× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 6 z 37 PierwszyPierwszy 123456789101116 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 367

Wątek: jameli

Member
    Awatar jameli
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    rosikowski - paszoł won z tą autoreklamą w moim wątku :p

a tu coś nowego skończonego przed minutą ;p kombinowałam z przełączaniem monitora od stacjonarnego i choć on też boski nie jest malowało się sto razy lepiej -__- bawiłam się kolorami - pierwszy raz brałam z gotowej palety, a nie z tego kwadratowego, jakby się to nie nazywało :p no i wyszło coś zupełnie innego niż na początku wymyśliłam, ale to fajnie, bo dobrze czasem otworzyć głowę na coś nowego... ;) mam chyba jakiś problem ze sobą bo wszystko co zrobię wydaje mi się blade i najchętniej bym to czarnym i białym pojechała :D
    speed godzinny:

po 3-4 godzinach:

Member
    Awatar gutekfiutek
    Podziękowania

Domyślnie

Grr skasowałem sobie posta przez przypadek i drugi raz muszę pisać...:P
    Czyli w skrócie:
    - za dużo wszystkiego próbowałaś upchać na obrazku - most, wieże, kontrastowe chmury itp. Ta wieża po prawej np. zupełnie odciąga wzrok (przy okazji tam są najcieplaejsze kolory)
    - skały: wymodelowałaś za pomocą konturu, na początku miałaś pod tym jakąś bryłę, ale gdzieś zniknęła. Jasny kontur musi wynikać z czegoś. Spróbuj poustawiać proste płaszczyzny - jakby lowpoligonową bryłę. łatwiej wtedy sobie rozkminić jak światło na takim czymś działa. Przy okazji na półki skalne możesz poupychać trawę itp.
    Ja tutaj mam pzrykład - szkic który robiłem do modelowania levelu, więc siła rzeczy musiał być uproszczony - żeby ułatwić modelowanie
    Chodzi o te płaszczyzny trawy, skałitp.

Woda: woda jak się na nią patrzy, w zależności od kąta odbija światło inaczej. W skrócie - masz gradient, bo jak patrzysz to z bliska możesz zobaczyć trochę dna - więc blisko cebie woda jest zwykle ciemniejsza i bardziej zbliżona kolorem do podłoża.
    Bob Ross miał taki patent że malował takie białe "kreski" tam gdzie woda stykała się z ziemią/skałą - tak jakby tam tworzyły się małe falki/piana.
    To znakomicie pomaga na "granicy.
    Masz mnóstwo małych chmurek - nie da sie łatwo wydobyć z nich większych struktur. Tworzą jakiś chaos - może spróbuj je poupraszczac, albo namalować je większe, z łatwo rozpoznawalną strukturą?
    Detale pzry brzegach (trawki, małe kreski) są chyba niepotrzebne - staraj się detalizować tam gdzie musisz. Nie chcesz chyba zeby ktoś podziwiał róg obrazka - tylko focus point, więc tam detalizuj.
    No i jeszcze spróbuj z wyrażniejszą perspektywą powieterzna
    Tutaj tak na baaardzo szybko -niebo wygładzone, te pianki namalowane, skałki wyrażniej zbudowane. I lekki gradient na wodzie.

acha i ta kalibracja
    http://www.e-cobo.com/stockphotos/qu...alibration.php
    Tam jest link do tego softu.

Member
    Awatar jameli
    Podziękowania

Domyślnie

o jaaa mi by się nie chciało drugi raz tego pisać :p dzięki za kalibrację!! oczy mi prawie wysiadły od patrzenia w te kwadraciki, ale przynajmniej kolorki na laptopie mi teraz tak nie świecą :D stacjonarny nie chce współpracować i po kalibracji max zrobił się fioletowy :p muszę jeszcze tu pokombinować...

dzięki za rady... świetne te Twoje skałki... faktycznie zrobiłam je tylko konturem :/ chciałam zrobić taki efekt podświetlenia od tyłu a w końcu wyszły płaskie....
    ale o moje niebo będę walczyć bo uwielbiam takie burzowe i chmurzaste :p
    Co do wody, to jest to najtrudniejsza rzecz według mnie... muszę poćwiczyć ją jeszcze...

O tak marzę o tym żeby ktoś podziwiał róg mojego obrazka Lol xD

Dzięki za overpainting - bardzo pomocny... Pozdro

Member
    Awatar jameli
    Podziękowania

Domyślnie

Miałam dać jakąś akwarelę jak namaluję... Wstyd bo nie w plenerze, ale już mam dość upału, deszczu, robactwa itp -__- Kalibrowałam monitor więc nie odpowiadam za kolory, ale starałam się ustawić identyczne jak w realu

Męber
    1x Challenge Corner
    Awatar Urbanboogie
    Podziękowania

Domyślnie

Jak dla mnie super :)
    Pozdrawiam,
    Urbanboogie

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar atheg
    Podziękowania

Domyślnie

Faaajna akwarelka. Bardzo zręcznie kolory używane. Niezły kadr. Naprawdę jest OK.

Member
    Awatar gutekfiutek
    Podziękowania

Domyślnie

Noo i suuuper:D
    Na serio - popróbuj akwarelkę jako szkic potraktować w fotoszopie.

Demiurg
    Awatar CzAk1
    Podziękowania

Domyślnie

Akwarelka klasa...CzAki lubić akwarelki ;D
    www.iamczaki.com

"Ani bowiem talent bez wiedzy, ani wiedza bez talentu nie mogą stworzyć doskonałego mistrza."
    Witruwiusz

Member
    Awatar jameli
    Podziękowania

Domyślnie

dzięki chłopaki :p CzAK jakbyś się na nie napatrzył tyle ile ja na studiach to pewnie by Ci przeszło :p Gutek jak się przemogę to spróbuję, choć to jest taka technika, że nie wiem czy bym wiedziała co jeszcze w fotoszopie z tym robić...

Member
    Awatar jameli
    Podziękowania

Domyślnie

Dziś skończony niziołek z komanda wiewiórek na bitwę wiedźmińską na digarcie. Pierwszy raz w życiu rysowałam faceta - a raczej niziołka i byłabym wdzięczna za jakieś rady... :p Ćwiczę anatomię, ale chyba nadal nie jest dobra... Siostra mi trochę pozowała, ale jak usłyszała, że ma idealne nogi na niziołka, to się obraziła i poszła xD Wiem, że kiepsko mi do tej pory wychodziły wyrazy twarzy w moich postaciach, więc jemu starałam się nadać wygląd najemnego zbira :p Miał mieć brodę, ale wtedy wyglądał jak krasnolud -__- Będę wdzięczna za krytykę ;) Pozdro

Większa wersja jak ktoś chce zobaczyć detal:
    http://img199.imageshack.us/img199/5034/nizioek.jpg

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów