Skocz do zawartości

Teczka 2D: Joel Farby joelne


Joel

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszko przyjął chrześcijaństwo 1000 lat temu.... do tego czasu Bogiem był tu Światowid...a co to jest gorszy Bóg, a kto to ustalił..??? .... bo nasz własny to gorszy... zawsze się sprzedawaliśmy jak nie chrześcijaństwu .... to Hollywood...:)))))))))....:))))))))))))...:)))... oj... kulam się po podłodze....!!!

 

No w sposob oczywisty byl gorszy bo pozostal lokalny. Nie podbil innych narodow, nie porwal nowych wyznawcow, przegral w starciu z obcym Bogiem na wlasnym terenie. Cienias i tyle. Lokalny - przychodzi mi do glowy analogia do takiego jednego Prawdziwego Artysty, wiesz o kim mowie, prawda? To kulaj sie dalej :)))))))))......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mieszko przyjął chrześcijaństwo 1000 lat temu.... do tego czasu Bogiem był tu Światowid...a co to jest gorszy Bóg, a kto to ustalił..??? .... bo nasz własny to gorszy... zawsze się sprzedawaliśmy jak nie chrześcijaństwu .... to Hollywood...:)))))))))....:))))))))))))...:)))... oj... kulam się po podłodze....!!!

 

Świętowid(wyjmując z te grona poszczególny szczepy słowiańskie)... Ogromna wiedza, powala... Już w XIXw. pisali(choćby Brucker), że w słowiańskim panteonie występował jako największy/najwyższy z bógów Perun, gromowładny tak samo u słowian jak i jaćwingów, prusów i litwinów(choć miało to nieco inne formy językowe). Kolejną rzeczą, że pisze się Świętowid, aczkolwiek to pewnie forma ekspresji artystycznej.

 

Aczkolwiek najstarszym bogiem jest bogini płodności/ziemi/bogini matka/kobieta i dziewica występująca w ogóle wierzeń indo-europejskich, która jakby nie było jest wygrana, bo pewne jej formy i w chrześcijaństwie można dostrzec.

Edytowane przez legomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę z tego wątku kompletnie. Joel - sam jestem agnostykiem ale mam do Ciebie wielki szacunek i nie mogę pojąć że niektórzy zniżyli się tutaj do rzucania jakimiś epitetami i do języka agresji. Rób swój. Może nawet więcej Ci powiem - mniej gadaj tutaj a więcej maluj. Nie każdy tekst jest warty odpowiadania na niego a ja bym chętniej zobaczył więcej rzeczy od Ciebie bo masz ogromny potencjał według mnie.

Pzdr.

sledze ten watek i przyznam szczerze ze dyskusja jest na poziomie, nawet Ci co starali sie Joela "zagiac" pisali z szacunkiem i kultura( no moze byly male wpadki), cieszy mnie ze dwoch ludzi o zupelnie przeciwstawnych pogladach moze porozmawiac ze soba w sposob tak dojrzaly...

No ale wpadl dziadek bedzie zadyma ;PP

 

Przypominam, że to jest Teczka - wątek z pracami autora (i nawet to forum) to chyba nie miejsce na tego typu dyskusje. Ale to tez pozostawiam Joelowi do rozpatrzenia.

Joel juz to rozpatrzyl dawno temu, napisal wyraznie zeby pisac na privia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel

Świetnie się ogląda Twoje prace, kolor wyczucie miazga - podoba mi sie.

Zaciekawiła mnie deklaracja o nie malowaniu rzeczy do gier i filmów poparta przekonaniami religijnymi, w połączeniu z umiejętnościami i świadomością może wyjść coś ciekawego , aczkolwiek mam nadzieje ze nie bedzie to robienie stron internetowych (jak sam napisałeś :D).

Ciekaw jestem jak sie potoczą Twoje losy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Świetna teczka.

2. Udowadnianie czegoś w co się wierzy jest swego rodzaju oksymoronem. (to raczej do tych niewierzących)

Na upartego można wierzyć w to, że Ziemia jest płaska a wszystkie dowody świadczące o jej kulistości są mistyfikacją, tyle że ludzie wracający z podróży dookoła świata będą nam to skutecznie utrudniać. Mnóstwo jest takich, którzy wydają opinie a sami nie ruszają się z domu. Ja jako ich najlepszy (czyt. najgorszy albo jak kto woli) przedstawiciel odsyłam Cię do punktu 3.

3. Rób strony internetowe (albo coś innego) a jak to dobrze ogarniesz będziesz miał czas i na punkt 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie dobre prace,

pisanie na tym forum o czyjejś wierze uważam za nie na miejscu, dla mnie możecie sobie wierzyć w jedi i mi to nie przeszkadza (będąc przeciwnikami wiary zamierzacie nawracać na swój światopogląd?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się ta anatomia bardzo podoba, wygląda jak by była celowo zdeformowana, też mi się już opatrzyły te wszystkie Conany :)

 

Jeśli chodzi o lingwistykę na uw, to poczuwam się do ostrzeżenia Cię, że te studia pozostawiają bardzo mało czasu na malowanie, bo to na dobrą sprawę 2 filologie ukryte pod jedną nazwą, imho to kierunek dla osób które są zdeterminowane żeby poświęcić się językom i są zdecydowane realizować się w tłumaczeniach. Chociaż w dużej mierze jest to też kwestia tego, jaką kombinację języków się wybierze - ja byłem na angielsko-rosyjskiej, gorzej trafić można chyba tylko wybierając rosyjsko-niemiecką. Za to angielsko-hiszpańska jest podobno najluźniejsza (wybacz, ale w przypływie rasizmu przypisałem Cię właśnie do tej, wyłącznie na podstawie imienia, nie wiem czy słusznie ;)) ). No i nie wiem jakie tam są teraz kryteria rekrutacyjne, ale polecam się zainteresować. W razie czego jest jeszcze katedra języków specjalistycznych na Szturmowej. Ale jak chciałbyś mieć trochę wolnego czasu, to raczej kombinowałbym np. z samą anglistyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Po stu latach mojej niebytności mam wreszcie możliwość rzucić jakimś drobiazgiem od siebie. Jako że zwyczajnie nie ma czasu malować tak dla siebie, to nie było i czego przez ten czas pokazywać. Na szczęście trafiła się nie lada okazja w postaci Warsztatów Malarstwa Cyfrowego w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT. Ustawiono nam modeli i oświetlenie i można było malować. Więc wymodziłem takie oto dwa bazgroły. Myślę, że ok. 3 godzin na każdą.

 

 

bard_by_yamame-d8yzl0b.jpg

 

soldier_by_yamame-d8yzlll.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wojak lepiej wyszedł dlatego dałem pod koniec :p. No nie mogę pokazać nic, jakbym mógł to bym pokazał :D. Ale chciałbym, żeby mi się w te wakacje coś-niecoś na boku udało zrobić. Portfolio by się przydało odświeżyć, bo niektóre pozycje pamiętają jeszcze gimnazjum. A o moim porabianiu kilka starych postów wyżej Urbanboogie przepowiedział moją przyszłość :D. Poszedłem na lingwistykę stosowaną z angielskim i rosyjskim i naprawdę mało czasu na cokolwiek, a jak człowiek jeszcze coś chce popracować przy zleceniach to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel - fajny, bardzo wyrazisty masz styl. Wojak jest esencją według mnie "mało kresek, dużo treści". Też według mnie jest jedną z najlepszych z ostatnich pracek tutaj (choć Jozue też ma klimat, widać że Jozue ma w sobie moc by czynić rzeczy wielkie, proste, plecy, lekko wypięta pierś pokazuje charakter postaci, choć stopy są ciutke za duże chyba).

Masz wielki talent i nie zmarnowałeś go, a skąd i jak go masz - nie mnie oceniać czy drążyć temat, rysujesz to co uważasz za godne Twoich przekonań i wielki szacunek że w tym CRAZY świecie masz zasady których się mocno trzymasz i to w dodatku w biznesie a nie tylko w domu.

Pozdrawiam i czekam na więcej prac, jak pewnie wszyscy tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej no dzięki wszystkim, miło, że ktoś zagląda ;).

Czas leci, leci - siedziałem tu jeszcze w gimnazjum, a tu już czekam kiedy skończę ten licencjat heh. Właśnie bardzo fajnie się malowało na tablecie z modela, pierwszy raz coś takiego. A ostatni czas jak rysowałem/malowałem z modela, to było w liceum - też bardzo lubiłem.

Na warsztatach ja sobie siedziałem pokorniutko w kącie, po mojej pracy kto był domyśli się pod jakim kątem. Siedziałem sobie za Lordem biernacem i mogłem podglądać jak on sobie maluje. Było dla mnie nie lada gratką, że mogłem na żywo podziwiać naszych rodzimych masterów. Nawet mi biurko dostawili (to znaczy nie oni :D - tylko mi dostawiono jak zapytałem się czy jest wolne jakieś, reszta siedziała sobie z tablecikiem na kolankach :p) to już tylko mi mojego drugiego monitora brakowało.

Już zaczęły się wakacje więc!.. mogę wracać do intensywnej pracy ;p. Ale postaram się może coś wcisnąć niedługo w wolnej chwili.

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności