Strona 269 z 370 PierwszyPierwszy ... 169219259264265266267268269270271272273274279319369 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2681 do 2690 z 3693

Wątek: Szybkie odpowiedzi na proste pytania. Blender Q&A

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    To kwestia PSa. Jak kopiujesz obrazek to zamiast ctrl+v naciśnij ctrl+shift+v. Wtedy obrazek kopiuje się bez przesunięcia. Pamiętaj że obrazek uv powinien być tej samej wielkosci co plik do którego go wklejasz. PS niestety nie pracuje na pixelach tylko jakiś jednostkach z marsa więc skalowanie ze snapowaniem do krawędzi bardzo często daje rezultat w postaci obrazka przesuniętego i pixel albo jak w twoim przypadku pół pixela z rozmyciem.
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Monio Zobacz posta
    Niestety nie ma takiej możliwości w Blenderze. Skrypty pythonowe również nie pomogą bo tego okna nie da się skryptować. Outliner to jeden z najsłabszych aspektów tego softu.
    Monio, można by ten addon przerobić, zamiast wyszukiwania materiałów, pokazywał by listę ukrytych obiektów:

Member
    Awatar drakul
    Podziękowania

Domyślnie

jest jeszcze możliwość użycia addona bmax tools. tam jest unhide by name. działa całkiem przyzwoicie. ale taka opcja w blenderze to powinna być standardem....

Member

Podziękowania

Domyślnie

@drakul też tak uważam. Fajnie gdyby w końcu powstał dział z jednym człowiekiem, który zbiera addony i przepisuje je do Blendera na stałe.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Monio, dzięki za odpowiedź.
    Tak zacząłem w końcu robić, gdy zauważyłem co się dzieje. Ale trochę mnie to zdziwiło i w zasadzie nadal ten stan trwa.

Pzdr.

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez floo Zobacz posta
    zamiast wyszukiwania materiałów, pokazywał by listę ukrytych obiektów
    Pokazywałby ale nie w outlinerze. Taki skrypt byłby dosyć prosty i byłbym w stanie to napisać. Niestety nie oferuje podjęcia się tego bo mam na głowie sporo spraw.

Drakul- Powinna od dawna. Koderze blendera dopiero od niedawna rozeznają się w temacie narzędzi do większych projektów CG jak asset menagement, warstwy czy organizacja sceny. Mimo że to powinny być fundamenty każdego większego softu. Dopiero Tears of Stell miał jakiś w miarę sensowny asset menagement, nie wiem jakim cudem oni wcześniej zrobili Sintela z takimi narzędziami. Zobaczymy co przyniesie Gooseberry.
    Ostatnio edytowane przez Monio ; 04-07-14 o 13:36
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member
    Awatar drakul
    Podziękowania

Domyślnie

czy można zmienić zachowanie w widoku 3d - jestem w widoku 3d perspektywy, przełączam na quad view i w jednym z okien robi się camera view a chce żeby był poprzedni widok perspektywy. Jak zrobić żeby zamiast camera view w quad view był perspective view?
    cofam pytanie - takie zachowanie jest w wersji 2.69
    za to w 2.7x powracając z quad view do jednego widoku i z powrotem do quad view, widok user perspective zmienia się na ostatni widok ortho w jaki wchodziłem. A chcę ustawić na sztywno podział w quad view i nie ważne co robię zawsze zachowany jest układ który sobie ustawiłem(np 3 ortho i 1 user persp). Jest taka możliwość?
    Ostatnio edytowane przez drakul ; 04-07-14 o 14:39

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

tak zrób sobie 4 okienka 3D view i sobie każde ustaw i już nawet na każde okno możesz innego mat capa ustawić...

Member
    Awatar drakul
    Podziękowania

Domyślnie

ten sposób znam. ja chce korzystać z quad view a nie powielać okno 3dview

Member

Podziękowania

Domyślnie

Witam
    Wiecie może co mam nie tak ustawione w ustawieniach Cycles, bo przy renderze nie uzyskuję takiej dokładności jak w viewporcie z nawet mniejszą ilością sampli:
    . Użyłem w materiale displacement żeby nie kombinować. W viewporcie widok z kamery taki sam. Zwiększyć ilość odbić czy co?

Uprawnienia umieszczania postów