Skocz do zawartości

teczka 2d : Wish69


Gość Wish69

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wish69

Witam, wszystkich forumowiczów. Nowy jestem i wsumie dorobku wielkiego nie mam na swoim koncie, a patrząc na prace wielu z Was, nie wiem, czy warto w ogóle swoje wypociny tutaj umieszczać. Jednakoważ liczę na słowa krytyki, które pozwolą na solidne dopracowanie warsztatu. Enjoy :)

 

mój pierwszy autoportret ;) troche emo ;)

 

samobojstwo.jpg

 

 

psiak dla kolezanki

 

piesek.jpg

 

cwiczenia w rysowaniu martwej natury

natura.jpg

 

jabco001.jpg

 

banan.jpg

 

taki picturek

 

natura001.jpg

 

serce.jpg

 

taki jeden wój

 

wojak.jpg

 

 

a potem przyszła era komputerów i człowiek zaczął bawić się tabletem. Do tej pory bawiłem się jedynie szkicem, używałem ołówków, długopisów, nie robiłem niczego w kolorze. Narazie wygląda do płasko i nieciekawie, liczę jednak iż po kilku(nastu, - dziesięciu) korektach będzie coraz lepiej xD

 

przerysowane z okładki jednej z książek fabryki słów

 

devilIII.jpg

 

diablica ćwiczebna ;) speed, powstało w godzinkę

 

wiczeniediablicA.jpg

 

AMAZONKAsize.jpg

 

laski inspirowane (pewnie nie widać ;) ) pracami Royo

 

thiev.jpg

 

niepokończona syrenka

 

siren.jpg

 

nieskończona wizja kobitki

 

kobitasf.jpg

 

rysowane ze zdjęcia

 

cwiczenie2.jpg

 

na koniec księżyc :D good night :D

 

moon.jpg

 

i zajączek :D

 

zajonc.jpg

 

 

POZDRAWIAM !!

 

Łukasz

Edytowane przez Wish69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rysuj to co widzisz. Klepanie z pamięci to nie najlepszy pomysł na start. Warto znać jakieś podstawy np. http://max3d.pl/tutorial.php?id=97

Do tego warto poćwiczyć ciosanie walorem obiektów, właściwie od tego bym zaczął. hmm z tym będzie ciężej, bo co człowiek, to metoda inna. Warko kopiować tych, których prace Ci się podobają i co sam chciałbyś podłapać. Warto sprawdzić Bridgmana, Pecka, Loomisa, Vilppu (jakości tych jestem pewien :) ) oraz http://www.stanprokopenko.com/blog/category/tutorials/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

Witam :) Dzięki za koment. Ciosanie walorem obiektów... hym... nic mi to nie mówi :D Taa, muszę znaleźć sobie jakiegoś senseja i próbować kopiować jego sposób rysowania. Wielu jest świetnych grafików, wiec z tym raczej nie będzie problemu. A narazie po dwuch godzinkach malowania z natury przedstawiam słonika :D

slonik2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rysunkach z natury widac Twoje możliwości. Co do postaci to mi pomogło jak porządnie poczytałem o anatomii i nauczyłem się gdzie jest każdy mięsień i co robi, to pomaga je skuteczniej umiejscowic. Jest dobry atlas anatomii Sarah Simblet i tak jak już przedmówca polecił A Loomis. Mi to dużo dało. A jeszcze co do tych z natury to jest git, tylko ja bym radził zainwestowadużo więcej czasu w pierwszej fazie rysunku czyli sprawdzaniu proporcji. Mierz dokładnie, porównuj umiejscowienie jednych kształtów względem drugich, wyobrażaj sobie pionowe i poziome linie zaczynające się w newralgicznych punktach i zobacz, dokąd prowadzą. Dopiero jak jesteś pewien że wszystko się zgadza dziel rysunek na światło i cień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tradycyjnie sie przypierdzile do perspektywki ;) w tych martwych naturach widac, ze masz oko, ale nie masz wiedzy- masz tam mnostwo elips (czyli kolek w przestrzeni) i zadna z nich chyba nie jest prawidlowa. Robisz bardzo typowe bledy dla poczatkujacych i warto moim zdaniem najpierw poznac dobrze podstawy, a potem dopiero bawic sie w rozne "artystyczne interpretacje" tematu... Sprobuj sobie zorganizowac filmik Scotta Robertsona z Gnomon workshop, w ktorym to tlumaczy podstawy perspektywy... :)

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

Dzięki :) Fakt długa jeszcze droga przede mną, zanim dorównam poziomem do większości członków tego forum. Wiadomo, samo nic nie przychodzi i trzeba wiele godzin wytężonej pracy, aby umiejętności podniosły się choć o poziom. Ale damy radę :D Szczególnie , że teraz mam Was :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wrzucam parę artów, robionych do takiej jednej małej gierki ;)

 

ocznik.jpg

 

arachnid.jpg

 

mzgotrzep.jpg

 

groumsecond.jpg

 

dog.jpg

 

DLON-1.jpg

 

terop.jpg

 

arachneon.jpg

 

groumfinalversion.jpg

Edytowane przez Wish69
EDIT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Trudno nie przyznać Ci racji. Tak jak zaznaczałem, w kolorze bawię od baaardzo niedawna, więc z pewnością czeka mnie jeszcze mega długa droga. Ale nauczymy się :D Im więcej Waszych uwag, tym więcej nauki z tego wyciągnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę nie przyznać racji ? :D

Bo mnie osobiście podobają się takie kolory, a może nawet miejscami bardziej jaskrawe i nasycone bym zrobił...

Tylko nie wiem co dalej napisać... Tak sobie myślę, że chyba najlepiej nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak widzę wszystko jest kwestią gustu i zależy od indywidualnego postrzegania danej pracy ;)

 

No chyba nie wszystko - pewne rzeczy można obiektywnie zmierzyć. Natomiast to czy coś jest fajne czy nie - to już faktycznie sprawa względna.

Ludzie lubią wierzyć w schematy i autorytety, nie zastanawiając się dlaczego coś jest takie a nie inne... Szczególnie obecnie jak czyta się podręczniki albo opinie na forach, to robi się taki groch z kapustą, że można kota dostać...

Z tymi barwami:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Impresjonizm

Akapit "tło historyczne" wyjaśnia wiele. Przecież oni sobie mało łbów nie pourywali w takich dyskusjach - nie po raz pierwszy i nie ostatni z resztą.

Ale warto się zastanawiać, myślę że to nie zbrodnia... Dlaczego tamci malarze malowali czystymi barwami, a dziś niektórzy malują inaczej. Skąd się wzieło to żeby unikać czerni - kto to wprowadził i dlaczego... I czy można wrzucać do jednego wora sposób w jaki malował renesans z kolorem jakim operował impresjonizm ? Czemu jedni tak postrzegali kompozycję a drudzy się niemal zupełnie od tego odwrócili ? Pozastanawiać się sobie można - to przecież nic złego...

Nie zastanawiają się tylko ci co kupują amerykańskie komiksowe schematy jako objawioną prawdę o rzeczywistości... Czasem jednak lepiej jest mieć trochę dystansu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie rzecz biorąc, trzeba znać zasady perspektywy, trzeba je rozumieć, podobnie jak światłocień i wiele innych. A kiedy te zasady pozna się już dostatecznie, potem można je celowo łamać , przerysowywać, inaczej interpretować itp. Fakt, nie można trzymać się ślepo "hamerykańskich schematów" w ogóle żadnych schematów. Bo to nie jest twórcze, nie rozwija. Sam staram się wyciągać z każdej nauki to, co uwazam za słuszne, oddzielać ziarna od plew ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie można trzymać się ślepo "hamerykańskich schematów" w ogóle żadnych schematów. Bo to nie jest twórcze, nie rozwija.

 

Nie to miałem na myśli. Wg mnie właśnie MOŻNA trzymać się amerykańskich popkulturowych schematów, o ile jest to świadomy wybór i człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że jest wiele innych zapatrywań, które rządzą się swoimi własnymi regułami - to kto może zakazać tworzyć np. w komiksowym stylu ?

Jeśli ktoś chce robić pop - to niech sobie robi. Ktoś chce robić mangę ? Czemu nie !

Chcesz patrzeć na sprawy wężej, schematycznie ? To patrz, przecież to twoja sprawa. Chcesz lepić foty - śmiało, sklejaj, twój wybór... A może chcesz tworzyć wielką sztukę - no problemo...

Tylko nie traktuj swojego widzi mi się jak prawdy objawionej - ot co...

 

Przecież nikt nikomu nic nie może nakazać i zakazać myśleć w dany sposób, to nie ustrój totalitarny. Tylko dobrze mieć świadomość że oprócz tego są inne punkty widzenia i nie ma sensu utrzymywać, że ten twój jest jedyny, najlepszy i słuszny.

 

Najlepiej niech każdy pilnuje swojego podwórka, a inni niech sobie wygłaszają dowolne opinie... Ale już uzurpować sobie prawo by narzucać innym JAK mają tworzyć ? No bez jaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie traktuj swojego widzi mi się jak prawdy objawionej - ot co...

 

Przecież nikt nikomu nic nie może nakazać i zakazać myśleć w dany sposób, to nie ustrój totalitarny. Tylko dobrze mieć świadomość że oprócz tego są inne punkty widzenia i nie ma sensu utrzymywać, że ten twój jest jedyny, najlepszy i słuszny.

 

 

I tu zgodzę się w pełni. Każdy niech ma swój styl, niech każdy dokona własnego wyboru, ale niech wybierze go świadomie, a nie dlatego, że ma klapki na oczach i ślepo wybiera dany styl. Zwróć uwagę, że napisałem, ŚLEPO, czyli nieświadomie i bezmyślnie. Więc komiksowy styl niech sobie kopiują na zdrowie , ale właśnie nie ślepo i nie bezmyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przedstawiam ku Waszej uciesze (można pochwalić lub rzucić zgniłym pomidorem) kilka prac nowych. Miłego oglądania :)

 

goła baba :D chyba, że mi ją photobucket wykasuje...

 

sfwomanII.jpg

 

scurek do internetowej gierki :D

 

scurII.jpg

 

Postanowiłem odświeżyć swoje mangowo-komiksowe korzenie, dzięki czemu powstały poniższe obrazki :

 

rycerz0022.jpg

 

nor22a.jpg

 

sfdfighter.jpg

 

i na koniec dwie gołe baby w czerni i bieli :D

 

alic9kk9e.jpg

 

cybers77eampunk0012.jpg

 

Nom, to na razie wszystko na dziś. ENJOY :D:D

 

 

url%5D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, ciekawa opinia. Cóż, efekt zamierzony uzyskałem. W starych mangach stosuje się podobne zabiegi kolorystyczne, więc jeśli Jaś Fasola urodził się w Japonii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Po prostu miałem na myśli że w tych B&W elementy bardzo fajne mieszają się z dość mocno niefajnymi - robi to wrażenie jakiejś trudnej do wytłumaczenia niekonsekwencji...

Chociaż niektóre elementy podobają mi się bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, mógłbyś napisać, które z tyc elementów uważasz za słabsze? Cóż, jako twórca powyższego, patrzę na swoje prace inaczej, mniej obiektywnie. A po to wszak umieszczam swoje wypociny na forum, aby poznać zdanie potencjalnego odbiorcy. Tak więc chętnie słucham wszelakich opinii, czy to dobrych, czy negatywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czcigodni. Parę nowych obrazków, porobionych przez łikent.

 

mzgozgonIIversion.jpg

 

szczurekfinal.jpg

 

siepaczka.jpg

 

lose.jpg

 

dlonnowa.jpg

 

i szablonik do gierki

 

mojakartapoprawki.jpg

 

Jeśli zechcecie wyrazić swoją opinię o tym , co tu wstawiam, byłbym rad. POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemno wszędzie , głucho wszędzie. A ja i tak wstawiam kolejne bazgrołki.

 

Dłubałem się w photoshopie, nie wiem, czy to ma jakąś wartość, starałem się wyskrobać coś w emoklimacie.

 

emoangel2-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz tu wacpan rysunki, podoba mis ie twoj komiksowy klimaat, ta babeczka siedzaca na grobie, ta praca stylistycznie przypomina mi cos fajnego nie pamietam tylko co ^^'

Nie dam glowy uciac ni pchac palcow nie bede, bo sam sie nie znam na tym jeszcze ale zdaje mi sie ze perspektywa troche tam nie taka, a czaszka lezacaa z lewej strony nie daje soba poczucia przestzrenie, wyglada na plaska.

Kartka swietna, widze ze tez sam sie edukujesz, trzymam wiec kciuki bo wiem jak ciezko potrafi byc, joł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czcigodni !

 

Icecold : dzięki, perspektywa faktycznie gdzieś się spieprzyła po drodze, przy wersji kolejnej, położę na to większy nacisk. A no edukować się samemu przyszło, żadnych kursów człowiek nie pokończył, zostają podręczniki i mozolna praca. I forumowicze , którzy wytkną potknięcia.

 

CzAk1 i Coyote : jak zwykle u mnie, pomysł jakiś jest, gorzej z jego realizacją, heh

Edytowane przez Wish69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Wrzucam nowy obrazek, nad którym przesiedziałem ok 6 godzin. Rysowany ołówkami, potem wrzucony do photoshopa i tam pokolorowany. Co o nim myślicie?

 

ocznik5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

Witam po krótkiej przerwie. Kierując się radą Joela (dzięki) , pobawiłem się nieco kolorkami poprzedniej pracy. W tej chwili, bestyjka wygląda tak :

 

ocznik3psd.jpg

 

Idąc zaś za radą Telthony, próbowałem stworzyć coś od podstaw na tablecie. Efekty tworzenia czegoś poniżej, w kolejności od pierwszej, do ostatniej.

 

Próbowałem na tym pany poćwiczyć anatomię. Chyba już nieco lepiej?

 

skupienieF.jpg

 

Potem, inspirowany Venomem symbiot :

 

symbiotF.jpg

 

A na koniec, żabka malowana z refki. Przynajmniej ogólny jej zarys ;)

 

frogF.jpg

 

Zachęcam do wyrażenia swojej opinii i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Pokaż jakiś autoportret, kubek, albo kapeć zrobiony w digitalu.

Bo chciałbym się wyrazić, ale mi ciężko, bo na twoich pracach dużo rozprasza

Na pewno musisz popracować ze światłocieniem, bo jest niezdefiniowany.

Nie przepalaj prac białym i nie używaj czarnego, podpatruj naturę i zobacz jak te kolorki działają.

 

EDIT: Żabka imho najlepsza, ale przesadziłeś z efektami, między innymi ze śliną :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

Witam, dziękuję za reakcje.

 

Rozumiem kwestie zwianą z kolorem i złym światłocieniem (czy też jego brakiem). To się da wyćwiczyć. Będzie lepiej :)

 

Nie pierwszy raz słyszę też o swoich pracach, że są , hym chaotycze, że odbiorca nie wie na czym ma skupić wzrok... Mam zrobić jeden punkt, który będzie przykuwał uwagę? A reszta? Ma być szara, nudna i nieciekawa? Ja chcę żeby wszystko się ruszało, żeby biło po oczach (przynajmniej żaba i symbiot mają stwarzać takie wrażenie). Źle się to ogląda? W takim razie, znacie jakiś godny polecenia poradnik, który wyjaśnia jak prowadzić widza?

 

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wish69

Heh, dzięki. A tak na marginesie... Czy Loomis zmonopolizował rynek na nauczanie zasad rysunku i kompozycji? To nazwisko tak często się pojawia na wszelkiego rodzaju forach, że robi się to nieco śmieszne ;) Nie żebym ignorował porady Loomisa. Dziwi mnie po prostu fakt, że nikt nigdy nie wymienia przy podobnych okazjach innego nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ten sposób. To nie tak, że focal ma być ok, a reszta szara i nudna, tylko tak, że całość jest super, ale w focalu jest coś interesującego, przykuwającego uwagę, ogólnie coś ciekawszego od reszty. Spójrz na twoją żabę - przez te płomienie, czy ślinę patrzy się na nią prawie jak przez siatkę. Nat ym forum nie brakuje dobrych wzorów, polataj po teczkach :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dzięki. A tak na marginesie... Czy Loomis zmonopolizował rynek na nauczanie zasad rysunku i kompozycji? To nazwisko tak często się pojawia na wszelkiego rodzaju forach, że robi się to nieco śmieszne ;) Nie żebym ignorował porady Loomisa. Dziwi mnie po prostu fakt, że nikt nigdy nie wymienia przy podobnych okazjach innego nazwiska.

 

loomis jest dobry

podobne nazwiska to glenn vilppu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwie nowe prace. Ołówek i ołówek pokolorowany. Praca w kolorze z refki. Podobają się? Widać jakiś postęp?

 

sfchik.jpg

 

warriorgirl.jpg

 

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza mi sie nie podoba, bo nie ma podjazdu do naturalnej pani z bramki nr.2 ahh zeby jeszce takie niewiasty byly mile, nie pazerne na kase i na 3 literowe BMW... no dobra wracam do rzeczywistosci.

 

Panie kolego wiecej cwiczen z anatomii napewno dobrze ci zrobi, jesli mozesz chodz na rysowanie aktow, a jesli nie to rysuj ze zdjec i wlasne czesci ciala. Generalnie musisz nauczyc sie podstaw od podstaw, jelsi to ma jakis sens. Wywal wszystkie swoje przyzwyczajenia i to co wiesz, i zacznij od zera, konsstrukcja ( nie mylic z obstrukcja ;) ), studia koloru itd.

 

Sam konsekwetnie wdrazam ten plan i widze postepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za koment. Tylko Panie kolego, arcik z kolorkiem, JEST robiony z foty. Rysowałem patrząc na jakąś wygooglowana panią. Więc nie mam pojęcia co tam może być nie tak. Pierwsza zaś ołówkowa, też była konstruowana od samego szkieletu. Czaszka, obojczyki, klatka. Oświeć mnie waćpan, gdzie proporcje są zachwiane, gdzie anatomia poległa, bo patrzę i nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wishu kochanienki ja w dobrej wierze wszystko :)

 

Zobacz na zwyklym flipie, klatka troche siada i twarz jest ulozona dziwnie wzgledem calej glowy, reszta jest ok, chodz osobiscie nie przepadam za ta robo-tematyka .

 

76939408.jpg

 

Wiem, ze w w realu nie ma opcji flip canvas, ale jest pewna sztuczka przyloz lustro i sprawdzaj w ten sposob, wpadlem na to w sumie przez przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jasne, że w dobrej wierze. Ale jakbyś jeszcze pokazał palcem co tam padło... A z lustrem sposób znam, rzeźbię figurki, więc to jest taki mój naturalny flip ;) ale wracając do tematu, naprawdę w tej chwili błędu Panie Bracie dostrzec nie potrafię, mimo, że alkohol wzrok wyostrzył ;) No dobra, coś tam widzę, alem ciekaw, czy to samo mamy namyśli. Pozdrawiam, i dziękuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ludzie różne fajne rzeczy produkują, a ja wyprodukowałem zombie :D Nie miała to być próba malarskości, bardziej linearny art, ilustracja. z lekkim cieniowaniem. Poza zombiaka z foty (znaczy dokładnie to ze mnie :D )

 

zomb44i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, zombie sa swietne, w kazdej postaci wiec smialo je produkuj :)

 

Wiesz, mysle ze ty masz ten sam problem co i ja, za szybko lecisz w detal, a jest na to lekarstwo, wegiel w lapke i duzy format do zapelnienia, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności