Skocz do zawartości

[Flash] nietypowy pakiet tutoriali


Grave

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

LINK: http://www.wrzuc.to/pVEw8rI0.wt

 

Tym razem prawię o implementowaniu do flasha animacji wykonanych w innych programach. W tym przypadku posłużyłem się „3D studio Max”, ale równie dobrze może to być „After Effects”, „Toon Boom”, „Blender”, „Cinema4D”, „Maya” itp.

 

Jest tu trochę materiałów które z pewnością przydadzą się wszystkim użytkownikom Flasha – jest trochę o kompresji, compositingu, rotoscopingu, tematy bardzo ważne, a rzadko poruszane ;)

 

Polecam zacząć, od studiowania „gra-bijatyka” i „alpha_png_i_gif” – dzięki temu można uniknąć niejasności przy analizowaniu reszty...

 

UŻYTE PROGRAMY W SAMOUCZKU: Adobe Flash CS3 (ale oczywiście pliki zapisywałem w formacie Flash8), DAZ Studio, 3DS MAX 9+ColladaMax (plugin), Photoshop CS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisy nie są wszędzie, ale tam gdzie są najbardziej potrzebne można je znaleźć! Jedne można znaleźć w plikach html, a drugie wewnątrz plików FLA przy skrypcie. Wiem, że ten tut to bajzel, ale spieszyłem się bo już nie chciałem odkładać tego na kolejne X czasu, gdyż pewnie w końcu nic by z tego nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności