Skocz do zawartości

Dwutygodniowy speedsculpting nr.6 "Twarz fobii"


Lucek

Rekomendowane odpowiedzi

Temat: "Twarz fobii" - Twarz lub postać znajdująca się pod wpływem koszmarnej fobii. Dozwolone wszelkie fobie - od człowieka umierającego na widok pająka po przerażonego przestrzenią kosmiczną agorafobika. Powykrzywiane, płaczące i przerażone gęby mile widziane:)

 

Czas: 4h

 

Deadline: Piątek 21.08.09 godz. 20.00

 

Zasady:

 

-model moze być wyrzeźbiony zarówno z dowolnej bryły prymitywnej( sphere, cube etc.) jak i z przygotowanej bazy- jeśli korzystamy z drugiej opcji czas przeznaczony na modeling musi zostać odjety od całkowitej puli. Pamiętaj ze jest to sculpting i twój model ma być wyrzeźbiony a nie wymodelowany.

 

- Można korzystać z dowolnej liczby obiektów na oczy, uzębienie i akcesoria. Nalezy jednak pamiętać ze czas jaki chcemy przeznaczyć na ich rzeźbienie również zalicza się do puli. Modele z których checesz wyrzeźbić dodatkirównież muszą być bardzo proste - staraj się ograniczać do extredutowanych boxów/spher!

 

- Na finalnym obrazku powinny znajdować się dwa-trzy ujęcia modelu oraz poziomy podziału siatki. Przykład:http://img230.imageshack.us/img230/3559/szymek.jpg

 

- Obrazek nie powinien być szerszy niż 900px

 

- Model powinien być przedstawiony w prosty sposób - Zbrush'owe matcapy, Mudbuxowy viewport etc. Zaawansowany rendering/postprodukcja nie jest dozwolona. .

 

-Nie można korzystać z wczesniej przygotowanych modeli.

 

-Nagrodą jest wymyślenie tematu na przyszły tydzień i nieśmiertelna sława:)

 

Panowie do dzieła:) Życzę powodzenia i wielu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To dopiero początek :P Może ktoś jeszcze coś dorzuci :)

 

Edit:

 

Nie zapomnijcie, że M@ti jest chętny :P

 

"Może ograniczmy się do twarzy po prostu? Robimy człowieka, czy dowolne stworzenie? Zakładaj wątek i jazda :)"

 

M@ti też fajne mordy robi :P Jest oryginalny bo zrobił Krilana z nosem :D Nigdzie nikt takie nie znajdzie ;)

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Gomez świetne przerażenie z obrzydzeniem XD (bardzo naturalna buźka jak zwykle zresztą ;] ).

Eco ciekawy ufok ale trudno powiedzieć jakie emocje on przedstawia (bardziej niezadowolony z czegoś ? XD )

Mam nadzieję że sam coś zdążę zrobić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan ktorego ktos przyłapał pod prysznicem:P

tak plus minus 2 godzinki ze zrobieniem bejsa :) wolno:P

10624384.png

oczka tak tylko na szybciora, bo głupio bez wygladał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte: A gdzie zęby? Wypluł szczękę z wrażenia:)? fajna mina tylko brakuje mi napięcia na policzkach i nosie ale to taka czysta kosmetyka.Ogólnie bardzo fajnie. W sumie połowa czasu także git.

Tomala: Od razu poznać że to ty sculptowałeś:) Szyja wydaje mi się za gruba. Nie wygląda gościu z twarzy na posiadacza takiego karczycha:) Czekam na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala miałem pisać że coś tam można by porpawic, zeogólnie cool jak zwykle etc., ale potem zobaczyłem napis- pure win!!!

M@ti- chcesz motywację, zgubił(skasował mi sie pliczekz moim sculptem i już go nie ma:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wygląda na solidny soft. W mudboxie jeszcze trochę trzeba będzie poczekać na takie narzędzia. Co nie zmienia faktu, że to dobry soft.

Poza tym przy takich gwiazdach jak w tej edycji to ciężko będzie coś zwojować.

 

Tak btw. może by ruszyć termin na sb wieczorem? Wątek został założony we środę, więc do pt nawet 1,5 tygodnia nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti: Pobrałem tego 3D Coat i przetestuje :) Może będzie dobrze się w nim pracowało.

 

Reanimator: aha ;] Rób, rób bo na razie tylko 4 prace są :P Ostatnio było więcej (o ile dobrze pamiętam :P )

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej moze wyskoczymy razem na piwko chłopaki i tam podyskutujemy and wyzszoscią Zbrusha nad muboxem lub odwrotnie:P Bo nasz speedsculpting sie zmienia w akademicką dyskusje...

Sculptic panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zrozumiałem :P Dzisiaj jak mi się uda to się pobawię - wczoraj musiałem odpocząć od kompa wieczorem. Btw. nie jestem zagorzałym zwolennikiem Muda - po prostu pracuje mi się na nim lepiej. Kwestia wyboru i przyzwyczajenia :)

Koniec off-topa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle :)

 

Tylko, że coś zęby dziwnie wyszły ;) Ale ogólnie jest dobrze (według mnie ;] ). Do tego masz jakąś kropkę czarną na oku :) Myślałem, że to ja mam coś na ekranie :D

 

No to ja też dorzucę :) W mudboxie bawię się od ok. 1tyg. Jest to moja druga głowa w cały cyklu nauki muda. Na pewno są błędy w anatomii (na pewno Lucek je zauważy ^_^)

 

Na razie mam 1h40min. Muszę jeszcze usta zrobić, zęby, może język i oczy dać bardziej na fobie :D

 

head1minibitwa2.jpg

 

head3minibitwa.jpg

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morte świetny! I świetna ekspresja, może jeszcze ktoś coś wrzuci to będzie fajnie.

 

VegA92 nad wyrazem twarzy wiadomo trzeba popracować ale popraw też np. brodę i nos za bardzo w dół schodzi, innymi słowy jest za długi. No i szyja cośik dziwna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, po całym dniu przed kompem. Nic specjalnego, ale jestem zadowolony, bo robię to coraz szybciej. Być może jutro uda mi się nad tym jeszcze popracować. Morte - wytrzeszcz straszny zrobiłeś - poprzednia bardziej mi się podobała :) W sumie fajnie, że mnie zachęcacie - z każdą kolejną główką coraz mniej patrzę do simblet, a coraz więcej jadę z głowy.

 

Ok. 2h, Mudbox.

scareds.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no M@ti :) Fajne. Czym robiłeś te zmarszczki na czole? Ja próbuję zrobić clay'em w mudzie, ale coś nie idzie :) Szukałem jakiś fajnych stampli do muda w necie, ale nic niema :)

 

Taki mały Update:

time: 2h40min (około).

 

Nie wiem jak usta zrobić. Robię i robię i nic nie wychodzi :)

 

* Zmniejszyłem nos

* Brodę dałem trochę do góry

* Szyję próbowałem poprawić. Wzorowałem się na szyi znalezionej w necie :)

* Zęby robiłem w Max'ie :) Takie mini kosteczki i później je do Mudbox'a wrzuciłem + małe poprawki.

* Znowu coś mi się z mirrorem stało (jak widać po ustach) i musiałem jechać dalej.

 

Edit:

 

Już poprawiam M@ti :)

 

headminibitwafinish.jpg

Edytowane przez Vega
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności