Skocz do zawartości

dysk sieciowy - mapowanie


ledman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem Was poprosić o polecenie jakiegoś dysku sieciowego/obudowy. Musiałby mieć taką opcję ,żebym mógł go widzieć w oknie mojego komputera i przypisać mu literkę. Wiąże się to ze wspólnymi adresami scen i tekstur kiedy pracuję na różnych komputerach w sieci. Na każdym kompie przypisuję dyskowi literkę "x" i hulam. Dobrze byłoby ,żeby sam sie backupował :')

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie ukrywam ,że cena tego urządzenia nie jest na moją kieszeń. Na pewno ten Intel jest wart swojej ceny ,ale co mi z niego jak nie wykorzystam większości jego potencjału :'(

Zastanawiam się na tą skrzyneczką : http://allegro.pl/item891056956_wd_my_book_mirror_edition_1tb_fv_gw_raid.html posiada backup, dwa dyski, tylko nie wiem czy to urządzenie będę mógł zmapować pod literkę ,żeby łatwo ścieżki odczytywać?gdzie tego szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma interface USB więc będzie poprostu widoczny w systemie jako dodatkowy dysk twardy. Nie trzeba go chyba specjalnie mapować. O ile się nie mylę kilka osób używa tego na forum, więc niech oni raczej się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj specyfikacje czy czasem nie okaze sie ze owa skrzyneczka mam transfer niby 100mbitow, okaze sie w praktyce ze jest to maks 10mb albo i 2 mb na sekunde transferu, to sie zaplaczesz. sam posiadalem skrzykne linksysa nas200 i przeklinam to do dzis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem. Otóż postanowiłem dokupić sobie troch powierzchni dyskowej i tu mnie oświeciło! Mogę przecież kupić dysk pod lan i korzystać z niego również do distributed renderingu. Na początku myślałem o jakimś urządzonku Synology, ale znalazłem tańsze rozwiązanie http://www.wdc.com/pl/products/products.aspx?id=280 (zapis 45 mb/s, odczyt 90 mb/s) Jak myślicie da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam uzywam NASa Synology, opiekowalem sie tez jednym w studio - dzialaja swietnie.

Co do owego My Book'a. Pierwsze wersje ktore wyszly mialy tragiczna opinie, sam nad takim sie zastanawialem i pol internetu radzilo omijac dalekim lukiem. Pogrzeb za recenzjami zanim sie zdecydujesz, mozliwe ze poprawily sie z czasem.

Pamietaj tez ze szybkosc zapisu/odczytu zalezy jaka masz infrastrukture sieci w domu, ja dzialam na 100mb/s i trzeba przyznac ze wlecze sie to i prosi sie o upgrade do 1Gb/s :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topic sprzed 3 lat ;) Mogę dodać, że wtedy kupiłem budżetową wersję noname kieszeni z lan na próbę. Pochodziła pare miesięcy.. Natomiast teraz działam na synology i polecam ;) Jak masz możliwość bierz 1gb, inaczej będziesz sobie pluć w brodę ;')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności