Skocz do zawartości

Szkicownik 2D: Mr Kostek [s-f, horror, fantasy i inne (+18 czasami)]


Mr Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrało mi sie pełno jakichś szkiców, rysuneczków, projektów niedokończonych. Trzeba było otworzyć jakiś pierdzeilnik na tego typu rzeczy. Teczkę zachowam na prace już gotowe. Dziś ściepa ogólna od tradycyjnego rysunku do digitalu. Zapraszam do oglądania i komentowania.-kartusz0001.jpg-creaturejx.jpg-horror2.jpg-warriormq.jpg-demonshow.jpg-kobietyk.jpg-kobietawaz.jpg-violencem.jpg-meduzaszkicownik.jpgNo to tyle na dziś. Kolejne porcje już niebawem.

Edytowane przez Mr Kostek
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne lineart'owe studia dłoni. No i sporo fajnychszkiców wcześniej. Widać, że troszkę jeszcze szukasz stylistycznie ale jest naprawdę nieźle. Fajnie sie Twoją teczkę ogląda i myślę, że z czasem będzie ona zyskiwać na wartości w szybkim tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ eVenement, QbisieQ, konrad11 : dzięki

Co ciekawe szkic wioski miał już iść do archiwum rzeczy niedokończonych i coś mnie tknęło. Lubie malować/rysować przy ograniczonej palecie kolorów także takie na razie prace tu będą. Cały czas uczę się panować nad kolorem.

konrad11 niebawem trochę takich szkiców jak na początku podrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack the Ripper całkiem calkiem ale...

 

- zauważ że nos jest namalowany od frontu mimo że twarz jest trochę bokiem.

Naturalniej by to wyglądało jakby ten prawy ( z punktu widzenia odbiorcy ) płatek nosa zamalować albo jeszcze bardziej zmniejszyć i przyciemnić.

 

- trochę mdły mi się wydaje ten obraz. Ja bym zdecydowanie bardziej schował twarz w cieniu kapelusza i dał większe kontrasty. Szczególnie że są te niebieskie światła które mogą wtedy dać jeszcze fajniejszy efekt.

 

Oczywiście to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Teraz nos jest narysowany poprawnie jeżeli chodzi o perspektywę, kąt widzenia ale jest trochę za mały. ja bym go uwydatnił.

Fajne prześwity niebieskiego przy włosach i dobrze że więcej cienia pod kapeluszem dałeś. Moim zdaniem jednak wciąż za mało kontrastu i gdzie nie gdzie śmielszych światłocieni. Pozwoliłem namazać szybko overa, żeby pokazać dokładniej czego mi brakuje. Mam nadzieję że choć trochę pomogę :) jack2d_xpsxww.jpg

 

Ps. Zwróć uwagę na lewą część twarzy ( jego lewą ) trochę wygląda jakby oko wystawało w bok od głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wersja i jak Wam się podoba po kilku zmianach?

jackva.jpg

 

 

@QbisieQ: Dzięki wielkie, pomogło choć i tak nakombinowałem się z tym nochalem. Na razie dam sobie z tym spokój z Jackiem, mam kilka innych prac do zrobienia. Pewnie niedługo coś powrzucam.

@Areien: Pędzle z drzewami/krzakami to nie jest duży problem. Poszukaj sobie fotek lub najepiej zrób drzew w ujęciach jakie Ci się podobają i na bazie ich zrób sobie pędzle. Teraz akurat jest odpowiednia pora roku na takie fotki [bezlistna znaczy]. Eksperymentuj z ustawieniami pędzli. Wierz mi ciekawe rzeczy można narysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządki w szkicownikach ostatnio zacząłem, a że i teczka troche leżała odłogiem to powrzucam trochę takich różności, bez ładu i składu.

 

femaler.jpg

-

kartusz001.jpg

-

kartusz002.jpg

-

kartusz003.jpg

Te poniżej to forma rozgrzewki jaką czasem stosuję przed rysowaniem. Rysuneczki wielkości pudełka od zapałek/papierosów. Rysowane na szybko, bardzo szybko.

 

kartusz004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice anatomiczne, hmm, niezbyt anatomiczne =]. Te dwa jeszcze ujdą, ale pani której widać ass najgorzej Ci wyszła.

Tak sobie patrzę na Twoje szybkie szkice i mi się komiks Thorgala przypomniał. Nie pamiętam dokładnie tych rysowników (Rosiński chyba i jakiś Van Damme). Bardzo mi się podoba ta technika, tym lepiej że to szybkie szkice, widać że masz to ładnie opanowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Thorgalu to ja sie wychowałem, Emmilius aż strach pomyśleć że nie jesteś pewien kto jest twórcą Thorgala ;) Na to by poprawnie opanować anatomie to daje sobie jakieś pół roku, to na razie tylko wprawki. Też staram się opanować digital. To wszystko niestety trwać nie mam mozliwości by dużo rysować a przynajmiej tyle ile bym chciał. Wiesz praca i inne sprawy. Ostatnio to już szkicownik mam w robocie i jak mam chwile to coś skrobnę szybko bez kombinowania długopisem. Trzeba ćwiczyć cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się kolory i dłoń . Wyszło super. Z twarzą coś dla mnie jest nie tak, trochę jakby za szeroka a głowa za mała do takiej ilości włosów? Jakby miała założoną wielgachną rudą perukę? Coś z proporcjami nosa ust i oczu wzajemnie tez nie gra. Spróbowałabym pobawić się trochę przesuwając co nieco proporcje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosy wyszły chyba przede wszystkim strasznie płasko. Mógłby się pojawić jakiś cień od włosów na czole i okolicach... Pokombinuj też może trochę z ogólną spójnością stylistyczną. Na przykład ręka (która mi się najbardziej podoba) ma outline, którego nie ma na reszcie elementów i trochę wygląda jak z innej bajki. Więc może fajnie by się było pobawić z takim obrysem i wprowadzić go na całym obrazku? Ogólnie fajnie, że widać u Cibie jakiś indywidualny styl (myślę tu o stylizowaniu postaci) . Jest nad czym pracować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

masz talent, tylko niestety za wcześnie zawładnęła Twoimi pracami, maniera komiksowa.

Żeby dobrze rysować , w tym i komiksy trzeba przejść przez etap studium z natury. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt włosy plaskato wyszły, muszę mocniej posiedzieć nad włosami/futrami bo chyba jeszcze niezbyt mi się udają. Co do spójności hmm, rzeczywiście wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, trzeba się pilnować. Dzieki Biernac za uwagi.

I-riss wiesz ja na komiksach się czytać uczyłem (Tytusy, Relaxy, Żbiki czy nieśmiertelny ŚM) i zawsze tak rysowałem. Chyba. Niestety nie miałem większych możliwości rysunku ludzki z natury, chyba że na ulicy czy w tramwaju. Ja rysunkiem to się hobbystycznie zajmuję nigdy nie uczyłem się w szkole/studiach. Może to dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

To rozwijaj go , bo masz możliwości.

 

Ja też wychowałem się na komiksach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby jej laser przepalił głowę (ale to tylko moja wyobraźnia):P usta są fajne, choć też się za bardzo odcinają od twarzy (chodzi mi o tą czarną krechę). No i tak jak sam już wspomniałeś włosy, a tło nie jest złe;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Jak widze to oko wymaga większej uwagi, no nic posiedze nad tym jeszcze. Maury dzięki za uwagi, może rzeczywiście nie zmienie tła, zobaczymy. OK, teraz troche z innej beczki szkice twarzy, szybkie bez referek, ołowek + pisaki. Liczył się czas rysunku a nie jakość. Niestety takie wymagania rynku.

-

50776634.jpg

-

42937693.jpg

-

36883373.jpg

Edytowane przez Mr Kostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienes zwrocic uwage na fakt iz wszystkie twarze z wyobrazni sa do siebie podobne, bodajze oczy rysujesz w bardzo podobny sposob i czasem tez usta, musisz popracowac nad zroznicowaniem.

 

Ale wyrobiles sie niezle, duzo to lepsze niz te stare woje rysunki trzymam kciuki za dalszy postep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o tym takie zdanie: Skoro oni tak robia, to daja publiczna nauke , czego NIE robic ;)

 

Jak to mowia uczymys ie na bledach,a le dobrze jest tez uczyc sie na bledach innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się Jolel, staram się. Ok, trochę świeżyzny rysunek z serii Portrety Rodzinne:

ołówek:

grayr.jpg

kolor:

kolorp.jpg

Buźka już nieco inna (też bez referek), waham się co do tła, jakoś mi nie leży. Może coś podpowiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem widziałem, ma facet fajne triki do retuszu szkiców ołówkowych. Ogólnie niezłe klimaty prac. Co do piątego biegu, przestałem oglądać w tv, czasem jakieś dvd, ograniczyłem sen do niezbędnego minimum. Robota, dom, rysunek, spać i tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności