Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mariossan


Mariossan

Rekomendowane odpowiedzi

Brywieczór.

pumax, Iss: dzięki za odzew.

Pokarze jeszcze jedną, ostateczną już wersje tego ostatniego. Odpocząłem sobie parę dni i dopiero zrozumiałem, że to jeszcze nie to. Pozbyłem się mam nadzieje tej golizny dookoła co tak po oczach jechała. Zapraszam do komentowania, wytykania błędów itd.

emerald%20dream.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

IMHO do poprawy:

- oświetlenie twarzy, szyi i barku całość wygląda jakby miała głowę przetrąconą

- coś nie gra anatomicznie również z ręką i nogą

(ręką chyba za długa, a noga to kwestia ułożenia albo niespójnego oświetlenia)

 

Ogólnie to chyba jakaś referka by się przydała:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Wolny wieczór, home alone i jakoś tak sobie przypomniałem, że też kiedyś miałem coś takiego jak teczka na maxie. No to wrzucam co tam mam (ehh, półtora roku go nie było a tylko 4 digitale pokazuje. Dziad). W przyszłym tygodniu wrzucę rysunki postaci i obrazy. Pozdro!

 

zfqo.jpg

 

gmlk.jpghbp5.jpg

73c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy mi się podoba najbardziej, fajne kolorki, ciekawy pomysł. Przypomina mi prace pewnego autora.

Drugi też jest niczego sobie :)

 

To prawda, że z anatomią twarzy jest nie najlepiej.

Np. w pierwszym jest mocno za gruba szyja.

 

Błędy w drugim portrecie wynikają pewnie z ułożenia twarzy.

Nos jest chyba nie do końca w idealnym miejscu i jego dolna część powinna być nieco bardziej skierowana ku dołowi.

Ucho dziwnie wrasta w twarz i po raz kolejny pojawia się problem z za szeroką szyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi na niedoskonałości w budowaniu głowy, zabrałem się po tym za ponowne studiowanie jej anatomii.

Kupiłem sobie też wacom intuos 5. Wcześniej działałem na pentagram titan panel i różnica jest... no, chyba nie muszę mówić, że spora :)

Jedyne co mnie przeraża to jak szybko ściera się końcówka!! W pentagramie przez 4 lata nie musiałem ani razu wymieniać rysika, a tu po namalowaniu jednej pracy widzę już wyraźne wytarcie.

Tutaj efekt weekendu spędzonego z nową zabawką.

Bez%20nazwy-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź sobie we właściwości tabletu i zmień czułość nacisku końcówki na małą całkowicie , wtedy nie będziesz tak ciorać rysikiem.

 

Jeśli chodzi o ostatnią prace to ewidentnie czoło jest za płaskie , zwróć uwagę na bryłę kości czołowej i zastanów się czy ma ona wypukłości.

 

Zwykle u kobiet nie jest to tak bardzo widoczne bo czaszka ma delikatniejsze rysy ale jednak coś widać :) Tak samo miejsce pomiędzy oczami nad kością nosową winno być delikatne wgłębienie. Podoba mi się kontrast włosy - skóra , warto tą prace poprawić.

 

qco6.jpg

 

 

Na tej fotce zaznaczyłem miejsca wklęsłe a niezaznaczone są wypukłościami w ten sposób kształtuje się bryła kości czołowej i sam już widzisz że nie jest ona całkowicie płaska :)

 

 

Ps.

 

Podmalowany Golem jest zajebisty :D

Edytowane przez SammaeL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu poćwiczył bym sobie rysowanie czaszek.

To dużo daje gdy ma się świadomość jak wygląda wewnętrzna struktura.

To studium które zrobiłem jakiś czas temu by rozbić czaszkę na poszczególne płaszczyzny:

skull_study.jpg

Jest trochę przesadzony i proporcje może są trochę zachwiane, ale dzięki temu widać jak skomplikowana jest struktura czaszki i jak ją rozbić na płaszczyzny.

 

Następnie dobrze obczaić mięśnie.

Tutaj przykładowy obrazek znaleziony w sieci:

skull__facial_muscles_by_k0c0s-d4jye2o.jpg

 

Dobrym ćwiczeniem jest rysowanie po zdjęciach by zobaczyć jak uwidacznia się wewnętrzna struktura

d0e3350c490aa52cd4c6252f256ad32b.jpg

 

Na zakończenie powiem że jestem pełen podziwu, postępu jaki zrobiłaś od pierwszych postów tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Po przerwie chciałbym pokazać kilka aktualnych prac. Dodam, że wszystkie z nich są w fazie wip na różnym etapie, tym bardziej będę wdzięczny za komentarze i sugestie. Dodaje je w kolejności od najbardziej skończonej.

 

MYQDNU8.jpgjBAQLI8.jpgGjvwihT.jpgZIJWaPN.jpgqkOIy4p.jpg

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi się ostatnia praca podoba, jak i te poprzednie

 

anatomicznie błędów nie wypunktuje bo sie nie znam na anatomi, ale wydaje mi sie że błędów w budowie nie ma, jedyne co to zastanów się na ułożeniem ramion, skoro wykonuje krok to czy nie powinny być trochę pod katem?

 

z rzeczy które bym zmienił

 

więcej złotego światła na dolnej wardze (pokazać bryłę ust)

wcześniej wspomniane ramiona

ostra krawędź na nakładających się udach, sprawia że uda wydają się płaskimi płaszczyznami skierowanymi w stronę widza, generalnie trochę płaskie wydają się mi te uda

sposób cieniowania i formę tego dołka na szyi, trochę za mocno zaznaczony cień przez co wydaje mi się że ma tam dziurę a ścięgna/mięśnie wychodzą nienaturalnie do przodu, nawet próbowałem je w taki sposób napiąć i mi sie nie udało

a może to kwestia cienia, który rzuca głowa, za mocny i za duży?

 

i na koniec pokombinował bym z draperią i dłońmi, może zaznaczył pale dotykające tkaniny, i zarysował lepiej przedramiona i dłonie - zrobił draperie bardziej przeźroczystą

 

to tyle, takie luźne przemyślenia co bym zrobił na twoim miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca mądrze pisze, szczególnie przyznaje racje co do uwagi o ustach i udach.

Blik na dolnej wardze powinien bardzo pomóc. Co do ud to ta ostra krawędź rzeczywiście tam sporo psuje, jak się ją usunie i doda cień na udzie pod spodem to powinno być już wszystko git.

Jeśli chodzi do uwagi to dorzuciłbym, sposób malowania skóry. Nie jest najgorszy, ale uważam, że gdyby skóra wyróżniała się na "szorstkim" i brudnym tle gładkością i jeszcze większą jasnością cała ilustracja nabrała by większej siły wyrazu.

 

Teraz słodzimy.

Bardzo podoba mi się projekt tej konstrukcji na głowie Małgorzaty (założyłem, że jest to Małgorzata na balu u Szatana), jak i wzór na materiale który ona trzyma.

 

keep working :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem mistrzem anatomii, ani czegokolwiek ale mam wrażenie, że mięsień naramienny za bardzo zlewa się z bicepsem itd. Na górze cycków także przyda się więcej światła. Będą bardzej 3d, każdy facet to doceni:D. Wogóle trochę słabo zdefiniowana bryła. Od cycków w góre zwłaszcza. tam gdzie jest grdyka, wydaje się że jest głęboka dziura.

Ilustracja roche zbyt ponura, jak dodasz więcej światła, może w innym kolorze,to zyska na atrakcyjności. Może miałeś taki zamysł, żeby wyszła taka sepia.

Moim zdaneim powinienes poćwiczyć portrety, zauważ jak wiele barw wchodzi w kolor skóry.

Zauważ na podstawie np. rembrandta jak światło działa na postać, jak tworzy bryłę.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:The_Nightwatch_by_Rembrandt.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za komentarze .

 

takashmen, Pawel Grabowski, Tomasz G: Dziękuje za cenne uwagi, już wprowadziłem zmiany na ustach, na szyi i dekolcie. Takie proste poprawki a zmieniły całkiem sporo. Ja mam problem z zauważaniem takich drobnych i czasami oczywistych niedoskonałości po kilkugodzinnym wpatrywaniu się w jeden obraz. Czasami po prostu coś wydaje mi się być namalowane poprawnie a wcale tak nie jest :)

 

DraxMustHurt: dodaje różne tekstury. Na biuście i dekolcie pod sam koniec pracy nałożyłem obraz Turnera na warstwie o bardzo niskim kryciu i jakimś tam trybem mieszania, sporo też wygumowałem, tak naprawdę nie zostało z tego wiele a efekt to delikatna struktura przypominająca trochę żyły pod skórą. Udało mi się zachować etapy, więc mogę pokazać.

FPilokR.jpg

Korona powstała z połączenia zwykłego malowania, pędzla który zrobiłem ze zdjęcia monet oraz zdjęcia bodajże świecznika które wykorzystałem jako teksturę. Na końcu całą praktycznie koronę zamalowałem bo zbytnio odcinała się od reszty.

Używam różnych pędzli, próbuje takich zrobionych przez innych artystów, czasami gdy mam jakieś bardziej sprecyzowane wymagania tworze własne. I to tyle jeśli chodzi o mój proces twórczy, chyba podobnie do innych artystów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam trochę wątpliwości co do podklejania grafiki obrazami innych artystów nawet w postaci tekstury na trybach mieszania. Zamiast używać obrazu Turnera, możesz wpisać w google "krakelura", by uzyskać dostęp do tekstur przedstawiających te spękania, które Ci się podobają. Ja wiem, ze Turner jest martwy i w ogóle, ale miejmy proszę szacunek do prac innych artystów. Gdzie się podziała nasza moralność? :P Jakieś granice powinniśmy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cichy0199

Fajny styl ale mym skromnym zdaniem coś nie bardzo pasują mi te nogi albo coś z prawą jest nie tak albo z lewą , również coś jest z prawą piersią nie tak (mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna stylówa very very. i klimacik

 

popracowałbym nad anatomią. w tym momencie jak na moje oko starasz się iść w realizm. niestety proporcje są zachwiane, ljednak nie do tego stopnia żeby wyglądało to na stylizację. tak więc wychodzi tak trochę nijak. więcej szczegółów - bajerki typu fałdy na skórze, żyły, bardziej zarysowane mięśnie (dobrze działają nawet jak są zrobione tylko pseudorealistycznie ;d) i ciekawsze światło na sylwetce sporo by tutaj urozmaiciły. proponuję poszukać ciekawych anatomicznie i oświetleniowo refek

 

to tyle - będę zaglądał bo jest ciekawie, powodzenia, pozdrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dawno mnie tutaj nie było (ostatni post w 2014? :l) a trochę w tym czasie malowałem. Pomyślałem, że podzielę się na forum wybranymi pracami z ostatnich lat. Mam nadzieję, że się Wam spodoba. Wszelkie sugestie i uwagi jak zawsze pożądane.

Pozdrawiam.

 

mariusz-harasymow-the-flight.jpg?1484346509

mariusz-harasymow-qm.jpg?1478277258

mariusz-harasymow-girl-with-coin.jpg?1478278795

mariusz-harasymow-nymph-dancing-with-satyrs3.jpg?1478277370

mariusz-harasymow-noonwraith.jpg?1478277910

mariusz-harasymow-dark-banners.jpg?1478364155mariusz-harasymow-gate-of-wisdom.jpg?1489831800

mariusz-harasymow-penance.jpg?1484259299

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności