Strona 365 z 370 PierwszyPierwszy ... 265315355360361362363364365366367368369370 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3641 do 3650 z 3693

Wątek: Szybkie odpowiedzi na proste pytania. Blender Q&A

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    no po prostu edytujesz a pivot ustawiasz na miejscu vertexa.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Hmm... nie czaje.
    Chodziło by mi o coś takiego jak proportional editing mode, tyle że bez rozciągania edgy. Tak żeby złapać sobie jeden koniec takiego podzielonego planea i go móc zawinąć tak, żeby pozostałe edge podążały utrzymując tę samą długość, za vertexami, które przestawiam. Coś takiego jak niżej, z tym że aby plane po prawej stronie, podczas przekształcania zachowywał ciągle te same wymiary edgy.

Member

Podziękowania

Domyślnie

To znowu ja Skróty ustawione! Nawet kolory mam jak w Maxie! Pytania mam trz, żeby nie było - szukałem sam jak to zrobić, niestety się nie udało.
    Czy można zmienić wielkość vertexów - chce by punkt był minimalnie większy.
    Czy można wyłączyć gradient/podświetlenie vertexów. Po zaznaczeniu punktu są widoczne promienie na edgach.
    Czy można wyłączyć opcję która powoduje, że po zaznaczeniu czterech wertexów np na plejnie podświetla się on cały. To samo jest po zaznaczeniu wszystkich krawędzi.

Member
    Awatar McGavish
    Podziękowania

Domyślnie

Quad view masz dostępne pod View => Toggle Quad View (ctrl+alt+Q) chyba że nie o to chodzi.

Member

Podziękowania

Domyślnie

wielkość vertexów masz w Preferences =>Themes => 3d View =>Vertex Size
    Co do reszty to po przejściu w edit mode w prawym panelu masz zakładkę Mesh Display

Member

Podziękowania

Domyślnie

Kolejny dzień walki z Blenderem i kolejne pytanie do was.
    Tak wiem... Blender to nie Max... ale...
    W Maxie: Mam "plajna" zaznaczam edge i trzymając shift+lkm extruduje go/powielam/wusuwam
    W Blenderze mam podobną opcję [chyba ctrl+e] tylko czy za każdym razem muszę wskazywać oś w kierunku której chce wysunąć nową krawędź? Extrude+mysz+ośX/Y/Z?
    Wiele jest rzeczy, które spowalniają moją pracę. Colapsowanie vertexów alt+m. Dlaczego wyświetla mi się menu i dopiero w nim mam kliknąć "marge" skoro chce to "skolapsować" już/teraz! Próbowałem ustawić jakiś skrót pod opcję marge ale z marnym skutkiem. Ech...
    Nie mogę się doszukać opcji TARGED WELD z Maxa. Jest gdzieś pewnie ale pod inną nazwą. Chwytam vertex i dosuwam go do kolejnego vertexu powodując, że łączą się w całość.
    GDzieś to jest na pewno

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Jak blender miałby zgadnąć który z typów merge/collapse chcesz odpalić? Sam Collapse jest też pod Xem. Blender zapamiętuje ostatnio wybraną operacje wiec zatwierdzasz to jednym kliknięciem.

Zlepianie vertów o to w blenderze tryb ktory działa ze wszystkimi toolami. Mesh > AutoMerge editing. Jesli chcesz dociągać verty to musisz ustawic snapa do vertów oczywiście.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Polecam zapoznać się ze skrótem shift+R :P

Member

Podziękowania

Domyślnie

Przepraszam, ze zasypuję was taką ilością prostych pytań. Mam świadomość tego, że "to gdzieś tam jest". Problem pojawia się wtedy gdy dana opcja ma inną nazwę niż ta którą znałem wcześniej np. z Max.
    Monio w Maxie miałem tak:
    pierwsza opcja: zaznaczam dwa vertexy na siatce [!!!] i łącze je jednym skrótem klawiszowym. Łączą się one zawsze uśredniając odległość tj po środku.
    Druga opcja łapię vertex i dociągam go ręcznie do drugiego - tzw. targed weld.
    Trzecia opcja [wiem że jest w Blenderze] zaznaczam kilka vertexów na jednym plejnie, kilka na drugim i zmniejszając próg w jednej z opcji zaczynają się one ze sobą łączyć.
    Walczę... Ale powoli przechodzę na drugą stronę Bez waszej pomocy byłbym pewnie jeszcze w lesie

Member

Podziękowania

Uprawnienia umieszczania postów