Skocz do zawartości

Fotografia: MOTHMAN [Up. Kwiecien 2011]


MOTHMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Troche wody uplynelo od czasu kiedy ostatni raz dzielilem sie zdjeciami czy wizualizacjami.

 

"Wizualizacje" jezeli teraz robie to takie ze nie ma o czym mowic ;-) wiec Vray'a zamienilem na Nikona, a bipedy na ludzi z krwi i kosci.

Zakladam ten watek aby podzielic sie swiezszymi zdjeciami i o nich podyskutowac - bede tutaj zalaczal je bez szczegolnego porzadku.

 

Kazda krytyke przyjme z wielka radoscia wiec nie krepujcie sie ;-)

 

P.S. nie jestem fotografem, ani z wyksztalcenia ani z zawodu... to moje hobby... tylko szkoda ze takie drogie :-/

 

----

Na dobry poczatek: Aleksandra

 

1.

1finalweb.jpg

.

.

2.

2finalweb.jpg

.

.

3.

3finalweb.jpg

.

.

4.

4finalweb.jpg

 

c.d.n.

 

Pozdrawiam!

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 250
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki, dzieki

 

---

Dzisiaj cos troszke z innej beczki - wiem ze jest troche PP - ale jednak 90% to zdjecie ;-) wiec wrzucam do teczki.

W sieci mozna znalesc cala mase referencji do SinCity - a to jest moja proba:

.

.

5.

50826203.jpg

 

mtk...

 

---

@Torm - Dzieki

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor :)

Ale nie zmienia to faktu, że w oryginale lepiej się to prezentuje.

 

P.S. Miniaturkę zmieniasz edytując pierwszy post. Następnie wchodzisz w "Wyślij (zaawansowane)". I tam na górze masz taki spinacz "zarządzaj załącznikami". Dalej sobie poradzisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, fajne masz te portrety. Technicznie są powalające ale czegoś mi w nich brakuje.

A może właśnie to techniczne dążenie do perfekcji zabija to coś co jest na filmie.

Ja w tych portretach wyczuwam pewien dystans między modelem a fotografem, jakieś wycofanie, brak obecności modelki.

Pierwszym zdjęciem postawiłeś sobie poprzeczkę bardzo wysoko i następne niestety nie są tak dobre jak to jedno. Widać też na nich majstrowanie przy kolorach.

Piąteczka graficznie bardzo dobra ale dobór modela trochę nie za bardzo pasuje do klimatu. Z grzecznego chłopaka bez żadnych zmarszczek próbujesz zrobić zniszczonego bandziora. Może właśnie dlatego te plasterki nie wyszły tak kontrastująco jak w oryginale. Tam miałeś głębokie rowy na twarzy i z nimi idealnie kontrastuje biel i czystość plasterków a u Ciebie jest skóra jak u modelki ;)

To tyle z mojego czepialstwa.

Zdjęcia są fajne i nie ma co przesadzać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :-) masz wielka racje w pierwszym akapicie! mi tez brakuje tam tego czegos!

za duzo mysle o F-stopach i takich tam...

 

Generalnie problem polega na tym ze ani fotograf ani panie na zdjeciu nie sa z fotografia "obyci" :-) ja wole myslec o sobie jako rzemieslniku ;-) a panie na moich zdjeciach to osoby z mojego najblizszego otoczenia lub koledzy z pracy - nie mialem jeszcze przyjemnosci pracowac z "modelka" ;-)

 

Co do tej graficznej warjacji na temat SinCity - no to coz - teraz bedzie troche forumowego ekshibicjonizmu !! ;-) hmmm - to autoportret! hehe

Ale fakt moglem zrobic sobie blizne na twarzy czy cos;-)

Zostawie ten motyw na portret w stylu "Platoon" z Tomem Berenger'em

 

---

Mam nadzieje ze nie przeszkadza nikomu ze "cedze" zdjecia - ale za szybko bym sie wypsztykal ;-)

 

Ponownie M.

.

.

7.

80294085.jpg

 

Enjoy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chcialbym przedstawic Nickiego.

Jest to jeden najsympatyczniejszych ludzi jakich znam, pracujemy razem w biurze - jest u nas ksiegowym na pol etatu.

Pozostala czesc czasu zajmuje sie czyms zupelnie innym ;-) jest aktorem.

 

Ten portret zrobilismy do jego Profilu na portalu Spotlight.

.

.

8.

dsc4768finalweb.jpg

 

A tutaj jeszcze kilka outtake'ow kiedy recytowal cos z Shakespear'a ;-)

.

.

9.

mosaicsetfinalweb.jpg

 

Pozdrawiam

 

---

Edit:

Bym zapomnial, tydzien temu pojawila sie najnowsza reklama Skody na rynek belgijski w ktorej Nicky gra glowna role :-D. Coz, tylko 45 sekund ale jednak!

 

Link: http://www.youtube.com/watch?v=K8w8ibJNt70

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzis mam wyjatkowo dobry nastroj :-) wiec po dozie srodowego ekshibicjonizmu postanowilem wziasc go na zupelnie inny poziom ;-)

 

Zalaczam swiezutkie zdjecie, razem z niewielka notka na marginesie:

 

Po dziesieciu latach konkubinatu ;-) wreszcie sie zareczylem!!! :-D hahaha

 

Mila pani na tym zdjeciu juz zostala Wam przedstawiona w pierwszym poscie!

.

.

10.

copmosition103rotatedfi.jpg

 

 

P.S. Dla wszystkich spostrzegawczych - Tak! zdjecie jest oparte na swietnym plakacie, dosc popularnego filmu!

 

Milego weekendu!

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje :-) VS_

 

11. Nikon SB-800 w bialym prasolu 60" na lewo od aparatu i na okolo 2m wys. Nikon SB-80DX odbijajacy swiatlo od 43" srebrnego parasola na wys 1.5m z prawej za kobialka.

Niebo przyciemnione przy ponownym wywolaniu RAWa i zblendowane z pierwszym.

 

12. mhhmm, z drzewa ;-)

Troche mnie to draznilo, bo z takiego miejsca jest trudno modyfikowac ustawienie i pozycje lamp i nawet jezeli masz kolege jako asystenta - to i tak sa momenty ze trudno sie dogadac ;-)

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zmiana klimatu.

.

.

Makieta jednego z projektow ktory realizujemy na terenie niedzialajacej fabryki wlokienniczej [makieta to 1/4 jego powierzchni]. Budynek z apartamentami na zdjeciu zostal juz oddany do uzytku.

Aktualnie jestesmy w fazie wykanczania wnetrz "pod'ow" umieszczonych na dachu.

W kazdym z nich sa dwa mieszkania z fantastycznym widokiem na otaczajaca doline.

 

Po odbiorze postaram sie wrzucic zdjecia realizacji.

P.S. Powierzchnia skorupy "pod'ow" wykonana jest z blachy cynkowej i byla trudniejsza do wykonania niz nam sie poczatkowo wydawalo ;-]

.

.

13.

dsc2805web.jpg

.

.

14.

dsc2809web.jpg

.

.

15.

dsc2813web.jpg

.

.

16.

dsc2814web.jpg

 

c.d.n.

 

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się najbardziej widzi 20, to zestawienie egzotycznej modelki z drutem kolczastym może wskazywać na jakiś cięższy temat.

Pasek w 22 sprawia że koszula się bardzo podnosi i z delikatnej dziewczyny robi barczystego drwala :)

Na 23 koszula mogłaby nie zasłaniać brody ale to detal ;)

Technicznie jak zwykle mistrzostwo świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ex3 Dzieki. Fakt, ten drut kolczasty tam troche miesza w kadrze :-) z ta koszula masz racje!

 

@VS_ kilka "technicznych" aspektow ;-) ponizej. Kazde zdjecie po zmniejszeniu wyostrzam przez Smart Sharpen w PotatoShopie.

 

@tweety Witam w skromnych progach! ;-)

.

.

24.

meerapl.jpg

 

 

Pozdr

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hej Ho... no to poniedzialek! Oby tydzien nie byl dluzszy niz zwykle :-P

 

Cos czuje ze za to poleca niezle baty ;-) ale przynajmniej swiezutkie ... prosto z Potatoshopa!

 

Tak przy okazji to kula energii jest montowana ze zdjec pekajacych baniek mydlanych...

wiem wiem .. niezly perv ze mnie :-P

.

.

25.

ola1e.jpg

.

.

26. a tutaj wspomniane banki - zdjecia wykonane przy 1/400, 1/800, 1/1000 sekundy

Wszystko na totalnym manualu! czyli lewa reka na spuscie Nikona prawa rozbija banke... hardkor !!

.

.

bubblessettalklowres.jpg

 

cdn

 

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SWRSC Musze przyznac ze bylo ciezko :-) mniej wiecej co 10 zdjecie trafione :-) tyle ze czasem trafisz 3 z rzedu a potem 30 i nic ;-] ...

 

@tweety Dzieki :-). Taa, zawsze czlowiek wybierze sobie droge... nie dosc ze zakret to jeszcze pod gore ;-)

 

Pozdr

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W ramach terapii odwykowej wrzucam cos prostego i pozbawionego PSa...

 

Na zdjeciu ponizej moj kolega z pracy siedzacy biurko obok.

Jest glucho-niemy i w tym momencie "mowil" mi, ze absolutnie nie jest jeszcze gotowy :-).

Jeden z moich ulubionych portretow.

.

.

27. Hugh

dscfc.jpg

 

...jezeli wpadnie tu Tweety, to na wszelki wypadek dodam ze oryginalny kadr jest bez "ucietej" glowy i bardziej centralnie... i co z tego :-P hehe

 

 

tbk

 

moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro oryginalny kadr ma całą głowę to ja nie czaję dlaczego pokazujesz uciętą jednocześnie mając miejsce pod łokciem żeby obniżyć całość :P

P.S. Fajną masz ekipę w pracy :) wogóle to gdzież Ty pracujesz jeśli można zapytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@Ex3 Uciete mi bardziej pasuje :-) jakos od razu bez wahania wlaczylem Crop tool.

 

P.S. Zadna tajemnica :-) pracuje w biurze architektonicznym...... http://davidmorleyarchitects.co.uk

@Kusanagi Dzieki

 

Calkiem niedawno przyszlo mi kupic pierwsze okulary... ech, jednak monitory zrobily swoje.

Kiedy tak sie szarpalem z myslami jakie oprawki wybrac caly czas odwracaly moja uwage plakaty ze scian z reklamami...

... postaniwlem trzasnac cos w tym guscie ...

.

.

28. Ola

dsc3637eyewearwebi.jpg

.

.

29.

dsc3623eyewearweb.jpg

 

 

P.S. dopiero po spakowaniu sprzetu zobaczylem na ekranie monitora ze na pierwszej focie Ola ma za bardzo opuszczony wzrok - na LCD aparatu tego nie widzialem... od tamtej pory robie zdjecia aparatem uwiazanym do laptopa!!

 

cdn

 

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzieki Panowie!

 

Widze ze przewaza meskie towarzystwo, wiec kontynujmy portrety plci pieknej!

Dzisiaj przedstawiam kolezanke z Katalonii, gdybym napisal ze z Hiszpanii to by sie bardzo obrazila ;-)

.

.

30. Esther

eshter.jpg

 

tbk

 

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie, bede pilnowal odpowiedniego poziomu kobiecego pierwiastka w watku ;-)

 

Dzisiaj bedzie kolega.

Jutro kilka slow o nim, dlatego ze dzisiaj bedzie troche refleksji.

 

 

Zdjecie ponizej [32.] zrobilem w ta niedziele, zalozeniem bylo jedno swiatlo i dosc glebokie cienie... ale ja nie o tym...

 

W ten weekend minal wlasnie rok od momentu kiedy kupilem swoj pierwszy aparat!

Wczesniej psrykalem smiesznym fuji, az do momentu kiedy nastapilo przesilenie architektura.

Czlowiek w pewnym momencie ma dosc pracowania, a po pracy gadania wciaz na podobne tematy zwiazane z praca i nie wazne czym sie zajmuje.

 

Dlatego z blogoslawienstwem mojej pani rozbilem swinke skarbonke i na poczatku 2009 kupilem pierwszy DSLR i kitowy obiektyw 16-85VR, a miesiac pozniej dodalem uzywana lampe blyskowa.

 

Powiedzialem sobie wtedy ze to moja terapia odwykowa i ze przez nastepne 12 miesiecy zobacze co w tej fotografii jest grane.

 

Do dzisiaj niewiele sie zmienilo – dodalem tylko do zestawu 50mm F1.4 oraz dwie uzywane lampy.

Nadal robie zdjecia softboxem zrobionym z parasolki za 12 zl i paroma kartonowymi dodatkami ktorych ogolny koszt byl mniejszy niz kolejka piwa w barze.

.

.

32. Oliver

o1web.jpg

.

.

Zdjecie ponizej [33.] zrobilem przy moim pierwszym podejsciu do tzw fotografii "studyjnej" zrobione w naszym mieszkaniu w duzym pokoju ;-)

.

33. Ola

o2web.jpg

.

.

Minal rok – to duzo czasu jak na zabawe – teraz pytanie co z tym czasem zrobic i jak to doswiadczenie skanalizowac.

Czy rozbudowac sprzet czy dac dwa kroki w tyl i pojechac na jakies wakacje :-) ?

 

Ciekawe czy ktos tez tak ma jak ja – siedzac w pracy myslisz o hobby i tym co Ci sprawia przyjemnosc, a kiedy bawisz sie swoim hobby masz uczucie ze zaniedbujesz prace...

.

.

34. Bonus dla tych ktorzy doczytali tak daleko ;-)

o3web.jpg

 

tbk

 

Pozdrawiam

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm cos mi nie leza pierwsze 2 / ale moze to wina modeli bo nic ciekaweog nie pokazali/

na 33 np wolalbym zobaczyc pania w podobnej pozycji ale np krzyczaca i trzymajaca jedna reke we wlosach albo cos takiego ;)

a moze to wina ze nie patrza sie w obiektyw = sam nie wiem

brakuje iskry w 2 pierwszych

ostatnie za to bardzo fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby odpoczac od moich kolegow i kolezanek dzisiaj podziele sie zdjeciem mojego Ex-Roweru...

Typowe fotki pstrykniete aby latwo i szybko sprzedac "starego" drania na e-bay'u :-)

 

Gdyby ktos sie jednak zainteresowal to jest to Raleigh Superbe z 1961 roku z elektryka/siodelkiem i innymi paroma detalami z modelu Superb z 1982.

.

.

37. Raleigh Superbe

55813322.jpg

.

.

38.

34661285.jpg

.

.

39.

69707245.jpg

.

.

40.

78237847.jpg

.

.

Wstyd sie przyznac ale zostal zastapiony przez mlodszy model ;-P z rocznika 2009 zdjecia na wiosne ;-)

 

 

cdn

 

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Loozack, hahaahhhaaa przednie - naprawde swietne!! :-D pieknie sie wpisuje w piatkowe popoludnie :-)

 

Ciekawe jaka byla reakcja na golego faceta w watku ??!! ... Zonk!! hahahaaaahaha

 

Milego weekendu Panowie,

 

Jezeli nie bede mial za duzego kaca to moze cos "ustrzele" w sobote!

moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności