Skocz do zawartości

Teczka 2d: Jakub 'Scatmax' Szczesniak


Scatmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakladam sobie teczke do ktorej postaram sie wrzucac roznorodne prace od komputra przez sztaluge po szkicownik.Narazie wrzuce pogladowa porcje prac po wiecej zapraszam na moja strone.Jest duzo owego bo dosc dawno sie nie odzywalem:) a i to nie wszystko.pzdr.Kuba

 

Malarstwo

painting001.JPG

olej 2009 sa to duze prace wysokosc okolo 250 cm

painting004.JPG

olej 2009 ta tez duza w szerz 250 cm

painting003.JPG

olej 2008 ta mniejsza wys 120 cm

painting009.JPG

olej 2008 wieksza jakies 160

painting014.JPG

tutaj z wystawy koncowej ;)

 

Rysunki

drawing009.JPG

2009 ten ma prawie 3 m na dluzszym boku

drawing002.JPG

2008 100x70 hehe

drawing007.JPG

2009 tez wiekszy

drawing010.JPG

drawing003.JPG

 

Wiecej prac i innych spojrzen na te mozna znalesc na mojej stronie

OK w tym poscie tradycyjnie w nastepnym pare komputerowych:)

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No cóż - mi się to bardzo podoba :D Świetne kolory, takie mnie przekonują... Jeśli chodzi o stopy to miejscami ciut więcej detalu sprawiłoby, że mi osobiście oglądało by się to jeszcze lepiej... Natomiast szkoda, że rysunki zaprezentowane są pod kątem, a na obrazach miejscami odbija się światło. Tak jak same prace mi się podobają, to ich sposób prezentacji na forum mógłby być nieco lepszy... :P

No i czekam na te zapowiadane prace w digitalu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to tez bardzo :) najbardziej chyba ci kolesie w czarnych majtach i ogolnie te z wystawy koncowej. Zaden ze mnie koneser malarstwa, ale zawsze niesamowicie imponuje mi to jak ktos potrafi takimi solidnymi maznieciami ladnie budowac bryle :) Jesli chodzi o digitale, to nie czekalem na apdejt i przejrzalem strone, tez sa swietne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komentarz:)

Jak wiadomo mam serie wytlumaczen jezeli chodzi o prezentacje:) prac:

-obrazy sa bardzo laserunkowo i przecierowo malowane przy niekturych niema nawet takiej opcji zeby zrobic bez odbicia bo sa jak lustra prawie i nie chcialm tego uniknac (przy pierwszym i drugim) zeby pokazac ta fakture wiadomo ze na zywo malarstwo sie oglada inaczej(z roznych punktow).Przy tych starszych to wina gownianego oswietlenia w galerii gdzie mialem wystawe.Zolte swiatlo i slabe lampy nic dobrego:).

-rysunki tu przepraszam z gory rzeczywiscie mozna by bylo to od przodu zrobic ale mialem tylko zdjecia z przegladu a teraz prace sa zamkniete gdzies w kantorku na wydziale na szafie zwiniete:) i niemoge sie narazie poprawic:).

 

ok obiecany digital:) concept arty illustracje speedy:)Photoshop i volito2

 

torun_intro007.jpg

torun_intro006.jpg

Ponizej concepty fragmenty pokolorowane storyboardu do krotkiego metrazu nad ktorym sobie powoli pracuje pt."Pokoje" docelowo 3d z elementami 2d.

pokoje004.jpg

pokoje006.jpg

pokoje002.jpg

pokoje001.jpg

pokoje008.jpg

pokoje007.jpg

pokoje003.jpg

pare speedow

2dstill009.jpg

2dstill010.jpg

2dstill003.jpg

2dstill012.jpg

2dstill016.jpg

 

pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny:)

Ostatnio bylm na tygodniowym plenerze w Sepolnie Krajenskim powstalo tam tez pare prac i szkicow.Temat przewodni pleneru to "Krajobraz Postindustrialny":).

 

Taki tryptyk z jedym miejscem z roznych punktow gdzies tak 30x50 razy 3.Acryl i olej.

plener02.jpg

Wybrane szkice olejne na rozmalowanie wieksze i mniejsze niz 20x30 ten ostatni 70x50

plener01.jpg

Szkice szkice.Magia prowadzenia szkicownika to jest to(juz 6 zaczynam w tym roku:))

szkic_plener.jpg

szkic_plener_02.jpg

 

pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo sympatycznych rzeczy tu powrzucales :) Szczegolnie podoba mi sie Twoje podejscie do kolorkow- bardzo wywazone :) Szkice, szczegolnie te wyciagane z czarnego tla, bardzo zacne. Tabletowe rzeczy tez fajne, szczegolnie pan z toporkiem, glowa kolesia w chelmofonie i pan krzyczacy "nie"- widac dobre podstawy w tradycyjnych mediach przeniesione do photoshopa...:)

Jest fajnie, czekam na wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc witam:)

Dzieki za komentarz lordbiernac.

post bardziej informacyjny.Chociaz jest obrazek.

Narazie tutaj pustawo obiecuje ze to sie zmieni.Mam na glowie inny projekt(animacja 3d niedlugo tu sie wbije na forum) i poza tym to.run.3d.

Poszukiwalem ostatnio alternatywy open source w zakresie 2d i udalo sie znalesc (oprocz gimpa oczywiscie) program czysto "painterowy".MyPaint zostal on zaprezentowany przez goscia ktory bedzie conceptowal przy Durianie(tutaj jego requesty dla developerow kliknij).Postanowilem sprawdzic i sobie jakiegos tam speeda namalowalem.Mimo wlasnie paru szczegolow o ktorych wspomina na stronie ten gosc to trzeba przyznac ze jest to wkoncu cos godnego uwagi w kategorii OpenSource dla 2d.Mnie to przekonuje polecam zajrzec.

tutaj taki tescik pare minut.

speed.png

wrzuce wiecej wkrotce jak zrobie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Podrzucam pare tel ktore wczoraj zrobilem na poczet krotkiej animacyjki 2D ktora robie cwiczeniowo(forma autoksztalcenia:)) i promocyjnie.czas=Wczoraj, soft=Oczywiscie GIMP myszka i duzo shifta i lasso tool;( bo mi na macu nie dziala moj volito:(Dzieki GIMPowi moge dumnie sie pod tym podpisac i powiedziec ze moje bez obawy o prawa co do softu B) co za komfort:).Postaci beda animowane 2d vektoryzowane w inkscape a potem sklad w blenderze wszystkiego.Tak notabene:)

pozdrawiam

Kuba

skladzik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze storyboard do ostatniej skonczonej animacji 3d o toruniu "pierwotnym";) porownany z finalnym filmem:)(beznadziejnym;)).Wybralem tylko lepsze wg mnie kadry story.Poza tym sie nie pokrywa w 100% bo wiadomo "koncepcja sie zmienila";)Oczywiscei film Blender GIMP Ikscape Audacity+3 miesiace+ja;).

story_compare.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha:) ja tez:D

Dla wyjasnienia to moze powiem ze to ma byc taki material dydaktyczny(popularno naukowy;)) docelowo jeszcze na wiezch ma pojsc taki komentarz lektora ktory tak sobioe wprowadza w historie.No i wlasnie...:)czy to cos zmieni...hmm;)

Chyba potrzebuje jakiegos dobrego bajarza;D.Wciaz probuje sie wyzwolic z brzemienia statycznego obrazu 2d i nie moge...

Edytowane przez Scatmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam.Nowy komputer (lenovo g550) przesiadka na Ubuntu 9.10 i nowy komort pracy(polaczenie win i mac os dla mnie:))Szybki szkic gimpowy.Znowu barokowe swiatlo i przeczernienie;)Mozna powiedziec ze auto z glowy tylko ze wasow niemam;) i crt...

 

autoport.png

 

pzdr

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a można gdzieś ową muzykę posłuchać przed zobaczeniem animacji/teledysku? fajnie malowane arty masz... że tak to ujmnę podoba mi się bardzo Twoja cyfrowa plama... tradycyjnie to pierwsze pracki masz genialne, świetnie opanowana postać... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Aberacja chromatyczna":)W rzeczywistosci powstaje na skrajach obiektywu to taki blad sprzetu fotograficznego.Rozszczepienie swiatla pod duzym katem zalamania na soczewce.

Uzyskasz ten efekt w blenderze w nodach "lens distortion" pewnie tez w After effect'cie jest effect i w photoshopach pewnie i gimpach tez to zrobisz jakims gotowym filtrem bo analogowo to troche problematyczne trzeba by bylo rozciagnac i jakos przesunac kanaly na samych krawedziach.A i to by nie bylo tak naturalne jak filtr ktoremu blizej do obiektywu:)

pzdr

Kuba

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej czas obudzic ta teczke:).Znowu...

Szybki gitarzysta inspirowany Jack'iem White'em z White Stripers , Recounters...itd.

3 godziny meczylem czuje ze rdzewieje...

white.png

Drugi to koncepcik do animacji z przed paru dni.

concept_chop.png

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

Tutaj ponizej to zmarnowany pierwszy semestr tego roku w pracowni.A to dlatego ze caly swoj czas poswiecam/poswiecalem probie obiecia wladzy nad swiatem animacji;P.

Tutaj widac w pelni maniere powiniennem wiecej skorzystac z referencji z natury bo mam bardzo spaczony obraz postaci w wyobrazni.

obrazki.png

pzdr.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie co mialem na mysli piszac o nierownej teczce. Od dosyc dawna, od Twoich speedow czarnobialych z 2005 roku, albo i wczesniej, widac bylo jakas swietna dynamike w Twoich pracach. Dynamike ukryta w ksztaltach, kontrastach, swietle itp. I tu w teczce to swietnie kontynuujesz, ale nie wszedzie. Np animacja o toruniu znacznie odbiega w charakterze od konceptow. Minotaur tez troche kluskowaty, ale kwestia przelozenia temperamentu widocznego w 2D na 3D to pewnie nie jest proste zadanie. Zapowiedz animacji "pokoje" tez troche niepokojaco odbiega od Twojej charyzmy. No ale animacja to jednak inna bajka niz czyste 2D i pewnie kwestia czasu zanim wypracujesz sobie rownie silnie dzialajacy styl, ekspresje. Nie zebym zniechecal do animacji, bo w lepszym kierunku chyba pojsc nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności