Skocz do zawartości

Teczka 2D: MazaQ update 30.11 - arka z czelendżu, bo nudy w wątku


MazaQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jako że to mój pierwszy post na forum, wypadałoby powiedzieć coś o sobie (będzie krótko):

z racji zainteresowań czasem coś sobie pomaluję… efekty poniżej

Na początek speedpainting’i , a z czasem pewnie trafią tu inne rzeczy.

Zapraszam do komentowania i konstruktywnej krytyki.

speed4.jpg

 

 

speed2q.jpg

 

speed3h.jpg

Edytowane przez MazaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę pracowalem tradycyjnie, ale to nigdy nie było moje głowne zajęcie.

Faktycznie teraz próbuję swych sił w PS, ale raczej hobbystycznie.

No i niestety zgadzam się, że światła to ja nie czuję oj nie.. dlatego rysuneczki bladziuchne -> pomocy!

:D

 

kolejny staroć------>

vechicle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To latające coś na ostatnim rysunku bardzo fajne, szkoda że mordujesz tło mechanicznymi pociągnięciami pędzla. Miejscami płaskawy ten pojazd (przyczepka), miejscami bardzo fajnie przestrzenny (przód). Poza tym doczepianie przyczepy do pojazdu tuż za tym wielkim silnikiem (odrzutowym?) nie jest chyba za mądre :). Osmaliłaby się. Poza tym on chyba leci z wyłączonym silnikiem. W tych piórkowych czy cienkopisowych rysunkach perspektywa jest si, ale w cyfrowych leży. Poprowadź sobie linię horyzontu i linie perspektywy w tym pierwszym a'la gwiezdne wojny. Dziób statku ewidentnie się rozjeżdża.

Jeżeli jeszcze czegoś mam się czepić, to ta zielenina kiepsko ci wychodzi. Za dużo drobnych gestów na dużej przestrzeni obrazka, robi się płasko. Próbowałbym ją raczej w bryły pozamykać najspampierw i poustawiać światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ci sie kompozycje rozjezdzaja i uciekaja z niej glowne motywy..np ten rycerz konny albo speeder...ten gosc w czerwonym plaszczu tez troche zbyt na bok przesuniety...ale miejscami bardzo fajnie malowane...ostatnie nalepsze chyba..tylko troche niebo toksyczne :]

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze - popracuję nad tymi elementami podczas malowania nowych malowanek.

 

przez sekundę czy dwie będę wrzucał tylko starocie (przepraszam że partiami) - obecnie nie mam czasu ani na jednorazowy upload wszystkiego na Imageshacka ani tym bardzie na zabawę w PS.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem fajne te twoje prace, uwagi juz dostales od przedmowcow.

Jesli chodzi o bladosc, korzystaj z mozliwosci ps'a walnij sobie czasem jakis gradient tu i owdzie, poprzestawiaj tryby warstwy pomanipuluj w color balance, brightness & contrast , levels. calkiem sporo tego ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że kluczem jest róznica pomiędzy rysowaniem, a malowaniem niestety jeszcze nie mogę się przestawić z kreski na plamy.

 

tak więc stare kreski:

 

witryna sklepu

 

skelp.jpg

 

opuszczona latarnia morska

 

B&W

 

lighthouselineart.jpg

 

i kolor

 

lighthouses.jpg

 

pzdr

Edytowane przez MazaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zgodzę z urbanboogie, te szkice są na tyle fajne, że szkoda je zabijać kolorem..i takie delikatne potraktowanie jak w wypadku wieży jest bardzo fajne...przy witrynie jest już za mocno moim zdaniem i się to gubi...ale to zależy też co chcesz osiągnąć ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe..nie doczytałem widocznie..ale to może w takim razie zostaw w ogóle podrysy i maluj od razu plamą ?

bo przy podrysie często, zwłaszcza bardzo dokładnym, zamiast malować i myśleć o tym robi się taką trochę kolorowankę..

plamami też się fajnie szkicuje :]..zwłaszcza na tablecie gdzie można poprawiać i warstwować do woli..ale akwarelę np. też do tego celu polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki leondrago,

Inspiracje pochodzą ze wszystkiego - filmów/ksiazek muzyki itp.

Ostatnio, będąc w Londynie nabyłem drobą kupna fajne książki o rysunku koncepcyjnym -> polecam np. "The skilful Huntsman" gdzie pokazany jest cały proces twórczy do bajki braci Grimm -- od designu broni, poprzez postacie, potwory na "środowiskach" i architekturze kończąc.

 

Anyway

Gospoda - rys koncepcyjny

 

building.jpg

 

Szkic latawca - inspirowany WH40K i transportowcem Valkiria

*wiem że drugie skrzydło jest lekko off, ale to taki szkic na spotkaniu, niemalze pod stołem. Pewnie kiedyś je wyprostuję i spróbuję pociągnąć całość kolorem.

 

szkicb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki icecold pewnie z nowym miesiącem się zaopatrzę.

 

W weekend przez przypadek dokonałem wstrząsającego odkrycia; otóż mój własny i osobisty monitor przekłamuje wszystko co się da tzn. kontrast i jasność. Efekt tego jest taki, iż tworząc pracę wydaje mi się na maksa ciemna podczas gdy wszytsko co jest czarne jest lekko szare itd.

Jak zobaczyłem moje prace na innym monitorze to się lekko zdziwiłem.

 

czas zmieniać sprzęt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, było kolorowo to teraz wrzucam trochę kresek -

 

gospoda nr 2

 

gospoda2.jpg

 

i wnętrze baru

 

jaskiniahazardu.jpg

 

zrujnowana krypta - fasada i wnętrze

 

ruinedtomb1.jpg

 

brand new krypta - sztuka nieśmigana

 

tomb.jpg

 

Kazimierz Dolny :D

 

okadkaj.jpg

 

I głowa Pana Kazimierza..

 

gowa1.jpg

 

endżoj

 

pzdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dalej tym ciekawiej. Miejscami jednak nadal perspektywa ci się rozjeżdża (na przykład w obrazku z wieżowcami). A jeżeli chodzi o kolor - mam dokładnie ten sam problem z monitorem - zastanawiam się jednak czy to kwestia monitora (mam jakiś najtańszy crt) czy długiego ślęczenia nad pracą i przyzwyczajenia się oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze:

 

- Kazimierz to pisak podmalowany akwarelą

 

- jesli dobrze obliczyłem to mój monitor liczy sobie 7 wiosen (LG flatron) i chyba już nie domaga..

 

and now ... pojazdo-pociąg, ważne że z karabinami

 

zapraszam!

 

finalfinal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki emmilius - szkopo/robot rzeczywiście ma zamontowany licznik zniszczeń :)

 

ponizej speed, którego motyw został zarżnięty z blogu Mandryka http://mandrykart.wordpress.com/ - generalnie polecam (blog, nie rżnięcie z prac innych)

 

pracka powstała jako 10 min szkic ołówkowy / scan i PS

jako tlo robi zdjęcie lasu czy czegoś tam - całość 1h

 

patrol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z teoria koloru moglbys "wypopowac" ich kolorem czerwonym, jakis blask bijacy zza szybki czy cos w ten desen. Druga sprawa, juz bardziej kompozycyjna przsunal bym ich bardziej na lewo badz prawo, a proporcje dokumentu ustawil na panorame, badz "pionowzlot" ;P

Pozdrawiam kolege Mazaka.

 

 

Update: Zrobilem lekki over twojej pracki, mam nadzieje iz da ci to jakis poglad.

Aha te jaskrawe listki na ciemnym tle; moim skromnym zdaniem zbytnio rozpraszaja oko, mozna by je jakos subtelniej przedstawic.

 

patro2.jpg

Edytowane przez ICE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności