Strona 319 z 370 PierwszyPierwszy ... 219269309314315316317318319320321322323324329369 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3181 do 3190 z 3693

Wątek: Szybkie odpowiedzi na proste pytania. Blender Q&A

Member
    Awatar drakul
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    skrot do transform orientation to alt+space, pojawia sie menu z ktorego wybieram orientacje. chce zeby np pod skrotem ctrl+space dzialalo wybieranie pivot point, pokazuje sie menu z ktorego wybieram pivot. obecnie na kazdy pivot jest inny uklad skrotow

Member

Podziękowania

Domyślnie

Zdaje się, że obecnie ten skrót przypisany jest pod kropką (nie numeryczną). Można to zmienić w ustawieniach skrótów pie menu na taką sekwencję jaka Ci pasuje.

Member
    Awatar drakul
    Podziękowania

Domyślnie

nie jest i nie mówię o pie menu

Member

Podziękowania

Domyślnie

Z tego co piszesz wynika, że chcesz mieć pod jakimś skrótem wyświetlane menu z różnymi rodzajami pivot (Activ Element, Median Point, itp). Ja mam na myśli, że jest to w pie menu pod kropką. Wyświetlają się do wyboru właśnie do wyboru "rodzaje" pivotu (Activ Element, Median Point, itp). Czyli oznacza to, że jet Ci potrzebny szczególny sposób wyświetlania tych opcji w formie listy. Dobrze rozumiem?

Member
    Awatar drakul
    Podziękowania

Domyślnie

raczej nie. ja nie korzystam z pie menu. mowie o standardowych skrotach blendera. wcisnij alt spacebar i pokaze Ci sie menu do wyboru transformacji.a teraz chce zeby po np wcisnieciu ctrl spacebar wyswietlilo mi sie menu z pivotami do wyboru. obecnie zeby wybrac jakis pivot trzeba uzywac , . alt , ctrl , itp.

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Yep. Bez piemenusów wybór pivotów to jakieś kombinacje z kropką, przecinkiem i modyfikatorami. Zawsze mnie to wkurzało.
    Jeśli chcesz mieć to wszystko w jednym menu to musisz sobie takie menu napisać sam i podpiąć pod wybrany hotkey. Takie rzeczy są bardzo proste do napisania. Kilka linijek i już.

http://blenderartists.org/forum/show...through-hotkey
    ty masz gotowe kawałki kodu które ci zrobią takie menu.
    Ostatnio edytowane przez Monio ; 01-01-16 o 17:56
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member
    Awatar drakul
    Podziękowania

Domyślnie

dzięki Monio. nie tylko ja ten problem mam/miałem.
    teraz mam jeszcze inny problem, mianowicie jak zrobic/co ustawic w krzywej typu 3D zeby bylo tak jak w typu 2D.
    w rurze z lewej i u dołu jest taki sam przekrój na całej długości, w tej z prawej i u góry przekrój zmienia się w elipse a powinien zachowac okrag.
    probowalem ustawiac rozne twisting i zmieniac radiusa w transform ale nic nie daje.
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	curve_bevel.png
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	121.7 KB
ID:	100798  
    Ostatnio edytowane przez drakul ; 01-01-16 o 19:57

Member
    Awatar McGavish
    Podziękowania

Domyślnie

Hej! Piszę sobie małą wtyczkę, która losowo obracałaby obiekty wg ich lokalnych osi Z. Byłoby to przydatne przy dużej ilości śrub na modelu.
    Wtyczka zmienia już automatycznie pivot rotacji na individual, ale obraca tylko wg globalnych osi. Nie wiem jak ustawić osie lokalne. Proszę o jakieś wskazówki.

Część skryptu odpowiedzialna za zmianę pivota na Individual wygląda tak:
    Kod:
    def areas_tuple():
        res = {}                                                               
        count = 0
        for area in bpy.context.screen.areas:                                  
            res[area.type] = count                                             
            count += 1
        return res

Przypisane do akcji przycisku:
    Kod:
        def execute(self, context):        
            if self.apply:
                areas = areas_tuple()
                view3d = bpy.context.screen.areas[areas['VIEW_3D']].spaces[0]
                view3d.pivot_point='INDIVIDUAL_ORIGINS'
                bpy.ops.object.randomize_transform(random_seed=5, use_loc=False, rot=(0.0, 0.0, 22.0))

return {"FINISHED"}
    Ostatnio edytowane przez McGavish ; 01-01-16 o 21:28

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez McGavish Zobacz posta
    Hej! Piszę sobie małą wtyczkę, która losowo obracałaby obiekty wg ich lokalnych osi Z.
    Nie trzeba do tego wtyczki.
    Proportional editing + Random falloff + Pivot: Individual origins + Local Transform Orientation (Z,Z). Zaznaczasz jedną śrubkę wduszasz r+z+z i kręcisz parę kółek.

Jak faktycznie potrzebujesz skryptu to przy takich rzeczach nie polecam korzystania z operatorów tylko modyfikowanie właściwości obiektu. Dużo łatwiej wtedy panować nad kodem, nie musisz sprawdzać stanów i tak dalej. Jeśli możesz zrobić coś bez operatora to zrób to bez niego. Poniżej kod który załatwi to co chcesz zrobić, wstawiasz we własny operator i już. Pisane z pamięci więc pewnie coś będzie nie tak ze składnią.

Kod:
    import random

def rotate_objects():
        objects = bpy.context.selected_objects

for ob in objects:
            ob.rotation_euler[2] = random.uniform(0.0, 6.283)
    Musisz dodać pythonowy moduł random. Rotation_euler[2] to rotacja obiektu w osi Z podana w radianach. Funkcja random.uniform() losuje floata w podanym zakresie. Liczba 6.228 to pełny obrót w radianach czyli Pi*2.
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Member
    Awatar McGavish
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki @Monio, nie wpadłem na pomysł z Proportional editing, który rozwiązuje problem całkowicie. Spróbuję jednak pobawić się jeszcze z tą wtyczką.

Uprawnienia umieszczania postów