Skocz do zawartości

Challenge Corner Edycja 18 [10/2009]. Regulamin i Temat


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

cctype5fyk2.jpg

 

 

TYP: MATTEPAINTING

TEMAT: Wiszące Ogrody Semiramidy na „Nowej Ziemi” by dezzed

 

Przedstawienie w formie enviro.

 

Wiszące Ogrody Semiramidy uznawane są za jeden z siedmiu cudów świata. Był to zespół ogrodów dworskich, wbrew nazwie nie "wiszących" (nazwa wzięła się prawdopodobnie stąd, że z daleka wyglądały jak zawieszone w powietrzu. Według przekazów babilońskich kapłanów ogrody miały powierzchnię ok. 400 stóp kwadratowych i wysokość 75 stóp, ponad sto tarasów zbudowanych jeden nad drugim i wypełnionych taką ilością ziemi, że rosły na nich drzewa. Ogrody te zostały założone w VII wieku p.n.e. na zlecenie ówczesnego władcy.

Źródło: http://siedemcudowswiata.fm.interia....semiramidy.htm

 

Po opuszczeniu ziemi, ludzie przez długi czas poszukiwali planety na której mogli by się osiedlić. W końcu, po długich poszukiwaniach znaleziono odpowiednią planetę. Założono na niej kolonię i zaczęto budować „Nową Ziemię”. Wznoszono budowle i odtwarzano miejsca znane z Ziemi, oczywiście ze znacznie większym rozmachem i niekoniecznie przypominające oryginały.

Waszym zadaniem będzie przedstawienie ogrodów jak mogły by wyglądać odtworzone w przyszłości. Jeśli kiedyś coś takiego powstanie z pewnością nie będzie wiszące tylko z nazwy a swym pięknem, bujnością roślinności i różnorodnością fauny przyćmi oryginał.

Do boju moi architekci krajobrazu .

Miłego rysowania.

 

Inspiracje:

 

http://www.terroryzator.jawnet.pl/cu...a/ogrody10.jpg

 

http://cghub.com/images/view/35067/page:1/

 

http://forums.cgsociety.org/showthre...f=137&t=325830

 

http://images.google.pl/images?hl=pl...tart=0&ndsp=21

 

TERMINARZ:

START: 05.10.2009 r

KONIEC: 26.10.2009 r

Głosowanie: 27.10.2009 - 02.11.2009

 

 

INFO:

 

Zwycięzca wybiera temat

• conceptart • ilustracja • mattepainting • komiks • plakat • ??? •

Czas trwania wyzwania: 3 tygodnie.

 

!! Serdecznie Zapraszamy !!

 

 

REGULAMIN :

 

* Udział w ChallengeCorner może brać każdy.

* Aby wziąć udział w ChallengeCorner wystarczy być tylko posiadaczem konta na http://www.max3d.pl

* Założenie własnego wątku w dziale ChallengeCorner deklaruje tym samym chęć w nim udziału.

* Wątek należy założyć nie później niż tydzień przed zakończeniem tej edycji ChallengeCorner.

* Nazwa wątku powinna brzmieć:

 

ChC.18: WOSN_NOWA_ZIEMIA by XXX

 

* Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich

może poddać głosowaniu.

* Zachęcamy do jak najczęstszego postowania kolejnych postępów ze swojej pracy. Więcej informacji to większa popularność.

* Obrazy mogą być stworzone w programach graficznych do obróbki grafiki2D (np: Photoshop lub Painter), jak również w technikach tradycyjnych(olej, akryl, ołówek etc.). Wątki zawierające grafikę 3D będą usuwane.

 

* Wersje finalne obrazków wraz z krótkim opisem (max 3-4 zdania) oraz znaczkiem w załączniku, (typu: finish, koniec, fine etc. ,) Proszę umieszczać w pierwszym poście swojego wątku.

* Dodatkowo Proszę umieszczać podlinkowane miniaturki dla prezentacji pracy o rozmiarach 180px x 295px w Pierwszym Poście wątku

* Wersje finalne obrazków powinny mieć szerokość/wysokość nie większą niż 800px/900px., /dodatkowo można wstawić link do pełnej wersji/

* ostatniego dnia, lub pierwszego po zakończeniu pobieramy obrazki tylko z pierwszego postu i zapisujemy je w nowym wątku gdzie użytkownicy będą mogli obejrzeć prace i oddać na nie swoje głosy. Prace z innych postów niż pierwszy nie będą brane pod uwagę.

* Postowanie prac zaczętych wcześniej lub będących przedmiotem innych konkursów jest niemile widziane i nie dozwolone.

 

* Prace nie spełniające wymagań tematu nie będą brane pod głosowanie.

 

* Zwycięzcą może zostać nawet 1 osoba, która ukończy swoją pracę zgodnie z założeniami danego tematu oraz będzie spełniać jego wymogi, w takim przypadku Sonda NIE Będzie ogłaszana.

 

 

//ILUSTRACJA

 

* rozdzielczość finalnej pracy to minimum 100x100 mm, 300 dpi, //1181x1181px link do oryginału wstawiony w pierwszym poście wątku.

 

//CONCEPT

 

* obowiązkowo minimum jeden dodatkowy rzut na obiekt.

* obowiązkowo przynajmniej jeden powiększony detal/fragment z obiektu

* Pod pracą wskazany jest opis uzupełniający obrazek. (np. na czym się bardziej skupiliście, co z opisu najbardziej wpłynęło na taką, a nie inną interpretację tematu)

 

//KOMIKS

* zachowanie jednolitego stylu plastycznego i wyglądu postaci,

* ścisłe trzymanie sie opisu,

* układ i rozmiary kadrów dowolne, należy jednak zachować kolejność

z szablonu (czyli chronologię mówiąc krótko)

* użycie wszelkich referencji jest bardzo wskazane

* zalecany format A4 300dpi, na forum pokazujecie A4 72 dpi (595x842 px) , ewentualnie link do full size

* prace najlepiej zacząć od szkicowego rozplanowania kadrówi zamieszczenia takiej formy na forum

* w pracach można wykorzystać wszelkie wyrazy dźwiękonaśladowcze oraz inne elementy składające się na ten rodzaj.

 

//PLAKAT

 

Na plakacie oprocz wlasicwej grafiki powinny się znajdować:

- tytul filmu

- obsada, przynajmiej glownych aktorow (oczywiscie moga byc wymysleni)

- reżyser, itd ...

- data premiery filmu czyli: xxx data zakończenia ChC xxx

 

//MATTEPAINTING

Edytowane przez miriam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

O, malowanie po focie będzie i to bezkarnie ! HURA :>

Tylko mam małą sugestię - jako że to mattepainting, to bądźmy uczciwi i pokazujemy źródłowe foty. O prawach autorskich dotyczących zdjęć chyba nie muszę wspominać, to jest poważne forum :)

No i wreszcie - jak rozumiem to ten mattepainting może mieć dość dowolną formę - tzn. mogę sobie to stylizować na obraz ? Czy ma raczej być taki dość klasyczny - żeby to wyglądało jak fota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie brzmi, nigdy jeszcze nie korzystałem z tej metody, ale wydaje się być ciekawa. I dołączam się do pytania SBT77, czy można stylizować na obraz, co widziałem już w niezliczonej liczbie przypadków, ale dobrze wiedzieć :)

 

EDIT: linki z inspiracjami mi nie działają ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak Joel nie mam w tej dziedzinie zadnego doswiadczenia (moze dla tego chce sprobowac) ale nie chce tego robic calkowicie na czuja, dlatego z checia dowiedzialbym sie od kogos bardziej doswiadczonego w tym temacie czym tak naprawde jest MATTEPAINTING

wiem wiem google... pewnie tez wielu rzeczy domyslam sie sam ogladajac obrazki, ale chociazby kwestia tego kiedy prace mozemy zakwalifikowac jako mattapainting a kiedy jeszcze/juz nie i takie tam

z gory dzieki za reakcje

 

a moze na forumie jest gdzies wont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedyk - z grubsza mattepainting to tworzenie podkładu ze zdjęć i 3d do ujęcia filmowego, tak by dać iluzję przestrzeni. Czyli klasycznie powinny być to foty i wyglądać jak najbardziej naturalnie. Jak rozumiem tutaj 3d jest zakazane, więc zostają same foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, malowanie po focie będzie i to bezkarnie ! HURA :>

Tylko mam małą sugestię - jako że to mattepainting, to bądźmy uczciwi i pokazujemy źródłowe foty. O prawach autorskich dotyczących zdjęć chyba nie muszę wspominać, to jest poważne forum :)

No i wreszcie - jak rozumiem to ten mattepainting może mieć dość dowolną formę - tzn. mogę sobie to stylizować na obraz ? Czy ma raczej być taki dość klasyczny - żeby to wyglądało jak fota ?

 

Nie malowanie po focie, a podmalówka oraz ew. wykorzystanie części fotografii do stworzenia całości obrazu/wizji autora ;). Tak źródła winne być uwidocznione w wątku .

 

Kurde fajnie brzmi, nigdy jeszcze nie korzystałem z tej metody, ale wydaje się być ciekawa. I dołączam się do pytania SBT77, czy można stylizować na obraz, co widziałem już w niezliczonej liczbie przypadków, ale dobrze wiedzieć :)

EDIT: linki z inspiracjami mi nie działają ;p

 

Ależ kochani :), co znaczy stylizować na obraz ? Przecież w 99.% przypadków wszystkie czynniki składają się na to co widzimy czyli "OBRAZ". Nie ma myślę w tym momencie znaczenia materia składowa, aby całość była zgodna z ogólnymi zasadami, kompozycji, i trzymała się wytycznych tematu.

 

Co do linków w wolniejszej chwili powstawiam nowe, sorka.

 

podobnie jak Joel nie mam w tej dziedzinie zadnego doswiadczenia (moze dla tego chce sprobowac) ale nie chce tego robic calkowicie na czuja, dlatego z checia dowiedzialbym sie od kogos bardziej doswiadczonego w tym temacie czym tak naprawde jest MATTEPAINTING

wiem wiem google... pewnie tez wielu rzeczy domyslam sie sam ogladajac obrazki, ale chociazby kwestia tego kiedy prace mozemy zakwalifikowac jako mattapainting a kiedy jeszcze/juz nie i takie tam

z gory dzieki za reakcje

 

a moze na forumie jest gdzies wont?

 

Przyznam szczerze nie lubię definicji ani definiowania granic, to tak jakbym na siłę próbował wszystko sobie poszufladkować a szczerze mówiąc w dzisiejszych czasach nie jest to takie jednoznaczne -> aczkolwiek z Wikki http://en.wikipedia.org/wiki/Matte_painting#Background

dodatkowe informacje możecie znaleźć u nas na forum, z tego co pamiętam, kiedyś ktoś szerzej o tym pisał ;).

 

 

a mozna sobie walnac w 3d baze po ktorej sie bedzie mazialo i wstawialo zdjecia, oczywiscie zakladajac ze nie bedzie widoczna w finalu?

 

Przykro mi nie można ;).

 

//Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kochani :), co znaczy stylizować na obraz ? Przecież w 99.% przypadków wszystkie czynniki składają się na to co widzimy czyli "OBRAZ".

 

Miałem na myśli stylizację na malarstwo, wyraziłem się nieprecyzyjnie...

Co prawda taki mattepainting jest nieco bezużyteczny - ale jaki ładny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedyk - z grubsza mattepainting to tworzenie podkładu ze zdjęć i 3d do ujęcia filmowego, tak by dać iluzję przestrzeni. Czyli klasycznie powinny być to foty i wyglądać jak najbardziej naturalnie. Jak rozumiem tutaj 3d jest zakazane, więc zostają same foty.

 

Absolutnie nie masz racji :) Ostatnio opierniczal mnie za taka pomylke Morbid Karbid :P Oryginalnie matte painting (jak sama nazwa wskazuje) to dziedzina polegajaca na MALOWANIU tla, ktore potem jest podkladane do filmu (patrz pierwsze Star Wars'y). Tlo malowane do cartoonowej animacji to tez matte painting :) A to, ze w dzisiejszych czasach najefektywniej sie skleja fotki i 3d to tylko kwestia techniczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie masz racji :) Ostatnio opierniczal mnie za taka pomylke Morbid Karbid :P Oryginalnie matte painting (jak sama nazwa wskazuje) to dziedzina polegajaca na MALOWANIU tla, ktore potem jest podkladane do filmu (patrz pierwsze Star Wars'y). Tlo malowane do cartoonowej animacji to tez matte painting :) A to, ze w dzisiejszych czasach najefektywniej sie skleja fotki i 3d to tylko kwestia techniczna...

 

No tak, ale dziś chyba mało kto maluje tło, skoro fotoszopowa sklejka lepiej rozwiązuje sprawę. Niemniej jednak - chodzi o malowane czy tam stworzone tło do czegoś filmowanego... Ale dzięki za zwrócenie uwagi :)

Krótko mówiąc - jeśli umiecie malować bardziej przekonująco niż fota, to rysiki tabletów w dłoń i do boju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz, tak jak pisalem tlo malowane np. do filmu Pixara, ktore wcale nie jest mixem fotek i nie jest realistyczne to tez matte painting, wiec teoretycznie mozecie namalowac cokolwiek w dowolnej stylistyce i powiedziec, ze to matte painting... Zupelnie malarskie tlo namalowane do animacji, ktora ma miec malarska stylistyke tez jest matte paintingiem :) Tak tylko sie wtracam, bo zauwazylem, ze sporo osob myli te dziedzine z technika tworzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, widzę chłopaki że rozwijacie myśl ;), imo nie warto, na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o stylizacje jako takich schematów działania nie ma, docelowo najważniejszy jest finalny "produkt", myślałem również nad tym co pisał kamil.ochel w sumie finalny render można zaliczyć również jako część obrazu.

 

Dlatego też myślę że wykorzystanie, zaznaczam - elementów zrobionych w 3D nie całości ;), może być dozwolone o ile nikt nie ma nic przeciw.

 

//pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miriam mi głównie chodziło o to że muszę wykonać pewien element o którego stocka takiego jakiego ja chce trudno a w 3d to bedzie dla mnie 10 minut a jak sobie zrobie takiego wzora do rysowania to sobie go zamaluje (uzyje tylko jako baze to overpaintingu) a nastepnie usune

 

jak dla mnie w matte paintingu nie liczy sie technika tylko efekt końcowy (technika będzie inna od targetu, takwiec do filmu najlatwiej z fotek, do bajki namalowac a do animki 3d najlepiej 3d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności