Skocz do zawartości

jakie materiały dla nieskomplikowanej koncepcji


panda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu. Dziś znalazłam to forum i się zarejestrowałam. Widzę, że nikt tu nie pyta o porady... więc jak to post nie na miejscu to wybaczcie...

 

Błagam, doradzcie mi jakies 'łatwe', efektowne materiały dla nieskomplikowanego modelu koncepcji urbanistycznej. Budynki są boxami, jest teren i jezioro. Próbowałam już paru opcji ale wychodzi taka szarzyzna... Myśle, że fajnie by wyglądał taki lekko przezroczysty, jasny materiał z zarysowanymi konturami. Ktoś wie jak to uzyskać? Albo macie jakieś inne propozycje?

 

Dzięki z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

chodzi ci pewno o coś takiego: (projekt: Zaha Hadid - Zorrozaurre Masterplan For Bilbao)

 

zha_zorrozaurre-masterplan_crop.jpg

 

1507_3_1000-zaha-zorro-5.jpg

 

biały (względnie można pokombinować z override GI o ile to Vray), woda - polecam jakąś z vraymaterials.de, i niebieski z lekkim odbiciem / przezroczystością. Co tu tłumaczyć? Odpal 3d studio czy tam w czym to chcesz renderować i popróbuj. Na koniec troche photoshopa i gotowe.

 

wszystko zależy od tego jak hcpiter napisał - jakie oświetlenie będziesz miała. Jak pokażesz na jakim jesteś etapie, będzie można coś doradzić.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilam model w autocadzie i file link menagerem zlinkowalam. Dodalam jedynie daylight i sun no i pare materialoww 3d maxie... robie w Mentalray..

Takie obrazki co wkleil Loki to marzenie...

Niestety chodzi mi tez o czas bo za 2 dni mam oddanie:/ wiec za bardzo nie mam czasu zeby sie pobawic...

 

Acha, mam jeszcze jedno pytanie-dlaczego jak odswiezam moj link to znikaja wszystkie materialy z modelu?

 

Glupio mi wklejac tutaj taki badziew... no coz... kazdy kiedys zaczynal, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za wesoło to nie ma, niestety a jeszcze tylko 2 dni. Render który pokazałaś jest niewyraźny przede wszystkim, możne lepiej na szybko przeczytaj kilka tutoriali na temat oświetlania w MR`u lub Vray`u osobiście polecam tego drugiego, szybciej będzie ci otrzymać taki efekt, który podał Loki tym bardziej ze nie jest to w cale takie trudne.

Oświetlenie z GI dodatkowo spot lub direct bo widać mocniejsze cienie i to wszystko.

Materiały białe i gdzie nie gdzie woda z drzewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie pocieszyles hcpiter...

chyba nie mam vraya... pracuje w szkole a tu jest tylko mray. przynajmniej tak mi sie wydaje... nie wiem do konca jaka jest roznica bo dopiero zaczynam...

probuje zmienic te paskudna wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli robisz wodę to tutaj masz tutorial do MR`a chociaż jest on do max`a 7 i jego MR`a (omiń punkty odnośnie kaustyki bo raczej ci się tutaj nie przyda)

http://www.max3d.pl/tut.php?id=232

Tutaj SWRSC pisze coś o GI

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=28412

I jeszcze jeden z bogatszych tekstów na temat MR`a, oświetlenia itp w kilku częściach

http://www.forum3d.pl/f3dwork.php?md=sa&id=22&pg=32

Powinno wystarczyć na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

której wesji maxa używasz? jeśli jednej z ostatnich to materiał typu arch&design ma całkiem zgrabny preset wody...powinien w zupełności wystarczyć...

co do oświetlenia to powinien ci wystarczyć daylight system..tylko w miejsca sun i sky odpowiednio wrzuć mr sun i mr sky...

 

 

aa..co do znikania materiałów..to w opcjach linkowania musisz odznaczyć opcję updatowania materiałów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności