Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

rosikowski - paszoł won z tą autoreklamą w moim wątku :p

 

a tu coś nowego skończonego przed minutą ;p kombinowałam z przełączaniem monitora od stacjonarnego i choć on też boski nie jest malowało się sto razy lepiej -__- bawiłam się kolorami - pierwszy raz brałam z gotowej palety, a nie z tego kwadratowego, jakby się to nie nazywało :p no i wyszło coś zupełnie innego niż na początku wymyśliłam, ale to fajnie, bo dobrze czasem otworzyć głowę na coś nowego... ;) mam chyba jakiś problem ze sobą bo wszystko co zrobię wydaje mi się blade i najchętniej bym to czarnym i białym pojechała :D

speed godzinny:

speedb.jpg

po 3-4 godzinach:

skalnemiasto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Grr skasowałem sobie posta przez przypadek i drugi raz muszę pisać...:P

Czyli w skrócie:

- za dużo wszystkiego próbowałaś upchać na obrazku - most, wieże, kontrastowe chmury itp. Ta wieża po prawej np. zupełnie odciąga wzrok (przy okazji tam są najcieplaejsze kolory)

- skały: wymodelowałaś za pomocą konturu, na początku miałaś pod tym jakąś bryłę, ale gdzieś zniknęła. Jasny kontur musi wynikać z czegoś. Spróbuj poustawiać proste płaszczyzny - jakby lowpoligonową bryłę. łatwiej wtedy sobie rozkminić jak światło na takim czymś działa. Przy okazji na półki skalne możesz poupychać trawę itp.

Ja tutaj mam pzrykład - szkic który robiłem do modelowania levelu, więc siła rzeczy musiał być uproszczony - żeby ułatwić modelowanie

Chodzi o te płaszczyzny trawy, skałitp.

telwater.jpg

 

Woda: woda jak się na nią patrzy, w zależności od kąta odbija światło inaczej. W skrócie - masz gradient, bo jak patrzysz to z bliska możesz zobaczyć trochę dna - więc blisko cebie woda jest zwykle ciemniejsza i bardziej zbliżona kolorem do podłoża.

Bob Ross miał taki patent że malował takie białe "kreski" tam gdzie woda stykała się z ziemią/skałą - tak jakby tam tworzyły się małe falki/piana.

To znakomicie pomaga na "granicy.

Masz mnóstwo małych chmurek - nie da sie łatwo wydobyć z nich większych struktur. Tworzą jakiś chaos - może spróbuj je poupraszczac, albo namalować je większe, z łatwo rozpoznawalną strukturą?

Detale pzry brzegach (trawki, małe kreski) są chyba niepotrzebne - staraj się detalizować tam gdzie musisz. Nie chcesz chyba zeby ktoś podziwiał róg obrazka - tylko focus point, więc tam detalizuj.

No i jeszcze spróbuj z wyrażniejszą perspektywą powieterzna

Tutaj tak na baaardzo szybko -niebo wygładzone, te pianki namalowane, skałki wyrażniej zbudowane. I lekki gradient na wodzie.

jamlandsck.jpg

 

acha i ta kalibracja

http://www.e-cobo.com/stockphotos/quality/calibration.php

Tam jest link do tego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaaa mi by się nie chciało drugi raz tego pisać :p dzięki za kalibrację!! oczy mi prawie wysiadły od patrzenia w te kwadraciki, ale przynajmniej kolorki na laptopie mi teraz tak nie świecą :D stacjonarny nie chce współpracować i po kalibracji max zrobił się fioletowy :p muszę jeszcze tu pokombinować...

 

dzięki za rady... świetne te Twoje skałki... faktycznie zrobiłam je tylko konturem :/ chciałam zrobić taki efekt podświetlenia od tyłu a w końcu wyszły płaskie....

ale o moje niebo będę walczyć bo uwielbiam takie burzowe i chmurzaste :p

Co do wody, to jest to najtrudniejsza rzecz według mnie... muszę poćwiczyć ją jeszcze...

 

O tak marzę o tym żeby ktoś podziwiał róg mojego obrazka Lol xD

 

Dzięki za overpainting - bardzo pomocny... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam dać jakąś akwarelę jak namaluję... Wstyd bo nie w plenerze, ale już mam dość upału, deszczu, robactwa itp -__- Kalibrowałam monitor więc nie odpowiadam za kolory, ale starałam się ustawić identyczne jak w realu

wwz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki :p CzAK jakbyś się na nie napatrzył tyle ile ja na studiach to pewnie by Ci przeszło :p Gutek jak się przemogę to spróbuję, choć to jest taka technika, że nie wiem czy bym wiedziała co jeszcze w fotoszopie z tym robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończony niziołek z komanda wiewiórek na bitwę wiedźmińską na digarcie. Pierwszy raz w życiu rysowałam faceta - a raczej niziołka i byłabym wdzięczna za jakieś rady... :p Ćwiczę anatomię, ale chyba nadal nie jest dobra... Siostra mi trochę pozowała, ale jak usłyszała, że ma idealne nogi na niziołka, to się obraziła i poszła xD Wiem, że kiepsko mi do tej pory wychodziły wyrazy twarzy w moich postaciach, więc jemu starałam się nadać wygląd najemnego zbira :p Miał mieć brodę, ale wtedy wyglądał jak krasnolud -__- Będę wdzięczna za krytykę ;) Pozdro

nizioek.jpg

 

Większa wersja jak ktoś chce zobaczyć detal:

http://img199.imageshack.us/img199/5034/nizioek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizna nadaje pożądanego "zbirowskiego" charakteru, możesz ew. zamiast brody walnąć mu po prostu niedogolony zarost.

Z anatomią to ciężko mi powiedzieć bo to nie jest człowiek, ale wygląda ok :)

Poza tym kolorki bardzo żywe - super :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahaha pięknie by mu było z taką faktycznie Khazad xD

 

a to moje nowe: leśny dziad :p z wyobraźni bo nie mogłam znaleźć takiej pozy i nie miał mi kto pozować :p tylko dłonie moje zrobione na staro i większo xD Może pokończę jeszcze te roślinki ale póki co nie mam siły...

lesnydziad.jpg

większa wersja dla detalu:

http://img151.imageshack.us/img151/3209/lesnydziad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie się zebrałam i poskanowałam szkicownik to i wrzucę tu, to może usłyszę coś konstruktywnego :D

Trochę z natury, trochę w plenerze, trochę z książek i ze zdjęć... Za dużo samych digitali ostatnio więc postanowiłam ołówki odkurzyć z pajęczyn :p

Większość to szybkie szkice:

78947992.jpg

87607650.jpg

72982285.jpg

z pleneru na Powązkach... a Bellatriks Lestrange się zmieściła akurat ale ma za dużą głowę :p

65414656.jpg

i akwarela z pleneru na koniec (lać zaczęło to kończona w domu z wyobraźni :p)

akwa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarze ciekawe bynajmniej widać w nich charakter... delikatne dłonie, w tej trzymającej nie czuć siły i krzepkości... akwarela super, sam nie mogę się przekonać co do nich bo jednak wolę grubo kładzioną farbę najlepiej olejną :P pozdro i dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie niestety nic konstruktywnego nie usłyszysz. Zarówno jak i w akwarelkach jak i w ołówku raczkuję. Po prostu mnie się podoba. A może coś jednak coś po marudzę. Czasem chyba w ołówku proporcje lekko płyną - ale nieznacznie. Podoba mi się też szczerzący grubasek i noso/usta/zarost :S. Fajnie patrzeć jak szukasz lepszej kreski.

 

ech byłbym zapomniał - dziad leśny bomba=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę swoje trzy grosze. Jak napisali wyżej akwarele masz naprawdę świetne :D

Co do piekła. Nie wiem skąd się wziął ten niebieski w cieniach. Przez to, że on tam jest strasznie ochładza to klimat piekła, który ja mam w swojej głowie. Może Ty masz inny, więc spoko ;) Osobiście uzyłam bym kolorów od żółtego poprzez pomarańcz i czerwień z czarnym. Ale ja się średnio znam, więc :P Jedynie piekło wydaje mi się strasznie zimne na tym obrazku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i dlatego powinnaś więcej obserwować kolory działające w naturze, jak się zachowują itd... wiem, żę ciężko zaobserwować kolory w piekle, ale jak ktoś ma wyobrażenie gorąca itd to wystarczy pooglądać wulkaniczne zjawiska i jak zachowują się refleksy światła na skałach itd... i czy w cieniu występuje czarny... to taka praca domowa dla ColHerbal (bez obrazy oczywiście ja tylko chce uświadomić)... co do pracki, właściwie pracek to coraz lepiej wygląda Pani praca w digitalu... piekiełko mnie się podoba, właściwie przedsionek bo wygląda to jak wejście do piekła, niepotrzebnie stosujesz linearne obrysy światłem, efekt wychodzi płasko i zdaje się być trochę na pałę zwłaszcza, że to światło staje się mniej intensywne im bliżej jego źródła a powinno być odwrotnie... akwarelki piękne, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, na skałach wulkanicznych jest niebieski ale pochodzi on od nieba.

 

On nie pochodzi od nieba, a z koła kolorów - błękity i fiolety są kolorami dopełniającymi do żółtego i pomarańczowego blasku ognia. Dzięki temu połączeniu uzyskuje się maksymalny kontrast między cieniem a światłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojeja jak to jest że mój wątek zawsze wywołuje jakąś dyskusję? :D ale spoko ja się nie czepiam :p

 

Vrocker, Urbanboogie - dzięki ;D

 

Emillius - focal point to brama, a taki ucięty na dole kadr specjalnie sobie wymyśliłam...

 

ColHerbal - faktycznie to jest jedna z bram piekieł, a nie samo piekło, bo jak widać nie ma tam wszechognia... Błękitem i fioletem chciałam urozmaicić kolorytykę (bo zależy mi żeby nauczyć się używać więcej kolorów), ale chciałam też otrzymać bardziej fantastyczny klimat. Nudzą mnie już te czerwono żółto pomarańczowe piekła... Dzięki ciepłym i zimnym kolorom chciałam też zwrócić uwagę właśnie na bramę - tam jest najcieplej kolorystycznie, bo i dopiero w środku robi się naprawdę gorąąąąąąąco :>

 

Rotcore - cieszę się, że widać jakiś postęp ;) A te obrysy światłem, to żeby planowość podkreślić... zlewałoby mi się wszystko bez nich trochę... chciałam też lepiej wydobyć dzięki temu ten tłumek "potępionych" ;)

 

SBT słuszne stwierdzenie... jako że nie chcę używać czarnego to musiałam dodać trochę zimnych kolorów...

 

dzięki wszystkim za zainteresowanie :D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie robiłam szybkich studiów w fotoszopie więc wrzucam takie robione wczoraj wieczorem i dzisiaj - żadnego nie rysowałam dłużej niż godzinę. Robienie faktury skóry chciałam poćwiczyć ;) Aha i od razu powiem, żeby nie było - na zdjęcia tylko patrzę i nie używam ich jako podkładu, ani nie pobieram kolorów pipetą... bo jaki sens ma takie studium...

 

takie ze zdjęcia, bo mi się spodobała jego kolorystyka

mapkasgj.jpg

pani też ze zdjęcia - to aktorka jakaś ale nie wiem która :p

lalam.jpg

i moja siostra,ale też musiałam jej zdjęcia zrobić, bo stwierdziła, że w żadnej z tych min nie wytrzyma godziny :( Wymyśliła sobie że to na ścianie powiesi -__- ahaaaa i nie krytykujcie modelki bo mnie na pewno zapyta czy ktoś coś mówił xD

byysobiewinkiq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i od razu powiem, żeby nie było - na zdjęcia tylko patrzę i nie używam ich jako podkładu, ani nie pobieram kolorów pipetą... bo jaki sens ma takie studium...

 

A tylko byś spróbowała :) -> reputacja leci na łeb na szyję. Ale najgorsze w tym by było oszukiwanie samego siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmilius - nie zamierzam próbować :p

IN Flaamess - myślę że ona nawet z tej uwagi się nie ucieszy więc zachowam ją dla siebie ^^ cieszę się że się podoba ^^

Rosikowski - dzięki, staram się :) a co do wyrazów twarzy mojej siostry, to wiesz różnie jest... ona np uważa że najlepszy jest ten co Tobie się nie podoba :p ale póki co wszystkim najbardziej podoba się "omen" ^^ pozdrowię pozdrowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorki rzeczywiście fajne na tej pracy z małpką, chociaż najbardziej podoba mi się sesja z siostrą. Rysunki takie swobodne i fajnie się na nie patrzy. Najmniej podoba mi sie pani aktorka, coś nie tak ma z okiem, tym po bardziej oświetlonej stronie. Wydaje sie byc większe od tego po stronie ciemniejszej, chociaż to pewnie przez włosy zakrywające drugie oko. Czekam na więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubasa - dzięki :p może jednak powiem siostrze że wygląda trupio i interesująco ^^ lepszy taki komplement niż żaden xD

ColHerbal - mi pani aktorka też najmniej się podoba... :p a z tym okiem może i coś faktycznie nie tak... późno już było to ją tak trochę na szybko machnęłam ;) dzięki cieszę się że się podobają :)

BartekD - dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek ;) Może się przemogę i tym razem wezmę udział :p Pewien sympatyczny kolega z forum mi powiedział "i tak nie masz szans" to i stwierdziłam że może poczekam jeszcze :p

 

a tu coś w zupełnie innym klimacie... ciekawa jestem co myślicie, bo nigdy nie rysowałam takich potworzaków... To Dziadek Trąd z opowiadania "2586 kroków" Andrzeja Pilipiuka. Nie muszę chyba mówić co robi, bo sama nazwa na to wskazuje :p Kojarzy się Wam z czymś ta postać? Bo znajomy podał mi swoje skojarzenie i nie może wyjść mi z głowy, więc może faktycznie coś przypomina...

dziadektrd2.jpg

dziadektrddet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brrr.. jaka zawierucha..

Szczipiet w uszi,

szczipiet w nos,

szto eta?

Dzied maroz!

To żółte w prawym górnym mnie się nie widzi, i troszkę bym kontrast podkręcił, a tak to ładne. Pzdr =]

 

P.S:EthicallyChallenged ...lol - stare dobre czasy =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to ale strasznie wyblakłe. Przy powiększeniu ten blur mnie razi, jeśli mam się jeszcze czegoś czepić. No i kontrast, dodałbym jeszcze jednen "poziom" cienia tam gdzie miałby on prawo bytu, np. pod rondem kapelusza, miedzy twarzą a włosami, w różnych takich zakamarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu Lukrecja Borgia... podobno do mnie bardzo podobna ale to niechcący, bo z kamerki w laptopie rysowałam pozę i tak jakoś wyszło... :/ więc będę wdzięczna za niekrytykowanie proporcji modelki bo na nie nic nie poradzę :p

lucreciaborgia3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności