Skocz do zawartości

Teczka 2D: Experimental - Rotcore 2 Duo


Rotcore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Nadszedł czas na wyłożenie swoich kart i szansa na krytykę ze strony osób, które sam krytykowałem bądź chwaliłem... Wszystkie prace wykonałem myszką i stopą... a tak szczerze to wacom intuos + Photoshop CS3... prace zamieszczę wg kolejności ich powstawania. Zapraszam do oglądania i udzielania uwag, pomoc w celu ulepszenia prac także mile widziana zwłaszcza, że nie jestem na zadowalającym etapie poziomu swej twórczości... Tradycyjne: 1. Rysunek węglem 100x70 dscf0074m.jpg 2. Rysunek ołówkiem 100x70 pic00002f.jpg 3. Rysunek ołówkiem, 100x70 postae.jpg 4. Suchy pastel, 100x70 karton krlewnica.jpg 5. Suchy pastel, 100x70 karton wstydb.jpg 6. Portret jakiegoś dziadunia, olej, format zbliżony do a2 portret03.jpg 7. Plakat ilustracyjny do studyjnego spektaklu, akryl, taśma, typo w CS3 plakatteatralny.jpg 8. Wariacja kaligraficzna, Carolina, tusz, akryl, taśma, pędzle i stalówki, format 100x70 kaligrafiab1.jpg 9. Malarstwo olejne, niestety z foty (zrobionej przeze mnie), format coś ok A3... ramka własnoręcznie wykonana pokryta lakierobejcą... obraz1rl.jpg Speedy/szkice: 1. Twarz wyimaginowanej przeze mnie postaci. Nie jest to pierwsza praca aczkolwiek pierwsza, której nie wstydzę się zamieszczać wśród pozostałych... - ćwiczenie z wyobraźni speed2.jpg 2. Seria 15 minutówek ze zdjęć (tych filmowych też) - celem było podłapanie kolorów, szybkie naniesienie kształtu, itp. speedcolorfoto1.jpgspeedcolorfoto3.jpgspeedcolorfoto4.jpgspeedcolorfoto5.jpgspeedcolorfoto7.jpgspeedcolorfoto8.jpg 3. Luźny koncept tworzony z myślą o bitwie "Tropiciel", ale pozostały w formie szkicu i podmalówce: speedj.jpg Prace mniej lub bardziej skończone: 1. Luźny koncept tropiciela, tło postanowiłem sobie całkowicie odpuścić, nie radzę sobie z osadzaniem postaci w konkretnym otoczeniu i oświetleniu, a tu nie miałem za bardzo pomysłu ani do tła ani do designu samej postaci, która jest prosta i bez polotu... conceptu.jpg 2. Pozytywna interpretacja zdjęcia - zabawa z kolorem, z nastrojem, zabawa z picowaniem twarzy... zancia.jpg 3. Wizja, która może będzie początkiem tryptyku... Repainting mojej starej pracy, może niektórzy pamiętają... - problem jest z kolorem i jego nasyceniem wg mnie, dużo nad tym siedziałem biorąc pod uwagę wcześniejszą wersję pracy, jeżeli da się coś jeszcze wycisnąć z tej pracy bez konieczności przemalowywania całości to chętnie posłucham co radzicie wizja.jpgwizjazoom.jpg Na razie tyle, mam jeszcze kilka WIP, ale nie ma sensu ich jeszcze pokazywać zwłaszcza, że najpierw wole sam się uporać do pewnego momentu z pracą, a dopiero potem szukać pomocy... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz cala populacja maxa ma okazje na rewanz ;]

Zle proporcje, nie ten kolor, krzywa linia heheh zartuje zartuje :)

 

Jedyne co mnie gryzie ogolnie w twoich pracach to blade zaciemnione rejony, poprostu daj tam wieksza saturacje i bedzie git majonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaa! Dziś Swięto zmarłych i za razem Twoje Święto! Pogrzebiemy Cię żywcem, potem wskrzesimy i jeszcze raz pogrzebiemy! Muahaha!

Fajnie że nakierunkowujesz się na lekką psychodelkę - lubię takie przekazy w artach. Działaj odważniej z teksturami, czasem mi ich brakuje.

Nie jestem pewiem dobrej kalibracji Twojego monitora (lub też byc może szukasz jeszcze kolorów) obejżyj swoje prace na innych monitach. Pzdr. =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy, mogę powiedzieć, że brakuje czasem zróżnicowania materiałów(nie mówię, że mnie tego nie brakuje), ale cała reszta bardzo mi się podoba - najbardziej te 15minutówki, takie leciutkie, bardzo fajne. Oczywiście szkice, koncepty też super, ale także jestem ciekaw czy/co tam działasz w tradycyjnych mediach.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek91: Dziękuję... raczej dawna schiza będąca improwizacją i jednocześnie jakąs poprzeczką ktorą kiedyś sobie wyznaczyłem jak miałem jeszcze pentagrama... a mordki przypadły mi do gustu to może wycisnę z tego jakąś historię lub serię...

 

icecold: dzięki bardzo, no właśnie mam problem z tą bladością i z rozbielaniem kolorów, ciągle walczę...

 

Bugaj: Dzięki! słuszna uwaga...

 

Emmilius: Poniekąd wina kalibracji, ale w wiekszej mierze mój błąd i jeszcze brak dobrego wyczucia barwy i jego nasycenia, dzięki, psychodelka jest wynikiem Aphex Twin, fajnie, że się podobuje klimat... pozdr

 

Urbanboogie: Dzięki! W tradycyjnych owszem mam trochę pracek, niestety stare sprzed 3-4 lat, może uda mi się coś z zeszłego roku sfotografować...

 

Joel: Dzięki! Chciałem uniknąć pokazywania tutaj tradycyjnych prac, ale skoro aż dwie osoby są ciekawe to niebawem coś pokażę... pozdr

 

bbandi: hehehe nazwa z jajem, może i trafna... dzięki, pozdro

 

Miło się zaskoczyłem, dziękuje wam panowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariacje kaligraficzne - bardzo fajne ćwiczenie. Cała teczka bardzo fajna, obszerna i różnorodna. Mam pytanie odnośnie szkiców postaci, ile czasu pracowałeś nad jednym? Bo w niektórych miejscach można odnieść wrażenie jakby Cie ktoś gonił, szczególnie tych tylko zarysowanych lekko, tak jakbyś zapominał o tym, że to ma być też poprawne anatomicznie, najbardziej to sie rzuca w oczy w tym 3- stopa ręka włosy, a szkoda bo naprawde dobra praca, mimo, że momentami ten światłocień na kręgosłupie przesadzony. Poza tym, świetne ćwiczenia na kolor z kadrów.

 

PS... zastanawiam się i tak obserwuję, to chyba nie kwestia anatomii, w stopie to trudność oddania skrótu, a włosy i ręka gubią się, są jakby niekonsekwetnie naszkicowane, znikają gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy rysunek powstał w jakieś 1,5 h, drugi w całe zajęcia czyli ok 4 godzin, trzeci rysowany tak dla siebie żeby sobie pomachać ołówkiem i rozładować emocje czyli ponad 2h i masz rację, jest tam trochę niekonsekwencji, najbardziej chyba razi dziura w kręgosłupie... dziękuję za uwagę :P

 

lucek91: Dzięki wielkie, miło czytać! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sfotografować dwie nowe pracki wykonane ołówkiem... nie wiem czy robić update w pierwszym poście i czy wam się będzie chciało szukać w tych kategoriach nowych prac więc na razie zrobię upa w tym poście...

 

Tradycyjne:

 

1. Studium mojej dłoni dzierżącej różne przedmioty

 

studiumdoni2.jpg

 

2. Rysunek linearny postaci - przepraszam za jakość zdjęć, ale niezbyt dobrze operuje aparatem...

 

szczepan2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaczne tetwoje prace, chodz ten ostatni goryl niebardzo mi sie podoba, ale to juz nie kwestia rysunku ;)

 

Pracka z tsp i ostatni eksperyment jaknajbardziej pozytywnie, moze te wlosy u babeczek nieco sie gryza z reszta, ale piwo za to bys u mnie mial. A osobiscie najbardziej podpasowal mi srodkowy, chodz troche wieje tam pustka w gornej czesci, jak sie tak patrzy na ladnie oteksturowane dwa obrazki po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za opinie...

SBT77 może to kwestia tego, że w tradycyjnych czuć krechę, fakturę, ślad prawdziwego narzędzia, itd... a moje digitale na razie są tego pozbawione, wciąż szukam czegoś w cyfrowym malarstwie, techniki, stylu, itd... cieszy mnie, że tradycyjne się podobają, wkońcu włożyłem w nie więcej siebie... pozdrawiam

Icecold co do włosów masz rację, niepotrafiłem ich zrobić tak jak to sobie w głowie wyobraziłem, a le z czasem może się to zmieni... trochę pustawo w tle bo chciałem żeby ta jedna wersja była bardziej surowa/bauhausowa mimo tej komiksowej laski... pozdro i dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie wersje plakatu "Feta", drugi bardziej techniczny (w sensie wektorowy, suchy, itp.) mniej związany z tematem...

 

Feta2_druk_B2.jpg

 

Feta_druk_B2.jpg

 

Dwie martwe wykonane akrylami na kartonie 100x70... jeszcze z kolorem muszę walczyć, malo maluje i są tego skutki...

 

martwa1.jpg

 

martwa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz genialne plakaty, obydwie wersje FETY sa dobre :D, martwe tez fajnie cisniesz :/, ciezko przerzucic sie z tabletu na malowanie martwych tradycyjnymi metodami:/ (bynajmniej mi) widze ze tez to podkreslasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Areien ;)

może nie tyle ciężko przejści z tabletu na tradycje co porpostu łatwiej i szybciej wyjąć tablet niż przygotować sobie miejsce do pracy przy malowaniu farbami, a zwlaszcza olejnymi... :P czyste lenistwo, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie fajnie, brakuje mi troche specularow szczegolnie w tych martwych. Niezle pomysly na plakaty. Ostatni pan ciekawy, taki pastelowy, troche sie wyplaszczyl, ale nawet mu to pasuje. Jednak wydaje mi sie, ze duzo lepiej by wygladal, gdyby mial twarz skonstruowana z bardziej ostrych i czystych plam koloru, bo teraz jest troche niewyrazna i traci w zestawieniu z odwazniej potraktowanym tulowiem :) Moze dlatego mu smutno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Panie Rotcore jakbyś typo na arta nie wrzucił to chyba bys zachorował =]. Hehe, nie czepiam sie oczywiście, to chyba powoli robi sie Twoja wizytówka.

Widać że swobodnie operujesz fontami i umiesz "włożyć" je w obrazek. Przyjemnie imo to się wiąże ze schizą jaką czasem tworzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co dokładnie ale ta pracka kojarzy mi się stylem nieco z pracami Thx. Kolorki fajne. Osobiście brakuje mi bardziej realistycznych powierzchni i nieco więcej bryły - generalnie w przypadku tej właśnie pracki. To oczywiście tylko osobiste spostrzeżenie, takie mam wyobrażenie, chyba wiąże się to z moim upodobaniem do stylu.

Postać na kiblu też kreseczkowo/Thx-owa =], ale nie mówię tego bo to źle czy jakieś zgapianie. Ładnie w perspektywie leży. Kibelek faktycznie można by poprawić. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażajcie twórczości THX panowie... to, że ktoś pokreskuje trochę albo walnie pokrzywione postaci czy zestawi ze sobą takie a nie inne kolory... a zresztą, miło, że wam się kojarzy z autorem, którego wysoko cenię za twórczość... się czepiliście kibelka a on najmniej ważny jest... fajnie, że coś tam się wam podoba, przynajmniej mam trochę mobilizacji, dzięki bardzo :D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohayo gozaimasu! Ro Ro Ro Rotcore! ;)

 

Wroble mi cwierkaly, tudziez skad inad bowiem wiem, ze to ramie jest jedyna rzucajaca sie w oczy niepelnosprawnoscia, pozatym jak zwykle podziwiam twoje wyczucie formy.

 

 

P.S Nalezy ci sie opierdziel, ze tak rzadko wrzucasz pracki, bo przewaznie jest to tak jak u THX'a cos zupelnie innego niz u reszty. Krotko mowiac, jest na czym oko zawiesic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swietne te prace.! (:))/:() przypomniala mi sie sytuacja jak poszedlem do pewnego nauczyciela rysunku i zostalem zbesztany za lączenie techniki węgla i ołówka (z powodu kompletnie innych narzedzi tudziez technik) ale widze ze sprowadzone do zlotego srodka nadmierne uzycie obydwu narzedzi daje swietny efekt i skroty perspektywiczne wcale nie naleza do najlatwiejszych. Swietna wedlug mnie walka pomiedzy walorem i konturem, jak Icecold powiedzial

 

"mozna zawiesic oko" - mozna mozna :D czekam na next

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza z tą stopą na pierwszym planie jest chyba najbardziej przemyślana, bo nawet się tam pojawia głębia ostrości ;D

ostatnia tez niczego sobie, ale uważaj na takie miejsca jak jego lewe ramie, gdzie sie dużo kotłuje, i niekoniecznie z konsekwencją dla reszty obszaru. za to udo super zrobione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areien: Dzięki wielkie, miło czytać... :P

Telthona: Racja, może dlatego, że pierwszy jeszcze pod czujnym okiem profesora robiony...

Pozdro, może nastepne samym ołówkiem... a tymczasem kontynuacja, z dzisiaj... drugi skopsany, już nie chciało mi się...

 

postac551.jpg

 

postac661.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam WIPa, za wiele nie zostalo do zamierzonego efektu, ot taki luźny koncept/ćwiczenie... nie wiem co zrobić z tlem, czy zaznaczyć jakieś środowisko, otoczenie, itp... czy pozostawić tak jak jest i skupić się głównie na samej postaci... pozdrawiam

 

koncepto4nastrone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh nooooouuu! aż mi się wierzyć nie chce... mówisz o całości czy tylko o kopule tudzież części zbroi? starałem się w miarę nasycać gdzie trzeba... sprawdzałem monitor testerami z neta które kiedyś podawałeś i powinno być wszystko ok... no nic najwyżej przemaluje jeszcze to mleko... dzięki za uwagę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

heheh ale ptasior :) no to poszalałeś w kolorze wszystko wygląda jak przez mgłę

może pobaw się poziomami w photoshop-ie i to podciągnij, wprowadził bym jeszcze coś do tego tła bo ten gradient nie pasuje jak by był z innej bajki, jedyna rzecz która łączy tło a ptasiora to rozmydlenie hmm albo przybielenie :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie cóż ja bym bez was...

Na szybko trochę się suwakami pobawiłem żeby mleko usunąć i mam nadzieję, że na waszych monitach teraz dobrze będzie widać... podłubie jeszcze wieczorkiem... no i nikt nie poradził co z tłem zrobić prócz Beesart, ale konkretniej potrzebuję... pozdrawiam

 

koncepto5nastrone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności