D.pl.

 

Również gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rozwiniecie n-pigeon. :) teraz kumam o co Ci chodzilo. Na swoja obrone moge tylko napisac, ze w polowie drogi (przewijaly mi sie przez mysli pionowe dynamiczne uklady z motion blurem na czele i dof'em) po radach forumowiczow i nie tylko, co do wyboru kadru, pozostalo mi zrobic ladny obrazek. Zgodze sie ze moze jest troche "plakatowy", ale kto powiedzial, ze powinien taki nie byc? :) Generalnie chyba lapie sie na tym, ze podoba mi sie swojego rodzaju "plaskosc" w 3d. O cos jak u ver-1 (swietna pracka :) )

 

I dzieki za komentarz :) i mile slowa tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jednak wrzucę swoje parę groszy. n-pigeon piszesz w sumie o non statyk takim jakimś podejściem z którym się właśnie nie zgadzam. Nie chcę być adwokatem ale ta pracka przemawia do mnie właśnie jako PLAKT. Który jednak jest niczym innym ja nie stilem. Właśnie tak do tej pracki podchodziłem od samego początku i taką ją widzę w finale. :) tyle ode mnie hehe :) oczywiście Każdy ma prawo interpretować inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy ma inne gusta :), po za tym również nie mam nic do efektownych plakatów, ala niektóre prace z tegorocznego Dominance War, ale fajnie jest widzieć że istnieje coś poza sceną, cóż takie upodobanie.

Musze powiedzieć że dobrze że nie dałeś dofa, zniszczył by prosty efektowny i jednolity obraz jaki stworzyłeś, jak na tak szeroki kadr wyeksponowanie konika i zniekształcenie tła zepsuło by efekt. Po za tym podoba mi się oświetlenie :), nie pamiętam czy o tym wspominałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

hahaha fajnie by bylo jak by nasz Wrocław tak wyglądał...rozumiem że to jest nasz piekny pachnący dworzec kolejowy? :) ...może kiedyś.

 

Ogólnie: podoba się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności